AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy rozmna?a? - argumenty za i przeciw
Autor Wiadomość
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-10-08, 11:19   
   Myszy: wci?? za ma?o...


Noo i to jest prawid?owe podej?cie do sprawy :grin:
Jak b?dziesz mia? problemy to pytaj ?mia?o....
I trzymam kciuki ?eby jednak samiczki nie by?y w cia?y, bo z 30 oseskami b?dziesz mia? problem.
_________________

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-08, 13:11   

getas napisał/a:
czy je?li myszy goni?y by si? z innego powodu ni? ruja(ta goni?ca jest wyra?nie-ale nie znacz?co- wi?ksza od reszty) to poczeka? a? ustanowi? w?asn? hierarchi??

Je?eli ta co gania jest najwi?ksza to na pewno chce mie? przewag? nad reszt? i stara si? o najwy?sze stanowisko mi?dzy myszkami.
getas napisał/a:
Na razie samce s? oddzielone i nied?ugo pojade do tego sklepu.

Wydaje mnie si?, ?e je?eli myszki masz dopiero od soboty to zaczekaj jeszcze troch? i próbuj je do siebie przyzwyczai?. Najlepiej w?a?nie mie? osobn? klatk?/akwarium dla samiczek i osobne dla samców. Je?eli która? myszka z tych obu grup nie akceptuje reszty ekipy to oddziel j? na dzie? i próbuj przy??czy? ponownie nast?pnego dnia. B?dzie wyczuwa?a, ?e ju? tu by?a ale mimo to, to ju? nie b?dzie jej terytorium i mo?e czu? si? nie swojo co oznacza koniec walki mi?dzy inn?. Ale nie koniecznie. S? myszki bardziej i mniej uparte. Mo?e trafi?e? akurat na te BARDZIEJ uparte :razz: Mo?e jeszcze si? do siebie przekonaj?. A jak nie to wtedy spróbuj wymieni? myszki chocia? nie wiem czy nie trafisz na jeszcze bardziej konfliktowe. :wink:
P.S.
getas napisał/a:
Luis ty najbardziej mi pomog?e?.

Jestem dziewczyn? :razz:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-08, 14:21   

Nie napisalam odpowiedzi,bo grupy myszy w takim skladzie kupuje sie do hodowli karmowych/masowych,a naszym celem nie jest pomaganie ludziom w tworzeniu takowych. Jaka by to nie byla hodowla,to jej nie pochwalam i nie bede wymianiac kolejny raz powodow dlaczego. Nie raz juz bylo to pisane, jak wyglada stado skladajace sie z 1 samca i kilku samic,ktore sa kryte raz za razem. W reszcie zgadzam sie z Emielcia i Mohanah.
Ostatnio zmieniony przez mysza 2007-10-08, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-08, 14:26   

Jezeli by?o nie raz pisane to wystarczy?o poda? linki :razz:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-10-08, 14:35   

Cytat:
Jezeli by?o nie raz pisane to wystarczy?o poda? linki

Luis, jeste? mistrzyni? w pisaniu niepotrzebnych postów i powtarzaniu, wi?c ten komentarz w Twoich "ustach" jest nie na miejscu...

jak to zosta?o napisane "belki w swoim oku nie widzi..... "
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
getas 
Szara myszka
buthidae XD


Imi?: Kamil
Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-10-08, 17:12   

Mysza bez zb?dnych emocji :P Poprosi?em rodziców i pojecha?em dzi? do tego sklepu. zymienili mi jednego samca na samice. mam teraz 1.4 Samca dam bratu (w ko?cu to on go wybra?)i mo?e kiedy?, jak b?d? wi?cej wiedzie? to dopuszcze jedn? samice do samce.

Luis sorry. przez po?piech si? pomyli?em :wink:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-09, 15:16   

getas napisał/a:
jak b?d? wi?cej wiedzie? to dopuszcze jedn? samice do samce.

ale dobrze si? zastanów i na prawd? nie tylko czytaj o rozmna?aniu ale si? skup [pdczas tego czytania :wink: ?atwo pope?ni? b??d, który b?dzie kosztowa? Ci? ?mier? ma?ych myszek, powik?ania b?d? przem?czenie samicy (matki) itd. Powodów do nie rozmna?ania jest multum
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-10-14, 18:58   

Odgrzebuj? stary temat, ale my?l?, ?e najlepiej b?dzie da? to tutaj.

Na szczurzym forum przeczyta?am histori?, która jest dowodem na to, jak drastyczne mog? by? skutki bezmy?lno?ci dotycz?cej rozmna?ania zwierz?t. Co prawda o szczurach, ale dotyczy to chyba wszystkich zwierz?t domowych.
W du?ym skrócie:
Pewna dziewczyna mia?a park? szczurów. Oczywi?cie mia?y ze sob? niczym nieograniczony kontakt. Efekt ?atwy do przewidzenia. Urodzi?o si? ok. 10 maluchów. Cz??? znalaz?a dom, kilka samiczek zosta?o u niej. Oczywi?cie dalej by?y puszczane na wybieg razem. I matka i córki wkrótce by?y w ci??y. I kolejne 40 m?odych. Nie by?o ich gdzie odda?, wszystkie zosta?y u dziewczyny. Dosz?o do tego, ?e m?odziutkie, kilkutygodniowe (ale ju? p?odne) samczyki dosta?y si? do równie m?odziutkich samiczek. Skutkiem by?o ok. 80 osesków. Cz??? strasznie zdeformowana, by?y nawet m?ode bez g?ówek. Te, które i tak nie mog?yby prze?y?, zosta?y u?pione, reszta trafi?a do nowych domów, gdzie i tak nie po ?y?y d?ugo.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-10-16, 13:35   

o kurcze, szok :mcenzura:
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-10-16, 13:49   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Ja kiedy? czyta?em te? ale na SPS chyba o matce jakiej? chyba nienormalnej i jej synu którzy te? mieli "hodowl?" szczurków i podobno po wej?ciu do domu widok by? okropny... By?o ich je?eli dobrze pami?tam oko?o 300?
 
 
 
mouselover 
Mysi Bywalec


Wiek: 28
Dołączyła: 01 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-10-21, 10:36   

te? t? histori? o 300 szczurach czyta?am.

[ Dodano: 2008-10-21, 10:49 ]
Mysza napisał/a:
masa chomików cierpi, bo ma?e dzieci chc? je do zabawy...

Moja kole?anka mia?a park? chomów i je sobie rozmna?a?a (no nie by?a taka taka z?a bo je porozdziela?a i da?a sobie spokój po 2 miotach).
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-10-21, 15:46   

Ja te? kiedy? rozmna?a?am chomiki, ale to by?o dawno temu, ma?a i g?upia by?am. Cho? patrz?c obiektywnie, nie by?o chyba ?le (pomijaj?c sam fakt rozmna?ania), wszystkie by?y zadbane, przyzwyczajone do cz?owieka, trafia?y w dobre r?ce, nie dochodzi?o do inbredu. Ale nigdy wi?cej tego nie zrobi?, chyba, ?e za?o?? zarejestrowan? hodowl? (czego nie wykluczam :P )
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-10-21, 16:03   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Ej to nie jest tak, ?e ka?de rozmna?anie jest z?e, ?e poza hodowl? to ju? nie mo?na. Chodzi o to by robi?a to osoba odpowiedzialna, maj?ca potrzebn? wiedz?, by robi?a to z g?ow?, zapewnia?a dobre warunki i by?a w stanie zapewni? dom wszystkim swoim zwierz?tom, je?li nie znajdzie dla nich nowych odpowiednich w?a?cicieli. Problem zaczyna si? gdy kto? rozmna?a zwierz?ta "na lewo" mimo ?e w jakim? zwi?zku, do którego nale?y jest to zabronione (np. psy bez rodowodu, koty, myszy), lub gdy osoba nie spe?nia warunków "odpowiedzialnego hodowcy" - czyli nie pomy?li o tym wszystkim co napisa?am wy?ej.

Najgorzej gdy kto? nie maj?cy w ogóle wiedzy kupi park? i sobie b?dzie rozmna?a? dla zabawy..
_________________
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-10-21, 16:19   

Jednak mimo wszystko rozmna?anie (nawet odpowiedzialne, cho? w tym przypadku ci??ko mi si? zgodzi? z takim okre?leniem) zwierz?t o nieznanym pochodzeniu nie jest dobre. Nawet, je?li kto? ma odpowiednio du?o sprawdzonych i pewnych ch?tnych na m?ode, zapewni super warunki itd. jest ryzyko wyst?pienia chorób i wad genetycznych, przez co cierpi? m?ode.

Z reszt?, rejestrowane hodowle maja na celu wyprowadzenie przede wszystkim jak najzdrowszych osobników (dlatego w?a?nie tak wa?ne s? rodowody i dok?adnie znani przodkowie).

A co mo?e mie? na celu rozmna?anie poza hodowl? (pomijam pseudohodowle itd. bo tu cel jest oczywisty)? Nawet, je?li taka osoba spe?ni te warunki (wiedza, warunki, itp.), co ni? kieruje?
Bo ja, przyznam z r?k? na sercu, rozmna?a?am chomiki dla samego faktu obcowania z m?odymi :oops: (sko?czy?o si? na 3 miotach)

Bo o rozmna?aniu dla zabawy nawet szkoda gada? :roll:
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-10-23, 20:30   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Mangalarga, ale to ?e kto? nie jest w zwi?zku jakim? tam nie oznacza, ?e nie zna przodków. Mialamokazj? pozna? ostatnio fascynata, czterdziesto - paroletniego pana hoduj?cego myszoskoczki. Sprowadza okazy ze ?wiata i uda?o mu si? dochowa? kilku niespotykanych dot?d odmian. I wie sk?d pochodz? zwierz?ta. A cel ma podobny co np ja - wyhodowa? pi?kne zdrowe zwierz?ta, udoskonali? kolor, typ, dochowa? si? czego? nowego, rozpropagowa? pi?kne zwierz?ta. Chodzi o to by nie demonizowa? ludzi hoduj?cych zwierz?ta z g?ow?, po spe?nieniu wszystkich powy?szych warunków (w tym by?o uj?te te? pochodzenie). Np hodowcy gekonów nie s? zrzeszeni, a dochowuj? si? pi?knych okazów.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT