AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-04-06, 11:21
Zwierz?ta vs ludzie
Autor Wiadomość
ajafo 
Administrator
Admin Techniczny



Imi?: Artur
Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 55
Skąd: Wroc?aw/Krosno Odrz.
Wysłany: 2010-03-22, 10:32   Zwierz?ta vs ludzie
   Myszy: DELL Bluetooth ;)


trafilem dzis na ciekawego linka, ktory zmusza do refleksji zreszta sami zobaczcie:


Zwierz?ta vs ludzie
_________________
 
 
 
Tan 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-24, 14:08   
   Myszy: Ma?a Bia?a Myszka vel Merlin i Paseczek


Naprawd? nie wiem, co mia? pokaza? ten obraz i jaka mia?a mnie naj?? refleksja...
Nie wiem, jak mo?na przez takie zestawienie pi?tnowa? pomoc zwierz?tom - bo tak to wygl?da. Przypomina mi to argument ?yczliwej pani z poci?gu (transportowa?am bezdomne zwierze) - 'czemu ty dziecko si? jakimi? psami zajmujesz jak tyle dzieci jest g?odnych i chorych'. Uwielbiam takich s?dziów sumie? - jestem tylko ciekawa, ilu g?odnym i chorym dzieciom ona pomog?a... Najwa?niejsze jest to, ?e ci wspieraj?cy finansowo ludzie w ogóle co? robi?, w ogóle dziel? si? swoimi pieni?dzmi - a to ju? ca?kowicie w ich interesie le?y to, na co te pieni?dze wp?acaj?. Jeden procent na ratowanie or?a bia?ego to te? co? z?ego ? Bo to nie dom dziecka, hospicjum, ksi??ki dla uczniów na Bia?orusi ?
Nie mów mi, jak mam ?y?, nie Ty b?dziesz za mnie umiera?...

Zwierz?ta nie pomog? sobie same, s? ca?kowicie zdane na nasz? ?ask? i s? - uwaga - bezdomne. Nie spotka?am si? nigdy z og?oszeniem, ?e osoba szuka pomocy finansowej dla swojego w?asnego psa, bo ten jest chory - to jest jej pies i ona wzi??a za niego odpowiedzialno?? z dniem sprowadzenia do domu. To zawsze bezdomne zwierz?ta które nie maj? nikogo i takie og?oszenie to cz?sto ich jedyna szansa na ?ycie.
Co do owczarka, podejrzewam, ?e ten odzew jest dzie?em mi?o?ników rasy - ludzi zwi?zanych z owczarkami, kochaj?cych je, pomagaj?cych w adopcjach i leczeniach. To prosty mechanizm, dzia?aj? emocje i sympatia wypracowywana przez lata - ja kiedy? przewioz?am przez pó? polski do nowego domu jamnika szorstkow?osego, poniewa? kiedy? sama mia?am takiego jamnika i co? odezwa?o si? we mnie w ?rodku - kto? inny pewnie przeszed?by oboj?tnie a zareagowa? na co? innego; kiedy? te? pomog?am kotu, poniewa? mia? na imi? tak, jak jedno z moich zwierz?t - nie chwal? si? ani nie ?al?, ale próbuj? wyja?ni? mechanizm jaki móg? zadzia?a? w przypadku tego owczarka.

Inna sprawa, ?e na serce dla Filipka wp?acono wi?cej ni? na Uszatka, tylko ?e potrzeby psa wynosz? 1800 z?, a ch?opca dziewi?tna?cie tysi?cy - no i zadzia?a? prosty efekt wizualny, bardziej zape?niony pasek...

A ju? tytu? obrazka przemilcz?...


Pozdrawiam i zaznaczam ?e zaczepno-obronny wyd?wi?k mojego postu to bardziej zagajenie dyskusji ni? faktyczne zbulwersowanie, a ju? na pewno nie skierowane w Twoim kierunku, autorze :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-24, 22:36   

o maaatko, doobre xD sorry to mi pierwsze na my?l przysz?o ;P a co do tytu?u to rzeczywi?cie ee troch? nie w sosie autorze nieprzeklinaj?cy :P

wiadomo jak bywa, zwierze bardziej wzbudza lito?? cz?owieka ni? inni ludzie. To wszystko.

[ Dodano: 2010-03-24, 22:39 ]
Tan napisał/a:
no i zadzia?a? prosty efekt wizualny, bardziej zape?niony pasek...

No w?a?nie w takich akcjach raczej chodzi o to aby wspomaga? tych z mniejszym paskiem nie s?dzisz? :] to nie pytanie: czy X zespó? powinien wyda? kolejn? CD? i ankieta hehe.
Z reszt? nie s?dz? aby te ,,og?oszenia" by?y powklejane tak w kratk?. Raczej zosta?o to specjalnie po??czone, aby zobaczy? jak jest :) Nikt normalny nie robi?by przeplatanki ,,ma?e chore dzieci kontra psy". To za powa?na sprawa, ?eby sobie jaja robi?. Tak s?dz? :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
ajafo 
Administrator
Admin Techniczny



Imi?: Artur
Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 55
Skąd: Wroc?aw/Krosno Odrz.
Wysłany: 2010-03-25, 13:44   
   Myszy: DELL Bluetooth ;)


Dokladniej do tej refleksji, o której napisa?a Luis, ze zwierze bardziej wzbudza lito?? cz?owieka ni? inni ludzie.
Screen pochodzi ze strony http://siepomaga.pl
Tytu? by? specjalnie przewrotnie napisany, ?eby troch? sprowokowa? dyskusj?.
Je?li we?miemy pod uwag?, ?e na ratowanie ?apy psa ludzie s? sk?onni wyda? 3tys z?, a na ratowanie ?ycia dziecka 60z? to chyba, gdzie? tu s? proporcje lekko zaburzone.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT