AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-09-06, 16:16
Artyku?y i ciekawostki
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-10-31, 13:44   

kola napisał/a:
Jak b?d? w czwartek z myszami w szkole, to poka?? myszki pani z biblioteki :grin: .

a po co b?dziesz z nimi w szkole? Tj ju? dzisiaj jeste? z nimi w szkole?! Rany to m?czarnia dla takich maluchów no chyba, ?e odpowiednio si? do tego przygotowa?a? - ocieplany transporter, sam transporter nie na wierzchu tylko schowany ( strach myszek przed tyloma lud?mi i t?umy wokó? myszek =.=' ).
argumentative napisał/a:
Szczury - ok, myszki - jak najbardziej. ale w??y bym si? ba? troch?

Szczerze to ja bardziej bym si? szczurków ba?a ( gdyby by?y doros?e ) bo te lubi? podgryza? :P a akurat te w??e to zbo?ówki i chyba po?czoszniki czyli naj?agodniejsze :P i najlepsze dla pocz?tkuj?cych terrarystów.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-31, 15:21   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Luis napisał/a:
kola napisał/a:
Jak b?d? w czwartek z myszami w szkole, to poka?? myszki pani z biblioteki :grin: .

a po co b?dziesz z nimi w szkole? Tj ju? dzisiaj jeste? z nimi w szkole?! Rany to m?czarnia dla takich maluchów no chyba, ?e odpowiednio si? do tego przygotowa?a? - ocieplany transporter, sam transporter nie na wierzchu tylko schowany ( strach myszek przed tyloma lud?mi i t?umy wokó? myszek =.=' ).


Nie popadajmy w paranoje, przecie? - skoro to myszki z zoologów - takie by?o ich codzienne ?ycie. Rozumiem, ?e mo?e by? to stres, itp. wi?c trzeba si? odpowiednio przygotowa? (np.: uszczelni? transporter dzwi?koszczelnie >>ja tak zrobi?am<<), ociepli?. Ale mo?na te? zas?oni? transporterek czarna p?achta. Zwierz?ta wtedy si? uspokajaj? i my?l?, ?e jest noc. Dzia?a na nich instynkt zwierz?cy. Sprawdza si? w ka?dym wypadku, nawet z ptakami...
A zapachy nie b?d? a? tak wielkim problemem... Je?eli to konieczne, to najwyra?niej musi je zabra?. Przecie? nie podró?uje z nimi, co dziennie. Jedno ekstremalne wydarzenie w ?yciu myszki niczemu nie zaszkodzi (je?eli to nieoswojone myszki, to mog? miec szok)
Ja uwa?am, ?e odpowiednie przygotowanie si? zapobiegnie wszystkim problemom. Nie znam Twoich myszek i ich zachowa?, tak?e, nie wiem co poradzi? myszatki czu?y si? bezpiecznie...
No ale... powodzenia ^ ^
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-10-31, 20:13   

Nawiedzona@_@ napisał/a:
Nie popadajmy w paranoje, przecie? - skoro to myszki z zoologów - takie by?o ich codzienne ?ycie.

jakie? bieganie w ma?ym pude?eczku trz?s?cym si? na wszystkie strony? i to one si? ci?gle przemieszczaj? a nie ludzie za szybk? jak w zoologu. Ci?g?e dotykanie, piszczenie ludzi itd.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-31, 20:29   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Luis napisał/a:
Nawiedzona@_@ napisał/a:
Nie popadajmy w paranoje, przecie? - skoro to myszki z zoologów - takie by?o ich codzienne ?ycie.

jakie? bieganie w ma?ym pude?eczku trz?s?cym si? na wszystkie strony? i to one si? ci?gle przemieszczaj? a nie ludzie za szybk? jak w zoologu. Ci?g?e dotykanie, piszczenie ludzi itd.


Przecie? nie b?d? siedzia?y tam nie wiadomo ile godzin :roll:
Zreszt?, ja zdania nie zmieni?. Uwa?am, ?e taka dobrze przygotowana podró?, jest na równi z wizyta u weterynarza (moje myszki sie nie boj?). :m:/:
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-11-01, 11:15   

Nie widz? sensu w zabieraniu zwierz?t do skzo?y, to tylko dodatkowy, niepotrzebny stres. Mi si? serce kroi jak zbaieram je na wystaw? gdzie s? t?umy ale mimo to s? na tyle odgrodzone by ludzie nie pchali im do klatek lap i nie g?askali. Po co myszy do szko?y? jaki jest sens? weterynarz jest potrzebny, je?eli jest taka potrzeba to si? tam jedzie ale zabiera? myszy do szkoly nie potrzeba. A to ?e s? zz zoologów nie oznacza ?e mog? si? nadal stresowa?, przeciwnie, powinny mie? ju? spokóh skoro si? je stamt?d wyrwa?o.
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-01, 12:48   

Zgadzam si? z Fauk?. Jak ja szczury w transporter ( dla kotów swoj? drog? aby by? jak najwi?kszy i najwygodniejszy dla nich ) wsadzam i musze z nimi jecha? do domu czyli jakie? 2h z Kielc to mi si? a? co? robi. Wiem, ?e spokojnie postawi? transporter na pod?odze w busie/poci?gu i luz ale jednak ci?gle sprawdzam czy wszystko gra, g?aszcz? je itd ja si? bardziej od nich stresuj? ( chocia? nie zawsze je zabieram ze sob?, bo to jednak straszny stres dla wszystkich - bior? gdy wiem, ?e kochana s?siadka nie mo?e si? nimi zaj?? bo równie? do domu wraca ).
Raz wzi??am Alex - szczurzyc? do szko?y ale siedzia?a w kapturze ca?? lekcje, czasem pobiega?a w r?kawach bluzy itd Wzi??am j?, bo mieli?my tylko 3-4h lekcji, w obie strony jecha? samochodem, a w transporterku by? tylko podczas przerwy, a sam transporter by? zakamuflowany w plecaku ;) A wzi??am tylko dlatego, ?e nauczyciele chcieli bardzo zobaczy? no i lekcje te? by?y takie, ?e tylko by?y je?li rozumiecie o co mi chodzi :) np Kiary w ?yciu do szko?y bym nie wzi??a, bo ten diabe? to by j? rozniós?, nie wytrzyma?by chwili w kapturze itd. Alex jest spokojne i bardzo grzecznie si? zachowywa?a. A myszki bym w ogóle nie wzi??a. Nie wiem, mniejsze zwierz?, jako? wi?cej k?opotów. Bardziej bym si? ba?a o mysz mimo, ?e to takie podobne zwierz?ta.
Drugi raz nie wzi??abym zwierzaka do szko?y, ale tak jak mówi?am: trzeba by? do takiej akcji bardzo dobrze przygotowanym, ja np przygotowywa?am si? prawie miesi?c! czeka?am na odpowiednie godziny w szkole, na ?adn? pogod?, itd. Ale tak czy siak nie polecam zabierania zwierzaków do szko?y :) Trzeba mie? na prawd? jaki? powód ?eby je wzi??. Gdyby si? uprze? ja te? nie musia?am bra? szczurzycy ale wiedzia?am, ?e da rad?, ?e jest przyzwyczajona do ludzi i ?e wszystko powinno pój?? jak nale?y a gdyby tylko co? by?o nie tak wiedzia?am, ?e samochód jest w pogotowiu i ?e bez problemu bym mog?a zawie?? j? do domu .
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kola 
Starszy Myszaty
Kasioki rz?dz?! :)


Wiek: 27
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 96
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2008-11-02, 19:42   
   Myszy: Ciicha, Atticus, Salwador, Fuczu? [*]


Ja te? si? do tego dobrze przygotowa?am. Do klatki, do??czony by? naprawd? porz?dny ( i w dodatku ju? odpowiednio przygotowany przeze mnie) transporter :wink: Co prawda w czwartek mam 9 lekcji, ale dzi?ki mojej kochanej mamie, myszki b?d? w szkole ok. 50 min. Bo jedynie na jedn? lekcj?. A do ludzi s? przyzwyczajone ( i ogólnie s? ju? dobrze oswojone), u nas ci?gle mnóstwo osób :roll: Tak wi?c my?l?, ?e nie b?dzie tak bardzo ?le :razz: A znajd? si? w szkole z dwóch powodów:

1. W naszej szkole organizowany jest "Mam Talent" - i wyst?powa? b?dzie jedna z myszek :grin:

2. B?dziemy omawia? budow? czego? tam, wi?c pani prosi?a, abym jak ju? przynosz? myszy do szko?y, to ?ebym z nimi zosta?a t? godzin?

Wydaj? mi si?, ?e przy wspólnych trudach, jako? t? godzin? przetrwamy :wink:
_________________
Nie rezygnuj z marze? tylko dlatego, ?e wymagaj? czasu! Czas i tak up?ynie...
 
 
 
futrzasta 
Mysi Rozmówca



Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 241
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-12-12, 18:43   
   Myszy: Erupcja Rado?ci


http://www.smog.pl/wideo/...orem_przeszkod/


super!
_________________
Goplana [*], Histeria [*], Samara [*], Enamorada [*], Erupcja rado?ci [*]...
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-12-12, 18:51   

oO
A? nabra?am ochoty na zrobienie czego? takiego dla moich mysiek
_________________
Hej, ciut za ma?o jest
Tego ?ycia ?eby ?y?,
Bo pstryk i nie ma nic.
 
 
argumentative 
Mysi Bywalec
: )))))



Imi?: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 185
Skąd: Tczew
Wysłany: 2008-12-12, 20:00   
   Myszy: Margarette, Zelda, Benio, Zenio


Wow, ?wietnie wyszkolona myszka ;D
_________________
- Nakarm Krzysi?! xD
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-12-13, 13:16   

?wietne!!
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-12-13, 14:32   

Wa?ne,?e mysi si? podoba :grin:
_________________
Hej, ciut za ma?o jest
Tego ?ycia ?eby ?y?,
Bo pstryk i nie ma nic.
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-13, 15:10   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Genialne @___@
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
Chillinx3 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 02 Lis 2012
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-04, 14:07   
   Myszy: Foxy, Yuma


Pewnie w?a?cicielka jest bardzo cierpliwa, ?eby wyszkoli? swoj? myszk? do takiego stopnia. Pe?en szacun :D
_________________
Myszy ta?cuj?, gdy kota w domu nie czuj?. ;]
 
 
rysieek 
Gadu?a Myszaty
myszkowelove



Imi?: Dorota
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Tychy .
Wysłany: 2012-11-04, 15:25   

daty...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT