AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Emielcia
2009-01-25, 17:45
rozmna?anie myszy
Autor Wiadomość
k?usownik
Szara myszka


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 09:37   rozmna?anie myszy

kupi?em tydzie? temu samca i samiczk? myszy laboratoryjnych i chcia? bym wiedzie? za jaki okres czasu mog? si? spodziewa? m?odych
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-01-25, 10:48   

OMG :evil: i po co rozmna?a? myszy labo, na karm? je kupi?e?? Moze by? tak sie najpierw przedstawi? w odpowiednim watku a potem poczyta? co s?dzimy na temat takiego rozman?ania. No comment :mwrr:
 
 
k?usownik
Szara myszka


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 12:11   

To jest hodowla karmowa wi?c dlaczego nie mog? ich rozmna?a??
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 12:15   

k?usownik, nie rozmna?aj myszy. Chcesz mie? sporo to kup sobie kilka myszek najlepiej samiczek i trzymaj razem. Po rozmna?aniu labo jest mnóstwo k?opotów z genami. M?ode mog? nie prze?y? d?ugo a nawet je?eli prze?yj? to b?d? Ci chorowa? i ogólnie sytuacja nie wygl?da najlepiej. Chcesz mordowa? myszki i patrze? jak si? m?cz?? Pewnie nawet nie wiesz w jakim wieku s? te myszki z zoologicznego, które kupi?e? a wiek do rozmna?ania ma równie? du?e znaczenie. Czym starsza myszka tym bardziej jeste?my pewni, ?e nie powinna by? rozmna?ana, bo nie jest ju? tak samo przygotowana na m?ode. Je?eli za? chcesz na karmówk? to odwied? inne fora terrarystyczne, tam jest wszystko opisane.
P.S. Tematów by?o ?eby nie przekl?? mnóstwo a Ty zamiast najpierw poczyta? to utworzy?e? temat ( który swoj? drog? zostanie zapewne zamkni?ty nied?ugo dlatego przeczytaj mojego posta dok?adnie i we? to do siebie ).
Tematy POKREWNE:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=670 czy rozmna?a? za i przeciw
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=4192 czy samica powinna mie? przynajmniej raz m?ode ( NIE! )
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=4553 o rozmna?aniu

i wiele wiele innych w dziale ROZMNA?ANIE.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
k?usownik
Szara myszka


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 12:18   

Samica ma oko?o 3 miesi?cy i nie jest spokrewniona z samcem wi?c nie widz? przeciwskaza?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 12:19   

k?usownik napisał/a:
To jest hodowla karmowa wi?c dlaczego nie mog? ich rozmna?a??

We? prosz? Ci?... poczytaj najpierw troszk? o rozmna?aniu a dopiero pó?niej pytaj b?d? rozmna?aj... Niby mo?esz ale nie rozmna?aj myszy nieznanego pochodzenia pomidor nie wiem jak Ci to wyt?umaczy?. Nie lepiej kupowa? osobno myszki? Po co Ci hodowla karmowa... To du?o zachodu nie rób tego xD Nie wiem ju? co pisa? pf. Kupuj zamro?one i dawaj tyle. Myszy cierpi? a je?eli to z reszt? hodowla karmowa to na prawd? pomyli?e? fora. Na tym forum s? mi?o?nicy myszy i raczej nikt z ch?ci? nie b?dzie Ci opowiada? co i jak tym bardziej, ?e takie tematy ju? istniej?. Jakby Ci? to na prawd? interesowa?o to ju? dawno by? znalaz? informacje na tym forum b?d? w google zamiast tu siedzie? i dyskutowa? :P
Mo?esz by? na tym forum i czyta? sobie ale radzimy nie zaczyna? kolejnych tematów o karmówce bo jedyne co Ci? czeka to ban.
Aha i poczytaj regulamin ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
k?usownik
Szara myszka


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 12:43   

ok

[ Dodano: 2009-01-25, 12:47 ]
Luis napisał/a:
Chcesz mordowa? myszki i patrze? jak si? m?cz??

Ja je wcale nie morduje tylko wrzucam je ?ywcem do terrarium. O swoje myszki dbam i na pewno maj? lepiej ni? w jakim? zoologu
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2009-01-25, 12:58   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


k?usownik, to jest forum wielbicieli myszek samych w sobie. Pisz?c tutaj, wywo?asz ró?ne negatywne komentarze. Poza tym osoby tutaj ma?o si? znaj? na hodowlach karmowych. Polecam fora terrarium.com i pochodne. Tam s? osoby, które maj? du?? wiedz? z zakresu chowu w??y i na 0pewno pomog? ci w rozwi?zaniu wszelkich problemów zwi?zanych z hodowl? karmow?.

Wi?c je?li faktycznie szukasz porad, a nie g?upiej zabawy w przekomarzanie, to polecam zmieni? fora.

Pozdrawiam
_________________
 
 
 
k?usownik
Szara myszka


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 13:07   

dzieki za rad? . ju? znalaz?em potrzebne informacje.
PS: sorry jak kogós urazi?em
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 13:59   

k?usownik napisał/a:
Luis napisa?/a:
Chcesz mordowa? myszki i patrze? jak si? m?cz??

Ja je wcale nie morduje tylko wrzucam je ?ywcem do terrarium.

Nie o to mi chodzi... :roll: Mordowa? w moim kontek?cie zdania oznacza?o, ?e rozmna?a? i mordowa? je wywo?anymi przez te rozmna?anie chorobami, problemami genetycznymi itd.
A co do wrzucania ?ywcem widz?, ?e jeste? tak samo ?wietnie poinformowany na temat terrarystyki jak i na temat myszy... Mo?e zamiast gada powiniene? kupi? sobie pluszaka? Nie powinno dawa? si? ?ywego pokarmu, bo mo?e pogry?? gada ale to Twój problem. Wida? jaki ogólny masz szacunek do zwierz?t, nie tylko do karmówki.
Czy?by na forach terrarystycznych Ci? ju? zjechali za takie post?powanie i dlatego przyszed?e? do nas szuka? pomocy? lol
P.S. Krzywdzisz jedynie swoje zwierz?ta a nie nas.
Wg mnie temat do zamkni?cia.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
k?usownik
Szara myszka


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 14:38   

mój w?? ma oko?o 1,45 cm. wi?c w?tpie aby zrobi? mu krzywd taki ma?y gryzo? a u?mierca? je w?asnor?cznie nie mam serce
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-01-25, 15:51   
   Myszy: vanilka i lila


k?usownik je?li masz jednego w??a hodowla karmówki b?dzie nie op?acalna, tej wielko?ci w??a karmisz ju? du?ymi myszami.

myszka Ci b?dzie rodzi? kilka do kilkunastych m?odych ty b?dziesz w ich odchów musia? w?o?y? wi?kszy nak?ad pieni??ny ni? kupuj?c jedna myszk? raz na tydzie? dwa.

Szczególnie je?li b?dziesz samca trzyma? razem ci?gle z samic? to nie do?? ze wyko?czysz samice porodami i odchowem m?odych, to b?dziesz mia? za du?e ilo?ci myszek... Ale pewnie w pewnym momencie móg?by? przesta? to kontrolowa? przy niewielkiej nieuwadze, i by wysz?o z tego nieszcz??cie.

No chyba ?e chcesz je sprzedawa? innym na karm?...

A i wiesz... przeczytaj sobie [url]www.terrarium.com.pl/url] tam te? jest forum i jest to odpowiedniejsze miejsce na takie pytania.

Nie wiem sk?d jeste? ale mo?esz poszuka? w swojej okolicy jakiego? sklepu terrarystycznego lub kogo? kto karmówke sprzedaje.


A co do pogryzienia przez ma?ego gryzonia, ja mam w??a którego kupi?am ca?ego w bliznach bo kto? go karmi? ?ywym pokarmem :evil: :evil:

A jak nie masz serca u?mierca? myszy w?asnor?cznie to proponuje karmi? mro?onymi gryzoniami które nie trac? ?adnych w?a?ciwo?ci od?ywczych.
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
k?usownik
Szara myszka


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 16:29   

fully napisał/a:
a mam w??a którego kupi?am ca?ego w bliznach bo kto? go karmi? ?ywym pokarmem :evil: :evil:
No to gratuluje s?usznego wyboru :lol: :lol: :lol:
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2009-01-25, 16:34   
   Myszy: obecnie brak


A ja mam samca myszy te? ca?ego w bliznach, bo w?a?ciciela zoologa nie obchodzi?o, ?e myszy si? gryz? pomi?dzy sob?. I uwa?am, ?e fully dobrze zrobi?a, nie pozwalaj?c, ?eby zwierzak si? m?czy?.
_________________
Mus to mus!
 
 
k?usownik
Szara myszka


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 1
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2009-01-25, 16:51   

ratoncita napisał/a:
A ja mam samca myszy te? ca?ego w bliznach
je?li mysz by?a ranna to lepiej ?eby posz?a na karme ni? by si? mia?a m?czy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT