AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Stara myszka = ..pomocy..
Autor Wiadomość
panaqua 
Szara myszka


Imi?: Ania
Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-01-06, 00:40   Stara myszka = ..pomocy..
   Myszy: ICARUS Mohanah albo potocznie Brovar :)


Postanowi?am zarejestrowac si? na forum bo zaczynam mie? wyra?ne problemy ze zdrowiem myszy. Mam ?wiadomo?? ?e nie jest ona pierwszej m?odo?ci ale mo?e da si? jej jako? pomóc?
Mysz urodzi?a si? w lipcu 2008, wiec ma 2,5 roku. Od ponad roku wy?cielam pojemnik chusteczkami i recznikami papierowymi bo zauwazylam ze po trocinach bardzo sie drapa?a. Ma ca?y czas dost?p do ?wie?ej wody, karmi? j? wieczorem pokarmem premium + obowi?zkowo ulubionym dropsem jagodowym :P Od czasu do czasu daj? warzywka i jakis nabial badz kawaleczek nieprzyprawionego mieska.

Procz ?ysienia, spadku masy cia?a i ?lepoty, co nie jest dziwne biorac pod uwage wiek... myszka ma problemy z oczami. W wewnetrznych k?cikach od czasu do czasu puchn? jej poduszeczki i robia sie takie spore guzki ropne. Musi j? to swedzie? bo rozdrapuje do krwi. Kilka razy my?lalam ze oko stracila. :shock: Ranke która powstanie przemywam naparem z herbatki. Czego to mo?e by? efekt? Czy to "staro??"? czy jest to objaw jakiej? choroby?
Dodam ?e myszka czasem w nocy ma do?? ?wiszcz?cy oddech i zdarza jej si? prychn??. Próbowa?am ja nasluchiwac w ciagu dnia, brac na rece ..ale wszystko by?o normalnie.. tylko czasem w nocy cos takiego sie robi. (nie pale w mieszkaniu, nie ma przeciagu)

By?am u lekarza weterynarii ale mnie wysmial :( powiedzial ze i tak mysz juz za dlugo zyje :/ i nie ma sensu w zaden sposob przedluzac jej sztucznie zycia. Ja nie chce jej przedluzac zycia..tylko poprawic komfort. Za ka?d? dobra rade jak postepowa? z tak star? mysza b?d? baaardzo wdzieczna :(
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-06, 01:31   

panaqua napisał/a:
wiec ma 2,5 roku.

To du?o. Zazwyczaj myszki tyle ?yj?. Max to 3 lata.
panaqua napisał/a:
Od ponad roku wy?cielam pojemnik chusteczkami i recznikami papierowymi bo zauwazylam ze po trocinach bardzo sie drapa?a.

I w sumie spoko. Pewnie uczulenie ;) Zawsze mo?na zmieni? na inne pod?o?e, popróbowa?, na pewno na jakie? nie jest uczulona, ale chusteczki to dobry interes równie?.
panaqua napisał/a:
+ obowi?zkowo ulubionym dropsem jagodowym

Dropsy s? tucz?ce ( nale?? do ,,s?odyczy") i powinna mysz by? nim karmiona raz na jaki? czas, nie codziennie ;) Jeden drops to sporo jak dla myszki. To równie? ma du?y wp?yw na kondycj? gryzonia oraz ilo?? prze?ytych dni. To na pewno ogranicz, tak do jednego, dwóch dropsów na tydzie?. ( wiem, ?e b?dzie trudno ;) )
panaqua napisał/a:
Od czasu do czasu daj? warzywka

OK, nie wolno przedawkowa?, tak jak i z owocami, poniewa? prowadz? w du?ej ilo?ci do biegunki, czyli odwodnienia ( w ostateczno?ci ?mier? gryzonia z odwodnienia )
panaqua napisał/a:
Musi j? to swedzie? bo rozdrapuje do krwi.

?ysieje i drapanie. Mo?liwe, ?e ?wierzb. Bardzo pospolity dla myszek. Wet konieczny ;)
panaqua napisał/a:
By?am u lekarza weterynarii ale mnie wysmial

Bo do z?ego posz?a? :D Nie ma tu co bluzga? na weterynarza drodzy u?ytkownicy pode mn?. Ma?o jest weterynarzy, którzy zajmuj? si? tak ma?ymi gryzoniami. I lepiej, ?e wy?mia?, ni? dla kasy mia?by na si?? ,,ratowa?" jej ?ycie w czym móg?by si? w sumie przyczyni? do pogorszenia myszki ?ycia.
panaqua napisał/a:
(...)jak postepowa? z tak star? mysza (...)

Najlepiej da? jej du?o ciep?a, ograniczy? jak ju? wcze?niej wspomnia?am - dropsy i inne tego typu s?odycze ( s?onecznik itd te? si? ma?o powinno podawa?. To tak w razie czego. ). Oczka przemywa? owszem, lepiej nie kombinowa? z rumiankiem, poniewa? mo?e by? za mocny. ( tu w sumie zale?y od osoby. Niektórzy rumianek stosuj? i nic myszkom nie jest. Ale lepiej nie próbowa? ). No i wizyta u weterynarza przyda?aby si? ale jakiego? konkretnego. Popatrz tutaj:

http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14 spis weterynarzy

A je?li nie znajdziesz swojego miasta to napisz sk?d jeste?, a pode?l? Ci namiary na jakiego?, który si? zajmie z ch?ci? Twoj? myszk? i b?dzie si? zna? na rzeczy :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
panaqua 
Szara myszka


Imi?: Ania
Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-01-06, 11:33   
   Myszy: ICARUS Mohanah albo potocznie Brovar :)


Dzi?ki Luis! Z tymi dropsami to jest tak, ze ona przez pewien czas nic innego nie jadla, tak jej smakuj?. Dostawala do miseczki karm? i dalej biegala i szukala dropsow. Przez pewien czas faktycznie byla grubiutka wiec dropsy odstawilam.. ale teraz to doslownie same kosci z wiszaca skora :( wiec jej nie odmawiam. Moze ma problem z gryzieniem a te dropsy sa mieciutkie i jest jej wygodnie.
Martwie si? bo powiekszy?o jej si? jedno oczko :sad: tak jakby spuch?o. U mnie w miescie weterynarzy jest tyle co koscio?ow, bo funkcjinuje u mnie akademia rolnicza ktora co roku produkuje setke wetów. Gabinety s? wsz?dzie, tylko wla?nie.. jak tu trafi? na kogo? dobrego. Jestem z Lublina..
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-06, 13:18   

Hm prosz? bardzo, Lublin:

Gabinet Weterynaryjny Eurovet
ul. Henryka Halickiego 3 (boczna ul. Koncertowej) na osiedlu Czechów.
Lublin 20-874
lek. wet. Robert Paluch
Pon. - sob. 9.00 - 20.00

Tel. 605 666 101
eurovet@eurovet.lublin.pl

Nag?e przypadki ca?odobowo.

Mapka dojazdu:
http://www.eurovet.lublin.pl/kontakt.html#map

Zajmuj? si? ma?ymi zwierz?tami w czym gryzoniami.

?ród?o: http://www.eurovet.lublin.pl/index.html
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
panaqua 
Szara myszka


Imi?: Ania
Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-01-06, 15:05   
   Myszy: ICARUS Mohanah albo potocznie Brovar :)


Ciekawe czy bedzie tam ktos kompetentny, bo na moim osiedlu tez jest gabinet w ktorym panspaecjalizuje sie w gryzoniach heh Dziekie wielkie!
 
 
SponGeBob 
Gadu?a Myszaty
~My?l PoZyTyWnIe~



Imi?: Agata
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 348
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-01-20, 21:55   
   Myszy: Bubcia,Orzeszek[samiczka inaczej br?zik ;p],Bia?a (mia?a by? pysia ale nikt tak do niej nie mowil :) M?odziutka pche?ka :D


Ja my?l? ?e to tylko staro?? :wink: i jak myszka si? m?czy najlepiej dla jej dobra j? u?pi? (?) poniewa? pewnie nie d?ugo zdechnie jak ka?da :roll: A poza tym Luis wszystko ju? poda? wi?c tylko powodzenia :grin:
_________________
GrubSon
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-01-21, 06:53   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


oko spuchlo
byc mozliwe ze wypycha je guz od wewnatrz
ja na twoim miejscu skrocilabym juz jej cierpienie ,zyla dlugo i owocnie wiec niech i odejdzie godnie a nie w bolu
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT