AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2011-01-07, 09:00
Pseudohodowcy i pseudohodowle
Autor Wiadomość
Arffi 
Szara myszka
rawr;3


Imi?: Aleksandra
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Zabrze/Kraków
Wysłany: 2010-02-25, 14:10   
   Myszy: [*]:Mysia&Ksenia, Neville, Neo, Stuart, Axl, Ubiscius, Wiszna, Axl 2, Dollar, "Beza", "Toffik", Fantazja


Cytat:
S? to myszy rodowe. S? bardzo mi?e. Lubi? ludzi. Nie uciekaj?.

Przynosz? szcz??cie.




Taa, przyczepiasz je pinezka za ogonek do garnitura i idziesz na egzamin albo na rozmowe o prace. Oby pana z allegro te myszy zjad?y jak Popiela ;)
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2010-02-25, 19:02   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


AgneS napisał/a:
?al mi tych ludzi... :evil:


A mi zwierz?t
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
panaqua 
Szara myszka


Imi?: Ania
Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-01-11, 11:21   
   Myszy: ICARUS Mohanah albo potocznie Brovar :)


Dziewczyny a ja mam pytanko. Znalazlam na allegro ofert? o nazwie "Myszy Siamese FOX po rasowych przodkach myszki". Tresc aukcji jest taka :
"Sprzedam myszki syjamskie, cena 15 z? za sztuk?, przy zakupie dwóch lub wi?cej zni?ki. Wszystkie myszki to Foxy, tzn, maj? bia?e brzuszki! Po satynowym ojcu!!! Myszki s? po rodowodowych przodkach, w 100% zdrowe i ?liczne. "

Zada?am pytanie czy w takim razie myszy tez s? rodowodowe (bo to chyba logiczne... ) i otrzyma?am odpwiedz ze nie bo Pani nie am czasu na wyrobienie rodowodu poza tymz "papierkiem" kosztowa?y by nie 15 a 20zl... :? hmm jak to ugry??? Chcia?am napisa? pani ze w takim razie nie ma ona hodowli bo rodowodow sie nie wyrabia tylko rejestruje mioty bo pachnie mi to pseudohodowl?. Z tego co wiem to hodowcy nie sprzedaj? osobom prywatnym do celów domowych par myszy rasowych, zeby w?asnie kto? sobie nie prowadzi? takiej domowej hodowli na w?asn? r?k?. Co o tym my?licie? Bo w temacie hodowlanym myszy jestem zielona... znam si? jedynie na procedurach hodowlanych psow i kotow.
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2011-01-11, 11:31   

a napisz ciekawe co odpisze :)
_________________
 
 
 
panaqua 
Szara myszka


Imi?: Ania
Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-01-11, 11:35   
   Myszy: ICARUS Mohanah albo potocznie Brovar :)


Mousehouse napisał/a:
a napisz ciekawe co odpisze :)


No wlasnie nie wiem co jej odpisa? :P jakby to chodzilo o psy to bym potraktowa?a j? do?? srogo hehe

odpisa?am
"A z jakiej hodowli pochodz? rodzice? Bo wiem ze hodowcy nie sprzedaj? parek myszy ?eby w?asnie unikn?? rozmnazania ich przez osob? niekompetentn? w domu.
Mi tam 5zl w cenie nie robi ró?nicy :) Myszy rasowe kosztuj? czasem po 50-70zl"

Nie chce sie za bardzo madrzyc i gnebic tej dziewczyny bo nie wiem na ile powaznie w przyoadku rozmanzania myszy w domu sie do tego podchodzi :/ Czy jest to pseudohodowla i dziewczyna nie powinna tego robic, czy takie sytuacje sa dopuszczalne.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-01-11, 13:46   

panaqua, je?li ta pania z allegro to bodaj?e Eve z jakim? numerkiem to jest to zwyk?a pseudohodowczyni w dodatku bez podstawowej wiedzy.
:roll:

[ Dodano: 2011-01-11, 13:48 ]
panaqua napisał/a:
Czy jest to pseudohodowla i dziewczyna nie powinna tego robic, czy takie sytuacje sa dopuszczalne.
to jest pseudohodowla i nie powinna tego robi?, poza tym wprowadza z b??d klientów, ale niestety nie da sie z tym walczy? skutecznie. Najlepiej po prostu myszy od niej nie kupowa? i zg?osi? aukcj?.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-01-11, 14:29   

nie, nie Eve, to z Warszawy jaka? ;)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
panaqua 
Szara myszka


Imi?: Ania
Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-01-11, 16:20   
   Myszy: ICARUS Mohanah albo potocznie Brovar :)


Dziewczyny, odpisa?a...

cytuj?:
"Myszy pochodz? z hodowli myszy rasowych prezes zwi?zku SHMR, z któr? jestem w bardzo dobrych stosunkach. Niestety teraz zwi?zek niemal si? rozpad? (powodem by?y powa?ne problemy zdrowotne dziecka prezes, Amusi).

Pozdrawiam"

Wi?c ponawiam pytanie... czy hodowca, a ju? w szczególno?ci prezes pozwoli? by na pseudohodowl? z udzia?em jego myszy? Ja nikogo nie szkaluje i nie mam pretensji. Z ciekawo?ci napisa?am do tej dziewczyny bo nie jestem zwolenniczk? sprzeda?y na allegro.
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-01-11, 17:25   

Hodowca z PMC z pewno?ci? nie pozwoli?by, aby jego myszy trafi?y w r?ce pseudohodowców :/ A co do SHMR, to nie wiem...
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-01-11, 17:34   

panaqua, Amusi? znamy i ona nie ma nic przeciwko takiej hodowli a zwi?zek si? rozpad?, bo ludzie si? zbuntowali i woleli hodowa? w Holenderskim zwi?zku :)
_________________
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-01-11, 19:52   

Oto co ja dosta?am:
"Hodowla myszy rasowych prezes zwi?zku myszy rasowych SHMR.
Forma Siamese (ssp b?d? sbp JAK NAJBARDZIEJ wyst?puje z Foxem). Dziadkiem m?odych by? syjamski samiec z Foxem.
Nie wiem czy do ko?ca rozumie pani poj?cie Fox - jest to bia?y brzuch, mo?e wyst?powa? z ka?d? odmian? - Blue Fox, Black, Fox, Siamese Fox...
Tutaj cytat ze zwi?zku myszy:
- Siamese seal point fox
Kolor cia?a powinien by? od jasnego do ?redniego be?owego. Znaczenia na nosie rozprzestrzeniaj? si? w kierunku oczu, na stopach - od palców po staw skokowy; obejmuj? ca?e uszy i ogon, ??cznie z korzeniem ogona. Znaczenia jak najciemniejsze; oczy czerwone.
Fox - bia?y brzuch, wyra?nie oddzielony od cia?a.
Pozdrawiam"

moja odpowied?:
"A Karolina wie, ?e Pani rozmna?a jej myszy poza zwi?zkiem???
Ja nie powiedzia?am, ?e forma ssp nie wyst?puje z foxem, powiedzia?am, ?e Pani nie ma prawa nazywa? swoich myszy rasowymi ani nawet po rasowych przodkach. Prowadzi Pani po prostu pseudohodowl? i tyle.
Wydaje mi si?, ?e to Pani nie do ko?ca rozumie ..."

Radz? sobie podarowa? wszelkie takie "hodofle"

[ Dodano: 2011-01-11, 21:16 ]
I jeszcze co?:
"Po pierwsze to nie ?ycz? sobie obra?ania mnie bo nie w tym celu wystawiam aukcje, a co ja mam prawo robi?, to ju? z ca?ym szacunkiem nie pani sprawa ;)

Po drugie je?li nie pisze pani w sprawie zakupu myszy odsy?am do wspania?ych hodowli z rodowodami .

Po trzecie Amusia doskonale wie, ?e rozmna?am myszy, ale prosz? zaraz koniecznie zapyta?.

Je?li jest pani jednym ze zwolenników wspania?ych "prawdziwych hodowli" z których 90% zawiesi?a dzia?alno??, b?d? sprzedaje swoje cudowne myszy po 3 z?/sztuka na karm? na terrarystycznych stronach, na które te? ucz?szczam, to prosz? nie pisa? do prostaków i g?upców zajmuj?cych si? pseudohodowlami, no chyba, ?e to jakie? przest?pstwo, je?li tak, to prosz? o pokazanie mi stosownego paragrafu, albo, skoro "nie mam takiego prawa" zagro?enia s?dem, b?d? policj?, jak to parokro? robili moim znajomym cz?onkowie PMC.

??cz? wyrazy powa?ania i je?li nie interesuje pani zakup myszy, prosz? nie zadawa? sobie trudu zwrotnym mailem, bo nie zajmuj? si? prowadzeniem dyskusji na takie tematy."
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
panaqua 
Szara myszka


Imi?: Ania
Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-01-11, 22:09   
   Myszy: ICARUS Mohanah albo potocznie Brovar :)


ooo... kolorowo 8) No tak, wszystko dla dobra zwierz?t! i wszyscy hodowcy sa beee :) bo sprzedaja po 20zl a nie 15 :D :P Ale wydaje mi sie ?e to ?wiadczy o hodowli z której ta dziewczyna ma myszy. Ja jak kupowa?am swoj? napisa?am pani hodowczyni ?e mo?e by? parka (kompletnie tego nie przemy?lawszy!) i odpisa?a mi ?e absolutnie nie sprzeda pary myszy jezeli nie jestem hodowc? zarejestrowanym w zwi?zku i wyt?umaczy?a mi dlaczego :) Przyzna?am jej racj? i przeprosi?am za g?upot? :moops: bo faktycznie myszy to nie gupiki ?e jak si? namno?? to trudno.
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-01-11, 22:15   

?niechu warta ta super zni?ka :lol:
_________________
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-01-11, 23:04   

G?upio przyzna?, ale moja pierwsza mysz by?a z hodowli Amusi, jeszcze z czasów, gdy by?a na tym forum bez ?adnego osta...
teraz si? nie dziwi?, ?e i moja mynia i jej siostra umar?y z bli?ej nieznanych powodów ot tak, nagle.
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-01-12, 13:19   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


co do myszy po rasowych przodkach , to sa myszy tylko w typie , niosa geny rasowych ale nie maja udokumentowanego pochodzenia i nie pochadza z hodowli zarejestrowanej w jakimkolwiek zwiazku
co do allegro mozna zablokowac takigo sprzedawce podaja w formularzu zglosznia manipulowanie haslami np , pod pojeciem hodowla i myszy rasowe rozumiemy hodowle pelnoprawne i zwierzeta z rodowodem a oni pisza iz sa swietnymi hodowlami a nie naleza do zadnego zwiazku ani nie maja papierow do mszy

co do ceny ,kazdy hodowca sprzedaje myszy po takiej cenie jak uzna , hodowle PMC nie sprzedaja myszy na karme wcale ,jesli uznam ze mysz jest warta 3 lub 30 zl jest to moja decyzja i nikt nie moze tego kwestionowac

staramy sie sprzedawac myszy osobom sprawdzonym i po rozmowach czesto gesto za umowami hodowlanymi lecz ludzie ktorzy chca uzyskac myszy raswoe nosniki genow pod swoje pseudohodowle czesto umieja swietnie klamac ,okazywac falszywe dokumenty lub podstawiac innych ludzi by hodowca sie nie zorientowal

jesli chodzi o KAROLINE nie popiera rozmnazania myszy poza zwiazkami !!!!!
jest jaka jest ale tego nie mozna jej zarzucic

byli hodowcy SHMR sa zarejestrowani w czeskich i holenderskich zwiazkach myszy rasowych i prowadza legalne hodowle

panna stara sie chronic wlasny tylek i tyle i dziwie sie ze sie tak oburza skoro jest taka cala wspaniala ........tacy ludzie byli i beda i nic na to nie poradzimy najwazniejsze ze zwiazki hodowlane sa doceniane przez ludzi takich jak uczestnicy forum i nasze myszy trafiaja do dobrych domow
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT