AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie, Gryzienie sie i popiskiwanie
Autor Wiadomość
toretto 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: szczecin
Wysłany: 2011-01-10, 23:38   Drapanie, Gryzienie sie i popiskiwanie
   Myszy: Niutek[*], Szara Niutka


Witam

Jestem nowy ale mojego Niutka mam juz 7 miesiac i w sumie drapanie towarzyszy mu od jakiegos miesiaca, popiskiwanie od kiedy go przynioslem do domu ale zastanawia mnie jedno:

Gryzienie?? Moja dziewczyna ma samiczke a ja samca na 100% pare razy chcielismy je dopuscic ale nic z tego myszki byly ze soba 2tyg w akwarium i nic ale nie o to chodzi, chodzi o to, ze od ostatniego czasu kiedy samiczka ugryzla Niutka on sam sie gryzie, wygryzl sobie na boku rane ale juz sie goi ale za to nad brzuszkiem sie gryzie i ma kolejnego sporego strupa.

Prosze o pomoc
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-01-11, 00:59   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


trzeba isc do weta ,moga to byc pasozyzty z tad gryzienie a moze to byc juz choroba psychosomatyczna,co nie wrozy tez dobrze poniewaz mysz moze sobie zrobic duza krzywde
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
toretto 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: szczecin
Wysłany: 2011-01-11, 01:32   
   Myszy: Niutek[*], Szara Niutka


no tak tylko to mnie dziwi bo jak biore go na rece, klade na parapet czy gdzies gdzienie ma trocin to po chwili sie nie drapie i nie kicha wiec wnioskuje, ze ma uczulenie na trociny bo podczas spaceru dostaje jedzenie i jest ok a co do gryzienia to wlasnie zaczelo sie od momentu gdy dziabnela go samiczka, wczesniej sie nie gryzl i byl okazem zdrowia z reszta teraz tez smiga na kolowrocie hustawce itp zabawkach, a tak jak mowie to ta jedna rana mu sie goi i to calkiem ladnie a na drugiej sie gryzie tak jakby mial silne punktowe uczulenie???

choroba psychosomatyczna oznacza zaburzenia emocjonalne wiec sugerujecie, ze obecnoscinnej myszy(samiczki) pomoglaby???
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-01-11, 06:37   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nie sugeruje , nie wiem ,myszy ze skrzywiona psychika moga miec roznie ,a jak samice zabierzesz to co znow zacznie sie gryzc ? wgmnie bez sensu ,zdarza sie ze myszy jak powoduja sobie wiecej groznych uszkodzen trzeba niestety uspic
poza tym nie popieram rozmnazania poza hodowla ,ale temat nie o tym
najpierw sprobuj przeniesc na chusteczki ,idz do weterynarza z tym poniewaz nie wiwadomo czy nie ma pasozytow ,wystepuja one niezaleznie od obecnosci innych myszy ,przeniesione z siana ,trotow lub innej sciolki
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
toretto 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: szczecin
Wysłany: 2011-01-11, 11:41   
   Myszy: Niutek[*], Szara Niutka


wielkie dzieki dzisiaj przejade sie do weta a zmienilem mu na chusteczki i jest wielka roznica bo ani w nocy nie kichal ani sie nie drapal i tak pracowalem w nocy to spostrzeglem wszystkie zmiany
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-01-11, 13:44   

toretto, a poza tym co napisa?a Ci lilth, to poszukaj na forum, bo takie tematy s? i nie trzeba nowego zak?ada?... :roll: I tych tematów jest do?? sporo wi?c nie mów, ?e szuka?e? i nie znalaz?e?.

toretto napisał/a:
pare razy chcielismy je dopuscic
nie rozmna?ajcie myszy skoro o tym poj?cia nie macie... Wiesz czym si? ko?czy rozmna?anie myszy z zoologa?
toretto napisał/a:
Moja dziewczyna ma samiczke
a samiczki s? stadne i jej samiczka powinna by? z kole?ank?... Wiecie o tym?
Myszek ma pewnie alergi? na pod?o?e, ale do weta i tak sie przejd? z nim.
Cytat:
choroba psychosomatyczna oznacza zaburzenia emocjonalne wiec sugerujecie, ze obecnoscinnej myszy(samiczki) pomoglaby???
nie nie i jeszcze raz nie! Nie rozmna?aj myszy.

I oboje (tzn Ty i Twoja dziewczyna) porz?dnie o myszach sobie poczytajcie ?eby uzupe?ni? braki wiedzy.
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
toretto 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: szczecin
Wysłany: 2011-01-11, 15:07   
   Myszy: Niutek[*], Szara Niutka


Szykalem i czytalem i fakt, ze niektore tematy sa bardzo pdobne tylko wlasnie w zadnym nie wystapily takie same objawi w tym samym czasie, chodzi mi o to, ze jak sie drapaly to nie gryzly itp ale ok nastepnym razem postaram sie wylapywac info zkilku roznych postow. Dzieki za uwage Do?ka

Juz teraz wiem zeby nie rozmnazac myszy z zoologika i pogadam z dziewczyna na temat zakupu kolezanki dla jej myszki.

Zmienilem podloze na zwirek dla gryzoni i zobaczymy ale tak jakby drapanie ustepuje ale to i tak musze poczekac. Bylem u weta i powiedzial mi zeto moze byc od podloza albo od karmy u dal kropelki i mam mu zakrapiac miejca ran wiec mam nadzieje ze Niutek wyjdzie z tego :smile:

Co do wiedzy o myszach fakt musze doczytac bo wziolem tego zwierzaka dlatego ze jest fajny i to w sumie jedyny zwierzak jakiego moge miec na ten czas ale staram sie o niego dbac tak jak dbalem o swojego psiaka[*]
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-01-11, 17:01   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


bardzo sie ciesze ze jest zmiana na dobre :) pomyslcie o zakupie myszki rasowej moze kosztuje wiecej ale posiadanie zwierzecia z pewnego zrodla ma swoje zalety ;) o tym tez jest temat
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
toretto 
Szara myszka


Imi?: Tomasz
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: szczecin
Wysłany: 2011-01-11, 18:54   
   Myszy: Niutek[*], Szara Niutka


Hehe no wlasnie coraz bardziej zaglebiajac sie w info zawarte na forum mam chec na kupno rasowej ale najpierw poczekam az z Niutkiem bedzie wszystko ok ale nie omieskam polecic dziewczynie zeby kupila swojej samiczce jakas rasowa bo przeciezu myszy chyba nie liczy sie stan portfela i status spoleczny:D:D:D :grin: :grin:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT