AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wychow m?odych myszy berberyjskich
Autor Wiadomość
Lily 
Szara myszka
Zootechnik



Imi?: Lidia
Dołączyła: 18 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Tychy/ Kraków
  Wysłany: 2008-05-18, 22:21   Wychów m?odych myszy berberyjskich
   Myszy: Iskierka, Pere?ka


Od niedawna jestem posiadaczk? dwóch ?licznych myszek berberyjskich, samców. Chcia?am cos wi?cej dowiedzie? si? na temat zwyczajów tych gryzoni, poniewa? bardzo mnie zainteresowa?y. Niestety nigdzie nie potrafi? znale?? informacji o ich zwyczajach godowych. Tj. wiem, ?e samiec goni samiczk? po terrarium, bywa agresywny itd. Jednak nie to mnie interesuje. Myszki berberyjskie to myszy stadne - zreszt? chyba ?adna mysz nie lubi by? sama. Zak?adaj?c, i? ?yj? sobie razem dwie samiczki, prosz? zaspokojcie moj? ciekawo?? i odpowiedzcie:

1. Czy po wpuszczeniu do nich samca stan? si? nagle wzgl?dem siebie agresywne i b?d? o niego konkurowa?? Czy te? ka?da zostanie zap?odniona.
2. Czy po porodzie samice b?d? wzgl?dem siebie agresywne, np. zagryz?, b?d? zjedz? sobie wzajemnie m?ode czy te? b?d? je wspólnie (neutralnie) odchowywa??
3. Czy samiec pomaga w wychowywaniu m?odych?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-01, 19:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-18, 22:31   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Z tego co wiem chyba nikt tu takich nie hoduje :wink: http://myszy.net/gatunki8.htm tu masz troch? masz o tych myszach :wink:
 
 
 
Lily 
Szara myszka
Zootechnik



Imi?: Lidia
Dołączyła: 18 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Tychy/ Kraków
Wysłany: 2008-05-18, 22:32   
   Myszy: Iskierka, Pere?ka


A odnosz?c moje pytanie do zwyk?ych myszy?
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-18, 22:41   

1. Zak?adaj?c, ?e masz dwie samiczki powinna? je zostawi? same b?d? dokupi? ale samic?. Samca w ?adnym wypadku chyba, ?e chcesz mie? bardzo du?o myszek :) Po porodzie jest mnóstwo zaj?? do wykonania, pilnowanie aby m?ode nie wypada?y z gniazda, w razie czego karmienie ich, oddzielanie wg p?ci i w odpowiednim czasie, przekazanie dwóch nowych klatek samcom i samiczkom oddzielnie itd. Jeste? na to gotowa?
Mo?liwe, ?e obydwie by?yby zap?odnione a mo?liwe, ?e ?adna. Niektórzy trzymali samca z kilkoma samicami przez miesi?c/dwa a nawet d?u?ej i nic z tego nie by?o. Niektórzy, którym zale?a?o na spokoju nagle samica zasz?a w ci??? :P
Lily napisał/a:
po wpuszczeniu do nich samca stan? si? nagle wzgl?dem siebie agresywne

W?tpi? chyba, ?e dla samca b?d? agresywne broni?c si? i uciekaj?c przed nim. Bowiem ci??a jest dla nich m?cz?ca. Samice uciekaj? przed samsem gdy ten próbuje je zap?odni? i gania po ca?ej klatce jak oszala?y.
Lily napisał/a:
i b?d? o niego konkurowa??

Tak jak napisa?am - b?d? ucieka?, b?d? wyczerpane.
2. Tu równie? nie ma zawsze tak lub tak. Czasem matki zagryzaj? potomstwo zostawiaj?c kilka sztuk b?d? wszystkie zjadaj?c. Cz?sto robi? tak gdy czuj? zagro?enie ze strony cz?owieka b?d? innej, nowej myszki. Je?li samice obydwie wychowywane s? d?ugo ze sob? to bardzo mo?liwe, ?e potomstwem opiekowa? si? b?d? razem. Mimo to rozmna?ania nie polecam ;)
3. Samiec czeka jedynie a? m?ode b?d? na tyle du?e aby je znowu zap?odni?. Oddzieli? samca najlepiej ju? po zap?odnieniu :P

Masz dwa samce :) powinno tak zosta?. Wiesz czy to s? bracia? Trudno do samców po?aczy? innego samca bowiem walcz? o terytorium.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Lily 
Szara myszka
Zootechnik



Imi?: Lidia
Dołączyła: 18 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Tychy/ Kraków
Wysłany: 2008-05-18, 22:43   
   Myszy: Iskierka, Pere?ka


Dzi?kuj? i przypominam, iz pyta?am z ciekawo?ci:)
 
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-05-18, 23:07   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Wydaje mi si?, ?e myszy berberyjskie mog? si? ró?ni? w zachowaniu od myszy zwyk?ej. Spróbuj poszuka? w internecie lub bibliotekach jakich publikacji o tym konkretnym gatunku. Cz?sto dobrym ?ród?em wiedzy jest inny w?a?ciciel lub hodowca tych myszek. Tylko ?e trzeba owego znale??.
Pozdrawiam

Po wpisaniu w google "mysz berberyjska" jestem bli?sza zdaniu, ?e nie powinna? przek?ada? zachowa? mysz labolatoryjnych na berberyjskie. Proponuj? zagraniczne strony, je?li znasz j?zyk.

No i tak jak wspomina?am na gadu, przegl?dnij strony terrarystyczne, tam jest przewa?nie dzia? o ssakach egzotycznych. Opcja szukaj i na pewno co? znajdziesz (ja znalaz?am)
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-19, 11:11   

Ametyst to mog?a? wklei? jaki? link :)
Ten link jest spoko, ma sporo informacji :

MYSZY BERBERYJSKIE
i tu po niemiecku xD
http://www.rodent-info.net/

//Link porpawiony - prosz? na przysz?o?? wstawia? linki do docelowych stron, a nie adres googla przekierowuj?cy na wlasciwa strone
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT