AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Herbal Pets
Autor Wiadomość
?liwa 
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 193
Wysłany: 2006-07-25, 19:00   

Na szcz??cie w tym roku susza wr?cz spali?a osidlowe trawniki....
Je?eli w?a?ciciel zwierzaka jest odpowiedzialny... to nigdy nie b?dzie podawa? ro?lin, które rosn? w przydro?nych rowach czy te? osiedlowych trawnikach - sa naszpikowane o?owiem i wszelkimi innymi wyziewami z samochodów...

Samemu mo?na sobie te? zbiera? ro?linki i suszy? ale po pierwsze, trzeba by? pewnym, ?e zbiera si? w?a?ciw? ro?lin? (wiele ro?lin zielarskich jest bardzo podobnych do siebie i mo?na je pomyli?) a niektóre s? np. truj?ce...

Poza tym je?eli ju? kto? chce samemu sobie zbiera? zió?ka... to musi pojecha? albo na wie? lub te? na w?asn? dzia?k?...

Surowce , które u?ywamy w naszych mieszankach, s? badane na jednolito?? gatunkow?, poddawane procesowi oczyszczania a tak?e musz? by? odpowiednio suszone - w odpowiednich warunkach i musz? równie? posiada? odpowiedni? wilgotno?? (ani za ma?? ani za du??) po prostu w ?ci?le okre?lonym przedziale wilgotno?ci - wówczas, zio?a nie trac? swoich leczniczych w?a?ciwo?ci i mo?na je przechowywa? w woreczkach bardzo d?ugo, bez obawy, ?e cokolwiek z nimi si? b?dzie dzia?o. Poza tym zio?a poddawane s? równie? procesowi sterylizacji, który ma za zadanie zabezpieczenie ich przed wszelkimi paso?ytami.

My?l?, ?e czasami trafili?cie na nie najlepszej jako?ci sianko o niezbyt przyjemnym zapachu... dlaczego... bo by?o za wilgotne i nawet dziurki w woreczku z siankiem nie na wiele w takim przypadku si? zdadz?.
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-07-25, 19:27   

Najlepiej zaopatrzy? si? w literatur? ze zdj?ciami by nie zaszkodzi? zwierz?tkom i sobie..
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
?liwa 
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 193
Wysłany: 2006-07-25, 19:52   

Zgadza si?, a najtaniej to korzysta? z atlasów ro?lin w necie - s? tam zdj?cia i opisy ro?lin :)

np.

http://www.atlas-roslin.pl/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-27, 16:25   
   Myszy: tak


Nie my?leli?cie o tym aby zorganizowa? specjalne pokarmy dla starszych zwierz?t, mo?e m?odych, ale przede wszystkim samic w ci??y oraz karmi?cych? Mój chomi? za trzy miesi?ce b?dzie mia? dwa lata, pomy?la?am, ?e to ju? nie ten sam zdrowy organizm... ;) Skolei np. mysie mamy potrzebuj? du?o bia?ka, t?uszczów, witamin, etc. Po przyj?ciu na ?wiat m?ode intensywnie rosn? i potrzebuj? wielu takich elementów... :)
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-07-27, 17:33   

?liwa napisał/a:
Nie wszystkie zio?a mo?na nazbiera? samemu....... ale np. mniszek lekarski... mo?esz nazrywa? i ususzy? na s?o?cu (w tych upa?ach momentalnie wyschnie na wiór) równie? np. krwawnik, li?? je?yny - podobnie.


A krawnik - to co z niego?Widzia?am ju? fotk? i kojarz?.I potem,po wysuszeniu,mog? dawa? myszkom?Akurat,je?li tam pojad?, b?d? tam zbiera? li?cie je?yny dla obecnych/przysz?ych patyczaków. Nazbieram tych ro?lin ;) .

?liwa napisał/a:

Samemu mo?na sobie te? zbiera? ro?linki i suszy? ale po pierwsze, trzeba by? pewnym, ?e zbiera si? w?a?ciw? ro?lin? (wiele ro?lin zielarskich jest bardzo podobnych do siebie i mo?na je pomyli?) a niektóre s? np. truj?ce....


Mo?e pójd? do biblioteki i wypo?ycz? ksi??k? :) .

I dzi?ki!
 
 
?liwa 
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 193
Wysłany: 2006-07-27, 17:51   

Krwawnik akurat teraz kwitnie... wi?c moo?na nazrywa? tych bia?ych kwiatków - najlepiej ?cina? no?yczkami, ale nie du?o, bo kwiatków za du?o nie powinno si? podawa? myszkom,

no i ga??zki... te zielone mi?kkie, podobne do koperku, te? mo?na uzbiera? :)



zapomnia?em o najwa?niejszym :lol:

Witam w klubie mi?o?ników zió? :spox:


Myszki najbardziej lubi? nast?puj?ce zió?ka....
mniszek lekarski,
rdest ptasi
kwiate i ziele wrzosu
li?? i ziele czarnej jagody

i
morsztyn (ale ten to jest tylko w Zio?ach z jodem Gryzonie) czyli najwi?kszym przysmaku myszek - i nie jest to moja opinia ale hodowców myszek rasowych - a ja si? bardzo ciesz? z tej opinii, bo nie ma nic przyjemniejszego, jak skomponowa? dla myszek takie zdrowe ?are?ko, które im najbardziej smakuje :papa:
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-07-27, 18:08   

Jeszcze raz dzi?ki ^_^ .Mam nadziej?,?e pojedziemy na wie?,a myszkom to,co zbior?,zasmakuje.Aha,i czy mo?na d?u?szy czas trzyma? te zio?a?Nie strac? jakiej? warto?ci od?ywczej czy co? takiego(nazbiera?abym du?o najch?tniej - ?eby starczy?o na d?uuugi czas).
 
 
Julias 
Mysi Bywalec



Imi?: Julia
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 173
Skąd: z Poznania
Wysłany: 2006-07-27, 18:16   

Gdzies czytalam, ze w planach jest wprowadzenie pzrez Herbal Pets sciolki dla gryzoni. Nie pamietam z czego, ale zdrowsza od tych trocin w sklepach. Cos sie posunelo naprzod w zwiazku z tym produktem?
_________________
Czerta, Hevea i Lady Lavender :)
 
 
 
?liwa 
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 193
Wysłany: 2006-07-27, 18:28   

Posun??o i to bardzo.........

Tylko, ?e znów si? wszyscy zaczn? puka? w g?ow?... co Ci "rewolucjoni?ci z Herbal Pets" znów wymy?lili.... (mam na mysli g?ównie sprzedawców)

Obecnie moje chomiki testuj? bardzo ciekawy rodzaj ?ció?ki.... tak ekologiczny, ?e a? sam jestem tym zaskoczony...
Nie wiem tylko jak wy to przyjmiecie... :lol:
Na razie nie mog? napisa? wi?cej szczegó?ów :wink:
Ostatnio zmieniony przez ?liwa 2006-07-27, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-27, 18:30   
   Myszy: tak


A jak? ona ma "konsystenc?"?
 
 
 
Julias 
Mysi Bywalec



Imi?: Julia
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 173
Skąd: z Poznania
Wysłany: 2006-07-27, 18:36   

W sklepie zoologicznym w ktorym kupuje akcesoria dla moich myszek (ulica Gorecka, w "Albercie") sa niestety dostepne tylko ziolka dla gryzoni, a widzialam jeszcze na allegro sianko z ziolami, czy ono jest w sprzedazy poza internetem? :mrgreen:
_________________
Czerta, Hevea i Lady Lavender :)
 
 
 
?liwa 
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 193
Wysłany: 2006-07-27, 18:38   

Teraz ?a?uj?, ?e Ci jej nie wys?a?em KAT... bo mia?bym ju? pierwsz? opini? fachowca..... ale nic straconego... nadrobi? to nied?ugo...
Tylko prosz? si? nie nabija?, jezeli ten pomys? Wam si? nie spodoba...

Wiem tylko jedno, taka ?ció?ka na 100% nie b?dzie uczula? zwierzaka :)

Je?eli masz grupk? przyjació? - to wy?l? takich próbek troch? wi?cej i sobie potestujecie... OK ?


I nie dziwcie si?, ?e jestem taki tajemniczy.... juz dwa razy w serwisach napisa?em o pewnych ciekawostkach.... i konkurencja nas uprzedzi?a... wi?c teraz jestem bardziej oszcz?dny w s?owa :lol:
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-07-27, 18:41   

Ja te? bym chcia?a tak? próbk? ;) .
 
 
?liwa 
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 193
Wysłany: 2006-07-27, 18:44   

Nie wiedzia?em , ze na myszkowym forum b?d? mia? tyle pracy....
Sianko z zio?ami ?adnie le?y sobie w Poznaniu w sklepach zoologicznych ZOO FRANOWO (M-1) oraz w ZOO Pi?tkowo (TESCO)
Na Ratajach sianko z zio?ami HP te? jest dost?pne w kilku sklepach.......

I w Polsce ju? te? zaczyna sie pojawia?.... :wink:
 
 
Julias 
Mysi Bywalec



Imi?: Julia
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 173
Skąd: z Poznania
Wysłany: 2006-07-27, 18:45   

Chcialam napisac, ze ja tez bym chciala, ale nie wiadomo co Sliwa na to :P
_________________
Czerta, Hevea i Lady Lavender :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT