AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowla karmowa
Autor Wiadomość
arienn
Szara myszka


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: 2009-12-15, 20:55   Hodowla karmowa

No wi?c ... (Z góry zaznaczam, ?e wiem, ?e jest to forum mi?o?ników myszek ale uwa?am, ?e najlepiej si? b?dzie zapyta? w?a?nie tutaj)
Mam hodowl? karmow? myszek (w jednym, dwupi?trowym terrarium mam 5 myszek, 2 samce, 3 samice) ...

Jako i? wygl?da na to, ?e jedna z samic jest w ci??y to moim pytaniem jest czy powinienem oddziela? samce od samic po porodzie? Je?li tak to dlaczego i czy to jest zawsze koniecznie i w 100% pewne?
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-02, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-12-15, 20:59   

Je?eli nie oddzielisz samicy od samca po porodzie samiec znów j? zaplodni bo b?dzie miala rujk? poporodow?.
Samica w ko?cu padnie z wycie?czenia przez porody w kólko.
Je?eli ju? musisz mie? taki rodzaj hodowli to rób to z glow? i rób kilkumiesi?czne przerwy samicom.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
arienn
Szara myszka


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: 2009-12-15, 21:14   

Ok.
Drugie pytanie.
Jedna mysz cz?sto siedzia?a sama na pi?trze ni?ej, unika?a reszty myszek no i siedzia?a non stop w jednym rogu. Obejrza?em j?, okaza?o si?, ?e mia?a zaropia?e oczka wi?c je przemyli?my i wsadzili?my do reszty myszek na pi?terko. Od tego czasu normalnie jest ze wszystkimi, biega sobie itp.
Nic jej nie b?dzie?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-12-15, 21:52   

A veterynarz gryzie ?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-15, 22:03   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Samczyk zap?odni samiczk? ?e jeszcze mo?e karmi? tamte a ju? b?dzie mie? nowe m?ode. Ci??ka sprawa. Poza tym samczyki mog? zap?odni? m?ode samiczki i te? nie b?dzie weso?o. Potomstwo po rodze?stwie jest najbardziej obci??one chorobami i wadami.

Trudno powiedzie? czy nic jej nie b?dzie. Lepiej by weterynarz obejrza? i upewni? si? ?e to nie jest spowodowane alergi?, zapaleniem itd. W ko?cu to myszka karmowa, ?atwo tu o jak?? wstr?tn? chorob?
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
arienn
Szara myszka


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: 2009-12-18, 17:08   

Ok - na dniach si? wybior? z ni? do weterynarza.
Jeszcze jedno pytanie.
Bo kiedy? hodowa?em sobie 2 szczurki (swoj? drog? bardzo fajne i m?dre stworzenia) - no i te szczurki mog?em puszcza? po domu jak psa, reagowa?y na imi? no i w?a?nie przybiega?y na zawo?anie itp itd.
Czy mysz b?dzie reagowa? na imi?, czy jest z ni? tak jak z chomikiem, ?e nie da rady jej nic nauczy??
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-12-18, 17:11   

Myszy nie b?d? reagowa? na imi? jak pies s? te? co tu ukrywa? troszk? mniej inteligentne ni? szczury. Mo?na je nauczy? reakcji na jaki? dzwi?k np. cmokanie ale nie w ten sposób ?e pu?cisz je na pokój i przyjd? na zawo?anie.
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-12-19, 21:23   

arienn, myszy s? indywidualistami, dzia?aj? instynktownie, nie oswoisz ich w 100%, nie s? psami... Moje panny reaguj? na cmokanie, to jest d?wi?k zapraszaj?cy je na spacer :) niektóre reaguj? i ch?tnie wychodz?, inne nie ;)
 
 
 
arienn
Szara myszka


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: 2009-12-23, 18:02   

Niestety, myszka które mia?a zaropia?e oczy na pocz?tku (ta o której pisa?em wcze?niej) - zdech?a. Weterynarz nie wie co by?o przyczyn?, twierdzi?, ?e by?a przezi?biona.
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-23, 23:40   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


stwierdzi? to dopiero po zgonie? myszka powinna otrzymywa? antybiotyki. Je?li to tylko przezi?bienie to ju? d?ugo musia?o trwa? skoro teraz umar?a :roll:
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
arienn
Szara myszka


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: 2009-12-24, 13:51   

Stwierdzi? to wcze?niej ale widocznie znajduje si? on na z?ym stanowisku bo nic nie wspomina? o antybiotykach. Radzi? to przeczeka? - a moja wiedza o myszach jest zbyt ma?a abym wtedy weryfikowa? jego s?owa. Niestety.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-12-24, 14:36   

arienn napisał/a:
widocznie znajduje si? on na z?ym stanowisku bo nic nie wspomina? o antybiotykach.

Albo po prostu o myszach akurat nie ma poj?cia, nie ka?dy weterynarz zna si? na takich ma?ych zwierz?tach, ale uczciwy wet zamiast inkasowa? kas? od Ciebie za ?adne wyleczenie myszy, to powinien po prostu powiedzie?, ?e si? na nich nie zna i ?eby? szuka? pomocy u innego fachowca zwierz?t.
arienn napisał/a:
a moja wiedza o myszach jest zbyt ma?a abym wtedy weryfikowa? jego s?owa.

No w?a?nie, najpierw nale?y poczyta? o zwierz?ciu jakie si? sprowadza do domu, a pó?niej zacz?? go hodowa?, a nie w ciemno. Wiele osób my?li, ?e jak we?mie ma?? mysz to b?d? te? z ni? ma?e problemy albo w ogóle. A to zwierze równie? ma prawo normalnie w ?wiecie zachorowa? itd. Nie kieruj si? nigdy wielko?ci? zwierz?cia bior?c je do domu, bo ona nie powie Ci czy to zwierze jest banalne w ,,obs?udze" czy te? nie. To tak na przysz?o??. I poczytaj jeszcze na tym forum aby unikn?? innych problemów.
arienn napisał/a:
Niestety.

... ano niestety...Masz szans? to zmieni? przyswajaj?c dalej wiedz? o myszach.
P.S. Nast?pnym razem poczytaj te? regulamin, bo zak?adanie kilku pyta? w jednym temacie jest be ;) No ale w tym przypadku chyba mo?na oko przymkn??. Pozdro
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
andaxD 
Szara myszka


Wiek: 28
Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-12-28, 15:26   

moim zdaniem jak myszki si? usamodzielnia wtedy mo?na je rozdzieli? samczyki do osobnej klatki i samiczki do osobnej.

A mo?e chcia?a by? odda? park? myszek??? Pytam sie poniewa? chce kupic sobie myszki ale coraz mniej podoba mi sie kupno w sklepie zoologicznym.
 
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-12-28, 15:45   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Park? w sensie dwie czy park? w sensie samiec i samica?
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-28, 17:59   

andaxD, chcesz odda? swoje chomiki i kupi? myszy?!?
Zastanów sie, bo z takim podej?ciem nikt Ci nie sprzeda ani nie odda myszy na szcz??cie. Troch? odpowiedzialno?ci.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT