AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wi?cej myszy - powielone wyposa?enie
Autor Wiadomość
lady_k 
M?ody Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 41
  Wysłany: 2009-06-09, 09:06   Wi?cej myszy - powielone wyposa?enie
   Myszy: Szarlotka, Ka, Pralinka, Ginger, Muffinek, Pipi, Mi?


Czy dla 4 samczykow w jednej klatce powinnam miec wiecej niz jeden domkow, poidelek, kolowrotkow, ...? Jesli tak to ile? Wiem ze samczyki sie lubia klocic wiec moze lepiej zeby nie mialy o co:P
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-30, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alishia 
Mysi Rozmówca


Imi?: Agnieszka
Wiek: 39
Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 273
Skąd: Legionowo
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-09, 09:55   
   Myszy: Fama, Amfa


Na pewno pierwsze, co powinny mie? to spora klatka, jak dla samców, ka?dy z nich b?dzie chcia? ustali? swoje terytorium, przez co b?d? bójki.
U mnie z ko?owrotkiem jest tak, ?e jak jedna mysz si? kr?ci to druga natychmiast te? chce. Na szcz??cie s? tylko dwie i si? mieszcz?. Nigdy niewiadomo czy Twoje samczyki, te? nie b?d? mia?y takiego kaprysu :razz:
Jeden powinien im jednak spokojnie wystarczy?.
Poid?o jedno.
Co do domku to myszy lubi? spa? na "kupie" i je?li Twoje samce si? dogaduj? to my?l?, ?e jeden b?dzie ok. Zdarza si? jednak, ?e jaki? agresor zacznie którego? przegania? i nie b?dzie mu pozwala? wej??. Na ten temat niech si? wypowie te? kto?, kto ma samczyki w jednej klatce :wink:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-09, 11:49   

Alishia napisał/a:
Na ten temat niech si? wypowie te? kto?, kto ma samczyki w jednej klatce

Ja nie posiadam samców ale napisz?, ?e warto mie? kilka kryjówek dla myszek, nawet je?eli by?yby to same samiczki, poniewa? gryzonie potrzebuj? kilka miejsc do ukrycie nie tylko po to, ?e jakby by?y obra?one na siebie i by si? bi?y to ?eby ka?da mia?a swój k?t i daszek nad g?ow? ;) ale te? po to, aby gdy myszka dostanie co? do jedzenia mog?a uciec z tym przed reszt? i zje?? w spokoju w jakim? ukryciu :) Gryzonie tak maj? ^.^ Nie wszystkie no ale bardzo cz?sto tak bywa, z reszt? fajnie aby ka?da myszka mia?a gdzie sobie odpocz?? od reszty, mie? swoje chwile intymno?ci, ?e tak to ujm? :)
A co do reszty si? zgadzam z wy?szym postem wi?c nie ma sensu abym co? dopisywa?a, bo to samo bym napisa?a :)
Aha, pami?taj tylko, aby ko?owrotek nie by? z pr?cikami tylko by? pe?ny, bo myszkom ?apki wpadaj? mi?dzy pr?ciki i ?eby jego wymiary nie by?y te standardowe czyli jakie? 14cm ?rednicy z tego co pami?tam tylko ?eby by? wi?kszy, aby ogon myszki nie by? bardzo w górze aby nie mia?y pó?niej problemów z kr?gos?upem. No i by?y podobne tematy ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-06-10, 17:50   

Dla 4 samców mo?e by? jeden domek ale lepiej ze dwa i karuzele te? mog? by? dwie. Kryjówki te? si? przydadz?
Moje najbardziej k?óc? si? w?a?nie o karuzele no i o jedzenie wiec miska du?a a jak dajesz jakie? smako?yki to zawsze wi?cej by ka?dy móg? sobie wzi??.
 
 
yss 
Starszy Myszaty


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 85
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-06-12, 00:11   

hm ja mam kó?ko 18 cm.
myszory i tak zarzucaj? sobie ogon na plecy, chocia? nie musz?, bo bez problemu by si? zmie?ci? w kó?ku.

lady_k: u mnie potrafi? si? z wrzaskiem wykopywa? nawzajem z ko?owrotka, biegaj? we dwóch naraz, a czasem - i to ju? zgroza - we trzech, i temu trzeciemu ci?gle cos wypada z kó?ka :) g?owa albo zadek. dla dobrego zdrowia psychicznego kó?ka powinna? kupi? 2 :)

w 6 samców maj? jeden domek, ?pi? w nim zazwyczaj na kupce, myj? si? nawzajem, ale wrzucam im ró?ne pude?eczka jak mam - i rurki tekturowe, oni je sobie przestawiaj? po swojemu i tworz? ró?ne zakamarki do ukrywania si? przed kolegami. nieraz dwóch czy trzech ?pi na dachu domku na tzw nale?niki :)

pior? si? najcz??ciej o kó?ko. a czasem bez widocznego [dla cz?owieka] powodu, pewnie s? to kwestie polityczne. :m:): o jedzenie walcz? raczej rzadko, z tego co mog?am zaobserwowa?, wszystko im kroj? na mniejsze cz?steczki, ?eby ka?dy mia? szans? zje?? swój kawa?ek :) a micha z suchym zawsze pe?na i do?? du?a, ceramiczna dla ?winek morskich, dost?p do ziarenek jest dobry, zreszt? oni mas? rzeczy zakopuj? w ?ció?ce.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT