Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnożenie jednorazowe
Autor Wiadomość
babauk
Szara myszka

Wysłany: 2009-09-22, 17:19   Rozmnożenie jednorazowe

cześć, mam dwie myszy - samca i samicę i chciałbym je połączyć - tzn rozmnożyć ale jednorazowo i wszystkie sobie zostawić. wiem, że myszy nierasowych nie powinno się rozmnażać ale myślę, że nie byłoby nic złego w założeniu małej mysiej rodzinki; czytałem na tym forum już trochę, poza tym mam już myszy od trzech lat i wiem jak się nimi zajmować, oczywiście oddzieliłbym bym w odpowiednim czasie samce od samic i trzymał oddzielnie, jak myślicie? o chyba nie byłoby złe? chciałbym usłyszeć waszą opinię.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-02, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  

Dośka 
SuperMysz

Imię: Dorota
Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2009-09-22, 17:30   

TO BY BYŁO ZŁE! to moja opinia
Nie rób tak, nie rozmnażaj myszy nawet jednorazowo. Lepiej jeszcze poczekaj i może w przyszłości, jak będziesz już wystarczająco dobry w genetyce to zapiszesz sie do PMC i wtedy pomyślisz o rozmnażaniu.
Zamiast rozmnażać myszy to dokup samiczce koleżankę, bo samiczki są stadne. Samiec musi byc sam. Dbaj o swoje stworzenia i bądź za nie odpowiedzialny - nie rozmnażaj ich nawet jeśli sądzisz że dużo o nich wiesz.

kaś 
Myszołak
jestem drzewem

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-09-22, 18:27   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka

Znaczy słuchaj ;)
Z jednej strony oczywiście nie powinieneś tego robić, bo to powielanie złych genów przede wszystkim. I jestem przeciwna rozmnażaniu myszek poza związkiem PMC, zdecydowanie nie popieram pseudohodowli (w razie jakby Ci sie spodobało i chcialbyś drugi i trzeci raz rozmnożyć)
ALE jeśli jesteś pewny swoich umiejętności rozpoznawania płci, posiadasz sporą wiedzę i wszystkie myszki chcesz zostawić sobie (nawet jeśli będzie ich 15? wiesz że samce mogą sie ze sobą nie dogadać i będziesz potrzebować dodatkowych klatek?) to teoretycznie nie robisz nic złego. Ważne żeby nie trafiły do zoologów i nie były wsobnie krzyżowane.

JEDNAK, czy nie lepiej zaadoptować od kogoś jakieś myszki "z niespodzianki"? zapewniam Cię, że mysia mama kochałaby równie mocno swoje córki jak i swoje koleżanki. Im to nie robi róznicy, byle było "stado".

Nowa notka: 12 października 2010 :)

Nikita 
Myszoświr

Imię: Anita
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-09-23, 00:18   
   Myszy: Groteskowa Miłość, Channel,Zenobia, Fantastyczna

Jest duże prawdopodobieństwo że Twoje myszki są spokrewnione lub pochodzą z takich chowów. Możesz mieć wiele problemów, mogą chorować lub być nie do końca rozwinięte. Ja bym nie ryzykowała. Nawet jeśli samczyki się dogadają mogą się pochorować i wtedy każdy odzielnie na różną chorobę leoczny w najgorszym przypadku. Leczenie myszek które mają takie słąbe organizmy pochłania bardzo wiele pieniędzy (jedna myszka 200zł miesięcznie moze Cię wynieść na antybiotyki). Więc skalkuluj sobie dobrze.

Jak chcesz zobaczyć mysią rodzinkę i pomóc jakiejś biednej myszce to jak mówi kaś. W zoologu łatwo znaleźć jakąś niespodziankę :) I uwierz raczej tam nie spotkasz po prostu grube myszki :P

Zwierzętom należy się tyle samo miłości co ludziom

Myszata 
Myszołak

Imię: Wiktoria
Pomogła: 7 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-19, 17:11   
   Myszy: Brak

myszuunia napisał/a:
a więc niedługo zamierzam kupić koleżankę mojemu samczykowi.
chcę to zrobić, aby nie co poznać małe stworzonka, nauczyć się coś o młodych i mieć okazję do opieki nad samicą.
jeśli chodzi o młode:
samce - oddałabym w zaufane ręce moich znajomych, wiem, że będą u nich bezpieczne.
samice - zależy jeszcze ile ich by było ale jakieś pięć samiczek może zostać z mamusią.
Dodam, że chce je rozmnożyć tylko jeden raz.

myszuunia, Nie możesz rozmnażać myszy, jeżeli nie jesteś hodowcą.
Nie dokupuj żadnych myszek, zostaw w tej klatce tylko Biszkopta i nie rozmnażaj myszek, nawet ten jeden raz.
Ostatnio zmieniony przez kat 2011-02-19, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  

Misia7 
Myszomaniak

Imię: Michalina
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2011-02-19, 18:45   

myszuunia, po co chcesz rozmnażać myszy? Od tego są tylko i wyłącznie HODOWCY.
Jeśli chcesz mieć myszki, kup je właśnie od hodowcy, lub adoptuj.
Gacek [']

Dośka 
SuperMysz

Imię: Dorota
Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2011-02-19, 22:04   

myszuunia, zacznij od regulaminu - tak na samym początku. A potem przejrzyj forum i absolutnie nie rozmnażaj myszy. Nie jesteś hodowcą, masz za małe wiadomości na ten temat. Skoro lubisz myszki, to nie będziesz ich chciała krzywdzić i nie będziesz ich rozmnażać (nawet ten jeden raz...) Wierzę w Twój zdrowy rozsądek...
Poza tym wszystko jest na forum i wystarczy tylko troszkę poszukać.
Są tematy i o klatkach i o domkach i o żywieniu... Linków nie podam, bo naprawdę łatwo to znaleźć.

Chyba do zamknięcia

patka w. 
Starszy Myszaty
patka w.

Imię: patka
Hodowla: brak
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-21, 15:02   
   Myszy: Mysza[*], Łapka

oh muszuunia. ; ppp
na pewno nie oddasz znajomym 10 samczyków ( chyba wiesz że nikt już z naszej klasy nie weźmie myszek :wink: [ wtedy kiedy mi chciałaś oddać Biszkopta nie chciałam go bo -
większość woli samiczki ]
a Pierniczek będzie zazdrosny że Biszkopt ma koleżanke ...
A samiczke już po tym " jednorazowym " dasz do akwarium żeby ci sie już nie rozmnażały
więcej ? wiesz że ciężko będzie Ci kupić 3 klatke... i to było nie fair żebyś miała tak trzymane myszki . :hę?:
( tylko nie miej pretensji :m:): )
buziaki. ; ***

Emila 
Młody Myszaty

Imię: Emila
Wysłany: 2011-02-21, 16:11   

dzieci biorą się za rozmnażanie... po co to robić?? ręce mi opadają- mało niechcianych stworzeń jest na tym świecie??

myszuunia 
Myszołak
myszomania

Imię: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-02-22, 20:09   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt

zwróćcie uwagę że to co zcytowała myszata , że pisałam to nie dzisiaj, ani nie wczoraj. Po prostu chciałam wtedy mieć stadko i obserwować zachowania myszek które są razem (samce w oddzielnych klatkach uniemożliwiają takie obserwacje), teraz już wiem, że jeśli już koniecznie będe chciała mieć stado dokupię sobie dunę i kupię 3 samiczki. Tak będzie najlepiej i najbezpieczniej, a na jedno wyjdzie. :wink:
Ale dziękuje za zainteresowanie i pomoc w znalezieniu dobrego wyjścia z sytuacji.

Myszata 
Myszołak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-22, 20:13   

myszuunia, Dobrze, że nie chcesz już mieć młodych. :)
Duna i samiczki, to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście możesz mieć tylko samca ;)
Pozdrawiam !

myszuunia 
Myszołak
myszomania

Wysłany: 2011-02-22, 20:30   

Myszata napisał/a:
myszuunia, Dobrze, że nie chcesz już mieć młodych. :)
Duna i samiczki, to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście możesz mieć tylko samca ;)
Pozdrawiam !

mam już samca, nawet dwa. ;)
Chciałabym samiczki, jednak nie wiem, czy taki "zwierzyniec" spodoba się moim rodzicom.
Choć znajduję czas i na naukę i na zwierzątka.

Myszata 
Myszołak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-22, 20:34   

myszuunia, Nie lepiej odczekać, aż (że tak powiem brutalnie, jeżeli kogoś uraziłam - przepraszam) odejdą i dopiero kupić sobie samiczki np. z hodowli? ;)
Pozostaje Ci to przemyśleć, rozważyć z Rodzicami "za"i "przeciw".
Według mnie powinnaś poczekać i dopiero zakupić kolejne myszaki. :)
EOT :D

myszuunia 
Myszołak
myszomania

Wysłany: 2011-02-22, 20:43   

Myszata napisał/a:
myszuunia, Nie lepiej odczekać, aż (że tak powiem brutalnie, jeżeli kogoś uraziłam - przepraszam) odejdą i dopiero kupić sobie samiczki np. z hodowli? ;)
Pozostaje Ci to przemyśleć, rozważyć z Rodzicami "za"i "przeciw".
Według mnie powinnaś poczekać i dopiero zakupić kolejne myszaki. :)
EOT :D

tyle, że wiesz jak nie chcę żegnać moich myszów...
Wiem, ten dzień nadejdzie (myślę, że nie prędko) Ale straram się zapewnić im jak najlepsze warunki, odpowiednią dietkę, częste wymiany trocin i wiele rozrywki, żeby w krótki mysim dwuletnim życiu miały jak najlepsze warunki.
Co do samiczek - przemyślę.
Dzięki.

arielka186 
Starszy Myszaty

Imię: Beata
Wysłany: 2011-02-27, 21:42   
   Myszy: Amorek (El-Amor),Greg,Fergus/ Phoebe (Punia)

Emila napisał/a:
dzieci biorą się za rozmnażanie... po co to robić?? ręce mi opadają- mało niechcianych stworzeń jest na tym świecie??

zauważ jak wiele forumowiczów to dzieci właśnie ;) teraz są inne czasy-i myślę że nic się nie stanie jeżeli w młodym wieku będą rozwijać swoje zainteresowania - tylko właśnie trzeba by dzieciaki (sorry) uświadomić jaka jest odpowiedzialność za powołanie nowego życia... że to nie jest sielanka,"mysia rodzinka"-tylko żywe stworzenia za które jesteśmy odpowiedzialni-zbyt dużo jest bezdomnych zwierzaków żeby pochopnie rozmnażać zwierzęta... jeżeli taki "młody hodowca" nie rozróżni płci-a tak najprawdopodobniej będzie to po jednym rozmnożeniu zacznie się -przepraszam-kazirodztwo i ani się nie obejrzy a myszek będzie kilkadziesiąt. a wtedy? do zoologa! błedne koło które nie zamknie się dopóki ludzie nie będą świadomi :?

Odpowiedz do tematu