AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmno?enie jednorazowe
Autor Wiadomość
babauk
Szara myszka


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-09-22, 16:19   Rozmno?enie jednorazowe

cze??, mam dwie myszy - samca i samic? i chcia?bym je po??czy? - tzn rozmno?y? ale jednorazowo i wszystkie sobie zostawi?. wiem, ?e myszy nierasowych nie powinno si? rozmna?a? ale my?l?, ?e nie by?oby nic z?ego w za?o?eniu ma?ej mysiej rodzinki; czyta?em na tym forum ju? troch?, poza tym mam ju? myszy od trzech lat i wiem jak si? nimi zajmowa?, oczywi?cie oddzieli?bym bym w odpowiednim czasie samce od samic i trzyma? oddzielnie, jak my?licie? o chyba nie by?oby z?e? chcia?bym us?ysze? wasz? opini?.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-02, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-22, 16:30   

TO BY BY?O Z?E! to moja opinia
Nie rób tak, nie rozmna?aj myszy nawet jednorazowo. Lepiej jeszcze poczekaj i mo?e w przysz?o?ci, jak b?dziesz ju? wystarczaj?co dobry w genetyce to zapiszesz sie do PMC i wtedy pomy?lisz o rozmna?aniu.
Zamiast rozmna?a? myszy to dokup samiczce kole?ank?, bo samiczki s? stadne. Samiec musi byc sam. Dbaj o swoje stworzenia i b?d? za nie odpowiedzialny - nie rozmna?aj ich nawet je?li s?dzisz ?e du?o o nich wiesz.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-09-22, 17:27   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Znaczy s?uchaj ;)
Z jednej strony oczywi?cie nie powiniene? tego robi?, bo to powielanie z?ych genów przede wszystkim. I jestem przeciwna rozmna?aniu myszek poza zwi?zkiem PMC, zdecydowanie nie popieram pseudohodowli (w razie jakby Ci sie spodoba?o i chcialby? drugi i trzeci raz rozmno?y?)
ALE je?li jeste? pewny swoich umiej?tno?ci rozpoznawania p?ci, posiadasz spor? wiedz? i wszystkie myszki chcesz zostawi? sobie (nawet je?li b?dzie ich 15? wiesz ?e samce mog? sie ze sob? nie dogada? i b?dziesz potrzebowa? dodatkowych klatek?) to teoretycznie nie robisz nic z?ego. Wa?ne ?eby nie trafi?y do zoologów i nie by?y wsobnie krzy?owane.

JEDNAK, czy nie lepiej zaadoptowa? od kogo? jakie? myszki "z niespodzianki"? zapewniam Ci?, ?e mysia mama kocha?aby równie mocno swoje córki jak i swoje kole?anki. Im to nie robi róznicy, byle by?o "stado".
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-22, 23:18   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Jest du?e prawdopodobie?stwo ?e Twoje myszki s? spokrewnione lub pochodz? z takich chowów. Mo?esz mie? wiele problemów, mog? chorowa? lub by? nie do ko?ca rozwini?te. Ja bym nie ryzykowa?a. Nawet je?li samczyki si? dogadaj? mog? si? pochorowa? i wtedy ka?dy odzielnie na ró?n? chorob? leoczny w najgorszym przypadku. Leczenie myszek które maj? takie s??be organizmy poch?ania bardzo wiele pieni?dzy (jedna myszka 200z? miesi?cznie moze Ci? wynie?? na antybiotyki). Wi?c skalkuluj sobie dobrze.

Jak chcesz zobaczy? mysi? rodzink? i pomóc jakiej? biednej myszce to jak mówi ka?. W zoologu ?atwo znale?? jak?? niespodziank? :) I uwierz raczej tam nie spotkasz po prostu grube myszki :P
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Myszata 
Myszo?ak



Imi?: Wiktoria
Pomogła: 7 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 677
Skąd: Kraków, Nowa Huta
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-19, 17:11   
   Myszy: Brak


myszuunia napisał/a:
a wi?c nied?ugo zamierzam kupi? kole?ank? mojemu samczykowi.
chc? to zrobi?, aby nie co pozna? ma?e stworzonka, nauczy? si? co? o m?odych i mie? okazj? do opieki nad samic?.
je?li chodzi o m?ode:
samce - odda?abym w zaufane r?ce moich znajomych, wiem, ?e b?d? u nich bezpieczne.
samice - zale?y jeszcze ile ich by by?o ale jakie? pi?? samiczek mo?e zosta? z mamusi?.
Dodam, ?e chce je rozmno?y? tylko jeden raz.


myszuunia, Nie mo?esz rozmna?a? myszy, je?eli nie jeste? hodowc?.
Nie dokupuj ?adnych myszek, zostaw w tej klatce tylko Biszkopta i nie rozmna?aj myszek, nawet ten jeden raz.
_________________
Je?li chcesz zmieni? ?wiat zacznij od siebie
Ostatnio zmieniony przez kat 2011-02-19, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2011-02-19, 18:45   

myszuunia, po co chcesz rozmna?a? myszy? Od tego s? tylko i wy??cznie HODOWCY.
Je?li chcesz mie? myszki, kup je w?a?nie od hodowcy, lub adoptuj.
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-02-19, 22:04   

myszuunia, zacznij od regulaminu - tak na samym pocz?tku. A potem przejrzyj forum i absolutnie nie rozmna?aj myszy. Nie jeste? hodowc?, masz za ma?e wiadomo?ci na ten temat. Skoro lubisz myszki, to nie b?dziesz ich chcia?a krzywdzi? i nie b?dziesz ich rozmna?a? (nawet ten jeden raz...) Wierz? w Twój zdrowy rozs?dek...
Poza tym wszystko jest na forum i wystarczy tylko troszk? poszuka?.
S? tematy i o klatkach i o domkach i o ?ywieniu... Linków nie podam, bo naprawd? ?atwo to znale??.

Chyba do zamkni?cia
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
patka w. 
Starszy Myszaty
patka w.



Imi?: patka
Hodowla: brak
Wiek: 24
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 79
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-21, 15:02   
   Myszy: Mysza[*], ?apka


oh muszuunia. ; ppp
na pewno nie oddasz znajomym 10 samczyków ( chyba wiesz ?e nikt ju? z naszej klasy nie we?mie myszek :wink: [ wtedy kiedy mi chcia?a? odda? Biszkopta nie chcia?am go bo -
wi?kszo?? woli samiczki ]
a Pierniczek b?dzie zazdrosny ?e Biszkopt ma kole?anke ...
A samiczke ju? po tym " jednorazowym " dasz do akwarium ?eby ci sie ju? nie rozmna?a?y
wi?cej ? wiesz ?e ci??ko b?dzie Ci kupi? 3 klatke... i to by?o nie fair ?eby? mia?a tak trzymane myszki . :h??:
( tylko nie miej pretensji :m:): )
buziaki. ; ***
_________________
Mysza zdech?a,
a z ?apk? cos nie tak - piszczy ...
;'[
 
 
 
Emila 
M?ody Myszaty


Imi?: Emila
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 47
Wysłany: 2011-02-21, 16:11   

dzieci bior? si? za rozmna?anie... po co to robi??? r?ce mi opadaj?- ma?o niechcianych stworze? jest na tym ?wiecie??
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-22, 20:09   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


zwró?cie uwag? ?e to co zcytowa?a myszata , ?e pisa?am to nie dzisiaj, ani nie wczoraj. Po prostu chcia?am wtedy mie? stadko i obserwowa? zachowania myszek które s? razem (samce w oddzielnych klatkach uniemo?liwiaj? takie obserwacje), teraz ju? wiem, ?e je?li ju? koniecznie b?de chcia?a mie? stado dokupi? sobie dun? i kupi? 3 samiczki. Tak b?dzie najlepiej i najbezpieczniej, a na jedno wyjdzie. :wink:
Ale dzi?kuje za zainteresowanie i pomoc w znalezieniu dobrego wyj?cia z sytuacji.
_________________
...
 
 
 
Myszata 
Myszo?ak



Imi?: Wiktoria
Pomogła: 7 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 677
Skąd: Kraków, Nowa Huta
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-22, 20:13   
   Myszy: Brak


myszuunia, Dobrze, ?e nie chcesz ju? mie? m?odych. :)
Duna i samiczki, to najlepsze rozwi?zanie. Oczywi?cie mo?esz mie? tylko samca ;)
Pozdrawiam !
_________________
Je?li chcesz zmieni? ?wiat zacznij od siebie
 
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-22, 20:30   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


Myszata napisał/a:
myszuunia, Dobrze, ?e nie chcesz ju? mie? m?odych. :)
Duna i samiczki, to najlepsze rozwi?zanie. Oczywi?cie mo?esz mie? tylko samca ;)
Pozdrawiam !

mam ju? samca, nawet dwa. ;)
Chcia?abym samiczki, jednak nie wiem, czy taki "zwierzyniec" spodoba si? moim rodzicom.
Cho? znajduj? czas i na nauk? i na zwierz?tka.
 
 
 
Myszata 
Myszo?ak



Imi?: Wiktoria
Pomogła: 7 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 677
Skąd: Kraków, Nowa Huta
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-22, 20:34   
   Myszy: Brak


myszuunia, Nie lepiej odczeka?, a? (?e tak powiem brutalnie, je?eli kogo? urazi?am - przepraszam) odejd? i dopiero kupi? sobie samiczki np. z hodowli? ;)
Pozostaje Ci to przemy?le?, rozwa?y? z Rodzicami "za"i "przeciw".
Wed?ug mnie powinna? poczeka? i dopiero zakupi? kolejne myszaki. :)
EOT :D
_________________
Je?li chcesz zmieni? ?wiat zacznij od siebie
 
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-22, 20:43   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


Myszata napisał/a:
myszuunia, Nie lepiej odczeka?, a? (?e tak powiem brutalnie, je?eli kogo? urazi?am - przepraszam) odejd? i dopiero kupi? sobie samiczki np. z hodowli? ;)
Pozostaje Ci to przemy?le?, rozwa?y? z Rodzicami "za"i "przeciw".
Wed?ug mnie powinna? poczeka? i dopiero zakupi? kolejne myszaki. :)
EOT :D

tyle, ?e wiesz jak nie chc? ?egna? moich myszów...
Wiem, ten dzie? nadejdzie (my?l?, ?e nie pr?dko) Ale straram si? zapewni? im jak najlepsze warunki, odpowiedni? dietk?, cz?ste wymiany trocin i wiele rozrywki, ?eby w krótki mysim dwuletnim ?yciu mia?y jak najlepsze warunki.
Co do samiczek - przemy?l?.
Dzi?ki.
 
 
 
arielka186 
Starszy Myszaty


Imi?: Beata
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-27, 21:42   
   Myszy: Amorek (El-Amor),Greg,Fergus/ Phoebe (Punia)


Emila napisał/a:
dzieci bior? si? za rozmna?anie... po co to robi??? r?ce mi opadaj?- ma?o niechcianych stworze? jest na tym ?wiecie??

zauwa? jak wiele forumowiczów to dzieci w?a?nie ;) teraz s? inne czasy-i my?l? ?e nic si? nie stanie je?eli w m?odym wieku b?d? rozwija? swoje zainteresowania - tylko w?a?nie trzeba by dzieciaki (sorry) u?wiadomi? jaka jest odpowiedzialno?? za powo?anie nowego ?ycia... ?e to nie jest sielanka,"mysia rodzinka"-tylko ?ywe stworzenia za które jeste?my odpowiedzialni-zbyt du?o jest bezdomnych zwierzaków ?eby pochopnie rozmna?a? zwierz?ta... je?eli taki "m?ody hodowca" nie rozró?ni p?ci-a tak najprawdopodobniej b?dzie to po jednym rozmno?eniu zacznie si? -przepraszam-kazirodztwo i ani si? nie obejrzy a myszek b?dzie kilkadziesi?t. a wtedy? do zoologa! b?edne ko?o które nie zamknie si? dopóki ludzie nie b?d? ?wiadomi :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT