AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Chomiki
Autor Wiadomość
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-11-20, 07:21   

Moje misie tez maj? rok i s? w dobrej formie, nocami s?ysz? jak smigaja w ko?owrotkach tylko si? troch? grube zrobi?y
 
 
rasta22 
Mysi Rozmówca



Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 251
Skąd: Sztum
Wysłany: 2015-11-20, 18:51   
   Myszy: Zgredek,Chomik Stefan


trampka, bo ludzie uwa?aj? ?e takie zwierz?tka mog? by? w takich pomieszczeniach malych i ?e wiele im nie trzeba,a jednak si? gruuubo myl?.... no i nieodpowiednie podejscie.
_________________
Bo prawo w tym kraju ma swe granice
A prawda cho? boli k?amstwem si? brzydz?
Wybieram prawd? g?osuj? na prawd?
Inaczej ?ycie swe uzna?bym za marne

Etna Kontrabande
____________________
[*] Zgredek
Chomik Stefan
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2015-12-10, 12:40   
   Myszy: Myszos?awa


witam i ja,
wcze?niej udziela?am si? na forum i prosi?am o porady w sprawie myszki - Myszos?awy, która wymaga?a leczenia. Mimo wytrwa?o?ci nie uda?o si? malutkiej uratowa?.
Dzisiaj powracam do Was i prosz? o porady w sprawie chomika, od dwóch dni jestem posiadaczk? chomika d?ungarskiego, podobno samiczki, koloru bia?ego z pi?knymi czarnymi ocz?tami. Niestety nie wiem w jakim jest wieku ale jest straszn? drobnic?.
Piszecie tutaj o nieodpowiedzialno?ci i w?a?nie takim sposobem chomisia si? znalaz?a u mnie, dalszej znajomej syn wzi?? j? z przedszkola, po miesi?cu im si? znudzi?a i wpadli na genialny plan wypuszczenia jej na wolno??. Wyb?aga?am m??a ?eby si? zgodzi? j? wzi?? i takim sposobem jest u nas :) obecnie na stanie mamy dwa psy, koty, szczury i dzidziusia w drodze :) stwierdzam, ?e chyba m?? musi mnie kocha? :P
Aktualnie jestem w trakcie poszukiwania klatki dla niej, bo ta, w której siedzi jest za ma?a i zastanawiam si? nad alexem 60 ew. 80, chomisia jest malutka, wi?c ten 60 powinien jej wystarczy?, jak s?dzicie?
z góry dzi?kuj? za porady, w sprawie chomików jestem zielona :)
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-12-10, 13:46   

Dla chomików jako minimum przyj?te jest 2400cm2. Alex 60 niestety nie spe?nia wymogów. Z w?asnego do?wiadczenia mówi? ?eby? bra?a wi?ksz? od razu :) Teraz mo?e wydawa? si?, ?e jest ok, ale chomik podro?nie, wstawisz ko?owrotek 20cm, domek i zrobi si? ciasno. ?wietnie w ogóle, ?e uratowa?a? biedaka i trafi? na kogo?, kto szuka informacji :)
_________________
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2015-12-10, 14:26   
   Myszy: Myszos?awa


Kurcze, a ten alex60 idealnie mie?ci?by si? na pó?k?, no ale trudno. Gdzie? na forum chomików wyczyta?am, ?e dla d?ungarskiego chomika min. podstawy to 60x40 i tym si? zasugerowa?am. Polecacie alexa dla chomików, czy mo?e jak?? inn? klatk??
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-12-10, 19:36   

Alex 80 wydaje mi si?, ?e jest ok przynajmniej dla karze?ków, bo ju? ko?owrotek dla syryjskiego chyba ci??ko by?oby zmie?ci?. Popularna jest te? ta 80: http://www.zoohandel24h.pl/produkt-87-297
Warto te? rozejrze? si? za jakim? u?ywanym akwarium, bo czasami naprawd? mo?na znale?? jakie? o sensownych wymiarach w ?miesznej cenie ;) Nie wiem jaki przedzia? cenowy ci? interesuje, wi?c ci??ko co? doradzi?. Ja aktualnie dla moich syryjków mam te klatki: http://hipcio.sklep.pl/pr...dla-szczura-100 i dla mnie s? ?wietne ;) Wszystko bez problemu si? mie?ci, jest sk?adana. Niektórzy polecaj? te? popularne samle ze sklepu IKEA, tylko trzeba dorobi? albo zmodernizowa? pokryw? ;) Tutaj link: http://www.ikea.com/pl/pl...ducts/90102971/
_________________
 
 
rasta22 
Mysi Rozmówca



Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 251
Skąd: Sztum
Wysłany: 2015-12-10, 20:37   
   Myszy: Zgredek,Chomik Stefan


Mysia panna, Ja mam t? "80" i jestem zadowolony ;)

[ Dodano: 2015-12-10, 20:37 ]
Mysia panna, Ja mam t? "80" i jestem zadowolony ;)
_________________
Bo prawo w tym kraju ma swe granice
A prawda cho? boli k?amstwem si? brzydz?
Wybieram prawd? g?osuj? na prawd?
Inaczej ?ycie swe uzna?bym za marne

Etna Kontrabande
____________________
[*] Zgredek
Chomik Stefan
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2015-12-10, 23:47   
   Myszy: Myszos?awa


Przegrzeba?am strych i moja pami?? mnie nie zawiod?a, znalaz?am chorobówk? dla szczurów wym. podstawy 60x37cm. Do nowego roku b?dzie w niej mieszka?, a pó?niej pomy?l? nad wi?ksz?. Jak to w ?wi?ta wydatków masa, a na razie jest ma?a, wi?c powinno by? ok.
Jak j? urz?dz? to pode?l? zdj?cie ;)
mam jeszcze pytanie, czy to normalne ?e ona jest o tej porze nie aktywna? Mo?e to byc kwestia nudy, za malej klatki? W nocy j? s?ysz? ale dopiero ok.2.00.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-12-11, 07:13   

Chomiki najbardziej szaleja w nocy, ja karmie je rano i wtedy jeszcze pokazuj? si? na godzin?. Aktywno?? chomika polega na bieganiu w ko?owrotku, próbach ucieczki z klatki i gryzieniu wszystkiego co si? da. Raczej nie kr?c? si? ciekawsko tak jak myszy po otoczeniu, jak nic si? nie dzieje to ?pi?
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2015-12-11, 10:56   
   Myszy: Myszos?awa


wiem, ?e s? aktywne w nocy ale dla mnie pó?noc to ju? noc, wi?c si? zastanawia?am, czy z ni? wszystko dobrze skoro nie wychodzi z domku :)
a budzicie je w dzie?? Zastanawiam si? jak mam j? przyzwyczai? do siebie skoro ci?gle ?pi :)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-12-11, 19:07   

Mo?liwe tez, ze boi si? ?wiat?a. Mia?am juz zwierz?tko, które czeka?o a? si? zgasi ?wiat?o ?eby wyj?? z klatki, bo tylko wtedy czu?o si? bezpieczne- ludzie nie poluj? na myszy po ciemku.
Ja swoje chomiki karmie rano i to one mnie teraz budz?
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-12-11, 20:37   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Z tego, co pami?tam to moje chomiki d?ungarskie(nie, nie mia?am ich w tym samym czasie i nie by?y razem ;p) to zaczyna?y si? o?ywia? ju? od wieczora, potem w nocy najcz??ciej u?ywa?y ko?owrotka, ale i te? jad?y, buszowa?y w trocinach, wspina?y si? po pi?terkach itd. Nad ranem spa?y, ale w ci?gu dnia te? potrafi?y wychodzi?, np. co? zje?? albo i czasem czeka?y, ogl?daj?c si? na mnie i ?apkami szoruj?c po terrarium, ?ebym je wyci?gn??a, ró?nie to bywa?o. Zdarza?o si?, ?e wypuszcza?am je na wybieg w ci?gu dnia, wtedy najcz??ciej sz?y gdzie? si? zagrzeba? za szafk?, mog?y -bo nie by?o jeszcze w domu innych zwierzaków. Ty masz swoj? chomisi? bardzo krótko, cho? czas dla tych zwierz?t p?ynie do?? szybko, wydaje mi si? jednak, ?e musi si? przyzwyczai? najpierw do otoczenia, a przyjdzie czas, ?e i przywyknie do Ciebie. Próbuj ze smako?ykami, chomiki to ?asuchy :razz: Pod wieczór mo?esz do niej zagl?da?(mam na my?li poszura? r?k? w trocinach, podnie?? domek), bo wiadomo ?e jaki? kontakt trzeba z?apa? ze zwierz?ciem, nawet je?li jest strachliwe.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT