AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-05, 10:09
Trociny
Autor Wiadomość
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-07, 17:54   
   Myszy: coraz wi?cej...


A czy te trociny jako? drastycznie zwi?kszaj? obj?to?? po otworzeniu? Pytam, bo ca?e ?ycie u szczurów stosowa?am granulat i nie mia?am tego problemu :razz:
_________________
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-07, 18:13   

Paulixia, dopiero jak sobie rozdrobnisz je r?cznie to tak. S? bardzo solidnie prasowane.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-07, 20:57   

kurcze chyba i mnie na to namówi?y?cie... po powrocie i tak karm? musz? dokupi? to dorzuc? te troty do kompletu
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-09-07, 22:30   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja mam problem z tym w?a?nie problem... wiem, ?e mi te troty s? potrzebne, ale nie wiem gdzie mam je postawi? :( Zamówi?am du?y worek chamboise (200 l) i w k?cik na trociny druga wielka paka mi ju? nie wejdzie.
_________________
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-09, 10:31   

szukam i szukam i natkn??am si? na tak? opini? o TierWohl Classic:
"Trociny s? bardzo drobne i zawieraj? mnóstwo py?u, który dos?ownie unosi si? w powietrzu przy wsypywaniu ich do kuwety i ruszaniu si? zwierzaka.Lekko zawini?te ko?ce ka?dej trociny, sprawiaj?, ?e "lepi?" si? one do sier?ci i ?apek, przez co wnoszone s? nawet na pó?ki i hamak klatki, jak i poza ni?. Nie polecam. "

kto? mo?e si? do tego odnie?? ale tak ze szczegó?ami? Paczka nie jest ma?a i swoje kosztuje, nie chcia?abym mie? przykrej niespodzianki...
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-09-09, 10:35   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Korzysta? nie mia?am okazji, natomiast widzia?am je na ?ywo. Porówna?abym je do Domusa.
_________________
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-09, 10:36   

Kasumi, mo?e komu? w transporcie zmasakrowali paczk?... Ja mam Tierwohla i jak d?ugo go sypi? nie widzia?am ani grama py?u - zarówno na ?ciankach plastikowej klatki jak i obecnego akwa. A do myszy to troch? ci??ko, ?eby si? ?ció?ka klei?a bo s? deko za ma?e. Takie opinie zwykle s? od w?a?cicieli ?winek albo królików.

Poza tym, czy ja wiem czy "bardzo drobna"? Jak dla mnie format ma identyczny z Chipsi i temu podobnymi.

Niemniej ja zawsze polecam mieszanie z ci??sz? ?ció?k?, np. granulatem kukurydzianym lub Chambiose, której u?ywam sama.
Ostatnio zmieniony przez 2013-09-09, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-09, 10:36   

Edytek napisał/a:
Przegl?da?am dzi? net w poszukiwaniu nieperfumowanych trotów i natkn??am si? na Chipsi Super - granulat, jednokrotnie ju? tutaj linkowany:
http://www.zooplus.pl/sho...ny/chipsi/31193

Kto ma/mia? i poleca?

Kiedy? u?ywa?am te trociny Chipsi Super, s? ?wietne. Zupe?nie nie wiem dlaczego w nazwie maj? "granulat" bo dla mnie one w niczym nie przypominaj? granulatu, s? drobniutkie i milutkie dla mysich ?apek. W dodatku nie s? z sosny tylko z jod?y/?wierku. Gdybym nie trafi?a na konopne i bukowe (robi? mieszank?), to dalej u?ywa?abym Chipsi Super :wink:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-09, 10:40   

Iro, czyli to nie s? twarde granulki?
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-09, 10:42   

Nie, to jest drobniutkie, w?a?nie nie rozumiem, dlaczego pisz? granulat
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-09, 10:44   

Ira, kurcze, ja nie mog?am si? dopatrze? co to i w rezultacie uzna?am, ?e pewnie takie co? jak klasyczne granulaty, które si? rozpadaj? pod wp?ywem wilgoci i puchn? (troch? jak tampon).

A? si? przyjrz? tej pozycji.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-09, 10:44   

aShadow napisał/a:
Porówna?abym je do Domusa.

au?. Domus mi w ogóle nie podszed?...

a powiedzcie mi czy te drobne ?ció?ki maj? to do siebie ?e si? zbijaj? w jednolite pod?o?e? Bo u?ywaj?c ja?kowych mam góry i doliny, mychy za rado?ci? si? przez nie przekopuj?, ogólnie s? takie lekkie i "puszyste" i wygl?da to naturalnie. U?ywaj?c przez chwil? w?a?nie Domusa mia?am równ? powierzchni? jak wyrównan? poziomic?. Zbite w jedn? mas?, do?? ci??kie do przewalenia palcami po 2-3 dniach od w?o?enia i lekkiego obsikania.

Frufru napisał/a:
nie widzia?am ani grama py?u - zarówno na ?ciankach plastikowej klatki jak i obecnego kawa

a jak sprz?tasz to na dnie si? zbiera czy te? czysto?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-09-09, 10:47   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Hmmm, moje myszy si? doskonale zakopuj? w Domusie i tworz? z niego ""góry i doliny". Tylko, ?e u mnie mo?e by? kwestia tego, ze ?ció?k? mieszamm
_________________
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-09, 10:50   

Kasumi napisał/a:
a jak sprz?tasz to na dnie si? zbiera czy te? czysto?
Suchutko, nawet po Chambiose co? zostawa?o kiedy u?ywa?am samo. Ttutaj jest tak, ?e jedynie tam gdzie myszy sobie wychodek zrobi?y na dnie s? drobne ?lady przyschni?tych wiórków.

Ale generalnie nawet jak patrz? na ?cianki akwa i "przekrój" dna, to na dole nie widz? ?adnego py?ku pomijaj?c jakie? okruchy. Cykn??am zdj?cie dla lepszego obrazu (teraz w akwa bez mieszanki, sam Tierwohl):



Powiem Ci tak - bior? na klat? odpowiedzialno?? za polecanie Ci tego. ;)
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-09, 10:55   

Chipsi Super s? drobniejsze od konopnych. Dam zdj?cie, bo zosta?o mi troszk? ze starych zapasów, ale kiepsko wida?, jakie to jest drobniutkie

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT