AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchudzanie myszy
Autor Wiadomość
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-03-06, 19:25   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


chowder75 napisał/a:
To ty je chyba g?odzisz :twisted:


?e niby ja?
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2012-03-06, 20:12   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


A ja uwa?am, ?e je?li mysz nie ma strasznej nadwagi, która jej przeszkadza, lub zagra?a zdrowiu, to nie powinno si? jej ogranicza? tego, co dla niej najlepsze, tj np. s?onecznika.
Myszki nie ?yj? d?ugo, i nie wiem po co je odchudza? bez potrzeby, niech si? ciesz? jedzonkiem ;)
 
 
Mansonistka666 
Szara myszka
Manson !



Wiek: 27
Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 11
Skąd: ?DZ
Wysłany: 2012-03-07, 12:41   
   Myszy: Maria Siuard [*] Xantos [*] Aleksander [*] Kokosanka [*] Misia [*] Zuzu :P


Ja mam 2 mychy jedna jest gruba leniwa i ma s?abe ?apki bo jak j? na r?ce bierze to ?apie si? kciuka i puszcza zaraz natomiast druga jest chuda i silniejsza .Obie s? weso?e gryz? wszystko przewracaj? w klatce. Wi?c je?eli mysza nie jest oswia?a to nie ma sensu jej odchudzac . Widocznie taka jej natura :razz:
_________________
 
 
victoria
Szara myszka


Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-12-27, 22:17   
   Myszy: Ozzy, Emi


przede wszystkim nie dawaj myszom zadnych przypraw typu sól, cukier lub duzej ilosci t?uszczu czy barwnikòw, np. jak dasz swoim pupilom solone chipsy to nie dadza one nic wiecej jak duzo t?uszczu na ich ma?ym cia?ku :mszama: a jesli naprawde uwa?asz ze twoja mysz ma sk?onnosci do tycia (jest myszk?-grubaskiem) to po prostu unikaj pestek s?onecznika, dyni, kukurydzy, orzeszków itp.

P.S. a jak gotowane ziemniaki maja sie do ich diety?? tucz?? s? zdrowe? oboj?tne? :roll:
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2012-12-27, 23:08   

zostaw je tylko na ziarnie bez innych dodatków, najwy?ej mo?na domiesza? otr?by.
_________________
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2012-12-28, 16:53   

jest taka karma zio?owo- warzywna, suszone warzywka g?ównie i daj? j? Myszakowi co 2 raz od kiedy zrobi? si? tak gruby ?e utkn?? w drabince, i rzeczywiscie pomaga, rusza si? ju? zgrabniej. nie bardzo j? lubi, ale nie ma wyj?cia, mniej ziarna, wi?cej warzyw. nauczy? si? ju? ?e jak ma du?y kawa?ek suchego warzywka to przenosi go pod poide?ko i tam zjada od razu popijajac wod?, spryciarz
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-04-17, 20:10   Odchudzanie myszki?

Hey, jednak z moich myszek przypomina chomika z ogonem, jest dos?ownie ma?? kuleczk?. Troch? mnie to martwi, bo oty?o?? nawet u takich ma?ych zwierz?t jest (chyba?) szkodliwa. Zmniejszy?am wprawdzie porcje karmy, ale ró?nicy nie wida? - Salome wyjada wi?kszo?? i cz??ciej w misce siedzi, ni? Hiroko. Wi?c, sama ju? nie wiem - zostawi? tak jak jest, czy odchudzi? (?) t? kulk?? :roll:
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-17, 20:15   
   Myszy: tak


Virame, to jak z lud?mi. Mo?e ko?owrotek? Ograniczenie "t?ustych" ziaren. Zaraz znajd? i pod??cz? to pod odpowiedni temat.
 
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-04-17, 20:18   

Kat, w?a?nie od d?u?szego czasu nie jest zainteresowana ko?owrotkiem, a na wybiegu g?ównie siedzi w miejscu.. Taki leniuch z niej ostatnio.. :roll: :?
 
 
rumcia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 238
Skąd: Bielsko-Bia?a
Wysłany: 2013-04-17, 20:27   

Virame, Je?li Twoja myszk? nie interesuje ko?owrotek to mo?e wi?cej tuneli,hu?tawek,mo?e to j? zmotywuje-inne zabawki,mo?e b?d? dla niej atrakcyjniejsze :)
Nie wiem czy wypuszczasz swoj? myszk? na wybieg ale jesli tak to na tym wybiegu mo?esz jej zorganizowa? tor przeszkód. W nowym miejscu na pewno zmotywuje ja to do ruchu,bo b?dzie chcia?a wszystko bada? i poznawa? a przy okajzi troszk? si? porusza. No i trzeba b?dzie na pewno troszk? zmieni? diete :)
 
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2013-04-17, 20:29   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


O tak zrób co? takiego http://www.youtube.com/user/MouseAgility

sorry za off top
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
rumcia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 238
Skąd: Bielsko-Bia?a
Wysłany: 2013-04-17, 20:32   

weronikap, umar?am :spox: to jest taka wersja hard ,my?la?am o l?ejszej :P
 
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-04-17, 22:04   

Weronikap, ej no! Ta mysz je?dzi lepiej ode mnie na desce, o grze w kosza nie wspomn?..
Rumcia, tuneli, kryjówek itp. maj? ca?? klatk?, hamaczki zajmuj? ca?e 'górne pi?tro', wi?c jakby chcia?a ruchu ma pod dostatkiem. Co tydzie? co? dodaj?, co? wyjmuj?, przemeblowuj?.
 
 
rumcia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 238
Skąd: Bielsko-Bia?a
Wysłany: 2013-04-17, 22:22   

Virame, ale my?l?,?e jakbys j? wyj??a z klatki i jej wtedy taki tor zafundowa?a. Myszka wyci?gni?ta ze swojego domku na innym terenie na pewno b?dzie aktywniejsza,rozbudzona :)
 
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-04-17, 22:40   

Rumcia, kiedy? by?a bardzo ruchliwa, uwielbia?a ko?owrotek a teraz.. na wybiegu siada pod monitorem i podjada ziarenka lub si? myje, biega niewiele. Rozumiem, jakby by?a wi?ksza od normalnej myszki, ale wa?y 'na oko' tyle co rasowa kole?anka, a jest a po?ow? 'krótsza'. Niestety nie mam wagi elektronicznej/cyfrowej (?), by dok?adnie j? zwa?y?.. :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT