AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Upalne dni a myszy
Autor Wiadomość
dorota 
Szara myszka
aaa!



Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2006
Posty: 3
Skąd: wyszków
  Wysłany: 2006-06-23, 09:07   Upalne dni a myszy

Jest ju? lato. Temperatury s? b. wysokie. Tam gdzie moje myszki maj? klatk? temp. wzrasta nawet do 27'C i taka urzymuje sie przez ca?y dzie?.
I w?a?nie. Obawaim si? ?e takie upa?y mog? zaszkodzi? myszkom.
Ostatnio zacz?lam wynosi? je do piwnicy gdzie jest ok. 20'C. Taka temp. jest odpowendia chyba, ale znowó? boj? si? czy takie nag?e zmiany temp. im nie zaszkodz? (?).
poza tym to jest do?? k?opotliwe.

Co mam robi? ?
Jak Wy radzicie sobie ze spiekot? i myszami ?
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-26, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-06-23, 12:14   

Ja mam tak samo.Klatk? maj? u góry,bo gdzie indziej nie ma miejsca(chyba ?e na parapecie,ale to te? ?rednio dobry wybór ...).Zmiana temp.nie zaszkodzi,nie jest ona przecie? tak gwa?towna.
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-06-23, 12:52   
   Myszy: Sunday


ja w??czam klimatyzacj? na maximum, otwieram okno i w??czam wentylator. U mnie jest wtedy ch?odno.
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-06-23, 14:02   

Moim jest dosc ch?odno bo przed po?udniem s?once jest po drugiej stronie bloku, i zawsze mam luciki okien otwarte i jest ma?y przewiew i zawsze jest ch?odno ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-06-23, 15:47   

Kana - ale ty masz Dun?,wi?c powinny mie? jeszcze ch?odniej ...;) :o .
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-06-25, 07:59   

Doradzi?abym trzymanie w ?azience ja tak robi?, u mnie w ?azience temperatura nie przekracza 25 stopni i jak jest upa? to stoja na pralce :D
_________________
 
 
 
Madzik 
Starszy Myszaty



Imi?: Magdalena
Wiek: 35
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-01, 18:30   Upa?y a zdrowie myszek.
   Myszy: Kulka, Kostka, Kruszynka [*], Kreseczka[*],Chiko


U mnie w pokoju non stop chodzi wentylator( ogólnie w pokoju ,a nie przy myszkach by mi si? nie poprzezi?bia?y) , wod? w poidle im zmieniam 2 x dziennie zamiast raz jak zawsze. Wstawi?am miseczk? z wod? oprócz poid?a( mocz? w niej ?apki i tak jakby si? ni? my?y ^^), chyba troch? pomaga
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-04-09, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martusia_:) 
M?ody Myszaty



Imi?: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 28
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2009-07-04, 22:48   
   Myszy: Pogromca (*), Gok (*)


U mnie w pokoju jest duszno i gor?co mimo otwartego okna. Nie wiem co mog? jeszcze zrobi?...
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-05, 09:10   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


W??cz wiatrak z daleka od myszek. Ruch powietrza powinien pomóc walczy? z duchot?.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2009-07-18, 21:22   
   Myszy: brak


A je?li si? nie ma wiatraka ? Wachlowa? samemu ? :wink:

Pytam na przysz?o?? a i z królikiem mam problem,na szcz??cie jej pomaga roz?o?enie si? w pokoju na panelach ale nie kiedy nie mam mo?liwo?ci jej pu?ci? - wtedy te? staram si? znale?? najch?odniejsze miejsce w domu,da? dost?p do zimnej i ?wie?ej wody i przykry? klatk?[mam r?czniki mniejsze ni? klasyczna ?cierka w kuchni,klatki ca?ej nie przykrywa ale chocia? troch? :P ] ,mokrym i zimnym r?cznikiem - my?l? ?e w przypadku myszek te? mo?e da? rezultat :wink:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-07-19, 13:54   

Nikita napisał/a:
W??cz wiatrak z daleka od myszek. Ruch powietrza powinien pomóc walczy? z duchot?.

No ale nie na przeciwko nich itd tylko po prostu w pokoju. Bo w ten sposób mysz si? przezi?bi.
Agata. napisał/a:
A je?li si? nie ma wiatraka ? Wachlowa? samemu ?

Nie no xD Wystarczy jak si? okno otworzy i zrobi lekki przeci?g, ale radz? te? z tym nie przesadza?
P.S. Ej co u Was wszystkich jest duszno w domach? O___o U mnie w domu jest mega ch?odniutko. Nie wierze, ?e w Waszych domach jest tak gor?co jak na dworze, nie przesadzajmy :) Zawsze mury robi? swoje i och?adzaj? miejsce, no chyba, ?e palicie w piecu :D
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2009-07-19, 14:18   

U mnie w domu tolatem jest okropnie gorac? (temperatura dochodzi nawet czsem do 32 stopni Celcjusza ). W po?udnie na dworze jest bardziej goraco niz w domu, ale wieczorem w domu jest gorzej niz na zewnatrz. Dlatego ja myszy wynosze w upalne dni do piwnicy, gdzie przez ca?? noc i dzien utrzymuje sie sta?a temperatura-22 stopnie. A tak normalnie gdy jest ch?odniej to myszki mieszkaja w salonie, który jest rzadko uzywany (mama, tata w pracy, ja w szkole), wiec mychy maja spokój i moga sobie spmacznie spa? :smile: Dopiero pod wieczór robi sie ruch, akurat wtedy gdy mychy sie budz?.
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
limonka97 
M?ody Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 26
Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-07-19, 15:10   

Ja mieszkam w kamienicy i te stare mury robi? swoje :wink: Wi?c zazwyczaj jest ch?odno w lecie. A zeby si? nie nagrzewa?o przez okno to wystarczy zas?oni? zas?on? :m:):
 
 
igor255 
Starszy Myszaty


Wiek: 33
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 51
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-07-29, 01:44   

u mnie jest okropnie gor?co.... zawsze cieplej ni? na dworze (w cieniu) ... ale myszkom nic nie jest :) tu zawsze by?o tak gor?co, wi?c mo?e s? przyzwyczajone :) nigdy nie zaobserwowa?em ?eby odczuwa?y jaki? dyskomfort zwi?zany z temp. ... to ju? pr?dzej ja si? w?ciekam i poc? :( :(

Luis napisał/a:
Wystarczy jak si? okno otworzy i zrobi lekki przeci?g, ale radz? te? z tym nie przesadza?
P.S. Ej co u Was wszystkich jest duszno w domach?

Wcale nie wystarczy... np. otwarcie okna, daje bardzo minimalny efekt i to tylko wieczorem i w nocy ...
?eby zrobi? przeci?g to trzeba mie? okna po dwóch stronach ... nie wiem jak to jest , ale w moje okna s?o?ce ?wieci ca?y dzie? :( oczywi?cie rolety zas?oni?te, ale to te? niewiele daje :(


próbowa?em nawet klimatyzator w?asnej konstrukcji zrobi?, niestety nic nie dawa? :P a takie prawdziwe s? za drogie ...


wi?c podsumowuj?c - mam skrajnie wysok? temp. w mieszkaniu utrzymuj?c? si? praktycznie non-stop i myszk? nic nie jest ;) wi?c Waszym te? nie powinno by? :)
oczywi?cie unikam s?o?ca wpadaj?cego do mieszkania ;) to zabi?oby pewnie nie tylko myszy, ale i mnie i moj? partnerk? i ryby w akwariach i straszyki :/
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-29, 10:43   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Taki upa? nie mo?na lekcewa?y?. Musisz pilnowa? by woda nie nagrzewa?a si? w pojniku, musz? si? czym? ch?odzi?. Mog? odsta? udaru cieplnego. Kwestia mo?e tego ?e w dzie? ?pi? i póki co je to ratuje. Kup zwyk?y wiatrak. Rotacja powietrza na pewno du?o im pomo?e.

Uwierz one na pewno odczuwaj? dyskomfort tak?e, je?li Ty tam si? pocisz a one s? ma?e, maj? futerko i bardzo szybko odczuwaj? zmiany temp.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT