AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
[Wroc?aw/Strzelin] ARTISTIC / N.K.V.
Autor Wiadomość
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-11-18, 22:21   

PMC teraz idzie w ilo??. Wielu starych hodowców odesz?o lub przesta?o hodowa?, wi?c robi? wszystko, by dopisywali si? nowi. Jak np zniesiono konieczno?? bycia na wystawach, teraz hodowc? mo?e zosta? praktycznie ka?dy. Nigdy si? tej osoby nie widzia?o... w mojej sprawie jedn? z osób rozstrzygaj?cych by?a cz?onkini, która nigdy si? nie pokaza?a na ?adnej wystawie, ludzie j? znaj? jedynie z forum. I taka osoba m.in. zadecydowa?a o moim zawieszeniu. Do tego Basia - prezes która tak tr?bi?a, ?e mamy ma?o hodowców, ma?o myszy, trzeba co? robi?.

Jeszcze rok temu chcia?am walczy? o PMC. Ale jak PMC si? na mnie wypina na ka?dym kroku, to ja podzi?kuj?. W zwi?zku z rezerwacjami myszy z ju? urodzonych miotów wysy?am podania o ich rejestracj? (prawo i decyzje nie dzia?aj? wstecz, je?li nie zarejestruj? myszy z dwóch ostatnich miotów skrzywdz? innych hodowców), a potem si? zastanowi? co dalej. Jestem Polk?, nie widzi mi si? zagraniczny zwi?zek. Ale w PMC ju? nie widz? dla siebie miejsca. Na pewno nie kiedy Ira jest w Zarz?dzie.
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-11-18, 22:29   

Nie chcia?a? stworzy? w?asnego zwi?zku kiedy?tam? Co? mi si? o uszy obi?o.
No ja generalnie do PMC jestem negatywnie nastawiona przez to, co widz? tutaj na forum, bo na forum pmc mnie nie ma. Je?eli zawieszono ci? faktycznie przez to, co napisa?a? w po?cie pierwszym, to dla mnie jest ?mieszne. I PMC robi sobie kiepsk? reklam?, ja si? zastanawia?am nad byciem nie wiem, mi?o?nikiem? Czy jak to si? nazywa, ?eby p?aci? itp. no ale atmosfera jest jaka jest, a szkoda.
Mo?e na forum PMC ludzie powinni zrobi? ankiet? czy co?, co nale?y zmieni? no i zmieni? swoje podej?cie. Wiem, ?e jest trudno, sama musia?am podej?cie zmieni?, ?eby moja gra RPG si? utrzyma?a, ale mi si? uda?o. Trwa?o to, cz?sto jeszcze odzywaj? si? stare, niefajne nawyki, ale jak to mówi? - dla chc?cego nic trudnego. ;)
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-11-18, 22:31   

Ell to jedna z ewentualnych mo?liwo?ci. Na razie nie wiem, po prostu nie wiem. R?ce mi kilka dni temu opad?y i jeszcze si? nie podnios?y. Wiedzia?am, ?e tak b?dzie. Nie usun?, bo nie maj? za co, ale zrobi? tak, bym sama odesz?a.
Ostatnio zmieniony przez Yun 2013-11-18, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-11-18, 22:31   

Mo?na zrobi? te testy z genetyki hahaha np. po okresie próbnym np 3 miesi?ce hodowli zrobi? taki test .. ale nie wiem czy to co? da. Zaproponuje pomysl na forum pmc :)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-11-18, 22:33   

Ach, w?asnie. Mam takie male?kie pytanie. Na serio wielu z Was pisze do Zarz?du, ?e ja Was zniech?cam do PMC? ?e to przeze mnie nie chcecie dojs?? ?e to mnie macie do??? Bo taki zarzut zosta? mi postawiony.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-11-18, 22:34   

Milagros 3 miesi?ce hodowli? o.O
To raczej przed przyj?ciem w ogóle do PMC jako hodowca. Ci nowi hodowcy to nawet nie widz? ró?nicy mi?dzy ras?, a odmian?. Nawet nie wiedz? co to self, co znaczy dominuj?cy, a co recesywny... :roll: Dlatego nie widz? ró?nicy mi?dzy pseudo, a takim kim?.

I nie mówi?, ?e ja wiem wszystko i w ogóle, ale nie bra?abym si? za to nie wiedz?c totalnie niczego, tylko dlatego ?e fajnie mie? ma?e ?elki.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-11-18, 22:38   

Kiedy? sta? by? fajny. Potencjalny przysz?y hodowca mia? opiekuna, móg? si? wiele od niego nauczy?. Opiekun okresla?, czy dana osoba jest j? gotowa do bycia hodowc?. Ch?tnych nie brakowa?o. Teraz ka?dy musi radzi? sobie sam, wiele osób pisa?o do mnie o pomoc. A do PMC przyjmuj? jak leci. Byle tylko nadrobi? ilo?ci?. Kiedy? by?o trudniej, a wi?cej ch?tnych, teraz ?atwiej, a mniej ch?tnych... Ciekawe czemu.
Nie mam nic przeciwko nowym hodowlom, im wi?cej tym lepiej, ale nie podoba mi si? tylko, ?e nie maj? zapewnionego ?adnego przygotowania, ani nie jest sprawdzana wiedza.

Za to starych, do?wiadczonych hodowców, z kilkuletnim sta?em, wiedz? - wywalaj?, bo wyci?gaj? brudy Zarzadu na wierzch. Troszk? przypomina mi to Polski sejm, gdzie niewygodne osoby si? cenzuruje.
 
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-11-19, 07:32   

Yun napisał/a:
Troszk? przypomina mi to Polski sejm, gdzie niewygodne osoby si? cenzuruje.


To samo pomy?la?am
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-11-19, 08:51   

Milagros napisał/a:
kiedy? kr??y?a plotka ?e nawet testy jakie? by?y robione... czasy si? zmieniaj? i pozytywnie.
Ja w tym nie widz? nic dziwnego ;) W SHSRP (szczurzy zwi?zek) ka?dy ubiegaj?cy si? o hodowl? cz?onek, musi zda? egzamin podczas wystawy, omawiaj?c to wcze?niej z zarz?dem. I nie chodzi tylko o podstawy podstaw a mianowicie o same prawa dziedziczenia, ale tak?e o megacolon i inne. Jako ?e jestem zwi?zana o wiele bardziej ze szczurzym ?rodowiskiem ni? z mysim, powiem Wam szczerze ?e si? z nas troch? ?miej?, ?e nie trzeba ?adnych egzaminów zdawa? i wystarczy zap?aci? :?
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-11-19, 10:23   

Bo tak nie powinno by? - mo?e nie egzamin, ale sprawdzenie podstaw podstaw i potem taki "promotor" nad sob?, starszy hodowca. Bo równie dobrze ja mog?abym za?o?y? hodowl?, mimo ?e o tym nie mam poj?cia, ale nikt tego nie sprawdzi :lol:
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-11-19, 12:35   

to tak dla tych co nie siedz? na forum PMC

UZASADNIENIE
W dniu 14.11.2013r G?ówny S?d Kole?e?ski po rozpatrzeniu skarg dotycz?cych kol. Aleksandry Apolinarskiej, hod. Artistic tj.:
- skargi z dnia 17.09.2013r oraz 18.09.2013r dotycz?ce: niestosowanie si? do Statutu Polskiego Zwi?zku Hodowców i Mi?o?ników Myszy Rasowych § 20, z?amanie Regulaminu Hodowli cz??? II art. 1 pkt. 1, z?amanie Regulaminu Wystaw Myszy Rasowych cz??? II art. 3 pkt. 1, 2, 7. Kol. Apolinarska nie stosuje si? do § 20 zapisanego w statucie jedynie realizuje pkt. 9 (op?ata sk?adki cz?onkowskiej), sama przyzna?a ?e, nie chce wspó?pracowa?, bra? udzia? w rozwoju Zwi?zku ani nic w nim robi?. Jedyne co j? interesuje to mo?liwo?? legalnego rozmna?ania myszy. Ponadto stwierdzenie „mam w dupie PMC” jest naganne w ustach cz?onka i hodowcy, jak równie? publiczne krytykowanie, s?dziego, zarz?du i ustaw na publicznym forum myszy.info. Przyczynia si? to do pogorszenia wizerunku PMC. Dzia?a tym samym na niekorzy?? i nie stoi na stra?y dobrego imienia (§ 20, pkt. 8 ). Publicznie równie? przyznaje si? do nie leczenia myszy oraz sama podejmuje decyzj? o u?pieniu ?ami?c zapis o zapewnieniu opieki weterynaryjnej. Jedynie lekarz weterynarii jest uprawniony do podejmowania takiej decyzji. Przebywa?a z niezg?oszonymi myszami na wystawie nie b?d?c wystawc? ani stewardem, nie przedstawi?a te? stosownego za?wiadczenia o stanie zdrowia myszy. Twierdzi ?e je posiada ale w czasie wystawy nie zosta?o pokazane.

Na podstawie posiadanych pism, wyja?nie?, rozmów z innymi hodowcami , GSK uzna? zasadno?? wniesionych skarg. Komisja G?ównego S?du Kole?e?skiego orzek?a jak w sentencji decyzji. Zawieszenie w prawach cz?onka wi??e si? z ca?kowitym zawieszeniem, hodowli oraz wszelkich dzia?a? w/w osoby w PMC.

Jednocze?nie G?ówny S?d Kole?e?ski przypomina i? osoba zapisuj?ca si? do PMC w dniu podpisania deklaracji i przyj?cia cz?onkostwa zgadza si? na stosowanie do statutu oraz przepisów zawartych w Regulaminach PMC.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
rokpepka 
Mysi Bywalec
Mysie Lejdis



Hodowla: Marzenie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 190
Skąd: S?ubice / Lubuskie
Wysłany: 2013-11-19, 14:38   
   Myszy: Ró?yczka, ?nie?ka, Ksi??na, Cleo, Furia


wero napisał/a:
Publicznie równie? przyznaje si? do nie leczenia myszy oraz sama podejmuje decyzj? o u?pieniu ?ami?c zapis o zapewnieniu opieki weterynaryjnej. Jedynie lekarz weterynarii jest uprawniony do podejmowania takiej decyzji.


Mam pytanie bo z takim czym? si? nie spotka?am .. jak mo?na samemu podj?? decyzj? o u?pieniu?? To jest nie mo?liwe bo ?aden weterynarz nie u?pi zdrowego zwierz?cia , lub takiego który ma szanse wyzdrowie?(wiem to na swoim do?wiadczeniu). Wi?c skoro myszka zosta?a u?piona musia? to zrobi? weterynarz . Tak?? Wi?c w?a?ciciel by? u weterynarza i zapewni? zwierz?ciu opiek? weterynaryjn? . I to weterynarz u?pi? zwierze tak?? Czy si? myl? :P . No chyba ?e wszyscy hodowcy myszek maj? w domu strzykawk? ze ?mierciono?n? trucizn? ... Pytam bo nie wiem ja jestem tylko mi?o?nikiem , a nie hodowc? ... Ale te oskar?enia u góry s? ?mieszne :D .
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-11-19, 14:42   

?aden lekarz wet nie mo?e u?pi? zwierz?cia "bo w?a?ciciel tak chce", a skoro tak zrobi? to nale?y jego zawiesi? ale w prawach wykonywania zawodu :P
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2013-11-19, 15:00   

w sumie uwa?am, ?e skoro zwierze nie rokuje poprawy to podj?cie decyzji o jej u?pueniu jest jak najbardziej dobr? decyzj?. Oboj?tnie kto t? decyzj? podj??....

Nie mia?a bym serca leczyc stwora w stanie beznadziejnym dla w?asnego widzimisie, czy experymentu "a mo?e sie uda".

w takim te? razie PMC mo?e mnie zawiesi?, bo tez podejmowa?am SAMA takie decyzje nie raz...
_________________
 
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-11-19, 15:07   

Hurricane napisał/a:

?aden lekarz wet nie mo?e u?pi? zwierz?cia "bo w?a?ciciel tak chce"

Mo?e uspic i zaznacza,?e jest to u?pienie na ??danie w?a?ciciela zwierz?cia.Spotka?am si? z takim podej?ciem jak mysz mia?a du?y guz,a weterynarz uwa?a?,?e mo?na jeszcze czekac. Poniewa? z do?wiadczenia wiedzia?am,?e guz na drugi dzie? mo?e p?kn?? ,mia?am taki przypadek i rano migiem gna?am z tak? myszk? do dy?urnego weta,dlatego wprost poprosi?am o uspienie,nie odmówi? i zaznaczy?,?e usypia na moje ??danie. U innego weterynarza podpisywa?am te? druk z moj? pro?b? o eutanazj?.Pzyczyna u?pienia taka sama ,ogromny guz.
Wynika z tego,?e przepisy daj? tak? furtk? prawn? weterynarzowi ,czyli uspypianie na ??danie w?a?ciciela. I s?usznie.
By?y te? inne przypadki,myszka z ogromnymi objawami duszno?ci d?ugo leczona ,nie rokuj?ca itd itp,d?ugo by omawiac mo?na by?o,ka?dy taki przypadek i ja wtedy decydowa?am o u?pieniu ,co wcale nie by?o ?atwe dla mnie.
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT