AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
?mier? to nie kres istnienia
Autor Wiadomość
tajpan
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 16:01   ?mier? to nie kres istnienia

Kres ?ycia ma?ych istotek jakimi s? myszki jest silnym ciosem dla ich hodowcy. ?wiadomo?? cierpienia ostatnich godzin, a nawet dni naszych ulubie?ców na d?ugo pozostaje w naszej pami?ci. Mo?emy unikn?? tych koszmarów je?li zdecydujemy si? odda? mysz w r?ce hodowcy zwierz?t ?ywi?cych si? gryzoniami. Ich nieunikniona ?mier? wtedy nabiera innego sensu, pozwala trwa? innym zwierz?tkom, które mog? cieszy? innych mi?o?ników kontaktu z natur?. Jest o wiele mniej bolesna i krótkotrwa?a ni? agonia spowodowana nowotworem. Widz? w tym analogi? do ?wiadomej zgody na pobór organów po ?mierci dawcy. Czyn ten jest wysoko ceniony przez spo?ecze?stwo, jako dowód ?wiadomo?ci i odwagi moralnej.
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-11-02, 16:12   

coty pomidor pie***** co? ci si? na ?eb zwali?o? :evil:
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-11-02, 16:16   

Aha, czyli myszka jest z nami przez ca?y czas i potem mamy pod koniec jej ?ycia da? j? do w??a? tak to rozumiem. sama ?mier? co prawda nie jest bolesna, bo trwa sekunde, ale przecie?, kiedy zabieramy myszk? z miejsca, gdzie sp?dzi?a ca?e swoje ?ycie do klatki w??a i tam czeka ona nieraz kilka dni a? w?? si? ni? zainteresuje to dzi?kuje bardzo! nie jestem zainteresowana... a po za tym chyba ka?dy opiekun myszek nie chce, ?eby jego zwierz?tko sko?czy?o w ?o??dku innego zwierz?cia.
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-11-02, 16:16   

bo?e cz?owieku a jak by ciebie wrzuci? do w??a czy paj?ka to nieba? by? si? bardziej ni? gdyby? gin? ?mierci? chorobow?? cytat:
Mo?emy unikn?? tych koszmarów je?li zdecydujemy si? odda? mysz w r?ce hodowcy zwierz?t ?ywi?cych si? gryzoniami. Jezuniu nigdy niewidzia?am tak potfornego cz?owieka! :cry:
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-02, 17:40   
   Myszy: tak


karolina, widz? ?e pragniesz "ostrze?enia"... :?

tajpan, napisanie takiego teksu przez terraryst? jest odbierane jako prowokacja tytaj chyba... ;)

Terrary?ci maj? najcz?sciej inna psychik? ni? mi?o?nicy puchatych gryzaków. Jednak ciekawa jestem czy terrarysta by tak post?pi? ze swoim w??ykiem kochanym...
Fani gryzoni traktuj? je bardzo po lud?ku.
Nie my?l sobie, ?e jak nasz zwierzak cierpi w chorobie, na któr? nic nie da si? poradzi? to go zostawiamy w spokoju. Tak post?puje si? je?li zwierze nie cierpi. Je?li jednak jest trzeba je u?pi?. Jest to raczej mniej stresuj?ce ni? ?mier?? w pysku w??a. Tak jak Gandzia to opisa?a. Ja bym nie mog?a odda? zwierzaka, którego opieki si? poj??am, które mi ufa, i podda? go takiemu stresowi.

Nie mówi?c ju? o tym, ?e s? terrary?ci i terrary?ci... Nie wiadomo na jakiego cz?owieka czy "niecz?owieka" si? trafi i co on z myszem zrobi...

Opieka nad zwierzakiem polega na zapewnieniu mu tego co najlepsze. Opieki weterynaryjnej je?li jej wymaga, odpowiedniego pokarmu, przestrzeni, zaj??, tak?e mo?liwe jak najl?ejszej ?mierci...

tajpan napisał/a:
Widz? w tym analogi? do ?wiadomej zgody na pobór organów po ?mierci dawcy.

Hm, albo z oddaniem babci do domu starców...
 
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-11-02, 19:30   

Jeste?my odpowiedzialny, za to co oswoili?my. Nie u?y?am s?owa "terrarysta" ale naprawd? zaje?dza mi tutaj na kilometr reklam? "oddaj myszk? do mojego w??a to skrócisz jej cierpienie". I nidgy, powtarzam przenigdy nie zdecyduj? si? odda? jakiekolwiek ?ywe zwierz? "w r?ce hodowcy zwierz?t ?ywi?cych si? gryzoniami". Podobnie jak KAT jestem ciekawa czy jaki? "hodowca, którego zwierz? ?ywi si? gryzoniami" zrobi? by to z w??em...
Cytat:
Czyn ten jest wysoko ceniony przez spo?ecze?stwo, jako dowód ?wiadomo?ci i odwagi moralnej.

ja post?pi?abym wr?cz odwrotnie- pot?pi?abym takich ludzi i nie kontrolowa?a si?...

Wiem, ?e w?? te? musi je??... (bla, bla, bla) ale nikt nie mo?e pot?pia? naszego emocjolanego przywi?zania do ssaków...

Karolina przystopuj troch?, bo niedobra KAT :twisted: Ci da upomnienie...
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-11-03, 07:09   

Wol? uspi? myszk? ni? odda? w?zowi! kocham j? i wol? zrobi? sobie z w??a sexy kozaczki lub torebk? ni? da? moje biedne male?stwo temu potworowi!
_________________
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2006-11-03, 09:42   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Fauka nie trzeba tak od razu oko za oko,w??e tu nie s? winne.Ostatnio zwierzy?am si? kole?ankom z roku o mojej chorej myszy,te? by?a gadka o podaniu jej w??owi :( ,?e tez nikt nie mo?e zrozumiec,?e myszy to pi?kne,my?l?ce zwierz?ta,a nie tylko karmówka czy szkodnik :|
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-03, 09:53   
   Myszy: tak


Fauka napisał/a:
wol? zrobi? sobie z w??a sexy kozaczki lub torebk?

W ?yciu... :shock: ?adnych przetworów z czego polwiek... Co w?? winien, ?e jest mi?so?erny. Kwesita, ?e w??e czasem/cz?sto trzymaj? nieodpowiedzialni ludzie.
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-11-03, 14:38   

Dobra ?le si? wyrazi?am, zrobi? sobie sexy kozaczki z ludzkiej skóry tzn. bezlitosnego terrarysty!! hit mody ;)
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-11-03, 15:50   

Nie zgadzam si?.No sorry,my je lubimy(kochamy;mo?e i w przeciwie?stwie do was,skoro masz takie zdanie)i mamy je jeszcze potem oddawa? do w??a?!Bierze si? zwierze dlatego,?eby dba? o nie i opiekowa? si? nim ...A nie i?? na ?atwizn?,bo "jak b?dzie chore o nie b?d? móg? na to patrze?!".To czysty egozim.
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-11-03, 16:18   

pokocha? a przyzwyczaj? si? czy to tosamo?
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-11-03, 16:22   

karolinalol, kocha?=przyzwyczai? si? do myszki...
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
karolinalol 
Mysi Bywalec
Victor ;) <3)~



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 119
Wysłany: 2006-11-03, 20:18   

aaa dobra powiedzmy ?e to samo :?
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-11-03, 20:37   

O co Ci chodzi? bo chyba nie rozumiem Twojego toku my?lenia...
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT