AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
uzale?nienie od dyni?!
Autor Wiadomość
idee_fixe 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 07 Sty 2011
Posty: 19
  Wysłany: 2011-03-03, 16:03   uzale?nienie od dyni?!
   Myszy: Stefan, Andrzej[*]


witajcie.
czy jest mo?liwe, ?eby myszka sie uzale?ni?a od dyni? Stefa dostawala po jednym ziarenku dziennie, zwykle przy wyci?ganiu, bo wchodzi?a na r?k? tylko jak na niej le?a?a dynia. od jakiego? czasu zachowuje si? dziwnie, jak tylko kto? przychodzi obok klatki wystawia pyszczek i sie domaga dyni, jak juz slyszy ?e j? obieramy to macha ?apkami i stara sie przecisn?? przez kraki ?eby jak najszybciej dosta?. z innym jedzeniem tak nie ma. jak nie dostanie dyni to sie obra?a, a jak j? ma wida? ?e jest w 7 niebie...
oj trudno to opisa? ale zachowuje si? jakby by?a uzale?niona...
dawa? jej t? dynie nadal skoro jej smakuje czy mo?e lepiej odstawi? na jaki? czas?
 
 
Wikunia98 
Myszowaty
Legionowa


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 463
Skąd: Piekary ?l?skie
Wysłany: 2011-03-03, 16:14   
   Myszy: Davne[*]Zorro[*]Zorro[*]Viki[*]Jordine[*] Morgana, Didi, Kredka


O kurcz?, nie mam poj?cia co to mo?e znaczy? ale lepiej odstaw dynie, na sta??!
Tak jak z np. narkomanami, zrób jej mysi odwyk :razz:
_________________
Nie chc? mi si? ju? ?y?, po co? Mam ju? do?? tego cholernego ?ycia, ?a?uj? ?e jestem, bior? innym powietrze, koniec...
 
 
SponGeBob 
Gadu?a Myszaty
~My?l PoZyTyWnIe~



Imi?: Agata
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 348
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-03-03, 16:20   
   Myszy: Bubcia,Orzeszek[samiczka inaczej br?zik ;p],Bia?a (mia?a by? pysia ale nikt tak do niej nie mowil :) M?odziutka pche?ka :D


Zgodz? sie powinna? odstawi? dynie , a da? s?onecznik na przyk?ad :wink: lub inny smako?yk ale te? nie za cz?sto :smile:
_________________
GrubSon
 
 
kajka 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Micengard
Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-03, 16:28   
   Myszy: calutka hodowla ;)


Nie wiem, czy mysz si? mo?e uzale?ni? w rozumieniu takim, jak cz?owiek (fizycznie pewnie mo?e, w ko?cu to ?ywy organizm, ale czy od dyni to nie wiem).
To o czym piszesz mo?e by? skutkiem warunkowania - myszka nauczy?a si?, ?e podchodzenie do klatki oznacza, ?e zaraz si? pojawi dynia. I teraz jak kto? si? kr?ci ko?o klatki, to ona kojarzy te dwa fakty i "wie" ?e zaraz b?dzie dynia. A ?e dyni? lubi, to ?wiruje ;)
Jedna z moich myszy nauczy?a si?, ?e jak kto? podchodzi do klatki, to dostanie p?atki kukurydziane. I cho? ju? od dawna ich nie dostaje, to nadal jak kto? podchodzi, to ona biegnie do rogu, z którego "przychodzi?y" p?atki ;)
Warunkowanie mo?e by? trudne do wygaszenia, zw?aszcza je?li myszka nie dostawa?a dyni czy czego? tam za ka?dym razem jak kto? podchodzi? (czyli je?li dostawa?a nieregularnie).
_________________
Je?eli w czym? jeste?my inni, nie jest to naszym b??dem. Wszystko zale?y od tego, co z tym zrobimy.
 
 
 
Paryzanka 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 325
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-03, 18:37   
   Myszy: brak


pewnie jej najbardziej smakuje :P
Odstaw dyni?, mo?esz jako smako?yk dawac co? zdrowszego - suszone kawa?eczki jab?ka. S?onecznik te? ma du?o t?uszczu. Wszelkie nasiona oleiste <czy jako? tak> nale?y podawa? z umiarem ;)
 
 
 
idee_fixe 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 07 Sty 2011
Posty: 19
Wysłany: 2011-03-03, 20:07   
   Myszy: Stefan, Andrzej[*]


to zrobimy odwyk;)

[ Dodano: 2011-03-04, 16:47 ]
myszka jest bardzo niezadowolona. jak zwykle czeka?a na dynie, jak dostawala inne smako?yki to nie chcia?a... i w koncu rzuci?a w mojego lubego ?upnk? od dyni :shock: chyba chcia?a pokaza? czego jej trzeba ;)
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-04, 22:02   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


nie koniecznie trzeba robi? jaki? "odwyk"... :roll:
Mo?esz nadal podawa? jej dyni?, ale w pryzwoitych ilo?ciach oczywi?cie.
I próbuj podawa? inne ziarenka, np. s?onecznik, mo?e jej zasmakuje bardziej?
_________________
...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT