AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Chomiki
Autor Wiadomość
Mysi_?atek 
Mysi Rozmówca



Imi?: Ernest
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 241
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-07-15, 13:47   Chomiki

Wpisa?em w wyszukiwark? i nie znalaz?em tematu o takim tytule wi?c pisz?:

Mam a? 5 chomików doros?ych i m?ode samicy chyba 6 z wczoraj na dzisiaj urodzone.
Jeden to chomik dzungarski, pisa?em o nim, ale jeszcze napisz?: Jest nietypowym osobnikiem swego gatunku bo jest niemal ca?y bia?y poza leciutk? szaro?cia na g?ówce.
Opisze takze pozosta?e doros?e osobniki:
Samica- klasyczny okaz chomika syryjskiego (kolorystyka)
samiec- klasyczny okaz chomika syryjskiego (kolorystyka)
samiec- ca?y czarny
samiec- bia?o-czarny
Wszystkie oddzielnie!!!
_________________
Witam i pozdrawiam
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-07-15, 20:53   

No i co my mamy ci napisa????
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
Tulaa 
Mysi Bywalec



Hodowla: Tulaa-Mi
Wiek: 32
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 111
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-15, 23:29   
   Myszy: Xoxo, Deva, Ew.Sukces, Eye of the tiger, Bliski, Córka proboszcza, Maya, Bardzo ?adna, Edynburg etc.


mamy chyba napisa? czy tez mamy...wiec pisz? ?e ju? nie mam-niestety:(
Mia?am czarnego syryjskiego...d?ugow?osego...by? wielkosci ?winki morskiej...?y? 3 latka...
_________________
Hodowla Tulaa-Mi
www.tulami.republika.pl
Zapraszam.
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-07-16, 17:57   

Ja w swoim ?yciu mia?am 5 chomiczków 4 dzungarskie: 2 samce i 2 samice i jednego syryjskiego angorke mia? tak? d?ug? sier?c ale zrezygnowa?am z hodowli chomików bo uzna?am ?e hodowla myszek jest owiele razy fajniejsza i ciekawsza spróbuj zobaczysz ?e myszki s? fajniejsze!!!!!
Ostatnio zmieniony przez kat 2006-07-17, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-17, 11:41   
   Myszy: tak


On ju? próbowa?... ;) Ka?dy robi co lubi. :)

Ja nie wiem jaki to jest klasyczny kolor syryjka... :P Dla mnie najbardziej typowe by?y zawsze jednoliwt przepasane... ;)

Pierwszym zwierzakiem jaki zago?ci? w moim domu by? chomik. By?am w podstawówce. Dostali?my chomika na przechowanie, na wakacje. By? staaarym syryjkiem imieniem ?atek (w dzikim czyli pewnie klasycznym kolorze). Potem mieli?my dzi?ki temu (motywacja do namówienia rodziców) dwa chomiki syryjskie. Siostry. Ja mia?am rud? przepasan? Gryzuni?, a mój brak p?ow? przepasan? Mysz?. No a teraz mam d?ungarka Kamikaze. :) Chcia?am mie? raz w ?yciu chomika, który pozostanie tyci... ;) No i póki co nie planuj? w przysz?oci chomików. S? cudne i kochane. Ale jako? nie mój typ intelektualny... ^_^
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-07-17, 12:53   

mo?e i cudne ale czy kochane to niewiem nawet je?li oswoi si? chomiczka i ma si? go z rok to i tak ugryzie jak go co? naleci albo si? delikatnie go urazi mo?e te? przy karmieniu ek? niepozna? r?ki i ugry?? jak jaki? smako?yk mia?am wiele chomików ale z rzadnym tak nie by?o ?eby mnie nie ugryz? ja wiem ?e ony si? tym sposobem broni? ale nieraz u?ywaj? z?bków bez przyczyny!
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-17, 13:49   
   Myszy: tak


Hm, syryjki mi nie dziaba?y jak pami?tam. D?ungar raz mnie udziaba? jak zdawa?am matur? i zapmia? jak wygl?dam... ;) I czasem traktuje ludzi jako jedzenie... :P Sprawdza czy da si? odgry?? kawa?ek, ale delikatnie. A kochany jest - przeze mnie ;) Chomiki tak nie potrzebuj? cz?owieka jak mysz... tzn. tak im si? wydaje... :P
 
 
 
Julias 
Mysi Bywalec



Imi?: Julia
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 173
Skąd: z Poznania
Wysłany: 2006-07-17, 14:12   

Ja uwielbiam chomiki syryjskie :)
_________________
Czerta, Hevea i Lady Lavender :)
 
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-07-19, 00:35   

Standardowe syryjskie to chomiki br?zowo-bia?o-czarne. Ja mia?am kiedy? par? bia?ego samca i czarn? samiczk?. Z tej pary urodzi?y si? cztery chomiczki z czego trzy by?y standard, jeden rudy, nie wiem jakim cudem...
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
Julias 
Mysi Bywalec



Imi?: Julia
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 173
Skąd: z Poznania
Wysłany: 2006-07-19, 08:00   

Mi podobaja sie czarne dlugowlose, takie wlochate ^_^
_________________
Czerta, Hevea i Lady Lavender :)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-19, 10:19   
   Myszy: tak


Musz? wpa?? na chomicz? stron? lub lukn?? do ksi??ki... :) i zobaczy? jak wygl?da.
Ostatnio widzia?am takie fajne syryjskie ?aciatki. Chomiki maj? cech? któr? lubi? u zwierz?t w wygl?dzie. Od oczek po uszka ci?gnie si? d?uuugie wypuk?e czo?o... :) (Jak u misia... ;) )
 
 
 
Tulaa 
Mysi Bywalec



Hodowla: Tulaa-Mi
Wiek: 32
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 111
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-19, 13:39   
   Myszy: Xoxo, Deva, Ew.Sukces, Eye of the tiger, Bliski, Córka proboszcza, Maya, Bardzo ?adna, Edynburg etc.


No:) mój czarny d?ugow?osy mia? w tym miejscu irokeza:D
Szkoda ?e Archiego ju? nie ma:(
_________________
Hodowla Tulaa-Mi
www.tulami.republika.pl
Zapraszam.
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-07-30, 16:59   

ja mia?am d?ugow?osego syryjczyka rudego by? bardzo fajny ale niestety nawet samic nietolerowa? w swoim akwarium:(
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-01-10, 22:20   

S?uchajcie, bardzo podobaj? mi si? chomiki syryjskie i od d?u?szego czasu rozmy?lam nad sprawieniem sobie tego gryzonia:)

Mo?e si? to wydawa? ?mieszne, ?e w moim wieku mam myszy i jeszcze dodatkowo chce chomiczka;)
Jako dziecko nie mialam (nie mog?am mie?) w domu ?adnych zwierz?t.
Dopiero w polowie studiow przynioslam do domu kroliczka:D (po kryjomu zreszt?, stawiaj?c rodzine przed faktem dokonanym).
Niestety po ponad roku zatru? si? czym? i nie uda?o si? go odratowa?, mimo ?e na leczenie wyda?am po?owe mojej ówczesnej pensji:(

No ale wracaj?c do tematu, czy mo?ecie poleci? mi chomikowe forum/fora równie dobre jak to? :-)
Chcialam wi?cej poczyta? na temat tych chomików przed, no i upewni? si? w swoim zamiarze :-)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-10, 23:02   
   Myszy: tak


Take cu?: www.e-chomik.pl
Poza tym jest fajna ksi??ka z serii "Zwierz?ta w domu", oczywi?cie pt. "Chomiki' Wiedzy i ?ycia, ale kosztuje ponad 30 z?. :(

Znam twój ból... :P Rodzice nie chc? mie? zwierzaków, bo nie chce im si? zajmowa?, a ja wychodz? z za?o?enia, ?e dzieciak musi si? wychowywa? z psem czy kotem (i odopwiednim nadzorem rodziców), to zwi?ksza wra?liwo??, uczy odpowiedzialno?ci, itp. (Ja ce kotka!) By?abym dobr? matk? pod tym wzgl?dem (a tak si? marnuj?! elo! :lol: ).

Co do chomików, to musisz wiedzie?, ?e chomik pod wzgl?dem charakteru to zupe?nie co innego jak mysza - on b?dzie mia? Ci? g??boko w powa?aniu zapewne... ;)

Jednak znam t? ci?got?... :P Sama wzi??am d?ungara, bo to taka kuleczka, taaaki ?liczny, i taaaki ma?y... ale rozbujnik! (Jak mnie nie ma planuje przej?cie w?adzy nad ?wiatem!)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT