AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kita
2006-07-21, 14:57
Co my?licie o klatce Duna
Autor Wiadomość
czarymary 
Szara myszka



Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-06-04, 18:16   

Zastanawia mnie te? po jakim czasie górna cz??? robi si? ma?o przezroczysta, czy w dunie ten plastik jest mniej podatny na zarysowania ni? w alexie?
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-04, 18:25   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Revo, jakie plastikowe rury? Te dunowe, np. z duny fun? One s? rozk?adane, zdejmuje si? z??cza, rurk? si? przepo?awia i ma si? do wszystkiego ?adny dost?p. W moim przypadku przy pozbyciu si? np. bobków wpadaj?cych w dziury (wentylacja) wystarczy silniejszy strumie? wody i tyle :p

Ja tam z Duny jestem zadowolona, mam j? hoho czasu, w latach to licz?... Rysuje si? jak ka?dy inny plastik, niestety od siebie nic nie powiem w tej kwestii, bo niemal?e codziennie przesuwam po tym plastiku metalow? drabink?, wi?c mam +1000 do porysowania. :p


A co do dziury na poide?ko - tak, jest, ale jak nie masz tego Dunowego poide?ka to musisz ta?m? przyczepi?... U mnie si? ten patent nie sprawdzi?, jakie? za wymy?lne to dla mnie by?o... Ale na przestrzeni lat otwór zosta? wygryziony przez myszy i teraz musz? tam kolb? wk?adac, ?eby nie poucieka?y.
 
 
czarymary 
Szara myszka



Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-06-04, 18:35   

vernille napisał/a:
.....
A co do dziury na poide?ko - tak, jest, ale jak nie masz tego Dunowego poide?ka to musisz ta?m? przyczepi?... U mnie si? ten patent nie sprawdzi?, jakie? za wymy?lne to dla mnie by?o... Ale na przestrzeni lat otwór zosta? wygryziony przez myszy i teraz musz? tam kolb? wk?adac, ?eby nie poucieka?y.

To a? tak j? powi?kszy?y? :shock: Ze wzgl?dów bezpiecze?stwa nie chcia?abym ucieczki myszaków poza klatk?, bo mamy te? szczury w szynszylówce, a tam odst?py mi?dzy kratkami nie sprawi?yby myszom problemu. Spotkanie myszy ze szczurami raczej nie by?oby pozytywnym do?wiadczeniem.
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-04, 18:39   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Tzn patyk od kolby, który si? mie?ci tak na styk, trzeba go delikatnie wepchn??. Poziomo mysz nie wyjdzie, bo za w?sko, ale jakby nie by?o, gdyby chcia?a, to mo?e uciec - pionowo, przekr?caj?c si? na bok. :P Ale wiesz, w sumie t? kolb? wk?adam ok. 4-5 latach u?ytkowania klatki... :P
 
 
czarymary 
Szara myszka



Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-06-04, 18:42   

mhm, my?la?am ?e dziursko ?rednicy kolby wygryz?y ;)
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-04, 19:20   

vernille napisał/a:
A co do dziury na poide?ko - tak, jest, ale jak nie masz tego Dunowego poide?ka to musisz ta?m? przyczepi?...

ee tam trzeba mie? wyobra?ni? ;p
u mnie tak wygl?da:

 
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-06-04, 19:32   

Te? mam dun? i mini i multy,u?ywam poid?a sippy ferplastu,myszy otworu nie powi?kszy?y. :m:): W multy dunie podk?ada?am pod poid?o np. drewnian? podstawk? dla m?odszych myszy,dopóki nie podrosn?,?eby mog?y dosi?gn?? do poid?a sippy.W mini dunie takich problemów nie ma,Wylot poid?a jest nisko nad pod?og? duny.
Górna cz??? przejrzysta zachowuje przejrzysto?? mimo mycia.Zostaj? ?lady po przylepkach od poid?a . Trudno porówna? mi z alexem ,bo alexa nie mam.
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-04, 19:34   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


oj, Kasumi, Kasumi... :lol:

Moje otwór wygryz?y tylko dlatego, ?e nie by? niczym zapchany... ;p
 
 
czarymary 
Szara myszka



Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-06-04, 19:41   

Dzi?ki za odpowiedzi. A jeszcze jedno pytanie - czy m?ode myszki maj? szans? wyj?? przez kratki duny (niby to 0,7 cm ale mysie te? niewielkie)?
Kto? z Was trzyma mo?e doros?e myszki w klatkach z odst?pem mi?dzy kratkami 1 cm?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-04, 19:46   

ale ?e co? :P

poid?o sippi... niestety przesta?am je stosowa?, gdy jedna mysz w odosobnieniu (powiedzmy ?e przymusowa izolatka), przyzwyczajona do kulkowego prawie mi si? odwodni?a, nie umiej?c u?y? tego sippi...
cho? m?ode skuma?y w miar? od razu, to nie stosuj? go u myszy, które znaj? tylko kulkowe
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-04, 19:55   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Co do pytania czarymary... Tak jak mówi?am, trzymam myszy w tej klatce od hoho czasu, na dodatek labki, m?ode, stare, jeszcze m?odsze, jeszcze starsze... I ?adna nigdy nie wylaz?a (mo?e te? nigdy nie próbowa?y)... Ale tak czy siak, wylaz?y mi z niej tylko kiedy te odst?py si? nieco powi?kszy?y/rozepcha?y (uderzenie o klamk?, mniejsza z tym :p).

Kasumi, no nic... :roll:
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-06-04, 22:52   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Mia?am Alexa ma?ego, obecnie mam du?ego, mam te? mini dun?, wi?c jest porównanie :wink:
Gdybym mia?a wybiera? po prostu klatk? dla kilku myszek, zdecydowanie postawi?abym na mini dun?. Przede wszystkim chodzi tu o otwieranie ca?ej góry - z?apanie myszy przez ma?e alexowe drzwiczki by?o mord?g?, zwykle poprzedzone d?ugim planowaniem i podchodami :lol: Po drugie przez 1cm odst?p w Alexie ucieka?a mi labka i m?odsze rasówki z pewno?ci? równie? nie mia?yby z tym problemu. Dziurka na poide?ko w Alexie zrobione jest - moim skromnym zdaniem - w bardzo dziwnym miejscu. Próbowa?am wieloktronie i z ró?nymi poide?kami, ale zaczepi? sensownie nie da?am rady. W mini dunie bezproblemowo wisi ferplastowe poide?ko na przyssawkach :wink:
Alex jest naprawd? dobr? klatk?, obecn? 80tk? bardzo sobie chwal? (ale ten du?y ma otwieran? ca?? gór?, wi?c to ju? inna bajka...), jednak wed?ug mnie ta ró?nica w cenie nie wzi??a si? z niczego i mini duna jest naprawd? warta tych paru z? wi?cej. Z pi?terkiem te? przecie? jest w sprzeda?y :wink:
 
 
 
czarymary 
Szara myszka



Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-06-05, 14:52   

Dzi?ki za pomoc :) Wybór pad? na mini dun?, g?ównie ze wzgl?du na to ?e mia?a mniejsze odst?py mi?dzy pr?tami. I bez wyposa?enia, urz?dzimy bardziej naturalnie, ?eby jak najmniej plastiku by?o. Pozosta?o czeka? na myszory :m:):
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-07-09, 22:53   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


ja ko?cu zebra?am fundusze i od paru dni jestem posiadaczk? Alexa (z tej aukcji http://allegro.pl/super-k...348346390.html) :grin: mimo, ?e górne drzwiczki s? mniejsze ni? w mini dunie to spokojnie potrafie wyci?gn?? nimi mysz, chocia? mo?e to kwestia tego, ?e zazwyczaj same wchodza mi na r?ke :wink: ko?owrotek wyj??am i zamiast niego kupi?am dysk trixie :grin: jak na razie nie widze ?adnych wad. aktualnie szukam poide?ka, które by do niego pasowa?o :wink:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-09, 22:56   

A ta krata to si? nie otwiera przypadkiem ca?a, a nie tylko to okienko? :h??: Wygl?da jak system w mojej Ariel od Pet Inn - wysuwana bokiem z plastikowych szyn.

Ja poid?o w klatce dunopodobnej montuj? na przyssawki. Na rynku jako takich poide? na przyssawk? nie ma. Widzia?am raptem dwa o beznadziejnej pojemno?ci, wi?c kupi?am normalne i zamontowa?am na przyssawki. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT