AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2011-01-07, 08:51
Rozmowy o odmianach
Autor Wiadomość
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-02-18, 11:30   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nie wiem jak to jest z tri... ale wiem, ?e kto? kiedy? mówi? o fuzzach i hairlessach w zoologach, a wszyscy wiedz?, ?e to bardzo rzadkie myszy.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-02-18, 11:44   

laciata napisał/a:
...Tri mieli g?ównie samce zawsze, równie? brindle, samice zostaj? im do "hodowli".

sprzedawali samce brindle? przeciez one bardzo szybko umieraj?, taki ich defekt :sad:
 
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2013-02-18, 12:33   

nie, samce tri:) brindle widzia?am u nich 2-3 razy, "czekoladowe w rude paski", "tygryski", tak o nich mówi?. Dobrze Bobeczek, jak tylko b?d? mia?a okazj? pojecha? na gie?d? i znów b?d? tri to Ci kupi?, kosztuj? 5z?:) i nie chodzi o to w co wierz? tylko w to CO WIDZIA?AM I MIA?AM NA R?KACH:) a ?lepa nie jestem, daltonistk? te? nie jestem, z reszt?, zapraszam do Krk, z tego co wiem s? te? w Katowicach i Wrocku na gie?dach. Maj? bardzo ró?ne odmiany myszy, równie? syryjków ró?ne, rzadko spotykane kolory.
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-02-18, 17:36   

Prosz? Bobeczek, niemo?liwe staje si? mo?liwe :D
Robione kalkulatorem wi?c musia?am troch? podkr?ci?, ?eby by?o dok?adnie wida?, ?e s? trzy kolory

Babka mnie opieprzy?a, ?e zdj?cia robi? :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-18, 17:49   

Hurricane, I to w PL robilas? Jak to sa Tri jak na zdj?ciach to farbowane.

[ Dodano: 2013-02-18, 17:50 ]
Hurricane, Ale oczywi?cie ze farbowane ewidentnie to wida?
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-02-18, 17:56   

Przyciemnilam zdjecie zeby bylo dokladnie widac. Nie sadze zeby by?y farbowane, bo s? po 1,50 z?, a farbowane chyba by?yby dro?sze :P Z reszt? ten sklep nie dba o jakie? wyj?tkowe zwierzaki, najwi?kszy syf jaki kiedykolwiek widzia?am. 5 chomików na krzy? i pe?no zwierzaków na karmówk? jak najta?szych. Wygl?daj? normalnie, z reszt? w Bydgoszczy te? widzia?am tri :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2013-02-18, 18:37   

Je?eli mam by? szczera, to nie s?dz?, aby myszy na zdj?ciu Hurricane by?y farbowane. Faktyczne maj? bardzo intensywne kolory, ale je?eli (jak dobrze zrozumia?am) s? one z zoologicznego nie s?dz?, aby ludzie tam czy nawet "hodowcy", którzy sprzedaj? je do takich sklepów, trudzili si? z farbowaniem zwierz?t. Po pierwsze nie ukryj? tego zbyt d?ugo, bo zwierz? po czasie zacznie si? wybarwia?. Po drugie ludzie kupuj?cy w zoologicznych chc? po prostu mysz. Nie znaj? si? na wszelkich kolorystycznych odmianach, wi?c po co?
 
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-18, 18:56   

Nie chce mi sie rozpisywac genetyki Tri bo jest tu sporo do tlumaczenia i mowienia. Znam sie bardzo dobrze na Tri i na ich genetyce. Studiowalem te myszy wszedzie z roznymi Hodowcami i wiem o nich praktycznie wszystko. Myszy ktore sa na zdjeciu sa na 100% falszywymi Tri i mowie to wam ja ktos kto je Hoduje i zna sie na nich ponoc rewelacyjnie tak stwierdzili u mnie w zwiazku. Maja zbyt intensywny kolor czoko. Powiem wam w skrucie. Jezeli mysz jest biala w czarne laty a bialy stanowi wiecej jak 50% jej ciala to inne plamy oprucz czarnego beda yellow, jasny red, jasne agoutti czy czoko ale jasniutki gdzie z wiekiem i tak to juz widac mizernie ale widac. Kiedy mysz ma bialy kolor na sobie ale nie wiele wtedy dopiero kolor czoko moze stac sie intensywnym kolorem. Na zdjeciu widac intensywnie kolor bialy i czarny a dotego czarne laty sa jak u zwyklych labek a nie u rasowych brkenow wiec wychodzi na to ze na zdjeciu jest labka zmixowana z Tri gdzie to jest malo prawdopodobne. Maluszkow rodzice jezeli maluszki maja tak intensywny czarny jak na zdjeciach musial ktorys z rodzicow byc laciatym czarnym brokenem a taka mysz nie da Tri bo nie niesie c a zeby wyszly tri oboje rodzice musza niesc c. Myszy Tri gdzie sie udalo aby laty byly intensywne ciemne jak tu u tych i zeby mialy wiecej jak 50% ciala bialego koloru udalo sie uzyskac ale sa to tak zwane unikaty ktorych jest za ledwie kilka na swiecie i sa one nie do zdobycia. To jest malutka czesc tego co chcial bym wam powiedziec o Tri ale nie ma to sensu bo jestem wiecej jak pewny ze to nie sa oryginalne tri to tak jak z 2 czarnych myzy ktore w rodzinie maja tylko czarne myszy i zawsze mialy chciala bys uzyskac miot rudych. Jest to nie mozliwe. Tyle z mojej strony a jak wy wierzycie ze to a Tri to poczytajcie pierw o Tri ale na polskich stronach tego nie znajdziecie. Moje Tri ktore ja mam i tak sa bardzo kiepskie w typie bo nie maja roznych latek ani intensywnych kolorow nad czym pracuje juz prawie rok. A tu niby w zoologicznym sie pojawily takie oryginaly hehe Kup mi 2 takie i wyslij za wszystko zaplace jest taka mozliwosc ? Plec jest mi bez rooznicy udowodnie Ci tylko ze to sa myszy farbowane. Dalo by rade ? Zrobie zdjecia teraz i zrobie za miesiac a latek czekoladowych juz nie bedzie. Moge Cie prosic o to ?
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-02-18, 19:13   

Czyta?am juz kiedy?, ?e niektórzy "hodowcy" farbuj? myszki, aby ciekawiej wygl?da?y, szybciej "schodzi?y", zysk ze sprzedazy by? lepszy, ale mysla?am, ?e to s? bajki, bo po co farbowa? myszki, przecie? jak kto? chce, to i tak kupi, bez wzgl?du na to czy jest to tri, czy inna odmiana. Jednak teraz zastanawiam si?, mo?e z tym farbowaniem to prawda?
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-02-18, 19:25   

Nadal w to w?tpi? ;) Ale mam kupowa? te myszy tylko dlatego, ?eby zobaczy? czy s? farbowane? Pyta?am sprzedawce to mnie wy?mia?, ale ogólnie to nie s?dz? ?eby sprzedawa? farbowane myszy za 1,50 z?, bo po prostu by nic na tym nie zarobi?.
Jak farbowane chomiki widzialam po 40 z?, to s?dze ze myszy kosztuja wiecej niz 1,5 zl :P a ma je z gie?dy z ?odzi podobno.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-18, 21:33   

U mnie farbowane chomiki sa normalnie za dyszke :P A kupic je masz dla tego bo Cie o to prosze nie da rady ? W jakim miescie i w jakim zoologu widzialas te myszki ?
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-02-18, 22:14   

U mnie zwyk?e chomiki niefarbowane s? po 18 z? o.O
?nin, zoologiczny bez nazwy ?e tak powiem :P
Kupi? mog? ale do najbli?szej stacji pkp mam 50 km, wi?c to te? nie takie proste ;)
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-18, 22:24   

?nin to jest miejscowosc tak ? Wiec dalo by rade abys mi kupila i wyslala myszki czy nie bardzo ?
Plec mi obojatna 2 te same aby byly 2 samce albo 2 samice aby sama nie siedziala tylko we dwie
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-02-18, 22:29   

Nie wiem, zobacz? kiedy b?d? jecha? teraz gdziekolwiek.
Sprawd? czy jest po??czenie najpierw ;)
Bydgoszcz - Warszawa lub Gniezno - Warszawa.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-18, 22:39   

Z bydgoszczy jest nie jedno.
Jeszcze dodam Ci cos czego nie wiem a to sprawdzisz i potwierdzisz. Jak juz widzieliscie moje Tri kolor oczu jest u nich bardzo rozny sa i czerwono okie jaki czarno zawsze w miocie rozne kolorki oczek sa. U Twoich myszek nie widac oczek powinny byc zarowno czerwone jak i czarne a teraz idz i sprawdz ja Ci mowie ze labki farbowane z black maja czarne oczy i wszystkie te maluchy maja czarne jestem tego wiecej jak pewny a skad to wiem ? Bo wiem ze sa farbowane powiedz myle sie ?
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT