AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kat
2015-02-20, 18:28
Paso?yty w odchodach
Autor Wiadomość
BlackAndWhite 
Myszomaniak


Imi?: Agnieszka
Hodowla: Black and White
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 711
Skąd: Southampton
Wysłany: 2015-02-20, 13:14   

Hodowca mo?e da? gwarancje na zdrow? mysz do 5 dni od zakupu.
Od tego czasu wszystko moze si? sta?, czym karmi?a? gryzonie ? , siano czy s?ome u?ywasz ? . Produkty , ktore masz byly nowe czy uzywane ?
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-02-20, 13:19   

Tasiemcami to mozesz sie zarazic rowniez od kota dachowca bo co drugi ma i od ryby w stawie... Sprawa wa?na ale nie nale?y bra? pod uwag? hodowli. Hodowca moze o tym fakcie nawet nie wiedzie?. Wiekszosc hodowców bagatelizuje nicienie ktore maja rozbudowany cykl
przenikaja przez blony sluzowe jelit przez wezly chlonne do krwi i pluc zwierze w tedy kas?a i polyka spowrotem. Cykl zaczyna si? od nowa. Bagatelizujecie to a robicie halo z tasiemca. To nie koniec ?wiata s? na to ?rodki w tych czasach swoja drog? nicieniem tez si? zarazicie.- na owsiki rowniez ludzie choruja. Boicie si? ?? Zrobmy temat o badaniach naszych myszy proste. Badanie kalu drogie nie jest a rozwieje wasze w?tpliwosci. Swoj? drog? w przyzwoitych hodowlach powinny by? przeprowadzane rutynowe takie badania....
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-02-20, 13:38   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


http://www.animedica.pl/p...bendazol_1.html

Lek dzia?aj?cy na tasiemca.

Moim zdaniem nale?y:
1. Poinformowa? hodowce o problemie.
2. Osoby, które kupi?y myszy od danego hodowcy powinny by? poinformowane o problemie aby mog?y zastosowa? profilaktyczne leczenie.

Osobi?cie bior?c myszy od Gracjany, która nie dawno kupi?a myszy z tej hodowli, dokonam odrobaczenia.
_________________
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-02-20, 13:43   

aShadow, Ka? by? badany po przyje?dzie bo jestem wyczolona na punkcie nicieni i nie wykazalo tasiemcow. Jak masz odrobaczac to jeszcze nie teraz bo myszy by?y odrobaczone. I m?ode te?. Poco je truc skoro s? zdrowe.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-02-20, 13:45   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Na pw pogadamy o tym ju? ;) ?eby tu nie spamowa?. Dla uspokojenia powiem, ?e sprawa na pewno b?dzie skonsultowana z moj? wet, aby podj?? kroki bezpieczne dla zwierz?t, wszystkich zwierz?t i tych od Ciebie i tych co mam u siebie w tej chwili.
_________________
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-02-20, 13:48   

Tak, wgl powinnismy zrobi? jakis ogolny temat na forum o badaniach w hodowli. Kupy od wszystkich myszy powinny byc zebrane do woreczkow i wyslane pod kontem badan do jakiegos fachowca .
Bo typowy kowalski tez moze se powiedziec ze myszy odrobaczyl a tego nie zrobi :)
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2015-02-20, 15:39   

Wero – jako pierwsza zapyta?a? o hodowl?:
wero napisał/a:
podaj jaka hodowla;)

wi?c po co teraz ta Twoja agresja?
wero napisał/a:
ja bym poprosi?a zdj?cia myszy i jak?? notk? od weta bo oskar?a? to jest ?atwo i robi? ko?o dupy.;)


Dziewczyna mia?a milcze?, bo Tobie si? nie podoba, ?e sprawa dotyczy tej w?a?nie hodowli? Przecie? ka?dej hodowli to mog?o si? zdarzy?. Paso?yty maj? nawet ludzie, w tym równie? maj? tasiemce i cz?sto o tym nie wiedz?. Wa?ne, aby temu zaradzi?, bo ka?dego to mog?o dotkn??, zamiast atakowa? osob?, której to si? przytrafi?o. Dzisiaj przydadz? nam si? informacje jak to leczy?, bo nie wiadomo kto b?dzie nast?pny - i nie ma w tym nic z?ego

Zawsze jak s? zwierz?ta w domu (pies, kot, chomik, szczur, mysza...) to b?d? problemy z chorobami, w tym z paso?ytami - trzeba leczy? i to wszystko i po problemie - nie wolno tylko sprawy ignorowa?
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-02-20, 17:09   

Kobieto nie widzia?a? agresji. A moja reakcja jest z dopowiedzi, jakie? pozdrawiam, pseudo i inne okre?lenia.
sk?d ja wiedzia?am,?e si? dowalisz <3
mi si? nie podoba Twoje wieczne czepianie si? mnie. Zareagowa?abym tak jakby chodzi?o o ka?d? hodowl? ale wiesz przecie? najlepiej. Wystarczy?o napisa? nazw?. I kroki na pewno zosta?yby podj?te ?eby to sprawdzi? ale lepiej bez dowodów tak pisa? :) ojej

[ Dodano: 2015-02-20, 17:15 ]
post edytowany wiec jawnie co? jest nie tak ale spoko;)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-20, 17:32   

Ira gdzie widzisz agresj? w po?cie wero? :shock:
w?a?nie dobrze ?e prosi o dowody, bo akurat hodowla Roberta jest pod obserwacj? weterynarza, który nie stwierdza? ?adnych nieprawid?owo?ci w tym tak?e wspomnianych tasiemców.
Nie wiem jaki jest sens robi? od razu wielk? nagonk? na jego hodowl?, bez ?adnych argumentów potwierdzaj?cych obecno?? tego paso?yta.
Nie wiemy równie? w jakich warunkach trzymane by?y myszy po odbiorze, i czy ewentualne paso?yty nie zal?g?y si? w nowym domu, a hodowla nie ma tu nic do rzeczy.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2015-02-20, 17:51   

Kasumi napisał/a:
Ira gdzie widzisz agresj? w po?cie wero?

Chocia?by tutaj:
wero napisał/a:

...sk?d ja wiedzia?am,?e si? dowalisz <3...


Ja do nikogo si? nie dowalam, pisz? grzecznie i nie obra?am nikogo, w przeciwie?stwie do wero. Przeczytaj tak?e ten temat, w którym chcia?am pomóc chomiczemu forum i zobacz jak zareagowa?a wero: http://www.myszy.info/vie...p=313668#313668
Czy naprawd? uwa?asz, ?e zachowanie wero jest OK?
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-20, 18:07   
   Myszy: tak


U?ytkowniczce zosta?a udzielona porada odno?nie paso?ytów, myszy s? pod opiek? weterynarza, wi?c chyba nie ma o co drze? kotów. Nature je?li masz w?tpliwo?ci skontaktuj si? z hodowc? i wyja?nijcie spraw?. Prosz? wszystkich o kulturalne wypowiedzi niezale?nie od pe?nionej funkcji, a prywatne niesnaski mo?na wyja?ni? na pw.
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-02-20, 18:19   

a agresji napisa?a? wcze?niej wi?c ju? nie rób z ludzi idiotów.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-20, 18:33   
   Myszy: tak


Temat zamykam a? och?oniecie. Ponad to prosi?am o co? i widz?, ?e w 100% zosta?o to zignorowane.
 
 
 
Nature 
Szara myszka
Nature


Dołączyła: 01 Lut 2015
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-20, 19:01   Pepko - brak paso?ytów
   Myszy: Eksplozja, ?aciata, Beza [*] 9.02.15


Przepraszam ?e w temacie Paso?yty w odchodach napisa?am nieprawd?. Mysz która ma tasiemca jest ze sklepu zoologicznego. Nie pomy?la?am za bardzo o tym co pisz?. Dogada?am si? z hodowc?, myszy s? zdrowe, badane przez weterynarza, ?adna nie jest zarobaczona. Kole?anka poda?a mi z?e informacje na temat tego co si? tam dzieje. Hodowca jest ok, myszy od niego s? zadbane, sam weterynarz mi to powiedzia?. Widz? ?e tamten w?tek jest zamkni?ty wi?c pisz? tu.
Za wszelkie pomy?ki przepraszam, jestem m?oda i niedo?wiadczona, a to co pisz? zazwyczaj przemy?l? jak przeczytam x razy.
Przepraszam hodowc? za k?opoty i forum za tak? afer?. Nie b?d? si? ju? udziela?a na forum.

[ Dodano: 2015-02-20, 19:01 ]
P.E.P.K.O

Doklejam do tematu. kat
Ostatnio zmieniony przez kat 2015-02-20, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT