AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
??czenie myszy (samic, samcow)
Autor Wiadomość
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-12-22, 22:19   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


myszki s? razem nieca?y dzie? tak? a Ty ju? j? chcesz oddawa?? my?lisz, ?e ja nie mia?am problemów przy ??czeniu myszek? te? by?y gonitwy, piski, wyrywanie sobie jedzenia, grzechotanie ogonkiem i cholera wie, co jeszcze, ale po 2-3 dniach by? spokój. to normalne, ?e musz? pozna? swoje zapachy, a tak jak pisa?am ma?e myszki bardzo cz?sto panikuj? na zapas. wysmarowa?a? im te kuperki olejkiem?
 
 
 
Mania 
Szara myszka


Imi?: Martyna
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 12
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-12-22, 22:49   
   Myszy: Kiki


Nie mam olejków.

[ Dodano: 2013-12-22, 22:50 ]
Dziewczyny s? razem od 10 minut, by?y 4 ataki, ale staram si? to ignorowa?..
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-12-22, 23:02   

ignoruj bedzie okej,ustalaja sobie hierarchie.
juz pomijam ze blad bo kupilas mysz..
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Mania 
Szara myszka


Imi?: Martyna
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 12
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-12-22, 23:07   
   Myszy: Kiki


Ju? s? razem od prawie 25 minut. :) Ataków by?o 5, ale stara?am si? ignorowa?. Jest coraz lepiej. :)

[ Dodano: 2013-12-23, 00:14 ]
Niestety po ponad godzinie Kiki znów bardzo mocno zaatakowa?a Gwiazd?. Nie pozwala jej wej?? do domku, wystarczy ?e stanie tam jej ?apeczka to od razu Kiki wybiega i atakuje..
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-12-23, 07:06   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nic jej nie b?dzie. Dopóki nie ma krwi takie ataki nalezy ignorowa?. I nie mówi? tu o pogryzionych ogonach czy uszach, tylko o ranach na ciele. Piski, gonitwy s? normalne i naturalne.
_________________
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-12-23, 09:13   

daj im drug? miseczk? i bodaj rolk? po papierze na drugi domek. moje mysiaki te? walczy?y ze sob? jak mia?y 1 misk?, teraz maj? dwie i w zgodzie jedz? z obu.
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-23, 11:36   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


trampka napisał/a:
ma?e myszki maj? tendencje do panikowania, moja piszcza?a, jak starsza do niej tylko podchodzi?a

A? mi si? przypomina akcja z do??czaniem Temi i Uhury do stada... siedzia?y obydwie w k?cie, Uhura za Temi i wystaj?c zza niej macha?a ?apkami na wszystkie strony nawet jak starsze przysz?y je tylko obw?cha?. Paniki by?o, ?e hej. Skakania pod "sufit", ?e hej. Pisków jeszcze wi?cej. Nawet krew by?a, bo Temi w dup? z?bami oberwa?a i dopiero wtedy wkroczy?am, chocia? rzecz jasna wcze?niej te? si? o maluchy martwi?am. ;)

No nie mówi?c ju? o tym, ?e ?arcie to i moje stare baby sobie wyrywaj?. :roll:
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-12-23, 20:54   

Wyjmij im wszystko z domku zostaw poid?o i misk? .
Póki nie ma krwi nie ingeruj ja wiem ?e mo?e to byc ci??kie ale s? myszy panikary .
To co si? dzieje u ciebie to nic strasznego jak nie wejdzie do domku pójdzie spa? gdzie indziej nic si? nie martw b?dzie dobrze.
A olejek mo?esz kupi? w sklepie za 1 z? do ciasta taki normalny chocia? my?l? ?e nie b?dzie ci ju? pewnie potrzebny :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-23, 21:21   

no z pewno?ci? nie b?dzie skoro Mania chce now? mysi? odda? -.-
a mo?e zmieni?a zdanie?
bo co? si? przesta?a odzywa?...
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-12-23, 23:26   

Wiesz mo?e jednak to by?a taka pierwsza reakcja cos mi si? nie wydaje ?eby ktos po paru godz posiadania nowej lokatorki ju? potrafi? j? odda? no nie mie?ci mi si? w g?owie ...
_________________
InfinitY ..
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-23, 23:29   

Kinia czy?by? luknij -> http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=13253
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
klimejszyn 
Myszowaty


Imi?: Dominika
Wiek: 31
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 401
Skąd: Kraków/Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 15:15   

mam pytanie - jaka b?dzie odpowiednia klatka dla 6 samców? dunopodobna :P
6 braci, ja mam dla nich alexa 80 i boj? si?, ?e b?dzie za du?y i zaczn? tworzy? terytoria i si? ?re?.
ale z kolei nie wiem, czy mini duna nie b?dzie za ma?a?
_________________
z ze mn? 2 chomiki, królik, 4 ?winki morskie, 3 szynszyle, 2 psy, kot.
za TM: 23 mysie duszyczki..
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-01-13, 15:19   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Im mniejsza tym lepsza, wi?c jak dla mnie pr?dzej mini duna ni? alex 80 cm.
_________________
 
 
klimejszyn 
Myszowaty


Imi?: Dominika
Wiek: 31
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 401
Skąd: Kraków/Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 18:23   

ok, na razie zamieszkaj? boxie o podstawie podobnej do mini duny, ale wy?szym :)
jak si? odbij? finansowo troch?, to kupi? im ciut wi?ksz? samle :)
_________________
z ze mn? 2 chomiki, królik, 4 ?winki morskie, 3 szynszyle, 2 psy, kot.
za TM: 23 mysie duszyczki..
 
 
espe
Szara myszka


Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-03-17, 23:11   Dwie samiczki - ustalanie hierarchii

Witam!
Z racji, i? niedawno razem z dziewczyn? sprawili?my sobie dwa s?odkie skrzaty (Cziki i Tina), mamy kilka pyta? i w?tpliwo?ci co do hodowli naszych nowych domowników. :)
Myszki zosta?y zakupione dwa tygodnie temu w sklepie zoologicznym (nie widzieli?my jeszcze, o mo?liwych problemach). Wed?ug sprzedawcy s? to dwie samiczki i wed?ug naszych obserwacji równie? - kuperki wygl?daj? identycznie i u obu wida? sutki.
Myszki mieszkaj? w akwarium o wymiarach 50x40 cm, które jest wype?nione trocinami. Maj? do dyspozycji podstawowe wyposa?enie tj.: domek, miseczk? z jedzeniem, kolb?, poide?ko, ko?owrotek, hu?tawk?, tunel z rolki, oraz ma?e pi?terko wykonane z drewnianych ko?ków. Wydaje nam si?, ?e na dwie myszki miejsca jest dosy?. Ponadto co jaki? czas dajemy im ma?e rarytasy tj. suszon? jarz?bin? i dropsy jagodowe (bardzo je lubi?). Zawsze sprawiedliwie po niewielkim kawa?ku. :)
Przez pierwsze dwa tygodnie myszki by?y raczej ciche i spokojne, powoli je oswajali?my podk?adaj?c r?k? i czekaj?c a? wejd? same :) Co do obcowania z nami odwa?niejsza od samego pocz?tku by?a Cziki i tak do tej pory zosta?o, Tina jest mniej ufna ale równie? po namy?le wejdzie na ??pk?.
Niestety od 2-3 dni myszki zacz??y si? k?óci?, cz?sto s?yszymy piski. Okaza?o si?, ?e to Tina atakuje, podgryza i gania Cziki. Czytali?my co prawda o dominacji i ustalaniu hierarchii ale serducho nam si? kraja gdy wystraszona Cziki ucieka lub siedzi w k?cie... :sad: Na szcz??cie u Cziki nie wida? jakich? ?ladów po ugryzieniach...
Chcieliby?my si? dowiedzie?, czy wed?ug Was wszystko jest ok, czy gdzie? pope?niamy b??d? Ile takie ustalanie hierarchii mo?e potrwa? i czy w tym czasie powinni?my zaprzesta? zabaw z naszymi skrzatami i da? im zupe?ny spokój na kilka dni?
Prosi?bym równie? o wszelkie rady dla nowych opiekunów. Staramy si? du?o czyta? forum by myszom by?o jak najlepiej, ale zawsze mo?e co? nam umkn?? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT