AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 19:43
Czy odmiana ma wp?yw na charakter?
Autor Wiadomość
Saris 
Starszy Myszaty



Imi?: Alicja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 24 Kwi 2012
Posty: 68
Skąd: ?ód?
  Wysłany: 2012-05-25, 23:24   Czy odmiana ma wp?yw na charakter?
   Myszy: Lili, Didi, Je?ynka i Pip TM [*] Karmen i Tofi [*]


Czy odmiana myszki ma wp?yw na jej charakter?
Czy zaobserwowali?cie zwi?zek mi?dzy jednym, a drugim?
Tu znalaz?am dwa artyku?y mówi?ce o zale?no?ci charakteru od umaszczenia na przyk?adzie kotów - http://www.messybeast.com/colour-tempment.htm i http://voices.yahoo.com/w...ty-2091133.html .
I na Geographic Wild mówiono i? rude ssaki maj? sk?onno?ci do chorób l?kowych i nerwic, oraz ogólnie s? strachliwe...
Czy to wszystko to bzdura?
Czy jest w tym cho? ziarnko prawdy?
Jak my?licie?
_________________
Moje ma?e - http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=9574
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-05-25, 23:42   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Z tego co wiem u myszy odmiana czy rasa nie ma nic wspólnego z charakterem. Co innego choroby, ale to ju? zupe?nie inna sprawa :wink:
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-05-26, 00:22   

Równie? nie s?dz?, ?eby odmiana mia?a wp?yw na charakter.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Kowusia 
Starszy Myszaty


Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 63
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-05-26, 11:37   
   Myszy: Lukrecja, Rozalka


Hmm.. A mi si? wydaje, ?e to i mo?liwe,,, U kotów np. mówi?, ?e syjamy to najwredniejsze koty i ja is? z tym zgadzam. Moja kuzynka ma 3 koty, - dachowca, persa i syjama... Wszystkie to milusi?skie, a syjam w wszystkich w ... - gdzie? :m:/: Podrapa? moj? kuzysi? tyle razy, ?e zliczy? nie mo?na,, Jest straszny z niego wredzioch... Mo?e i u myszy ma taki co? miejsce, cho? pewno?ci nie mam..
_________________

Zwierzaki:
Myszki - Lukrecja i Lawenda [*] [*]
?winka morska - Frytka
Agama Brodata - Leon
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-05-26, 13:17   

Nie s?dz?. Mia?am kilka myszy tej samej odmiany i ka?da by?a zupe?nie inna. To kwestia charakteru, osobowo?ci, nie odmiany.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2012-05-26, 17:18   

Akurat u kotów syjam to nie odmiana, a rasa. I w tym przypadku jest to mozliwe. Tak jak i u psów. Jamniki sa inne, dogi s? inne, labradory inne.

Teoretycznie kolorystyka myszy nie ma wp?ywu na ich charakter. Cho? z w?asnego do?wiadczenia zauwa?am pewne zale?no?ci. Odmiany 'ciep?e' (rude, chocolate) s? spokojne. Syjamy to miziaki. Czarne to takie diab?y. Ale by? mo?e to tylko u mnie tak by?o i jest to zwyk?y zbieg okoliczno?ci :)
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-05-26, 18:09   

U mnie czarny samiec by? najwi?kszym misiakiem pod s?o?cem, tak samo samiec lilac, czarna samiczka by?a bardzo ufna i skora do zabaw, a ruda samiczka te? by?a skora do zabaw, ale bardziej nie?mia?a w stosunku do ludzi, za to w stosunku do innych myszy by?a bardzo dominuj?ca (tylko nie do tej czarnej samiczki).
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-05-26, 18:11   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


U mnie z kolei syjamka jest niezbyt ch?tna do miziania, taka "samowystarczalna" :lol: A chocolate jedna miziasta i spokojna, taka ciapowata, druga dok?adnie odwrotnie.
 
 
 
Siobhan92 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Hodowla: Mice's Blues
Stowarzyszenie: SHMR
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 131
Wysłany: 2012-05-26, 19:34   
   Myszy: Ellen, Impala, Lily, Indi i reszta stada :)


Nie s?dze. Koty i psy ró?ni? si? nie tylko rasami, ale te? pod wzgl?dem anatomicznym np. York ró?ni si? od Owczarka niemieckiego, a Maine Coon od Persa. W przypadku myszy pod wzgl?dem budowy ka?da powinna wygl?da? tak samo( rzecz jasna s? mniejsze i wi?ksze), ale powinny mie? ?adnie rozstawione uszy, oczy, gruby ogon. Myszy ró?ni? si? kolorem i d?ugo?ci? sier?ci oraz kolorem oczu, nie s?dz? by to mia?o jakikolwiek wp?yw na charakter. Z kolei kot syjam nie zawsze b?dzie wredny, to zawsze jest kwestia wychowania, pokazania mu barier. Wszystko zale?y od w?a?cicieli.
_________________
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-27, 11:45   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Mi si? wydaj?, ?e to jak s? oswojone te? ma wp?yw na ich zachowanie. Mam 7 myszek i te które s? bardziej oswojone zachowuj? si? inaczej ni? moje 2 dzikuski:P
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-05-27, 21:41   

We wszystkim jest sporo prawdy :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-05-29, 12:53   

Ja widz? du?e zale?no?ci pomi?dzy astrexami , fuzzami i lh//sh ... astrexy lubi? du?o spa?,nie ?pieszno im do zabaw na ko?owrotku , fuzzy miziaczki, wsz?dzie ich pe?no jednak?e z opanowaniem i s? bardziej ufne , ?atwiej je oswoi? no a sh to dzikusy jakich wiele : D wsz?dzie pe?no , podskakuj? i maj? du?o wigoru .. ale mo?e te? to jest zbieg okoliczno?ci :)
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2012-05-29, 13:18   

hmmm ja mog? z kolei wypowiedzie? si? na temat konia, które JA spotka?am w swoim ?yciu wi?c ocena jest subiektywna cho? wielu moich znajomych ma podobne zdanie;) wszystkie rudzielce, które spotka?am przez 14 ostatnich lat by?y wredne, p?ochliwe, z?o?liwe, zygaj?ce, nadpobudliwe itd, ale zarazem sprytne i zdolne;) podobnie mia?a si? sprawa z chomikami, rudzielce by?y strasznymi dzikusami trudnymi do oswojenia;) ?aciatki zawsze miziaste i kochane:)
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-05-29, 13:29   

ja mia?am znowu królika ( tez gryzo? mo?e mnie nie zabij? za offa ) rudy cudny m?dry i zdolny by? a czarny nie do okie?znania he he
i juz znikam zanim dostan? z góry przepraszam ale musia?am napisa? rude nie zawsze wredne :razz:
_________________
InfinitY ..
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2012-05-29, 13:33   

Nie no jasne, ?e nie zawsze jest wredne;D natomiast królik nie jest gryzoniem tylko zaj?czakiem;) moje mysie s? obie lhsa i nie chce im si? biega? w ko?owrotku, du?o ?pi?, jedna bone, druga blue;) zdecydowanie nale?? do spokojniejszych;)
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT