AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
??czenie myszy (samic, samcow)
Autor Wiadomość
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-06-14, 17:54   

Jak czytam wasze posty to nasun??a mi si? taka my?l. Przy myszoskoczkach trójki w ogóle nie s? wskazane, bo w takich sytuacjach para, która si? dogaduje najlepiej, zazwyczaj n?ka tego trzeciego. Mo?e u myszy te? faktycznie chodzi o co? takiego? Najlepiej by?oby, gdyby jaki? hodowca wypowiedzia? sie na ten temat.
_________________
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-14, 18:21   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Mysia panna, tylko ?e u mnie wygl?da to tak, ?e jest dwóch zawadiaków, a jeden jest w miar? pokojowy. Raczej nie widz?, ?eby którakolwiek dwójka teraz dogadywa?a si? przez ca?y czas, raczej si? zamieniaj?. Chyba, ?e w?a?nie o to chodzi, ?e nie musi to by? sta?y uk?ad, i nie ma znaczenia, kogo oddziel?, byle nie by?o ich trzech.

Te? u moich jest tak, ?e je?li czasem który? uznaje swoj? przegran?, to reszta daje mu spokój. Niestety coraz rzadziej si? to zdarza.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-14, 21:08   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Mysia panna napisał/a:
Przy myszoskoczkach trójki w ogóle nie s? wskazane, bo w takich sytuacjach para, która si? dogaduje najlepiej, zazwyczaj n?ka tego trzeciego.

No w?a?nie chyba u mnie tak si? sta?o, bo na pocz?tku owszem ca?a trójka ?y?a ze sob? w zgodzie, ale by?y incydenty, które podkre?la?y to, ?e jednego zawsze trzymaj? na dystans - najmniejszego, mimo wspólnego przytulania, iskania, to przy miskach nie mia? prawa by?, gdy oni byli w pobli?u, no a potem si? ju? zacz??o n?kanie. Najdziwniejsze jest dla mnie to, ?e ten najmniejszy zahukany sam sta? si? agresorem i ju? wtedy wszystko pad?o.

Skarpetka napisał/a:
Moze jak nasi idioci skoncza rok to zlagodnieja i kiedys znow zamieszkaja razem...

Chcia?abym, ?eby tak by?o.

Skarpetka napisał/a:
Sana, u Ciebie klatki stoja blisko? Nie przeszkadza im to, tzn nie denerwuja sie bliska obecnoscia zapachow innych (teraz juz dla siebie obcych) samcow?

One stoj? w?a?nie dok?adnie przy sobie i nie widz?, ?eby to im przeszkadza?o. Na pocz?tku owszem niuchali za sob? i wygl?dali, ale potem przestali. Tak do ko?ca to nie s? jednak sobie obcy, bo ?pi? przy sobie w?a?nie w siebie wtuleni tzn. obecnie Alvin i Mort, Dorian schowa? si? pod mostkiem i tam ?pi, s? na wybiegu i mog? razem przebywa?, chocia? nie obejdzie si? czasem bez gonitw, ale razem mieszka? to ju? nie bardzo. Niemniej jednak b?d? próbowa?, nie zosta?o mi du?o mo?liwo?ci, ale kto wie, mo?e co? si? im odwidzi.

Skarpetka napisał/a:
Te? u moich jest tak, ?e je?li czasem który? uznaje swoj? przegran?, to reszta daje mu spokój. Niestety coraz rzadziej si? to zdarza.

U mnie tak by?o, ale te? szybko si? sko?czy?o :roll:
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-14, 21:52   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


To dobrze, ?e mog? sta? obok. I wtedy to nie sprawia tak bardzo wra?enia przed innymi lud?mi, ?e jest mini zoo, i te? ?atwiej dla mnie rozplanowa?.

Robi? ostatni? prób? z ma?? saml?, jak nie to oddzielam Bohuna.
Wida? ka?de stado musi mie? swojego ma?ego wypierdka :P

Akurat mnie to nie dziwi, ?e ma?e nadrabiaj?. Tak samo z moim psem, by? najs?abszy w miocie i wyrós? na dominanta. Pewnie nie regu?a, ale nie taka znowu dziwota.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-06-14, 23:34   
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


A co powiecie na to, ?eby dorzuci? je do jakiego? wi?kszego, zgranego stadka? Mo?e naucz? si? ?y? w zgodzie.. to tylko propozycja, ale wydaje mi si?, ?e samce musz? mie? wi?ksze stado i mniej miejsca. Moja szóstka ?yje w ca?kowitej zgodzie. Mam nadzieje, ?e im si? nie odwidzi bo b?d? mia?a problem:d
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-15, 00:18   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Skrapetka, no masz racj?, ?e nie dziwota, bo takie rzeczy si? jednak zdarzaj?, ale nie my?la?am, ?e akurat Mort jest zdolny do czego? takiego, co mia?am okazje zobaczy?, moje oczy wtedy niemal?e wychodzi?y z orbit jak paczy?am na to, co on wyprawia :shock: Przecie to takie niewinne by?o, po byle pierdni?ciu zwiewaj?ce, a nagle z dnia na dzie? buldog albo bulterier raczej :lol: Teraz to on ju? nadrobi? mas?, zbli?a si? do 40g, wi?c konsekwencje jego ugryzie? mog? by? jeszcze wi?ksze ni? dotychczas, ale póki co nie wykazuje ci?gotek, za to Dorian i Alvin namo?y chole.rne - prowokanci, a potem zwiewaj? gdzie pieprz ro?nie poturbowani.

Mo?ekiedy?, w?a?nie wydaje mi si?, ?e masz racj?, co do tego ?e samców musi by? jednak wi?cej i w mniejszym lokum od pocz?tku. Teraz ju? to wiem, trzeba by?o mi od razu bra? sze?ciu albo chocia? czterech, ale gdybym wiedzia?a :roll: A z tym dorzuceniem do zgranego stadka, nie bardzo wiem jak... Ba?abym si?, ?e mi si? zaczn? wtedy ?re? i co wtedy? Miejsca na klatki by nie starczy?o ;p
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-15, 01:11   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Spotkajmy sie i zrobmy im wspolne kolonie xD Bedzie akurat szesc w jednym wieku :lol:

Eh, rozwazalam tez dolozenie jeszcze myszek, ale tak jak Sana, boje sie, ze problem tylko by sie rozrosl... poza tym wziecie zapewne mlodszych myszek oznacza, ze potem dluzej bede je miec, a chyba nie chce juz pozniej przygod z samczykami (i tak ubostwiam moich obecnych).

Choc wlasciwie zrozumialam "dorzucenie ich do zgranego stada" jako oddanie komus, a hmm... do tego si? nie pal? :c Mimo, ze ostatnio sie czuje jak kupa, a nie wlasciciel.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-06-15, 08:57   
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


Skarpetka, proponuje jaki? obóz opieku?czo - wychowawczy, a jak nie pomo?e - poprawczak xd

Najlepiej by?oby chyba, jakby znalaz?y si? takie myszaki które mog?aby? odda? w razie pora?ki.. kurcze, no nie wiem.. ryzyk - fizyk.. albo si? uda, albo b?dziesz mia?a ca?y pokój w klatkach;d nie wiem co zrobi?abym gdyby moje zacz??y walczy?.. nie mam miejsca nawet ?eby je rozdzieli?.. musia?abym chyba pu?ci? je luzem po pokoju o.0 te? na pewno nie oddala bym ?adnego ogonka:/
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-15, 09:37   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Nie s?ysza?am za bardzo walk w nocy, mo?e jedn?, ale rano zasta?am zakrwawione boczki, wi?c rozdzielam. Te? tacy zestresowani Skrzetuski z Bohunem siedzieli, ci dwaj ze sob? najgorzej, ale nazwa?am ich tak, to co si? dziwi?... xD Zag?oba oczywi?cie luz. Oddzielam dzi? Bohuna i mam nadziej?, ?e pozostali dwaj si? dogadaj? ze sob?.

Na szcz??cie mam du?o rzeczy, dwie klatki i dwie a la samle na stanie. Zastanawiam si? teraz, komu któr? przydzieli?. W pr?cikowej pigi b?dzie lepszy przewiew, to by by?o dobre dla Bohuna i jego problemów oddechowych, w alexie mo?e si? b?dzie kisi?, zw?aszcza w tak? pogod?... z drugiej strony Zag?oba uwielbia spacery z pigi na biurko, z alexa nie mo?e tak swobodnie wychodzi?. Mo?e w ogóle zostawi? Bohuna w ma?ej samli (nie jest g??boka)? Tylko trudno o atrakcje, na razie nie mam ?adnych kratek na górze.

mo?ekiedy?, najwy?ej si? przeprowadz?, teraz mieszkam w 2-osobowym i w?a?nie szukam wspó?lokatorki, ale mo?e w 1-os nie b?dzie ludziom przeszkadza?, raczej poza pokojem nie powinno by? czu? myszek. Mia?am w planach na razie nie stresowa? si? przeprowadzkami, pisa? mgr i odk?ada? na kawalerk?, ale co b?dzie, to b?dzie.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-15, 11:58   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Skarpetka napisał/a:
Spotkajmy sie i zrobmy im wspolne kolonie xD Bedzie akurat szesc w jednym wieku

Hahaha, to jest my?l :smile: Moje s? o miesi?c starsze, za to Twoje chyba o 20g wi?ksze - to niesprawiedliwe ;p
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-16, 00:00   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Zwrot akcji, pozwoli?am Zag?obie i Bohunowi spotka? si? na biurku, Zag?oba poszed? do Bohuna i tam zosta? i na razie s? grzeczni, podczas gdy wcze?niej Z. ze Skrzetuskim ju? si? troch? zaczynali szamota?. Mo?e jednak moje pierwsze przeczucie, ?e to Skrzetuski powinien by? sam, si? sprawdzi? Zobaczymy jutro. Kurcz?, naprawd? mi si? Ogniem i Mieczem rozgrywa tutaj XD Zag?oba wczu? si? w rol? XD Oby jednak pozostali kumami na d?u?ej, ni? ich imiennicy.

Sana, dyskryminujesz szczup?ych :m:D: To 20g (cho? pewnie raczej ok 16) ró?nicy to mo?e Skrzetuski z Mortem ;)
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-16, 12:52   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Nie dyskryminuj? ;p Lubi? po prostu takie pulchniejsze myszki :) No, akurat Mort jak na mój gust to by? zdecydowanie za chudy, wi?c te? nie dobrze. 30g na doros?ego samca, to niedu?o... Teraz przybiera na wadze, Alvin przyty? o 1/2gr, Dorian trzyma si? w tym przedziale, co jest. S? takie w sam raz. Wa?ne ?eby zdrowe by?y i najfajniej, gdyby ?y?y ze sob? wspólnie. Dzisiaj przek?adam ich wszystkich do mniejszej klatki po wspólnym wybiegu - próbuj? i zobaczymy, co z tego wyniknie.

A Ty rzeczywi?cie masz tam niez?e widowisko, mo?e spraw im jeszcze takie mini szable i stroje jak w "Ogniem i Mieczem" mieli ;p
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-16, 13:11   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Myslalam, zeby kiedys ogniomieczowy fotomontazowy komiks zrobic z ich udzialem :D

Ja nie bede na razie probowac laczyc az sie nie zagoja. Ale watpie by Skrzetuski z Bohunem mogli mieszkac razem. Moze wlasnie potem na starosc jakos. Ale trzymam kciuki za Twoich.

[ Dodano: 2015-06-16, 15:57 ]
Wow, do szcz?tu zg?upia?am. I zawsze usprawiedliwia?am Zag?ob?, ?e tylko si? broni, ale jak teraz na to patrz?... Bohun go gania? i ?apa?, ale nie robi? mu krzywdy, a tamten mu si? od razu do krwi odgryz? :/ Z. i S. do transporterka, potem próba ich dwóch razem, jak nie to dziel? na trzy. Jeeee...

21.06.2015:
Na razie Z i S okej. B oddzielnie.

25.06.2015:
I lec? na trzy klatki. haha.

23.08.2015:
Od 2 tyg. razem, w ca?kowicie obcej klatce z obcym wyposa?eniem i tymczasowo w obcym mieszkaniu, gdzie siedz? z nimi przez wakacje. Czasem si? pot?uk?, ale na razie ok.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
Ostatnio zmieniony przez Skarpetka 2015-08-23, 09:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-06-22, 09:44   

Kratek i Bratek, dwaj bracia, zawsze razem. nawet do weta bra?am ich razem, zeby potem nie by?o problemu powrotu. dzi? wróci?am od weta i otworzy?am transporter, ?eby wesz?y do swej klatki. i nagle- dzika furia. walcz?cy k??b futerka. nigdy tak nie by?o!
owszem, ganiali si? troch?, ale bez awantur i gryzienia, co? musz? robi? bo nie biegaj? w ko?owrotku ani talerzu, lubi? tylko drabinki i po nich si? ganiaj?. potem i tak spa?y razem i czochra?y si? po ?ebkach.
zupe?nie nie mam do czego ich rozdzieli? ani gdzie to postawi?, mam juz osobno chomiki.
na razie da?am dwa domki i dwie miski
 
 
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-06-22, 12:10   
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


AgAp, moje te? nie maj? ko?owrotka, za to kochaj? si? wspina?. Ch?opaki czasami si? ganiaj?, ale nic gro?nego... nie wiem czemu Kratek i Bratek tak si? zachowuj?.. mo?e to tylko chwilowe... u siebie w klatce te? si? tak zachowuj?? Cz?sto si? ganiaj??
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT