AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2011-01-28, 12:47
not tested on animals
Autor Wiadomość
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-07-01, 17:12   

ufff ale ulga!! a ja mam zdrowe nó?ki a chodze w sztucznych butach nie wchodze nawet do sklepów ze skór? s? buty jeszcze z materia?ów no nie?! a poza tym na ka?dych powinna by? karteczka czy ze skóry czy nie taki kawa?ek skórki
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-07-01, 17:23   

Rzadko taki jest, tylko przoduj?cy producenci takie co? przymocowywuj?. teraz masz zdrowe, ale za kilka lat wyjdzie smrodek. ...
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-01, 17:38   
   Myszy: tak


Kasiu zaczynam ba? si? twojej ironii... :twisted:
Kurtki, paski, torby, plecaki - mo?na bez problemu zmieni?. Kosmetyki te? - jak cz?owiek wyka?e troch? inicjatywy. Z butami najgorzej, przecie? nie b?dzie si? nosi?o materia?owych zim?... Raczej trudno mi co? mówi? o butach z dermy i plastiku (nie licz?c klapek i trampek), musz? kiedy? si? przekona? jak to wygl?da w praktyce - wtedy co? powiem.

Aham... co do twoich s?ów Kasiu "To musisz te? przesta? nosi? skórzan? odzie? i buty. Wtedy mo?na uwa?a? ci? za wege..." rozumiem, ?e chodzi o to, ?e ludzie podaj? si? za wege, bo nie jedz? mi?sa i my?l?, ?e s? "wspaniali", tak?
Wychodz? z za?o?enia, ?e np. jak z tymi butami, jak kto? nie mo?e nosi? innych butów jak skórzane, to niech nosi (np. mo?e kupowia? bardzo ?adko i znasza? jak si? da). Ka?dy sposób na zmniejszenie cierpienia zwierz?t jest dobry - a ludziom nic do tego. Ja nie narzucam innym, ?e maj? nie je?? mi?sa (mog? co najwy?ej podyskutowa? z kim?, mo?e które? z nas wyci?gnie jakie? wnioski). Ludzie si? czepiaj? moich martensów, dla mnie bardziej ob?udne by?o by wyrzucenie ich na ?mietnik na zmarnowanie, ni? noszenie ich dopóki nie b?d? si? rozlatywa?. Ka?dego prywatna sprawa jak ?yje, do czego d??y... :)
 
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-07-01, 17:55   

Masz racj?, w?a?nie o to mi chodzi?o. Nie lubi? jak kto? si? chwali, z? jest wege, a nie przestrzega tego na czym mu tak bardzo zale?y. Zauwa?y?a?, ze ?adna z dziewczyn oprócz ciebie nie odpowiedzia?a na moje pytanie?Samo nie jedzenie mi?sa nie jest dobrym rozwi?zaniem, nie podzielam robienia czego? w po?owie. Konsumpcja mi?sa zwierz?t jest bardziej humanitarna ni? obdzieranie ich ze skóry. Widzia?am nie raz w masarni jak to robi? na ?ywca.
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
Ostatnio zmieniony przez KasiaB. 2006-07-01, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-07-01, 18:03   

Ja zawsze kupuj? kosmetyki niestestowane na zwierz?tkach.Jaki? drogich i ze skóry butów te? nie kupuj?.
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-07-01, 19:03   

Dwa lata temu mama kupi?a mi bez mojej wiedzy buty skórkowe :evil: okaza?o si? ?e po 2 mies. 170 z? posz?o w b?oto ;)
_________________
 
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-07-04, 09:19   

a ja jestemz?a!! bo mam paste colgate i szampon palmolive a to testowane ale niestety ju? zu?yje:( a najgorsze to to ?e ten szampon tak *(*^&^^ szczypie w oczy ?e szok! niech firmy te co nie testuj? na zwierz?tach pisz? na opakowaniach! przecie? to kosztuje grosze a mo?e ich popularno?? wzro?nie no nie?
a co do bycia wege wegetarjanizm polega na diecie bezmi?snej tak dok?adnie ale jak ju? sie jest wege to pó?niej samemu przestaje si? nosi? skóre
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-07-04, 17:22   

Yeraz wam napisze co? okropnego : jak testuja szampon czy myd?o by zobaczyc czy nie b?dzie szkodzi? oczom i by tak bardzo nie szczypa? to k?ad? troch? królikowi na ga?k? oczn? i obserwuj? a potem wyd?ubuj? oko i sprawdzaj?! :evil: :evil: :evil:
_________________
 
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-07-04, 18:44   

Nie ?e dobrze ?e to robi? ale ten szampon palmoliva tak szczypie wi?c po co oni m?cz? te zwierzaczki >:( a mo?e zróbmy liste produktów testowanych?b?dzie wiadomo na jakie produkty zwraca? uwage

-myd?o
-szampon
-leki
-dezodoranty
-kremy...
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-07-07, 14:42   
   Myszy: Sunday


Bo zwierz?ta to nie ludzie :/ . Ich moze nie szczypa? a ludzi mo?e tru? ;/ . S? takie ?rodki które ?winki morskie mog? sobie je?? bez najmniejszych obaw a dla ludzi to ?miertelna trucizna. Robi? takie testy ?eby nie?wiadomych tego ludzi utwierdzi? ?e skoro ?ywy organizm to przetrwa?, to cz?owiek oczywi?cie te?.

Ja sobie nosi?am zimowe buty z tworzywa w ?rodku wy?o?one we?n? i ?wietne by?y :P .

Wegetarianin nie je mi?sa po to, ?eby zwierz?t mniej gin??o. Bo im mniej ludzi kupuje mi?so, tym bardziej zmniejsza si? produkcja która si? w du?ych ilo?ciach wtedy nie op?aca. I ju? ratuje si? jedn? kur? czy krow?. Je?li kto? nie je mi?sa by ocali? krow?, a nosi skór? z krowy to i tak t? krow? zabije i na jedno wychodzi. Dlatego je?li kto? kocha zwierz?ta i wybra? taki sposób im pomagania to je?li nie je mi?sa nie powinien te? nosi? skór i futer. ;p ju? jasne??

Ja jem mi?so z kurczaka i czasem z ryby ale coraz bardziej si? tego bzydz?... nie dlatego ?e sobie wyobra?am kur? ob?eraj?c? si? nasionami na podwórku tylko nie smakuje mi jako? :P . Jad?abym mi?sa du?o mniej gdyby mnie mama nie zmusza?a.

Producenci doskonale wiedz? ?e testy na zwierz?tach nic nie daj? ale jako? wydaj? kas? na i tak z?e warunki i zwierz?ta w nich ?yj?ce. Tylko po to, by ludzie my?leli ?e "skoro na zwierz?tach testowane to doskona?a jako??!!".

Ju? mnie m?czy pisanie na ka?dym forum w takich tematach :( . I tak do ludzi nie dociera.
 
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-07-07, 20:49   

eh szkooda s?ów ja wy?anczam reklamy np palmolive i colgata... tych co testuj?.
bo nie patrze na tych idiotów. eh testowa? na tych co testuj? na zwierz?tach.
a te buty o ile rozmiarów by?y wi?ksze?!:P
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
Mysibaba 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 05 Lip 2006
Posty: 58
Wysłany: 2006-07-10, 11:50   

KAT napisał/a:
O, to jest dobre pytanie! Z butami jest problem... Mam tylko martensy, które s? starsze ni? mój wegetarianizm (oczywi?cie si? mnie czepiaj?, ale nie b?d? wywala? ?winki, niech si? "znosi", skoro ju? zgin??a) i trampki... No i nie wiem co to b?dzie - jak b?d? mi potrzebne inne buty... :(

My?l?, ?e spokojnie mo?esz nosi? martensy - buty, te zwyk?e, nie z jakiegos krokodyla :)robi si? ze skóry zwierz?t ju? zabitych na mi?so. Zmarnowanie skór w niczym nie pomo?e nieboszczykom, odparzone nogi te?. Zabawny jest "wojujacy wegetarianin" w skórzanej kurtce :> Mo?e w ko?cu doczekamy si? butów z tworzywa, które mo?na nosi? bez katowania w?asnych nóg, na razie MSZ wystarczy zrezygnowanie ze skórzanych gad?etów, mebli no i oczywiscie z futer, których na szcz??cie ju? coraz mniej wida? na ulicach.
_________________
Mysibaba, szanuary i myszyniec
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-07-10, 18:54   

dzis kupi?am buciki z materia?u innych nie chce miec:P no chyba ?e zim? ale to z materia?o podobnego do skóry ja nawet jako? sie nie czuje w takich butach ze skóry
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
Julias 
Mysi Bywalec



Imi?: Julia
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 173
Skąd: z Poznania
Wysłany: 2006-07-13, 11:04   

Teraz nosze japonki z materialu, jesienia buty typu "adidasy" z materialu, zima niestety ze skory (szukalam innych - nie bylo), a wiosna trampki. Futer, skor nie nosze.
_________________
Czerta, Hevea i Lady Lavender :)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-14, 18:35   
   Myszy: tak


Kupi?am sobie dzi? szamponik: http://www.ziaja.com/pl/?...nd=7&idProd=143

Stronka Ziaji: www.ziaja.com/pl/ :)

Musz? poszuka? gdzie mo?na kupowa? tych firm to co na stronce... :)

W ogóle nie ma na szamponie znaczku nie testowania... :? Tylko na stronie jest podane.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT