Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-04, 22:40
8. Edycja zdjęć i umieszczanie na forum
Autor Wiadomość
kat
Administrator

Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Wysłany: 2006-06-22, 12:53   8. Edycja zdjęć i umieszczanie na forum
   Myszy: tak

W związku z długim otwieraniem się dużych zdjęć na forum adnimistracja prosi o ograniczenie rozmiarów do 500x700 (szrokośćxwysokość) pikseli lub też wstawianie miniaturek zdjęć czy samych linków. Oto kilka porad związanych z tym tematem.

1. Zmiana rozmiaru zdjęć
Zdjęcia można zmieniejszać do odpowiednich rozmiarów w specjalnych programach, a tekże różnymi "domowymi sposobami". Podam kilka przykładów, może któreś z nich uda Wam się wykonać na waszym komputerze.

Paint - podstawowym programem, który znajdziecie na pewno w swoim koputerze jest paint, można w nim zmiejszać obrazki (Edycja - Zaznacz wszystko [Ctrl+A] + zmiejszenie odręcznie) i zmieniać ich format (Zapisz jako - JPEG, JPG) jednak pogarsza to znacznie ich jakość. Nadaje się on jednak dobrze do przycięcia zdjęcia.

Picture Publisher - aby zmienić rozmiar pliku w tym programie należy znaleźc w pasku narzędzi zakładkę Image, następnie wybrać Size [Ctrl+Shift+Y] przy polu Width wybrać jednostki np. pixels/pixele, a następnie w polach Width (szerokość obrazka) i Height (wysokość obrazja) wpisać odpowiednią liczbę znaczającą ilość np. pikseli. Następnie użyć przycisku Size. Po zmniejszeniu zdjęcia można je wyostrzyć wybierając zakładkę Image - Effects (Efekty) i wybrać w dziale Photographic - Sharpen, w Amount odpowiednią cyfrę (metodą prób i błędów) kliknąć OK. Następnie zapisać w formacie JPG.

Corel PHOTO-PAINT - po otworzeniu odpowiedniego obrazka wybrać w pasku narzędzi Obrazek - Zmień rozmiar/rozdzielczość obrazka, następnie postępować jak w przypadku poprzedniego programu. Aby wostrzyć zdjęcie należy wybrać w dziale Efekty - Wyostrzanie.

Inne programy graficzne - zapewne w wielu programach można znaleźć podobne opcje jak rozmiar/size, gdzie jest możliwość wpisania odpowiedniej ilości pikseli, po czym zapisania w formacie JPG.

Word - jeśli brak jakich kolwiek odpowiednich programów graficznych można spróbować użyć Worda - Wstaw - Rysunek - Z pliku, następnie zmniejszyć odręcznie obrazek i za pomocą przycisku na klawiaturze PrtScr (Print Screen) skopiować do Painta (przy normalnym kopiowaniu [Ctrl+C] obrazek najczęscie traci częśc kolorów).

2. Umieszczanie plików graficznych w sieci
Zdjęcia w sieci można umieścić korzystając z własnego serwera lub darmowo udostępnianego przez kogoś. Można użyć stron typu ImageShack, po otworzeniu strony pokazuje się okno gdzie należy wybrać Przeglądaj, nazstępne w otworzonym oknie wybrać odpowiedni plik ze swojego dysku i kilknąć Otwórz, a następnie Host it!. Jeśli zdjęcie się nie załaduje znaczy to, że mógł wystąpić jakiś błąd lub też zdjącie ma zły format lub jest za duże. Informacje na ten temat są na stronie głównej w przypadku ImageShack.

Darmowy hosting plików
ImageShack - do 1, 5 MB (jpg, jpeg, png, gif, bmp, tif, tiff, swf)
Fotosik.pl - do 1 MB (jpg, jpeg, png, gif, swf)
IMGSpot - do 650 kb (jpg, jpeg, png, gif)
TinyPic.com - do 250 KB (jpg, png, gif, bmp, tif)
mFoto.pl - do 500 KB (jpg, jpeg, png, gif)
UploadFile.info - do 1024 KB (jpg, png, gif, bmp)
PicFury.com - do 1 MB (jpg, jpeg, png, gif, swf)
The Image Hosting - do 1 MB (jpg, jpeg, png, gif, swf)
Photogiga - do 2 MB (jpg, jpeg, png, gif, bmp, tif, tiff, swf, txt)
FileGone - do 100 MB
RapidShare - do 100 MB
WyslijTo.pl - do 250 MB

3. Umieszczanie zdjęć na forum
Zdjącie na forum można umieści w różnych formach, może to być link do zdjęca, miniaturka lub samo zdjęcie (w przypadku wstawieniu zdjęcia forum zminiejsza je do 400 pikseli szerokości i powiększa po kilknięciu).

Po załadowaniu zdjęcia na ImageShack pojawia się następujące okno.

Pierwszy link "Thumbnail for Websites" jest to kod do wstawienia na stronę internetową. Drugi i trzeci "Thumbnail for forums" odnosi się do for. Drugi link po skopiowaniu na forum pokazuje się jako miniaturka, będąca linkiem do zdjęcia.

Link o nazwie "Hotlink for forums" odnosi się do samego zdjęcia, po wybraniu pierwszego z tych linków na forum pojawia się samo zdjęcie (będące linkie do strony ImageShack).

Przedostatni link "Show image to friends" odwiera stronę z załatowanym zdjęciem, a ostatni "Direct link to image" jest to adres samego zdjęcia.

4. Kody BBCode używane do wstawiania zdjęć
Wyjaśnienie używania BBCode można znaleźć też w "Opcjach" w oknie podczas pisania postu. Podczas wstawiania zdjęć ważne są dwa.

Ukazywanie obrazka na forum
Kod:
[img]http://adres obrazka[/img]

Odnośnik (link) do obrazka czy strony
Kod:
[url=http://adres obrazka/strony]tekst[/url]

Połączenie obu kodów pomocne przy wstawieniu miniatury zdjęcia
Kod:
[url=http://adres obrazka][img]http://adres miniaturki[/img][/url]

Jeśli znajdziecie jakieś błędy lub coś jest mało zrozumiałe piszcie. Również jeśli macie jeszcze jakieś problemy.

PodziemnaAlicja 
Szara myszka
Mysia Mama

Imię: Alicja
Wysłany: 2011-07-21, 00:27   
   Myszy: Alicja i Katie

Mam problem, nadal nie wiem jak dodać zdjęcie na miniaturę. Próbowałam miliona sposobów niestety na marne.

kiwi 
SuperMysz

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2011-07-21, 13:48   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.

1. wejdź tu: http://imageshack.us/
2. kliknij Browse i wybierz zdjęcie.
3. zmień rozmiar na 100x75 (awatar)
4. kliknij Prześlij teraz
5. skopiuj link obrazka i wklej w ustawieniach.

PodziemnaAlicja 
Szara myszka
Mysia Mama

Imię: Alicja
Wysłany: 2011-07-21, 14:15   
   Myszy: Alicja i Katie

Zrobiłam dokładnie tak i nadal mam napisane, że podany adres jest nieprawidłowy.

kiwi 
SuperMysz

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2011-07-21, 14:23   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.

A wyślij mi link, który wstawiasz.

1kamilla1 
Myszołak

Imię: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2011-07-21, 16:20   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda

Musisz być zalogowana i wybrać adres obrazka powiększonego.

kat
Administrator

Wysłany: 2012-12-04, 22:42   

Może ktoś chce uaktualnić tekst w 1 poście uwzględniając obecnie używane programy do obróbki i umieszczania zdjęć w necie (uwzględniając dziś dołączoną opcję umieszczania zdjęć w postach)? :)

Revo 
Mysi Rozmówca

Wysłany: 2013-03-24, 17:52   

Ja używam strony http://naforum.zapodaj.net/ . Nic nie trzeba zmniejszać, ani zmieniać, wystarczy wybrać plik i odpowiednią wielkość miniaturki, którą chcemy wstawić na forum :wink: Ogółem polecam

Ira 
SuperMysz
Ira

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2013-03-24, 18:14   

Teraz zdjęcia można wstawić bardzo łatwo. Jak piszesz post, to na dole jest link "Kliknij aby dodac zdjecie do wiadomosci". Klikasz, wybierasz format zdjęcia (miniatura czy zdjęcie 500) i wskazujesz zdjęcie na swoim kompie. Zdjęcie samo zapisuje się na www.fotosik.pl, a na forum jest od razu rezultat

Bella 23 
Starszy Myszaty

Hodowla: Nie mam :(
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2013-03-30, 16:29   
   Myszy: Bella i Szafirka

To jak zrobię zdjęcie z aparatu fotograficznego i zdjęcie wyśle na laptopa to jak wstawić je tutaj ?

Kowu (*)
Kiara(*)
Piszczka(*)
Bella
Szafirka

kat
Administrator

Wysłany: 2013-03-30, 16:30   

Bella 23, http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=513

Ira 
SuperMysz
Ira

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2013-03-30, 16:39   

kat napisał/a:
Bella 23, http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=513

i przeczytaj mój ostatni post :wink: to jest najłatwiejszy sposób, nic nie musisz znać, tylko musisz mieć zdjęcia na kompie i wiedzieć w jakim są katalogu

Bella 23 
Starszy Myszaty

Hodowla: Nie mam :(
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2013-03-30, 18:19   
   Myszy: Bella i Szafirka

OK , a jak zgrać zdjęcia na kompa , trzeba mieć jakiś kabelek czy jak?

[ Dodano: 2013-03-30, 18:20 ]
zrobilam już zdjęcia myni :m:):

[ Dodano: 2013-03-30, 18:28 ]
CZARNA MAGIA :roll:

Kowu (*)
Kiara(*)
Piszczka(*)
Bella
Szafirka

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2013-03-30, 18:35   

Bella 23, w pw Ci podałam krok po kroku co trzeba zrobić, czego nie zrozumiałaś? to postaram się dodatkowo wytłumaczyć :)

kat
Administrator

Wysłany: 2013-03-30, 19:07   

kat napisał/a:
Może ktoś chce uaktualnić tekst w 1 poście uwzględniając obecnie używane programy do obróbki i umieszczania zdjęć w necie (uwzględniając dziś dołączoną opcję umieszczania zdjęć w postach)? :)

Ponawiam pytanie.

Odpowiedz do tematu