AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to ?wierzb?
Autor Wiadomość
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
  Wysłany: 2014-11-01, 18:24   Czy to ?wierzb?

Witam!
Moja myszka 5 dni temu urodzi?a,niedawno zauwa?y?em ?e prze?wituje jej sier?? na karku,skóra w tym miejscu jest chyba zaczerwieniona.Bardzo si? o ni? martwi? :(
 
 
rasta22 
Mysi Rozmówca



Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 251
Skąd: Sztum
Wysłany: 2014-11-01, 18:36   
   Myszy: Zgredek,Chomik Stefan


Kamil50kk, Idz do weta,moj zgredek mia? podobny objaw i pomimo leczenia zmar?.ale poszukaj weta co si? zna na gryzoniach.
_________________
Bo prawo w tym kraju ma swe granice
A prawda cho? boli k?amstwem si? brzydz?
Wybieram prawd? g?osuj? na prawd?
Inaczej ?ycie swe uzna?bym za marne

Etna Kontrabande
____________________
[*] Zgredek
Chomik Stefan
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2014-11-01, 18:40   

Ale ja mam i?? z samiczk? która ma pi?cio dniowe m?ode?!!
 
 
rasta22 
Mysi Rozmówca



Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 251
Skąd: Sztum
Wysłany: 2014-11-01, 19:14   
   Myszy: Zgredek,Chomik Stefan


Kamil50kk, wez razem z klatk?,jesli masz swoj pojazd:)
_________________
Bo prawo w tym kraju ma swe granice
A prawda cho? boli k?amstwem si? brzydz?
Wybieram prawd? g?osuj? na prawd?
Inaczej ?ycie swe uzna?bym za marne

Etna Kontrabande
____________________
[*] Zgredek
Chomik Stefan
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2014-11-01, 19:40   

I zapomnia?em dopowiedzie? ?e myszka si? nie drapie
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-11-02, 07:53   

drapie si? gdy tego nie wida?, skoro karmi to mo?e mie? s?absz? sier??, ale lepiej skonsultuj z wetem czym j? karmi?, to mo?e by? uczulenie
we? ca?? rodzink? albo zrób dobre zdj?cie tego karczku i poka? wetowi
i tak nie wiem co jej da skoro karmi
u mnie zawsze to by?o uczulenie i wymaga?o sterydu, nie wiem czy on przenika do mleka
jak si? zadzia?a odpowiednio wczesnie to mysz do uratowania, ale jak ju? si? zrobi otwarta rana to gorzej

[ Dodano: 2014-11-02, 07:53 ]
drapie si? gdy tego nie wida?, skoro karmi to mo?e mie? s?absz? sier??, ale lepiej skonsultuj z wetem czym j? karmi?, to mo?e by? uczulenie
we? ca?? rodzink? albo zrób dobre zdj?cie tego karczku i poka? wetowi
i tak nie wiem co jej da skoro karmi
u mnie zawsze to by?o uczulenie i wymaga?o sterydu, nie wiem czy on przenika do mleka
jak si? zadzia?a odpowiednio wcze?nie to mysz do uratowania, ale jak ju? si? zrobi otwarta rana to gorzej
 
 
SiwaMyszka 
Szara myszka
aka D?uma



Imi?: Agata
Wiek: 25
Dołączyła: 02 Sie 2012
Posty: 6
Skąd: Dziki Zachód Polski
Wysłany: 2014-11-09, 16:02   

Có? ja równie? z takim zapytaniem. Moja myszka od niedawna zacz??a sie drapa? w okolicy lewego uszka. Póki co przez drapanie ma zaczerwienione te okolice, póki co bez strupków. Myszy od 2 tygodni ?yj? na nowych trocinach oraz nowa karma. Przez pierwszy tydzie? nic nie by?o i dopiero teraz jedna (?yj? oddzielnie, poniewa? jedna okaza?a si? by? panem) zacz??a sie tak zachowywa?. Co do wszy nie widz? ?adnego bia?ego nalotu na futerku.
Oczywi?cie nie pyta?abym si? gdyby nie by?o pewnego ale. Niestety mój wet nie zna sie na gryzniach i jedn? mysz, która mia?a prawdopodobnie grzyba lub ?wierzb za?atwi? zbyt silnym lekiem. Czy mam zapobiegawczo go poprosi? o invermektyn? czy zaryzykowa? i znów zda? si? na jego leczenie?
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2014-11-09, 16:24   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Skoro ten wet nie zna si? na gryzoniach, to id? do innego. Bez sensu isc po porad? kolejny raz do kogo? kto nie ma na ten temat bladego poj?cia.
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
SiwaMyszka 
Szara myszka
aka D?uma



Imi?: Agata
Wiek: 25
Dołączyła: 02 Sie 2012
Posty: 6
Skąd: Dziki Zachód Polski
Wysłany: 2014-11-09, 16:43   

Problemem w?a?nie niestety jest to, ?e nie mam takiego.
 
 
Magdalena 
M?ody Myszaty


Imi?: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-09, 21:44   
   Myszy: Mysia [*], Turysta, Ma?y, Grubasek, Szara + jej dzieci: Ciapka, Mini i o?miu ch?opaków, których nie rozpoznaj?.


hmmm, w?a?nie z ciekawo?ci poszuka?am w literaturze dawk? iwermektyny, wsz?dzie pisz? od 0,2 do 4 mg/kg (!). Wi?c zapewne je?li weterynarz zna si? na psach i koniach to móg? poda? za du?? dawk? twojej poprzedniej myszce.
Je?li nawet obawiasz si?, ?e ten weterynarz si? nie zna na takich ma?ych zwierz?tkach to moja rada by?aby taka aby mimo wszystko i?? do niego i zapyta? zanim poda myszce zastrzyk o to w jaki sposób zosta? on przygotowany (o st??enie leku w roztworze jaki chce wstrzykn??). Je?li co? wzbudzi Twój niepokój, je?li obawiasz si?, ?e podana dawka mo?e zabi? zwierz?tko, to po prostu zrezygnowa?.
Co mo?na by?oby jeszcze zrobi?, to zadzwoni? lub napisa? do przychodni ( ja np znam w Warszawie ?wietn? przychodni? dla ma?ych ssaków) z zapytaniem w jaki sposób przygotowuj? iwermektyn? do zastrzyku, albo jaki maj? wyj?ciowy roztwór i ile z niego pobieraj? do strzykawki, my?l? ?e by ch?tnie poradzili. Wtedy mo?na z gotowym przepisem i?? do weta (z nadziej?, ?e si? nie obrazi ,?e podwa?asz jego kompetencje;))
Tak czy inaczej, je?li to paso?yt to myszka b?dzie cierpie? wi?c co? trzeba zrobi?.
Moje myszki te? jaki? czas temu mia?y podobny problem, jedna si? drapa?a, by?o podejrzenie ?wierzba, zastrzyki profilaktyczne dosta?y wszystkie (wtedy by?y 4) i prze?y?y. Co prawda potem si? okaza?o, ?e ta jedna bidulka ma jednak inny skórny problem, ale nawet jak raz dosta?a podwójn? dawk? to nic si? nie sta?o, wi?c przy odpowiednim przygotowaniu zastrzyku raczej trudno o przedawkowanie.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-11-09, 22:17   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nie zaleca si? podawania myszom iwermektyny w zastrzyku bo grozi nawet ?mierci?. Skuteczna i najbezpieczniejsza metoda to kropla leku na kark.
_________________
 
 
Magdalena 
M?ody Myszaty


Imi?: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-10, 21:54   
   Myszy: Mysia [*], Turysta, Ma?y, Grubasek, Szara + jej dzieci: Ciapka, Mini i o?miu ch?opaków, których nie rozpoznaj?.


Hmmm, no nie wiem, ale moja pani weterynarz, do?? dobrej s?awy, da?a po 3 dawki, w odpowiednim odst?pie czasu, moim myszom i ?adnej nic si? nie sta?o. Mówi?a tak?e, ?e ma pozytywne do?wiadczenie w tej kwestii. Zdarzy?y si? owszem osobniki, które mia?y potem problem ale tak jak u ludzi, kwestia osobniczej reakcji na lek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT