AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
[Wroc?aw/Strzelin] ARTISTIC / N.K.V.
Autor Wiadomość
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-11-20, 23:22   

zuza911 napisał/a:
Dla mnie to nie do pomy?lenia, pozbycie si? do?wiadczonego hodowcy, bo tak, bo jest niewygodny.

Jak masz w?tpliwosci co do tej decyzji to wystarczy spytac o to nie tu, a na forum PMC w dziale z tematami dla osób nale??cych do PMC,do PMC nale?ysz nie b?dzie wi?c problemu.
Yun napisał/a:
Dla mnie PMC mo?e teraz istnie? tylko bez Iry, która skutecznie od ponad dwóch lat zniech?ca mnie do bycia w zwi?zku.

To bez sensu takie podej?cie ,wa?niejsze chyba jest dobro hodowli dla hodowcy ni? osobiste antypatie czy sympatie. W pracy tez tak jest ,mo?na za kim? nie przepadac,ale praca wspólna powinna byc ponad naszymi emocjami. Jak w przys?owiu "Zgoda buduje,niezgoda rujnuje".
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-11-20, 23:23   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja nie mam w?tpliwo?ci, wi?c nie wiem za bardzo, o co mia?abym pyta?.
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-11-20, 23:31   

Hodowla to pasja. Nie porównywa?abym tego do pracy. W pracy zarabiam na ?ycie, nie musi mi si? podoba? dopóki mam profity. Tu chc? czu? si? jak najlepiej, hodowa? z przyjemno?ci?.

Ira psuje wizerunek PMC, zwalaj?c to na mnie. Zarz?d dopuszcza karygodne ustawy, zmieniaj? co chwil? statuty i regulaminy 'pod siebie', nadinterpretuj? ró?ne zapisy wmawiaj?c ludziom, ?e to oni robi? ?le. A potem jeszcze obrywam skarg? do GSK :)
 
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-11-20, 23:43   

Yun napisał/a:
Zarz?d dopuszcza karygodne ustawy,

Ustawy by?y g?osowane,by?y ankiety i jak to bywa ,je?li wi?kszo?c jest za to przechodz? :)
Yun napisał/a:
Tu chc? czu? si? jak najlepiej, hodowa? z przyjemno?ci?.

Przecie? mog?a? hodowac w PMC,w twoje plany hodowlane nikt nie ingerowa?. Mo?esz dalej hodowac jak ju? minie okres zawieszenia :smile: ,albo jak wolisz,to mo?esz przej?c gdzie? indziej ,gdzie b?dziesz czu?a si? bardziej wolna :)
Co do zarz?dzania,to wcale nie jest takie proste byc na tym sto?ku,bo "jeszcze jeszcze si? taki nie narodzi? co by wszystkim dogodzi? " :)
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-11-20, 23:53   

No tak, bo tak bardzo mi?o mi si? hoduje z my?l?, ?e w PMC zosta?y dopuszczone mo?liwo?ci wprowadzenia kundli :) ?e na wystawach s?dziuje osoba, która chcia?a stworzy? dove foxy i si? bardzo dziwi?a, czemu nie jest to mo?liwe. Naprawd?, mog? z t? wiedz? nadal czu? przyjemno?? z przynale?enia do zwi?zku i hodowa? pod tym szyldem.

Moje wkurwy by?y podyktowane jednym - ?al mi tego, co si? sta?o z PMC. Owszem, mog? sobie usi??? z boku, nie zagl?da? co si? dzieje w zwi?zku. Ale to si? mija troch? z punktem 'tworzenia PMC'. Jako? nie umiem sta? z boku widz?c, jak si? to wszystko wali. Niestety nie ka?dy potrafi powiedzie? g?o?no to co uwa?a. A jak ju? powie, to jest uciszany.
 
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-11-21, 09:18   

Yun napisał/a:
Jako? nie umiem sta? z boku widz?c, jak si? to wszystko wali

Co si? wali,jako? nic si? nie wali :smile: ,ja w ka?dym razie nie widz? ,?eby si? zawali?o cokolwiek,poza jedn? niezbyt mi?? spraw? :sad: która si? wydarzy?a - twoim czasowym zawieszeniem ze znanych ci powodów.Poza tym wszystko dzia?a jak trzeba,w sprawie zmian by?y ankiety,dyskusje,analizowanie za i przeciw itp. itd.,wiesz o tym doskonale bo w tym uczestniczy?a? i st?d si? wzi??y zmiany ,g?osem wi?kszo?ci. :smile: Jak komu? nie odpowiadaj? importy myszy na nowych zasadach ,to nie musi ich brac,to nie obowi?zek tylko furtka,s?uszna droga wg wi?kszo?ci Trzeba teraz poczeka? jak to zaprocentuje w przysz?o?ci, pewnie ca?kiem dobrze dla myszek i PMC. :smile:
I to chyba tyle je?li chodzi o ten temat ,?eby nie powielac wci?? tego samego.
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
BlackAndWhite 
Myszomaniak


Imi?: Agnieszka
Hodowla: Black and White
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 711
Skąd: Southampton
Wysłany: 2013-11-21, 12:06   

Jak nie odpowiada tobie PMC to stwórz swój zwi?zek na swoich zasadach.. krotko i na temat ( proste jak jeb...). Dalsza polemika i ?ale nie maj? nic na celu..
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-11-21, 12:28   

Bernadeta - ?wiadomo??. ?wiadomo??, ze jest si? w zwi?zku, w którym takie co? jest popierane - nie jest fajna. Zapisuj?c si? do PMC zapisa?am si? do zwi?zku hodowców myszy RASOWYCH. A nie pó?rasowych, ?wier? rasowych, 19/20 rasowych. I to, ?e ja nie b?d? hodowa? niestety nic nie zmieni - je?li cho? jeden hodowca wprowadzi kundelka do hodowli, potem b?dzie ten kundelek szed? w liniach dalej i dalej i dalej i w ko?cu b?d? mia?a u siebie mysz w jakiej? cz??ci nie rasow?. Co mija si? z moim celem hodowlanym, z za?o?eniem hodowli zwierz?t rasowych.

BlackAndWhite - nie interesuje mnie opinia akurat Twojej osoby.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-11-21, 13:24   

Tylko Yun we? pod uwag?, ?e sk?d? si? te myszy rasowe wzi??y. Rasowy to posiadaj?cy rodowód, tak? Je?li chodzi o importy, które ja ?ci?gn??am to wszystkie mia?y odpowiednie dokumenty potwierdzaj?ce ich rasowo??, a ?e wygl?da?y inaczej ni? polskie myszy to tylko kwestia umownych warto?ci, które maj? na celu hodowcy. W Niemczech nie hoduje si? redów dom, fuzzów, hairlessów i astrexów, bo uwa?aj? ?e to zn?canie si? nad zwierz?tami. Wygl?d naszych myszy te? uwa?aj? za zn?canie si?, argumentuj?c np z?? postaw? cia?a, czy problemami z zachowaniem równowagi. Wed?ug definicji one s? rasowe, a ?e inny typ ni? polskie to ju? druga sprawa.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-11-21, 15:45   

Yun napisał/a:
je?li cho? jeden hodowca wprowadzi kundelka do hodowli, potem b?dzie ten kundelek szed? w liniach dalej i dalej i dalej i w ko?cu b?d? mia?a u siebie mysz w jakiej? cz??ci nie rasow?. Co mija si? z moim celem hodowlanym, z za?o?eniem hodowli zwierz?t rasowych.

Ale w ko?cu mo?na wg mnie zosta? zawik?anym w same inbredy,zreszt? w?tpi? ?eby hodowcy nagle zacz?li masowo rozmna?a? w swoich hodowlach z importów niewiadomego pochodzenia,a wi?c mo?esz kontrolowa? rodowody i pochodzenie myszy.Poza tym mo?e te które nazywasz kundelkami o?ywi? np zdrowotno?c,wielko?c itp. Tak?e jak dla mnie zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz.
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-11-21, 18:28   

Te? jeszcze nie wprowadzi?am do hodowli takich myszek. Nie wiem czy kto kolwiek wprowadzi?. Zanim taka myszka zostanie przyj?ta musi by? ogl?dni?ta na wystawie i oceniona.. byle "gowna" do hodowli nikt nie wprowadzi.
 
 
Elido
Szara myszka


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 1
Wysłany: 2013-11-24, 15:55   

Prawo nie dzia?a wstecz, mioty oczywi?cie zosta?y zarejestrowane, bo dlaczegoby nie?

Co do samej decyzji GSK to proponuj? przeczyta? wszystkim zainteresowanym to:

Cytat:
14.11.2013r
G?ówny S?d Kole?e?ski
Polish Mouse Club

Decyzja w sprawie kol. Aleksandry Apolinarskiej, hod. Artistic ( nr sprawy: 1/2013).

Na podstawie § 38 Statutu Polskiego Zwi?zku Hodowców i Mi?o?ników Myszy Rasowych G?ówny S?d Kole?e?ski postanawia co nast?puje:

1. Kol. Aleksandrze Apolinarskiej udziela si? kary nagany.
2. Kol. Aleksandra Apolinarska zostaje zawieszona w prawach cz?onka na okres 6 miesi?cy , pocz?wszy od 14.11.2013r

UZASADNIENIE
W dniu 14.11.2013r G?ówny S?d Kole?e?ski po rozpatrzeniu skarg dotycz?cych kol. Aleksandry Apolinarskiej, hod. Artistic tj.:
- skargi z dnia 17.09.2013r oraz 18.09.2013r dotycz?ce: niestosowanie si? do Statutu Polskiego Zwi?zku Hodowców i Mi?o?ników Myszy Rasowych § 20, z?amanie Regulaminu Hodowli cz??? II art. 1 pkt. 1, z?amanie Regulaminu Wystaw Myszy Rasowych cz??? II art. 3 pkt. 1, 2, 7. Kol. Apolinarska nie stosuje si? do § 20 zapisanego w statucie jedynie realizuje pkt. 9 (op?ata sk?adki cz?onkowskiej), sama przyzna?a ?e, nie chce wspó?pracowa?, bra? udzia? w rozwoju Zwi?zku ani nic w nim robi?. Jedyne co j? interesuje to mo?liwo?? legalnego rozmna?ania myszy. Ponadto stwierdzenie „mam w dupie PMC” jest naganne w ustach cz?onka i hodowcy, jak równie? publiczne krytykowanie, s?dziego, zarz?du i ustaw na publicznym forum myszy.info. Przyczynia si? to do pogorszenia wizerunku PMC. Dzia?a tym samym na niekorzy?? i nie stoi na stra?y dobrego imienia (§ 20, pkt. 8 ). Publicznie równie? przyznaje si? do nie leczenia myszy oraz sama podejmuje decyzj? o u?pieniu ?ami?c zapis o zapewnieniu opieki weterynaryjnej. Jedynie lekarz weterynarii jest uprawniony do podejmowania takiej decyzji. Przebywa?a z niezg?oszonymi myszami na wystawie nie b?d?c wystawc? ani stewardem, nie przedstawi?a te? stosownego za?wiadczenia o stanie zdrowia myszy. Twierdzi ?e je posiada ale w czasie wystawy nie zosta?o pokazane.

Na podstawie posiadanych pism, wyja?nie?, rozmów z innymi hodowcami , GSK uzna? zasadno?? wniesionych skarg. Komisja G?ównego S?du Kole?e?skiego orzek?a jak w sentencji decyzji. Zawieszenie w prawach cz?onka wi??e si? z ca?kowitym zawieszeniem, hodowli oraz wszelkich dzia?a? w/w osoby w PMC.

Jednocze?nie G?ówny S?d Kole?e?ski przypomina i? osoba zapisuj?ca si? do PMC w dniu podpisania deklaracji i przyj?cia cz?onkostwa zgadza si? na stosowanie do statutu oraz przepisów zawartych w Regulaminach PMC.

Kamila Ko?odziejska - przewodnicz?ca



Blite - jak tak bardzo mierzi Ci? ?wiadomo?? bycia w tym zwi?zku - wypisz si? z niego, nikt Ci? na si?e nie trzyma, nie widze powodu ?eby? pozostawa?a w nim tylko po to, by móc szkalowa? ca?y klub na lewo i prawo jako cz?onek.

PS.
§20 Statutu PMC
Cytat:

Cz?onek Klubu jest zobowi?zany:
1. Czynnie uczestniczy? w realizacji Celów Statutowych Klubu.
2. Przestrzega? postanowie? statutu i wydanych na jego podstawie regulaminów i uchwa? klubowych.
3. Sumiennie wykonywa? zadania, które zostan? mu powierzone przez w?adze Klubu.
4. Stosowa? si? do wytycznych i instrukcji Klubu dotycz?cych hodowli myszy rasowych.
5. Przestrzega? zapisów Regulaminu Hodowli Myszy Rasowych.
6. Wspó?dzia?a? z w?adzami i organami Klubu, bra? czynny udzia? w pracach Klubu w realizowaniu statutowych i regulaminowych zada?.
7. Popiera? wiedz? i praktyk? w zakresie hodowli myszy rasowych przez czynny udzia? w szkoleniach i imprezach organizowanych przez Klub.
8. Sta? na stra?y dobrego imienia Klubu.
9. Wnosi? regularnie sk?adki cz?onkowskie obowi?zuj?ce wszystkich cz?onków Klubu.
 
 
BlackAndWhite 
Myszomaniak


Imi?: Agnieszka
Hodowla: Black and White
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 711
Skąd: Southampton
Wysłany: 2013-11-24, 19:03   

Amen :m:D:
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2014-01-11, 22:19   

Z?o?y?am oficjaln? rezygnacj? z cz?onkostwa w PMC.

Powodem jest nagminne naginanie regulaminu pod siebie przez Zarz?d, jednocze?nie karz?c innych za argumenty, które sami sobie wymy?laj? i nie bior? pod uwag? kontrargumentów. Od dawna w PMC dzieje si? ?le, ale Zarzad nie widzi swoich b??dów, wy??cznie win? innych, tych z?ych.

Nie chc? d?u?ej si? sygnowa? cz?onkostwem w owym zwi?zku. Dodatkow? motywacj? jest zawieszenie mnie a? do maja w prawach cz?onka. Nie b?d? siedzie? i patrze?, jak moje myszy si? starzej? i marnuj?.


Jednocze?nie moja hodowla zosta?a zarejestrowana w NKV pod numerem NKV00585
Na stronie jeszcze nie figuruj?.
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-01-11, 22:23   

Yun to chyba najlepsza decyzja w takiej sytuacji :) ?ycz? powodzenia :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT