AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Sklepy zoologiczne na plus i minus
Autor Wiadomość
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-11-07, 22:36   

chowder75, zg?o? do Towarzystwa Zwierz?t...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2011-11-08, 06:42   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


chowder75 napisał/a:
Cz?sto daj? myszy ?ywe i nie zawsze s? one chore

Edit:

By?em w czoraj w CH STER :roll: podchode do sklepu zoologicznego i co widze w akwarium 3 doros?em samiczki (2 lub wszystkie w ci??y z czego jedna jest tak gruba ?e kr?ci?a si? na zewn?trz ko?owrotka) mnóstwo m?odych wyszek, w kacie malutkie oseski! By?em przera?ony tym co si? dzieje w tej rozmna?alni :roll: Nigdy tam niczego nie kupi?em i nie kupi? w dodatku w jednej du?ej klatce by?y 4 króliki i dwie ?winki :shock: ale na szcz??cie by?y w siebie wtulone i spa?y.


Z tego co wiem... tzn pami?tam jeszcze z czasów jak mia?am królika, a by?o to dobrych par? lat temu, to mo?na je trzyma? w?a?nie ze ?winkami morskimi. Dlatego ?e oba zwierzaczki s? dosy? spo?eczne i do?? dobrze si? mi?dzy sob? dogaduj?.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-11-08, 22:20   

aShadow, ka?dy mi?o?nik ?winek i ka?dy mi?o?nik królików raczej odradza trzymanie tych zwierz?t razem. Owszem, s? spo?eczne, ale królik nie "pogada" sobie ze ?wink? i odwrotnie, bo królik potrafi "rozmawia?" tylko z królikiem, a ?winka tylko ze ?wink?. To tak, jakby zamkn?? cz?owieka mówi?cego tylko po niemiecku z cz?owiekiem mówi?cym tylko po chi?sku - te? by si? nie dogadali. Poza tym króliki s? wi?ksze i ci??sze od ?winek, i np. podczas skakania co jest typowe dla królików, mog? zrobi? niechc?cy ?wince krzywd?. To mit, ?e ?winki i króliki mo?na trzyma? razem, bo s? do siebie podobne i pewnie si? dogadaj?. Wcale tak nie jest.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2011-11-09, 15:34   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Có?... tu si? k?óci? nie b?de... Królika mia?am naprawd? dawno temu, wi?c od tego czasu na pewno wiedza o tych zwierzaczkach posz?a do przodu.
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2012-02-15, 22:42   

hopam...

sklep na plus...

w Bia?ymstoku w piwnicy Tesco na ul. Wasilkowskiej.

Obs?uga: mi?y starszy pan.
Asortyment: na miejscu tylko rzeczy z d?ug? dat? przydatno?ci, je?li czego? nie ma to mi?y pan zamówi
Traktowanie zwierz?t: Z ?ywych zwierz?t w sklepie s? rybki i jeden kanarek, ale ptaszysko nie na sprzeda?. Rybki w du?ych akwariach z czyst? wod?... nie wida?, ?eby ?le mia?y... Zapyta?am o inne zwierz?tka. Mi?y pan odpowiedzia?, ?e nie ma zamiaru trzyma? ?ywych zwierz?t na sklepie, bo nie ma miejsca a w ma?ych klatkach trzyma? nie b?dzie, bo zwierzak b?dzie si? m?czy?, a i ?mierdzie? b?dzie... ale jak chc? jakie? zwierz?tko to on zamówi...
Ceny: podobne jak w Kakadu i innych sklepach w Bia?ym...

Ogólnie spodoba?o mi si? podej?cie tego go?cia. O co nie zapyta?am to albo pokazywa? co ma albo mówi?, ?e mo?e zamówi? w cenie takiej a takiej na taki a taki dzie?... No i jego szczero?? co do zwierz?t w sklepie... "w innych sklepach to w ma?ej klatce od groma tych zwierzaków i si? m?cz?, a do tego ?mierdzi, ja na to miejsca nie mam"
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
rysieek 
Gadu?a Myszaty
myszkowelove



Imi?: Dorota
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Tychy .
Wysłany: 2012-02-16, 16:22   

Biedroneczk4, pozdrów odemnie Tego mi?ego pana, bo ju? go lubi? :D
 
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2012-02-17, 15:26   

rysieek, jak b?d? nast?pnym razem to pozdrowi? ;p wiórki ma w dobrej jako?ci w cenie wiórek z vitapolu... a mówi?, ?e b?dzie te? mia? du?e opakowania wiórek... zajrz? pod koniec praktyk ;)
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
myszksa 
Szara myszka


Wiek: 32
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-31, 14:38   

jak dla mnie to nie powinni w zoologicznych mie? ?adnych zwierz?t. Widzia?am straszne rzeczy. Czy kto? wie jak zg?osi? zn?canie si? nad zwierz?tami? Potrzebuje takiej informacji. Co gdzie i jak. Bardzo prosz? o odp.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-03-31, 14:53   

do tozu warszawa
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Lilth_Seth 
Szara myszka


Imi?: Zuza
Wiek: 29
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-03-31, 16:12   
   Myszy: Merry, Meggi


To ja dam dwa przyk?ady, Kakadu w CH Targówek w Warszawie przy ulicy G??bockiej. Myszki nie s? ?le traktowane, maj? ca?kiem czysto. Pani w sklepie zanim zakupi?am mych? spyta?? mnie o wszystko, jak? mam klatk?, czy ju? mam jedzenie, wiórki, etc i zacz??a doradza?. Najpierw oczywi?cie spyta?? czy idzie na pokarm i ?e je?l inie, to musz? by? dwie mychy. A teraz Kakadu w Z?otych Tarasach, myszki trzymane gdzie? w k?cie, na wystawie ?eby wszyscy widzieli, z?e warunki, ko?owrotki a? br?zowe, tak brudne. Sció?ka ca?? pozlepiana, myszy trzymane po 20 w klatce, z tego co si? dopatrzy?am samce trzymane z samiczkami. Pani w sklepie wobec mysi bezlitosna, nawet nie spyta?a jak w poprzedinm Kakadu czy na pokarm, czy co, po prostu wrzuci?a do pud?a i do kasy.
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2012-04-05, 23:53   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Lilth_Seth napisał/a:
po prostu wrzuci?a do pud?a i do kasy.

to Ty kupowa?a? tam myszki?
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-07-21, 21:13   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Kakadu w Z?otych Tarasach mnie dzi? dobi?o... W wolierze ze zwierzakami na sprzeda? myszy. Pomijam ?e pewnie nie rozdzielone na p?e?. Na sprzeda? te? maluchy... nie jestem specjalistk? od m?odych myszy, ale te na moje oko to mia?y tak gdzie? ko?o 2,5 tygodnia, no mo?e max 3.
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-23, 15:57   

kilka s?ów o od?wie?onym zoologicznym w Silesia City Center w Katowicach: wielki wybór ró?nych karm, ale brak tych, które powinny by?. Oto firmy, które spisa?am i przejrza?am ich sk?ad i farfocle w nich zawarte:
*Beaphar dla myszy - karma droga jak holender, za ma?? paczk? oko?o 250 g - 22z?. Jedyne ciekawe, co mog? o niej powiedzie?, to to, ?e jest w niej.. indyk.
*Nutri'meal - zwróci?a moj? uwag? sk?adem w j?zyku m.in. polskim. Tez nie jest tania, zawiera produkty piekarnicze i barwniki spo?ywcze.
*Vitapol premium - nowe opakowanie starego ?wi?stwa - tak przynajmniej stwierdzam po obejrzeniu karmy przez okienko w opakowaniu. A, no i dro?sze.
*Zuzala - suszki, które by?y tam ju? dawno, ró?norodne li?cie, patyczki i sianka.
*Zolux - tylko kolby, ale Nutri'meal albo Beaphar jest równie? produktem Zoluxu.
*Tropifit
*Dako art - duuu?y wybór wszystkiego. Karmy, kolby, wapienka, biszkopty i inne ?akocie w najni?szej cenie.
*Nestor i Nestor Premium
Inn? ciekaw? rzecz?, któr? tam znalaz?am, jest co? takiego:
http://www.zolux.com/nasz...7;182;967;15909
kilka rodzai. Bardzo fajna zabawka, ale kosztuje oko?o 22z?.

Podsumowanie
Je?li chodzi o wybór produktów w sklepie- zosta? zwi?kszony. Niestety dalej s? tam sprzedawane zwierz?ta takie jak myszy, chomiki, szynszyle, koszatniczki, myszoskoczki, szczury, ?winki i króliki oraz rybki i gady. Na szcz??cie nie ma ju? kociaków i szczeniaków ani koguta chodz?cego samopas po sklepie. Wybór karm dla psów i kotów te? jest ogromny, co do obs?ugi: jeszcze nie wykry?am nic negatywnie interesuj?cego (pani od chomików (podobno) rozpozna?a p?e? ma?ego chomiczka).
Je?li kto? ma co? do powiedzenia o której? z ww karm - ich spis wklejam tak?e do tematu http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=81
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
siwa 
Mysi Rozmówca



Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 202
Skąd: ?om?a
Wysłany: 2012-09-06, 17:20   

niestety nie moge poleci? sklepu kakadu na skoroszach w wawie, pomimo ,?e jak w kazdym kakadu jest du?y asortyment to zauwa?y?am ,?e zwierzaki niestety nie s? w??sciwie rozdzielone:/ znawc? idealnym nie jestem ale da?o si? to zauwa?y?.
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-16, 23:40   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


A tak ogólnie to powinni wprowadzi? takie co?,aby zwierzaki w zoologach nieletnim sprzedawali za zgod? rodziców..
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT