AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
RTG i USG myszy
Autor Wiadomość
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2010-04-02, 21:25   

Moim zdaniem nie powinno by? Ci przykro, jest to bardzo ciekawa dyskusja. By? mo?e kto? dowie si? czego? nowego z ww. postów. Mia?a? dylemat, wi?c to napisa?a? na forum. Widzia?am bardzo ró?ne wypadki i przypadki u myszy ??cznie z wypadaniem pewnych cz??ci cia?a. Je?li Twoje myszy zachowuj? si? normalnie, ruszaj? si?, jedz? i za?atwiaj? si? jak zwykle to nie ma powodów do niepokoju. Obserwuj je.
_________________
 
 
 
Manta 
Mysi Rozmówca
Manta


Hodowla: Cats Buster
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 258
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-03, 01:05   

Zdecydowanie powinnam zaczac odwiedzac z myszami cudowna Krakowska wetke, bo widac, jest kobieta niesamowita.

O ile moge uwierzyc w RTG, to ciezko mi z tym USG - dlatego bardzo chetnie sie dowiem jakim aparatem, z jaka koncowka robi sie je myszy i jakie wychodza wyniki =)

Co do pedzenia do weta w takich sytuacjach nie przesadzajmy ;-) jakos tak juz zwierzaki sa skonstruowane, ze im mniejsze tym mniej narazone na kontuzje, zwykle upadek z takiej wysokosci nie zaszkodzi myszy.

Ginger poruszyla dosc istotna kwestie - tego, jaki stres wywoluja u myszy te badania - mysle, ze jest to tez kwestia nad ktora warto sie glebiej zastanowic, bo niestety 90% ludzi (tak wiec pewnie takze na tym forum) nie wie tak naprawde co to jest stres i jakie moze niesc konsekwencje.
 
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2010-04-06, 12:43   

Ginger, wetka u kt lecz? myszy sko?czy?a weterynari? w Pl i wyjecha?a na stypendium do USA, aby szkoli? si? w?asnie w leczeniu gryzoni; a w USA masz wi?cej praktyki ni? teorii - taka prawda ;) Sama studiowa?am na CMUJ i niestety wiem, jak w PL wygl?da edukacja medyczna... :/ Mia?am do czynienia z weterynarzami "psuedo-fachowcami" od gryzoni, wi?c wiem o czym mówisz maj?c na my?li brak wiedzy i sprz?tu; moja weta nie ma polskich maszynek tylko te zagraniczne i najnowsze - kobieta sporo inwestuje w siebie i w swój gabinet (we wrze?niu znów wyje?d?a do USA na kolejne zaj?cia gryzoniowo-praktyczne) i ja mam do niej pe?ne zaufanie :) I nie jest ani osob?, kt wymy?la kosmiczne leczenie, diagnozy i nie wiadomo co jeszcze.... + nie wyci?ga kasy ;) Zwierzaki u nas w rodzinie by?o od zawsze i... mam pod wzgl?dem wetów ju? niez?e do?wiadczenie i doskonale wiem na co uwa?a?, ju? nie na jednym si? przejecha?am czy to finansowo czy to pod wzgl?dem diagnozy czy te? w?a?nie leczenia.

Nigdy nie robi?am USG myszy - to pytanie skieruj do lilith ;)

Robi?am rtg myszy 1 RAZ - podejrzenie o martwe p?ody w brzuchu, ca?e szcz??cie okaza?o si?, ?e wszystko ok. Raz asystowa?am kole?ance (mycha z ?apk?, o kt wspomina?am w po?cie wy?ej) przy rtg z?amanej ?apy, z ?ap? by?o kiepsko, dosta?a stabilizacj? (nie powiem dok?adnie z czego to by?o - mog? zapyta? wetki), ?apa si? zros?a. Wiem, ?e tego typu badania wywo?uj? niesamowity stres u gryzoni i nara?aj? je. Badanie rtg Rosy: Tomek trzyma? myszk? - nie widzia?am jak - nie wpuszczono mnie na rtg, pó?niej wróci?a, owszem przestraszona, do przenoski, czekali?my na wynik i wio do domu. I na rtg wida?, co ma?a ma w ?rodku. Decyzja o prze?wietleniu nie by?a moj? fanaberi?, podj??am j? wspólnie z poprzednimi w?a?cicielami myszy.

Tak, widzia?am myszy umieraj?ce z powodu szoku/stresu. Jedna nawet umar?a na moich r?kach.

Wiem, ?e jeszcze sporo nauki przede mn? i w tej kwestii nie zaprzeczam :)

[ Dodano: 2010-04-06, 12:44 ]
Manta, kobieta owszem, niesamowita, ale czy cudowna - nie wiem, nie sprawdza?am. Twoja wetka z Krak-Vetu wyko?czy?aby mi psa, a szczura kole?anki brzydzi?a si? wzi?? do r?ki (dziewczyna zapami?ta?a jej nazwisko) wi?c co wet to wet ;)
 
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-07-14, 15:03   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Czy je?li trzymamy myszk? do rtg, to czy my te? jeste?my napromieniowani na tyle, ?e nale?y zachowa? ostro?no?? przed tym, jak nast?pnym razem sami b?dziemy w ten sposób badani albo b?dziemy asystowa? przy innym zwierzaku?
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-14, 18:59   

Nie odpowiem Ci na to pytanie, tak gdzie chodz?, ja sama nigdy nie asystowa?am, nie przytrzymywa?am myszy ani nic, wszystko zawsze za?atwia?a wet + ewentualnie technik, ale faktem jest ?e zawsze te? ubrane by?y jak astronautki ;p
Wydaje mi si? ?e bez wzgl?du na to, jak? rol? pe?nisz przy robieniu zdj?cia ale znajdujesz si? w zasi?gu promieniowania powinna? mie? zapewniony strój ochronny.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-07-14, 19:07   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Mhm, mia?am taki: http://www.antix.com.pl/u...on_xenolite.jpg
Skojarzy?o mi si? z jaskini? sadomaso albo strojem kata, zw?aszcza, ?e by?o w czerwonobr?zowym kolorze :lol:
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2015-07-14, 19:36   

Skarpetka napisał/a:
Czy je?li trzymamy myszk? do rtg, to czy my te? jeste?my napromieniowani na tyle, ?e nale?y zachowa? ostro?no?? przed tym, jak nast?pnym razem sami b?dziemy w ten sposób badani albo b?dziemy asystowa? przy innym zwierzaku?


Kasumi napisał/a:
Wydaje mi si? ?e bez wzgl?du na to, jak? rol? pe?nisz przy robieniu zdj?cia ale znajdujesz si? w zasi?gu promieniowania powinna? mie? zapewniony strój ochronny.


Odpowiem tak: jak by?am w ci??y a pies mia? rtg to w jednej klinice wyproszono mnie do poczekalni (jedne drzwi), a w drugiej równie? do poczekalni ale tutaj ju? podwójne drzwi :P w sensie dwa pomieszczenia. Wnioski wyci?gnij sama ;)
 
 
luckymaus23 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 73
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2015-07-14, 21:35   

Ja trzyma?am swoj? mysz i musia?am mie? taki ci??ki kubrak ochronny, tak?e jak najbardziej trzeba si? zabezpieczy?
_________________
Strona hodowli

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/
 
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-07-14, 22:04   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


W to nie w?tpi? :) Tylko si? zastanawiam, czy np. jakbym by?a sama chora i sz?a na rtg to czy mo?e to jako? negatywnie si? skumulowa? jeszcze z tym poprzednim promieniowaniem z wizyty ze zwierzakiem. Na tej zasadzie jak si? zachowuje jaki? odst?p mi?dzy swoimi badaniami rtg dla bezpiecze?stwa.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-07-19, 10:20   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Z tego co kojarz? to dawki s? na tyle ma?e ?e nie powinno si? nic sta?.
_________________
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-07-19, 10:45   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


aShadow, dzi?ki :)
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2015-07-19, 13:09   

Dok?adnie. Jak kilka razy sie pojdzie ze zwierzakiem to nic. Bardziej narazony jest lekarz wet ktory ma z tym stycznosc codziennie.
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-07-19, 13:14   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Ciekawi?o mnie to. Mo?e przy wi?kszych zwierz?tach ryzyko równie? wzrasta. No i wiadomo, ci??a (jak u Madzi), te? inna sprawa.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT