AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport matki z m?odymi
Autor Wiadomość
candydoll 
Szara myszka


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Suwa?ki/Toru?
Wysłany: 2009-07-06, 11:28   Transport matki z m?odymi

Mam wielki problem, moja mysia w sobot? urodzi?a, akurat przed moja wyprowadzk?. Jak mam przetransportowa? myszy tak by matka si? nie stresowa?a tak by móc zagry?? m?ode? :m:
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-06, 13:21   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Na pewno nie powinna? rusza? gniazda i przek?ada? m?ode. Musisz je przetransportowa? tak jak s? teraz. Du?e ryzyko ?e matka si? zestresuje t? podró??. Ile m?ode maj? dni? Gdyby mia?y z 5 dni to ju? jest mniejsze ryzyko takich wypadków, mo?e warto opó?ni? przeprowadzk? jak co? ?
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
candydoll 
Szara myszka


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Suwa?ki/Toru?
Wysłany: 2009-07-06, 14:00   

W?a?nie gdybym mog?a to bym przesun??a termin przeprowadzki, ale dzi? w?a?cicielowi musz? zda? klucz, bo remont mieszkania od jutra ;c Myszki maja 2 dni. A tak zapytam jeszcze, lepiej od??czy? na czas podró?y matk? od reszty czy nie?. Napisze ze d?ugo jecha? nie b?d? pewnie jakie? 15 minut, bo to tylko przeniesienie rzeczy z mieszkania do mieszkania.
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-06, 14:51   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Nie, mamusi nie wolno oddziela? od m?odych. Musi mie? sta?y z nimi kontakt by wiedzie? ?e nic im nie jest. Ale mam nadziej? ?e samczyk jest ju? na zawsze oddzielony od samiczki? Napisa?am o tym Ci w Twoim temacie na przywitanie.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Luka 
M?ody Myszaty



Imi?: Paula
Wiek: 26
Dołączyła: 07 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Okolice Wejherowa
Wysłany: 2009-07-06, 15:47   
   Myszy: Susan and Jennifer


Mam podobny problem. Dzi? jad? do Wejherowa po myszki :m:D: Lecz to prawie 6km. Chcia?am je zakupi? z hodowli ale najblisza hodowla jest jakie? 45km odemnie :m: Czy sie nic nie stanie ogonkom???
_________________



http://s1.bitefight.onet.pl/c.php?uid=189067
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-06, 16:19   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Raczej to jest zupe?nie inny problem :) Twoje myszki nie s? nara?one na to ?e si? zagryz? ze stresu. Nic im nie b?dzie jedynie b?d? zm?czone trzeba b?dzie da? im dzie? odpoczynku od wszystkiego ale to w przypadku 45 km. Ej to wcale nie jest daleko, 30 min drogi autem? Masz szcz??cie ze tak blisko, niekiedy myszki PKP jad? po 12h i jako? ?yj?
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Rachela Elarge 
Myszowaty



Imi?: Patka
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Cze 2009
Posty: 495
Skąd: Nowy Targ/Kraków
Wysłany: 2009-07-06, 16:36   
   Myszy: Jackie ['], Claire ['], Adele [']


Luka, wiele myszy jedzie od miasta do miasta, od hodowcy do w?a?ciciela. Skoro tak jest to raczej nic si? nie stanie. Tylko tak jak powiedzia? Nikita - trzeba im da? odpocz?? po przyje?dzie. Zreszt? to doros?e myszy, a nie matka z m?odymi :wink:
_________________
Jestem ?ywym dowodem na to, ?e g?upi ma zawsze szcz??cie.
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-06, 17:10   

Mysle,ze wieksze prawdopodobienstwo zjedzenia mlodego istnieje w momencie kiedy bedzie sie transportowalo matke razem z mlodym. Matka w stersie podczas podrozy moze je zagryzc. Po przewiezieniu myszy gdy sie uspokoi po podrozy mozna dolaczyc ja do dziecka i powinno byc ok. Z cala pewnoscia mysz podczas podrozy, wstrzasow, halasu itp. nie uzna,ze jej mlodemu nic nie grozi. Mlode oczywiscie powinny byc przewiezione w pojemniku, w ktorym teraz mieszkaja.
 
 
 
Luka 
M?ody Myszaty



Imi?: Paula
Wiek: 26
Dołączyła: 07 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Okolice Wejherowa
Wysłany: 2009-07-06, 20:03   
   Myszy: Susan and Jennifer


Dzi?kuje za odp. Niestety w zoologicznym osoba która mia?a je przywie??...zawiod?a :m: Mam nadziej?, ?e w krótkim czasie pojawi sie tam z myszkami :m:):
_________________



http://s1.bitefight.onet.pl/c.php?uid=189067
 
 
candydoll 
Szara myszka


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Suwa?ki/Toru?
Wysłany: 2009-07-06, 21:25   

Mog? poinformowa?, ?e nie oddzieli?am matki od stadka myszek i jest wszystko w porz?dku. Za tydzie? czeka ich prawie 400 km drogi poci?giem, wtedy to i ja si? na stresuje. No, ale b?d? ju? starsze.
Odzieli?am samczyka 3 dni przed porodem myszki i ju? nie zamierzam ich ??czy?. Ale czemu nie mo?na ich potem znów razem do klatki w?o?y?? czyta?am na myszy.net, ?e mo?na po paru dniach ju? znów spowodowa? wspólne zamieszkanie
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-07-06, 21:31   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Mo?e dlatego, ?eby ich nie rozmna?a? ponownie? :/
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-06, 21:54   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Chodzi o to ?e matka jak tylko urodzi ju? jest gotowa do ponownego zap?odnienia. Nie zd??y wykarmi? m?odych a b?dzie mie? ju? nowe, to doprowadzi j? na skraj wyczerpania. A potem b?dzie znów to samo. A ma?e myszki jak ich po 27 dniach nie porozdzielasz p?ciami te? si? pozap?adniaj? :P

I w ten sposób w?a?nie myszki trafiaj? do zoologów. Ka?da myszka pochodzi z kombinacji takich zwi?zków kazirodczych co niszczy ich geny i powoduje ?e s? to s?abe organizmy bardzo podatne na choroby.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
limonka97 
M?ody Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 26
Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-07-19, 15:15   

Po co w ogóle ??czy?a? park?? :roll: A z tym poci?giem, to myszki b?d? ju? troch? starsze i wydaje mi sie, ?e w poci?gu tak troch? spokojniej, wi?cej miejsca i w ogóle :wink:
 
 
Rachela Elarge 
Myszowaty



Imi?: Patka
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Cze 2009
Posty: 495
Skąd: Nowy Targ/Kraków
Wysłany: 2009-07-19, 16:34   
   Myszy: Jackie ['], Claire ['], Adele [']


Po porodzie matka ma tzw. Ruj? Poporodow?, w czasie której mo?e ponownie zaj?? w ci??e. I znowu i znowu.. :roll: samiczka b?dzie bardzo zm?czona ci?g?ymi porodami i w ko?cu padnie z wyczerpania. Zreszt? m?ode te? trzeba oddzieli? w wieku 27 dni, bo inaczej dojdzie do chowu wsobnego.

limonka97, mo?e nie wiedzia?a, ?e to samiec i samica? Je?li to myszki z zoologa, to to jest bardzo mo?liwe :h??: .
_________________
Jestem ?ywym dowodem na to, ?e g?upi ma zawsze szcz??cie.
 
 
limonka97 
M?ody Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 26
Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-07-19, 16:55   

Tylko, ?e ona napisa?a, ?e ju? nie b?dzie ??czy? i to mi tak zabrzmia?o jakby po??czy?a je bo nie wiedzia?a ?e sie nie ??czy parki lub co? takiego :wink: Sorry je?li si? pomyli?am :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT