AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Myszy kolczaste - wystawinie s?o?ce
Autor Wiadomość
kolczasta
M?ody Myszaty



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-05-27, 13:38   Myszy kolczaste - wystawinie s?o?ce

czyta?am,?e akurat kolczaste-które mam :m:D: s? myszami pustynnymi i ciep?y-ba! gor?cy klimat im s?u?y..
st?d pytanie-czy moge myszy wystawi? wraz z klatk? na taras?na s?o?ce?
dzi? tam siedz?,zaobserwowa?am,?e nie przebywaj? w domku jak zawsze o tej porze-tylko le?akuj? na zewn?trz domku
no i zastanawiam si? ,czy to s?o?ce im nie zaszkodzi?
a mo?e ubra? im kapelusze? :grin:
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-26, 10:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-27, 13:58   

ale masz klatke z metalowymi szczebelkami, a nie szklane akwarium czy klatke?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2008-05-27, 14:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-27, 13:58   

na pewno nie mo?esz wystawi? myszek z klatk? na balkon, taras czy przy oknie! Bo si? przegrzej? i zdechn?. Wiele by?o takich przypadków ,,a bo im b?dzie ciep?o" i albo by?y w kiepskim stanie albo w?a?ciciel po ilu? tam zapomina? o tym i zastawa? upieczone mielone, a nie myszy... :/ Niby mysz mo?e schowa? sie w domku ale wg mnie mo?liwe, ?e dlatego nie siedzia?y w domku, bo tam by?o gor?cej ni? na zewn?trz Owszem, mo?esz postawi? klatk? w domu na s?oneczku ale daleko od okna aby po prostu promienie s?oneczne dostawa?y do klatki. Warto te? ustawi? tak klatk? aby po?owa by?a w cieniu. Najlepiej czym? przykry? albo zas?oni? jedn? stron? z której promienie padaj?, bo jak wiadomo Ziemia si? kr?ci i, ?e teraz w tym miejscu nie ?wieci s?o?ce nie znaczy, ?e b?dzie tak do wieczora ;) Ju? chyba lepiej wyj?? z myszkami na dworek i postawi? klatk? w cieniu. Zawsze ciep?e powietrze i nie grzeje a? tak. Naturalnie by? przy nich. I wychodzi? tylko w ciep?e dni bez wiatru ( przeci?g powoduje choroby ). Akwarium szybko si? nagrzeje, w klatce za? mog? by? w?a?nie przeci?gi. Wi?c tak czy siak musia?aby? by? bardzo ostro?na.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-27, 14:06   

Luis, a ja uwa?am ?e nie mo?na przek?ada? informacji ze "zyk?ych" mysy domowych na myszki kolczaste czy berberyjskie.
To s? inne gatunki, oryginalnie ?yj?ce w zupe?nie innych warunkach.

kolczasta, mam nadzieje ?e doszukasz si? takich informacji mo?e na angloj?zycznych stronach, albo na stronach jaki? innych hodowców czy terrarystów.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-27, 15:24   

Wiem, ale pytanie: ,,czy myszy" potraktowa?am jako ogólnik do zwyk?ych myszek :) Je?li b?dzie wiedzie? o tym, ?e myszki domowe zwyk?e np labo nie mo?na to na przysz?o?? mo?e si? przyda?. Uwa?am te?, ?e nie wa?ne jakie s? myszki je?li wystawi si? je centralnie na s?o?ce - zdechn?. To s? zwierz?ta nocne, mo?e s?o?ca nie unikaj? od razu ale jednak lepiej uwaza? z d?ugo?ci? takiego ,,opalania" :)
Co do kolczastych: s? równie? nocnymi gryzoniami i s? aktywne po zmroku. Temperatura powinna wynosi? ok 26'C, jednak dopuszczalne jest 20'C. Na dworku mo?e by? mniej lecz wiadomo, ?e jeden punkt ( taki jak w tym przypadku klatka ) dosy? szybko si? nagrzewa i temp skacze w gór?.

Informacje cz??ciowo po?yczone ze stron:
http://myszy.metz-web.pl/

warto te? zajrze? np tutaj
http://gryzonie.blog.pl/a...=2005&miesiac=2
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT