AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 21:38
Relacje kot - mysz
Autor Wiadomość
fikimiki 
M?ody Myszaty


Imi?: Kasia
Wiek: 26
Dołączyła: 08 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2011-08-20, 21:54   

Jak ja tego nie lubi?. Mysz nie "mysze"!

To tak spycjalnie.. :/

[ Dodano: 2011-08-20, 21:54 ]
Jak ja tego nie lubi?. Mysz nie "mysze"!

To tak spycjalnie.. :/
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-20, 21:56   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


a ja to lubi? :D no bo ile razy mo?na powtarza? s?owa "mysz" i "myszk?" :P
 
 
Eliza23
Szara myszka


Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-10-31, 20:45   

Myszy mog? si? zaprzyja?ni? z kotem ale to ma?o podobne. Ja te? mam dwa koty i mam dwie myszki, trzymam je w klatce wi?c zamykam je po prostu w pokoju ?eby koty nie mia?y do nich dost?pu. Chyba ?e raz dziennie wpuszcz? kota ale zawsze jest pod nadzorem. :m:D:
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-10-31, 21:17   

Eliza23 napisał/a:
Myszy mog? si? zaprzyja?ni? z kotem ale to ma?o podobne.

Zaprzyja?ni? to si? raczej nie zaprzyja?ni? :P Co najwy?ej kot mo?e tolerowa? myszki, nie zwraca? na nie uwagi.
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2011-10-31, 22:03   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Tzn kot by si? pewnie "zaprzyja?ni?" z myszkami tak nawet bli?ej ;) Ale wtedy to nie wiem czy taka "przyja??" by im nie zaszkodzi?a...
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-11-15, 15:41   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


kurcze, kupi?am dune i mój kot oszala?.
ca?y czas przy niej stoi, drapie w ni?, a jak mysz do niego podesz?a do zacz?? w ni? "uderza?". i musz? do odgania?, bo chce wchodzi? na dune.
na razie nie wpuszczam go do pokoju, no ale przecie? nie mog? go tu wcale nie wpuszcza?.
Ma kto? z was mo?e takiego ?ownego (czy jak to nazwa?) kota? Przyzwyczai si? on do myszy?
Jeszcze by?oby ok, gdyby nie chcia? na ni? wchodzi?, ale jest za ci??ki i mo?e j? uszkodzi?.
 
 
Nikaa
Mysi Bywalec


Imi?: Nika
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 140
Wysłany: 2011-11-15, 18:58   

Wiesz co... Ja mam kota, co prawda nie takiego ?ownego, ale zawsze kot... i alexa ( oczywi?cie mam na my?li klatk?). I na pocz?tku kociak te? si? chcia? wita? z myszorami, ale go ca?y czas "siada?am" ( czyt. kaza?am mu usi???) obok, ?eby móg? patrze? ale nic nie robi?. do?? szybko za?apa?. Z tym ?e jak tylko mnie nie ma w pokoju, to sobie pozwala na wej?cie na klatk?. nie wiem jakim cudem, ale nigdy nie wchodzi na kratk?, tylko zawsze st?pa po plastikowych obrze?ach, przez co nic si? nie dzieje.

I chyba nie powinna? kota nie wpuszcza? kota, bo mój np. jak mu czego? zabroni? w sposób jawny, to od razu rozumie to jako "to fajne ! " :P I jeszcze bardziej chce si? do tego dosta?. Mo?e powinna? usi??? razem z kotem, i uwa?a? ?eby nic nie zrobi?, ale pozwoli? mu przyzwyczai? do "tego nowego" Za chwil? powinno mu si? znudzi? takie sterczenie non stop przy klatce jak ju? si? dowie ?e nic nie zdzia?a. Mój kocur po 5 minutach wpatrywania , znudzi? si? i po?o?y? obok.
?mieszne jest te? obserwowanie tego. Napisz? jak to jest w naszym przypadku, ale podkre?lam ?e mam do?? dziwnego kota jak na to ?e jest kotem... Ale, czasem Felu? próbuje pow?cha? myszki przez te kratki na górze, i wk?ada nosek. a ?e myszki si? go w ogóle nie boj? i s? ciekawskie to równie? próbuj? go pow?cha?. Gdy tylko dotkn?? si? noskami mój kot si? strasznie boi :lol: i odskakuje na drugi koniec sto?u... A myszka pozostaje zdziwiona dlaczego :P
Ale oczywi?cie kot jest w pokoju jak tylko ja jestem gdzie? w domu. Jak wychodz? zamykam pokój. Ale tak to jest ca?y czas otwarty, i kot sobie przychodzi "poogl?da? telewizj?" kiedy chce. I jako? ?yjemy. Mam wra?enie ?e nie jest ?le.

My?l? ?e Twój kot te? si? przyzwyczai, tylko nie mo?esz mu zabrania? "bada?" to co?... bo inaczej ca?y czas b?dzie my?la? o tym jako "niedozwolone = fajne" :m:D:
Powodzenia w "oswajaniu" kota z myszkami :)
_________________
Pozdrawiam, Nika.
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-11-15, 20:05   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Jak mój kot siedzi przy klatce, to musz? go pilnowa?, bo jak tylko zobaczy mysz to dostaje sza?u i ca?y si? trz?sie :twisted:
a jak k?adzie ?apk? na górze klatki to od razu zabieram, w?a?nie ?eby wiedzia?, ?e nie mo?e.
no i mam nadzieje, ?e w ko?cu przyzwyczai si? do myszek, zw?aszcza, ?e mam je ju? pó? roku, tylko ?e wcze?niej nie mia? do nich dost?pu, bo by?y wysoko i w takim miejscu, ?e nie mia? jak tam wskoczy?.
 
 
Nikaa
Mysi Bywalec


Imi?: Nika
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 140
Wysłany: 2011-11-15, 20:19   

A d?ugo tak siedzi przy nich ? tzn. trz?sie si?, i tak nerwowo "ogl?da" ? bo mój si? nudzi? ju? po 10 minutach. :P
_________________
Pozdrawiam, Nika.
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-11-15, 20:58   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


d?ugo nie siedzi, bo jak chce zapolowa? na myszki, to biore sznurek i si? z nim bawie :)
a jak mu si? znudzi, to si? k?adzie po to, ?eby za chwile zobaczy? co u jego przyjació?ek :D ale my?l?, ?e si? przyzwyczai i przyjmie do wiadomo?ci, ?e niestety nie da rady ich z?apa?.
mama mówi, ?e m?cz? zwierz?ta. w sumie troch? prawda, ale na szcze?cie myszy si? go nie boj?.
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-11-16, 17:24   

Moja To?ka kiedy? non stop siedzia?a przy klatce myszek, wali?a w ni? ?apami, siada?a na górze. Wtedy zestawia?am j? non stop na ziemi?, a? w ko?cu poddawa?a si? i sz?a. Pó?niej kaza?am jej zeskakiwa? na pod?og? z szafki, na której stoi klatka s?ownie. Szybko za?apa?a o co mi chodzi. Wiedzia?a, ?e ze mn? nie wygra ;)
Teraz wcale nie interesuje si? Gackiem :)
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-11-17, 17:49   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


na razie pozwala?am mu stawa? i patrze? na myszki (duna stoi na niedu?ej szafce), ale nie pozwala?am mu na ni? wchodzi?.
ale dzisiaj normalnie dozna?am SZOKU.
wracam sobie ze szko?y, patrze, ?e drzwi od mojego pokoju otwarte, wi?c wesz?am szybko, a tam klatka przewrócona na bok (zatrzyma?a si? na ?ó?ku) wszystko w ?rodku porozwalane i w dodatku do po?owy otwarta.. bo ta duna zamyka si? tylko z jednej strony, a z drugiej nie. tak o:


i le?y tak ta klatka, a kot ca?y w trocinach le?y sobie obok niej (najwyra?niej ju? znudzony). bo?e, jak ja si? wystraszy?am. ba?am si? rozgl?dn??, bo my?la?am, ?e zaraz zobacze jak?? martw? mysz..
na szcz??cie wszystkie znalaz?y si? ca?e i zdrowe zakopane w trocinach.. uff
no i ?e duna by?a na boku, to wiadomo trociny by?y "g??bsze"

no wi?c jak ju? wszystko posprz?ta?am, to posz?am po spryskiwacz, wyla?am resztki p?ynu i nala?am wody.
biedny kotek, ale teraz ju? nie mo?e si? za bardzo zbli?a? do klatki..
raz go psikn??am, to si? tak wystraszy?..
pó?niej chcia? znowu podej?? do klatki, i niestety dosta? (wod? oczywi?cie) drugi raz.
i od tej pory nie wchodzi do pokoju. chyba si? na mnie obrazi?.

ojezu, mam nadziej? ?e nie za d?uga ta historia..
 
 
Leonna 
Myszowaty
OPIS W BUDOWIE :)


Imi?: Julia
Pomogła: 2 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 541
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-17, 19:07   

kiwi, jak ja si? ciesz?, ?e mój kot jest leniem-luzakiem.
mo?na po nim pu?ci? mysz, a on nic sobie z tego nie zrobi, hehe.
Oczywi?cie tego nie robi?. :wink:
_________________
A mo?e by tak znowu myszki? ;-)
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-11-17, 19:55   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


no ale na szcz??cie po tych dwóch psikni?ciach wystarczy, ?e mu przed chwil? tylko pokaza?am spryskiwacz i odszed? od myszy :)
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-11-17, 20:04   

Moja klatka ca?y czas jest podklejona do szafki tak? specjaln? plastelin?- ani drgnie ;)
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT