AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Paszport dla myszy
Autor Wiadomość
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-10-27, 12:11   

Mi weterynarz powiedzia? ?e myszy nie da si? pobra? krwi za ?ycia tylko jak ju? to po ?mierci.
 
 
Nick. 
Starszy Myszaty


Imi?: Nicole
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 76
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-27, 12:54   

Tak pisa?o.
Ale jak mówi?am wys?a?am pytania. Wiec zobaczymy.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-27, 13:18   

Nick. napisał/a:
Tak pisa?o.

By?o napisane xD
Ej, a nie ?atwiej po prostu zadzwoni? pod numer z pytaniami? :P zawsze s? takie numery podane na stronach lotniczych. Ja zawsze dzwoni? gdy mam jakie? pytania.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Nick. 
Starszy Myszaty


Imi?: Nicole
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 76
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-27, 16:28   

Luis masz racje tylko g?upio mi dzwoni? bo mam 13 lat xD.
O jejku mama mi zawsze mówi:
<JA> Tam pisa?o, ?e...
<MAMA> by?o napisane
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-27, 18:11   

Nick., nie nabijaj postów niepotrzebnych, to o mamie to bardziej do spraw codziennych si? nadaje. :wink:

http://www.tur-info.pl/p/...ji,i.htmltam?e: "Obowi?zkiem posiadania paszportu obj?te s? tylko psy, koty i fretki, gdy? one s? najbardziej zagro?one w?cieklizn?."

http://www.dilwet.pl/inde...d=53&Itemid=100

U myszy wystarczy za?wiadczenie od lekarza weterynarii o stanie zdrowia.
Szukaj nie gryzie!!!
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Nick. 
Starszy Myszaty


Imi?: Nicole
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 76
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-28, 11:15   

Do?ka szuka?am.
Tylko na tej sronie jest jako? tak lewo napisane ;/ .
Tak jakby wszystko trudno by?o znale??. I si? troch? zmiesza?am. Dlatego powysy?a?am emaile.
Je?li chodzi o linie lotnicze to pisz? tylko o psach i kotach. No to wys?a?am im mejla a ci mi karz? i?? na jak?? strone... Gdzie nie jest nic napisane! ;/
Ja ju? nie wiem...
Chyba telefon jest ostateczno?cia.
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-23, 13:03   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Wiem, ?e stary temat, tak widz? dat?, ale skoro jest ten nie bede robi?a nowego.

Wie kto? mo?e co? o jakich? zmianach w przepisach? Wracam do Niemiec i chcia?abym si? dowiedzie? jakie dokumenty powinnam mie? dla myszek, jak wygl?da teraz takie za?wiadczenie o tym ze myszki sa zdrowe? weterynarz pisze to po angielsku czy jak?:P
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-29, 17:08   

Interesuje mnie importowanie myszy do Irlandii. Na stronie G?ównego Inspektoratu Weterynarii znalaz?am tak? informacj? odno?nie przewozu gryzoni do Irlandii:

"Dla gryzoni i zaj?czaków wymagane s? zezwolenia importowe. Wymagane jest tak?e o?wiadczenie w?a?ciciela potwierdzaj?ce, ?e zwierz?ta s? przemieszczane bezpo?rednio z miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia, zosta?y urodzone w niewoli i s? tam trzymane od urodzenia, nie wykazuj? widocznych objawów choroby (w??czaj?c, w przypadku zaj?czaków, myksomatoz?) i nie pochodz? z gospodarstw, w których wprowadzono restrykcje zwi?zane ze zdrowiem zwierz?t. Dla gatunków ssaków innych ni? gryzonie czy zaj?czaki pozwolenia s? rozpatrywane na podstawie
konkretnego przypadku.
W?a?ciw? w?adz? wydaj?c? zezwolenia importowe jest Wydzia? do Spraw Zdrowia Zwierz?t i Dobrostanu Departamentu Rolnictwa, Rybo?ówstwa i ?ywno?ci Irlandii (Animal Health and Welfare Division, Departament of Agriculture, Fisheries
and Food)."


Kto? z hodowców mo?e si? orientowa?, jak dok?adnie to o?wiadczenie w?a?ciciela (hodowcy) ma wygl?da?? O jakimkolwiek dokumencie zdrowotnym gryzonia nie ma ani s?owa, co jest naprawd? zastanawiaj?ce. :roll:
Na stronie AHWDDAF znalaz?am form? zezwolenia importu, jednak z deklaracji tam podanych nie jestem pewna, czy to hodowca, przysz?y w?a?ciciel czy kurier przewo??cy zwierz? ma wys?a? form? zezwolenia importu. Oprócz tego nale?y najpó?niej 24 godziny przed wys?a? form? o przedwczesnym zawiadomieniu i importowaniu zwierz?cia. :roll:
To wszystko jest bardzo niesprecyzowane. By?abym wdzi?czna za jakiekolwiek informacje, je?eli kto? takowe posiada.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT