AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
WiTAM ;]
Autor Wiadomość
zabcia007 
M?ody Myszaty



Imi?: Karolina
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-28, 16:32   WiTAM ;]

Jest to mój 2 post, gdy? pierwszy by? w dziale "Odesz?y"... Chcia?am si? wszystkim przedstawi? nazywam si? Karolina, ale mówcie mi zabcia007 lub ?abcia ;) i jestem z okolic Warszawy. Trafi?am na to forum buszuj?c po internecie, gdy? w?a?nie zabieram si? za projekt hodowli nowych odmian myszy, z grupy ITN. Chcia?am zwróci? si? o pomoc, bo mo?e kto? tak?e si? tym interesuje, zajmuje?? Mo?e chce da? swój pomys?, albo robi? ju? co? takiego? Zapraszam do dyskusji na ten temat :) I tak w ogóle to pozdrawiam was wszystkich!! =))
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-10-28, 16:56   

Witam serdecznie na tym forum, co to za grupa ITN?? :shock:
_________________
 
 
 
zabcia007 
M?ody Myszaty



Imi?: Karolina
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-28, 17:21   

ITN - Indywidualny Tok Nauczania. Ja te? mam 14 lat i mam ITN z biologii. W?a?nie pracujemy nad projektem hodowli myszy. Ja akurat b?de si? stara?a otrzyma? jak?? fajn? szat? myszki...nowe po??cznie...inna sier??...itp. (moja kole?anka opracowuje projekt "tresury" szczurów...?eby mnie ?le nie zrozumie?, chodzi o nauk? np. wybierania jedzenia z ró?nych urz?dze? =) B?d? prowadzi? dziennik gdzie bede zapisywa? co zrobilam z myszami, jak je zmieszalam i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak narazie chce zrobic wst?pny plan. Jaki? mam ju? zarys-ale licz? na to ?e mi pomo?ecie! :D Jakie? pomys?y??
_________________
WIELKIE buraki
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-10-28, 18:06   

Ja licz? ?e nie rozmnozysz laboratorek...
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-10-28, 18:18   

Witam serdecznie! :D ;) .Projekt ciekawy,ale popieram Fauk? ...
 
 
zabcia007 
M?ody Myszaty



Imi?: Karolina
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-28, 18:24   .

Hmm...mog? od was us?ysze? dlaczego? Bo szczerze mówi?c nie mia?am takiego zamiaru...ale mo?e ja was poprostu nie rozumiem? :) Wyt?umaczcie mi...
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-28, 18:37   
   Myszy: tak


Witaj! :) Mi?ego postowania... ;)

zabcia007 napisał/a:
Hmm...mog? od was us?ysze? dlaczego?

Dziewczynom chodzi o to, ?e nie powinno si? mno?y? myszy.
Szczerze mówi?c przy takim eksperymencie trzeba by wielu pokole? i nie wiadomo co potem z tak? ilo?ci? myszy.

Jak planujesz to zrobi??
zabcia007 napisał/a:
B?d? prowadzi? dziennik gdzie bede zapisywa? co zrobilam z myszami, jak je zmieszalam i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wniosek z tego, ?e trzeba rozmno?y? albo nic nie rozumiem.
 
 
 
zabcia007 
M?ody Myszaty



Imi?: Karolina
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-28, 18:43   ;)

Wi?c (wiem ?e nie zaczyna si? zdania od "wi?c" :) ) to jest ju? za?atwione. Wszystkie moje myszy id? do sklepu zoologicznego mojej "znajomej" i s? oddawane w dobre r?ce. Bo 5 dniach nie ma po nich ?ladu. Robi?am ju? tak z poprzedni? hodowl? myszy. Uda?o mi sie ze zwyk?ych myszek japo?skich, wydoby? geny, które da?y rudy brzuszek xD oczywi?cie to by?a zas?uga w 19/20 moich myszek. ale ta 1/20 nalezy do mnie :) KAT napisa?am do ciebie na gg...(wzielam ze strony myszy.net.pl <-- jest ?wietna!!!) dosta?a? moj? wiadomo????
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-10-28, 19:43   

Wiesz jak oddasz do zoologa to niewiadomo gdzie trafia a moga do terrarysty, nigdy nie wiadomo gdzie trafi?... uwarzam ?e powinna? wzi??? sie za co innego a nie romna?anie bo jest naprawd? wiele myszy szukaj?cych domku a rozmna?aj?c je odbierasz im t? szans? wi?c zastanów sie jeszcze nad tym prosze.
_________________
 
 
 
zabcia007 
M?ody Myszaty



Imi?: Karolina
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-28, 19:53   .

Ale to jest projekt. Ja nic nie mog? na to poradzi?. Moge najwyrzej z tego zrezygnowa?. I u?wiadomi?a? mi wizj? w??a zjadaj?cego mojego podopiecznego. Zaproponuje bym zajela sie nauk? myszy, np. sztuczek, co s?dzicie? ;) To do?? dziecinne, ale chyba to lepsze wyj?cie. Mam nadzieje ?e si? zgodz?. Chocia? czy takie dziecinne? ... to mo?e by? bardzo ciekawe!! :D

P.S. Mog?abym prosi? o nr. gg której? z was? :) Chce jeszcze pogada? o myszach a odpowiedzi uzyskuje po do?? d?ugim czasie...
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-28, 20:02   
   Myszy: tak


zabcia007 napisał/a:
KAT napisa?am do ciebie na gg

Mia?am wtedy wy??czone gg, a teraz mi is? nie wy?wietli?o nic. :(

zabcia jak Cie interesuj?takie rzeczy to mo?esz pomy?le? w przysz?o?ci o hodowli rasowych myszek. :) Fajnie, ?e wypowied? Fauki co? Ci da?a. Do terrarystów trafia najwi?cej z zoologowych myszek. :( Do tego masa ludzi rozmna?a je bezmy?lnie (potem oddaje byle komu, wypuszcza na wolno??, itp.), wi?c i tak jest zbyt wiele cierpienia.

Mo?esz zawsze zwoim zwierzchnikom powiedzie?, ?e to przeciw twoim przekonaniom (naszym :P ) czy co?. Jak dla mnie te "sztuczki" s? równie ciekawe i wcale nie "dziecinne".
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-10-28, 20:16   

witaj widze ?e kolejna imienniczka jak mówi?am to bardzo popularne i ?adne imie.
szczerze to nic z tych rzeczy co napisa?a? mi si? niepodoba troche mnie przera?a s?owo projekt odno?nie do myszy wogle te twoie eksperymentowanie mi si? niepodoba i dlatego chyba ci? niepolubie :(
 
 
zabcia007 
M?ody Myszaty



Imi?: Karolina
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-28, 20:17   .

Hodowl? napewno si? zajm?! ;) Ale w przysz?o?ci... =)

W takim razie dzi?ki wam, zmieniam kierunek mojego projektu. B?d? uczy? je sztuczek. Zamierzam mie? dwie samiczki. Chcia?am ?eby to by?y dwie rasowe samiczki i do?? (a nawet bardzo) ró?ni?ce si? od siebie. Najlepiej 2 ró?ne rasy i jeszcze innych kolorów. To by?o by bardziej pokazowe, ale ludzi których tylko to interesuje umieli by je odró?ni? =) Znacie mo?e jakie? fajne rasy które nie by?y by drogie a do?? efektowne? To musi si? podoba? ludziom inaczej szko?a nie b?dzie zadowolona...a chyba za to zap?ac? bo to w ko?cu "projekt naukowy". Mo?na by bada? ile myszki s? w stanie si? nauczy?. Tak-podoba mi si? ten pomys?. :D

KAT znów do ciebie napisa?am ;)

Imienniczko nie nazwa?abym tego "eksperymentowaniem"...tym myszkom naprawde nic z?ego si? nie stanie. A twoje s?owa "chyba ci? nie polubie" s? do??...bolesne i martwi?ce...
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-28, 20:38   
   Myszy: tak


Oj, karolinalol... ;) zabcia jest otwarta na propozycje i mi?a - tyle widz?. Nie ma co wyrokowa? na wst?pie... :)

Ras jest nie wiele - w Polsce: z krótk? sier?ci?, d?ug?, satynowe i o kr?conym w?osie. W?tpie ?eby te ró?nice o czym? ?wiadczy?y.
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-10-28, 21:10   

karolinolol przynajmniej zabcia zrozumia?a ?e rozmna?anie jest z?e w przeciwie?stwie do ciebie... to wcale nie jest dziecinne! mo?esz zbada? jak szybko i jak efektywnie si? ucz? myszki, mozesz zbudowac labirynt (wysarczy du?e pud?o i z tekturek zrobi? tunelki wed?ug wyobra?ni) je?eli chcesz mo?emy pidsun?c ci pomys?y. Jest wiele hodowli sprzedaj?cych pi?kne i niedrogie myszki! trzymam za ciebie kciuki i ciesz? si? ?e zrozumia?as problem rozmna?ania.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT