AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kita
2006-07-21, 14:57
Wybor klatki
Autor Wiadomość
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-04-28, 23:46   

ja bym brala alexa 80cm z domkiem :) w tym z wyposazeniem to i tak ten kolowrotek to za maly jest a te pieterko plastikowe nie wyglada za fajnie :P
 
 
angus
M?ody Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Wysłany: 2015-04-29, 01:06   

Ja bym te? bra?a du?ego alexa z domkiem.

Ma?ego alexa bra? si? nie op?aca, bo ró?nica w cenie nie jest du?a. Kó?ko do biegania si? nie nadaje i trzeba je od razu wywali?, bo myszy i tak si? nie chc? w nim kr?ci?, a pó?ka by?a u mnie d?ugo, ale w ko?cu i tak j? wyrzuci?am, bo zajmowa?a za du?o miejsca, a ja kupowa?am nowe fajne zabawki.

Mam alexa i mam klatk? pr?cikow? i powiem szczerze, ?e nie jestem zadowolona z pr?cikowej. Trociny lataj? wsz?dzie dooko?a, s?ycha? o wiele g?o?niej, jak myszy buszuj? w nocy i brzydkie zapachy bardziej roznosz? si? po mieszkaniu. Wróci?abym do alexa, gdyby nie to, ?e mam za du?o myszy.

Alex wygl?da te? jako? estetyczniej w moim odczuciu. Jedyny plus pr?cikowej to ten, ?e ?atwiej oswoi? myszy daj?c im smako?yki przez kratki.
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2015-04-29, 10:15   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Wszystkie s? bardzo dobre :)
Mia?am alexa i by?am z niego bardzo zadowolona, ale po jakim? czasie zacz??o mi si? wydawa? ?e jest tam ciasno. Ogólnie Alex80 by?by super rozwi?zaniem, a to ?e s? drzwiczki du?e u góry to plus, bo ?atwiej jest co? w?o?y?/wyj?? z klatki. I przede wszystkim z alexa nie czu? smrodku. Ja mam t? ostatni? i polecam bo jest w niej du?o miejsca, ale myszki zasikuj? pi?terko i jest nieprzyjemny zapach :/ postawi?abym na te wcze?niejsze, ale wybór ju? zale?y od Ciebie :) ja jak napisa?am - wszystkie s? odpowiednie, ale na Twoim miejscu wybra?abym któr?? z wi?kszych ;)
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2015-04-29, 17:07   

angus napisał/a:
Jedyny plus pr?cikowej to ten, ?e ?atwiej oswoi? myszy daj?c im smako?yki przez kratki.

nie polecam, potem myszy (ogólnie zwierz?ta) nie daj? si? dotyka? przez pr?ty, bo rzucaj? si? na palce jak na smako?yki
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-04-29, 19:40   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Ja te? wybra?abym którego? z wi?kszych alexów ;) Wydaj? si? by? fajnym rozwi?zaniem dla myszek, s? do?? lekkie w porównaniu z terrariami i innymi klatkami, do tego obudowane, co moim zdaniem jest niew?tpliw? zalet?, je?li chodzi cho?by o zapach, ale i bezpiecze?stwo myszek, a u góry mo?na podwiesi? jakie? zabawki, hamaki itp. Jak dla mnie plusem równie? jest, to ?e otwiera si? ca?? gór?, bo jest wi?kszy dost?p do wszystkiego. Mo?e jedynie szkoda, ?e nie ma wej?cia gdzie? z boku, ale w ko?cu to taki typ lokum. Jedynie to zastanawia?abym si?, czy wol? z domkiem, czy mie? pi?terko plastikowe(dzi?ki czemu zwi?kszy?aby si? przestrze? u?ytkowa i ?atwo utrzyma? na nim czysto??) i miseczk?, bo wiadomo, ?e akurat ko?owrotek to trzeba by by?o koniecznie wymieni? na wi?kszy.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-04-29, 21:09   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


co do tej ca?ej otwieranej góry to dla mnie najwi?kszy minus, mia?am ma?ego alexa i te ma?e drzwiczki by?y super, mo?na by?o ?atwo wyci?gn?? mysz bez konieczno?ci ?ci?gania ca?ej górnej cz??ci. teraz mam du?ego alexa i jak chce cokolwiek wyci?gn?? to musz? ?ci?ga? ca?? gór?, a jeszcze gorzej jak myszy ?pi? np. w zawieszonym sputniku.
 
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-05-19, 12:14   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Hej, potrzebuj? pilnego doradztwa ;p Mam dylemat... Nie wiem, czy kupi? klatk? Mini Dun? o wymiarach 55x39x27 cm w cenie 50z?. Jedna ?cianka jest zalana wybielaczem, bez pi?terka oczywi?cie, za to po?ówka kokosa, jaka? drewniana pierdó?ka gratis + wysy?ka, czy klatk? o do?? g??bokiej kuwecie i wymiarach 65x40x44 z ma?ymi odst?pami pomi?dzy pr?tami ok.1cm(nieca?e) + pi?terko, domek, schodki, ko?owrotek, poid?o, rurka i bardzo fajny dost?p do wszystkiego w tej samej cenie, chocia? wysy?ka dro?sza o 3z?. I co robi?? Nie wiem za bardzo, Duna fajna, bo zabudowana, lepiej z zapachem i bezpiecze?stwem, klatka bo ma du?o ró?nych rzeczy, których w najbli?szym czasie nie kupi? i w fajnym stanie, wi?c no... ci??ki wybór, jak si? nie ma za wiele kasy.

Klatka ma by? lokum dla jednego doros?ego samca, bo niestety myszolce mi si? nie dogaduj? mi?dzy sob?, s? próby ??czenia co dziennie po kilka razy, nieraz jest lepiej, a nieraz gorzej. Póki co, potrzebuj? dla niego lokum, które mog?abym postawi? obok akwa. Obecna samla nie bardzo si? sprawdza, bo jest troch? zaciemniona, ma kó?ka, które zajmuj? troch? miejsca w ?rodku i nie mog? jej podziurawi?, bo potem ma by? wykorzystana do trzymania ?wirku :>

Klatka:

Duna:

Doradzicie co?...?
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
Ostatnio zmieniony przez Sana 2015-06-25, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-05-19, 12:18   

ja bym bra?a t? pr?tow? :) jest ?adniejsza od duny i lepiej mo?na urz?dzi? bo mo?na da? jakie? pi?terko itp :D no i jest wi?ksza :)
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-05-19, 13:04   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Dzi?ki Coco :smile:

Chyba j? w?a?nie wezm?, bo te? mi si? bardziej podoba, tylko troch? boje si? tego rozprzestrzeniania zapachu, bo na razie trocin Mort i tak nie mo?e mie?, wi?c ba?agan ko?o klatki nie wchodzi w gr?(mam nadziej? ;p), no ale co b?dzie, to b?dzie - zobaczymy. No i w?a?nie zawsze co? wygodniej "zainstalowa?" ^^ Thx.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-05-19, 13:06   

My?l?, ?e przy jednym samcu i to na do?? du?ej powierzchni nie powinno by? takiego problemu z zapaszkami. :)
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-05-19, 17:36   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja bym si? jedyne czego obawia?a to tego czy nie b?dzie wychodzi? przez pr?ty.
_________________
 
 
rasta22 
Mysi Rozmówca



Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 251
Skąd: Sztum
Wysłany: 2015-05-19, 18:00   
   Myszy: Zgredek,Chomik Stefan


Sana, ile ta klatka z zielonym spodem ma odst?py mi?dzy pr?tami?
_________________
Bo prawo w tym kraju ma swe granice
A prawda cho? boli k?amstwem si? brzydz?
Wybieram prawd? g?osuj? na prawd?
Inaczej ?ycie swe uzna?bym za marne

Etna Kontrabande
____________________
[*] Zgredek
Chomik Stefan
 
 
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-05-19, 19:09   

pewnie 0,7 ma
 
 
rasta22 
Mysi Rozmówca



Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 251
Skąd: Sztum
Wysłany: 2015-05-19, 19:38   
   Myszy: Zgredek,Chomik Stefan


Coco, to by mysza nie zwia?a moim zdaniem,nie przeci?nie si?:)
_________________
Bo prawo w tym kraju ma swe granice
A prawda cho? boli k?amstwem si? brzydz?
Wybieram prawd? g?osuj? na prawd?
Inaczej ?ycie swe uzna?bym za marne

Etna Kontrabande
____________________
[*] Zgredek
Chomik Stefan
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-05-19, 20:52   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


aShadow - Te? si? nad tym zastanawia?am na pocz?tku, ale u góry przykryw? w akwarium maj? ok. 1,1cm i nawet g?ówka by si? im przez to nie zmie?ci?a, z tego co zaobserwowa?am. No chyba ?eby bardzo si? upar? i wciska? j? jako? na si?? - nie mam poj?cia, sama nie wiem. Morcik ostatnio odrobink? przyty? nawet.

Rasta22, no rzekomo w?a?nie ok.1cm, a nawet troszk? mniej.

Trudno, je?li b?dzie wychodzi? to j? sprzedam :<, a jego znów przerzuc? do samli i kupi? mini dun? albo alexa. Jest jeszcze taka opcja, któr? niedawno znalaz?am - wi?ksza 77,5x47x32 i dro?sza 65z? + wysy?ka, ale nie wiem jakie odst?py pomi?dzy pr?tami i chyba by si? raczej nie zmie?ci?a ko?o akwarium... Wi?cej ju? nie szukam, bo co raz gorzej mi wychodzi wybieranie :D




Chyba zostan? przy zielonej ;)


Dzi?ki Wam za pomoc.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
Ostatnio zmieniony przez Sana 2015-06-25, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT