AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddzielnie samca a ruja poporodowa
Autor Wiadomość
radzio1911 
Szara myszka


Imi?: Radek
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 1
Skąd: P?ock
Wysłany: 2007-08-23, 10:53   9 m?odych

Witam, wczoraj si? budz? o 5 rano i s?ysz? piski od myszek, zagl?dam a tam ju? 3 ró?owe kluseczki :) wracam z pracy i jest 9. Od?owi?em samca, dobrze zrobi?em? Czyta?em FAQ i inne posty ale rodzice ma?ych chyba za sob? ostro t?skni?. Kiedy mog? go spowrotem wrzuci?? Nied?ugo wrzuc? foty wszystkich myszek bo kiedy? obieca?em, a jeszcze nie da?em, pozdrawiam :wink:
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-23, 13:04   

Nie przypominam sobie zebys pisa? wczesniej jak to jest twoj pierwszy post :roll:
Zreszt? co to z pomys? zeby trzymac parke .. ty sie dziwisz ze s? teraz mlode ?
Odchowaj m?ode zostaw córke dla samiczki reszcie znajdz dobry domek i tatusiowi tez jezeli nie chcesz miec 2 klatek .... Aha nie zmieniaj im sciolki narazie w gdniezdzie i staraj sie nie przeszkadzac myszy. Samiczka moze byc nerwowa i porzucic mlode albo nawet je zjesc :?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Godzilla 
Szara myszka


Imi?: Magda
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 6
Wysłany: 2007-08-23, 13:11   
   Myszy: Maja i Gucio


Dobrze zrobi?e?, ja to ju? tylko czekam kiedy mi si? urodz? myszki i robie tak samo! A w ogóle je?eli samiec zosta?by z samic? po porodzie móg?by j? zap?odni? podczas rui poporodowej, wtedy ma?e zap?odnione podczas rui by?y by s?abe. :mshock:
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-23, 13:31   

Luis napisał/a:
biegaj? ju? za sob? i próbuj? ,,co?" zdzia?a? to b?dzie czas na oddzielenie ich.

Wtedy to ju? mo?e by? za pó?no :P
Przyjmuje si?, ?e samce oddziela sie w 26 dniu.

Cytat:
Ja polecam mimo to samice, bo nie znacz? terenu jak samce i nie czu? a? tak bardzo od nich.

Te? tak my?la?am, ale teraz si? przekona?am ?e to sprawa osobnicza jednak. Mam samce ?mierdziele i samce których zapach jest s?abszy ni? samiczek (zale?y chyba od charakteru - ch?ci dominancji nad innymi). I podobno mo?e by? to dziedziczne, wi?c ja staram si? rozmna?a? tylko te ?adnie pachn?ce :P
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-23, 14:09   

oo nie wiedzialam o tym Emielcia ( o tym zapachu :wink: ). Ale mimo to szacujmy, ?e 70-80% samców niestety gorsze wydziela zapachy wi?c....
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
karotka 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: ?ódzkie
Wysłany: 2007-08-23, 19:58   

radzio, a tak w?a?ciwie to czemu trzyma?e? park? i co zrobisz z malutkimi?

Bardzo dobrze zrobi?e?, ze od?owi?e? samca, ale naprawd?, lepiej ju? go tam nie wsadzaj z powrotem.. :wink:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-23, 20:16   

karotka napisał/a:

Bardzo dobrze zrobi?e?, ze od?owi?e? samca, ale naprawd?, lepiej ju? go tam nie wsadzaj z powrotem.. :wink:

chyba, ze chcesz mie? duuu?? koloni? myszy w domu :lol:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
karotka 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: ?ódzkie
Wysłany: 2007-08-23, 20:25   

Luis napisał/a:
chyba, ze chcesz mie? duuu?? koloni? myszy w domu

.... które ci? zjedz? ?ywcem przy pierwszej lepszej okazji, je?li poczuj? ?e jest im za ciasno :twisted: :lol:
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-23, 21:56   

Dobra dobra nie przesadzajcie :D Tak to nie by? najlepszy i najm?drzejszy pomys? trzymania parki no ale có? zdaza si? ... :roll:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-08-24, 00:22   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


My?l?, ?e za jakie? kilka dni morzesz go da? znowu do mamy i dzieciaków...Poniewarz gdy samiczka urodzi m?ode ma ruje poporodow?.I mo?e doj?? do kolejnej niespodzianki:)Amyszk? m?czy ci??a i karmienie m?odych jednocze?nie...Wszyscy mi tak doradzxali poniewa? sama mam aktualnie 5 maluchów...:)Mo?esz zostawi? córeczk? dla mamy i synka dla taty je?li nie chcerz aby to si? powtórzy?o.I trzyma? mam? z córk? a ojca z synkiem...:)Ale o ile chcerz...:)
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-24, 07:59   

marta_merph napisał/a:
My?l?, ?e za jakie? kilka dni morzesz go da? znowu do mamy i dzieciaków..

Tylko po co?
Po to aby go za pare dni znowu oddziela??
Przecie? za moment samica i córki b?d? p?ode.... i jak je wszystkie zap?odni to nie b?dzie weso?o...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-24, 08:56   

marta_merph napisał/a:
My?l?, ?e za jakie? kilka dni morzesz go da? znowu do mamy i dzieciaków

Jezus kobieto a feee z takim pomys?em !!!
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
paula. 
Starszy Myszaty
.Piecer.



Imi?: Paula
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Warszawa;]
Wysłany: 2007-08-24, 10:50   
   Myszy: Amfetaminka,Marichuanka (*) moje anio?ki


Kana napisał/a:
Dobra dobra nie przesadzajcie :D Tak to nie by? najlepszy i najm?drzejszy pomys? trzymania parki no ale có? zdaza si? ... :roll:


No tak ale chyba logiczne jest to i wie to ka?dy nawet ten który nie ma do?wiadczenia z jakim kolwiek zwierz?ciem ?e jak dopó?ci si? samca do samicy b?d? m?ode!
Trzeba my?le?///... Ciekawa ja jestem jak Ty znajdziesz im domy no chyba ?e pójdziesz na ?atwizne i dasz je na pokarm lub do zoologika..
 
 
karotka 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: ?ódzkie
Wysłany: 2007-08-24, 11:23   

radzio1911 napisał/a:
Czyta?em FAQ i inne posty ale rodzice ma?ych chyba za sob? ostro t?skni?

có?... samczyk b?dzie "t?skni?" czuj?c samiczk?, bo takie s? ich instynkty (hodowcy trzymaj? przecie? samczyki osobno i ?yj?, s? zdrowi), a dla samiczki b?dzie lepiej mieszka? z drug? samiczk? :wink:

Teraz radziu ju? wszystko powiniene? wiedzie?, wi?c napisz co tam u ciebie, jaki masz zamiar co do maluchów i ich rodziców :smile:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-24, 12:59   

paula. napisał/a:
Kana napisał/a:
Dobra dobra nie przesadzajcie :D Tak to nie by? najlepszy i najm?drzejszy pomys? trzymania parki no ale có? zdaza si? ... :roll:

Ciekawa ja jestem jak Ty znajdziesz im domy no chyba ?e pójdziesz na ?atwizne i dasz je na pokarm lub do zoologika..

uwierz, ze Kana na pewno nie dalaby do zoologicznego ani na karm? :wink: Kana chce pomaga? biezdomnym gryzoniom a nie jeszcze je dobijac.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT