Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchowanie młodych bez matki
Autor Wiadomość
Laraine 
Moderator

Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2012-06-19, 00:06   

Biedroneczk4 napisał/a:
(btw. te lepsze to wszystkie na "V" się zaczynają?)

Nie, z tych lepszych są jeszcze JR Farm i Beaphar ;P z najpopularniejszych.

Electrohuner, z czasem zaczną nabierać apetytu :) pierwsze dni są najgorsze.

Electrohuner 
Szara myszka

Wysłany: 2012-06-19, 22:33   

Młode są bardzo absorbujące... Nigdy nie poświęciłem tyle czasu żadnemu zwierzakowi a sporo tego było. :) Jestem niewyspany. :D Z pipety czy strzykawki nie chciały mi jeść. Musiałem z plastikowej cienkiej rurki i kawałka szmatki zrobić imitację cycka co sprawdziło się idealnie. Zaskoczyły i jedzą. Mało to mało, ale już widzę że wydobrzały. Są energiczne i wyglądają tym lepiej im więcej czasu się im poświęci. Młode brane na rękę wpycha się między palce i to dosyć mocno rozpycha je nosem. Czuje że są silniejsze! Nadal karmię je mlekiem dla niemowląt i powiem szczerze że już nie ma żadnych problemów z wypróżnianiem. Same się załatwiają bez problemu. Nie mam w tym żadnego doświadczenia i powiem szczerze że obawiam się właśnie jak będzie wyglądała zmiana pokarmu. Nie wiem czy będą chciały same jeść. Jeśli próbować z płatkami owsianymi to jak ma to wyglądać? Jak je podać? Co dalej z mlekiem? Przepraszam jeśli pytania są infantylne. ;) Z góry dzięki za pomoc!

Laraine 
Moderator

Wysłany: 2012-06-19, 22:38   

Po prostu połóż im miseczkę z karmą dla myszek dobrej jakości lub płatkami owsianymi, jeśli będą gotowe do samodzielnego jedzenia to same zaczną podjadać :) Mleko moim zdaniem powinieneś podawać tyle czasu, ile młode piją mleko matki, czyli do czasu, aż młode będą miały gdzieś 24-25 dni :)

Electrohuner 
Szara myszka

Wysłany: 2012-06-19, 22:48   

Ahh...ok. Płatki podać im na sucho? :)
Pytam bo widziałem gdzieś na YT jak karmiono małe owsianką na mleku lub czymś podobnym podanym na przykrywce od słoika.

Biedroneczk4 
Myszomaniak

Imię: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-06-19, 22:54   

suche płatki. na początek możesz nawet w nakrętkę od słoiczka sypnąć drobinę i postawić gdzieś koło nich. a mlekiem to karm nadal, bo z tego co pamiętam nawet do 30 dni mogą pić mleko mamy. z tym jest podobnie jak u dzieci... niby już pokarm stały jest, ale mleko nadal pije :) tylko tu szybciej rosną i czas się skraca, ale zasada ta sama :) najpierw malutko stałego pokarmu więcej mleka, a potem coraz więcej stałego pokarmu, a mniej mleka :)

Laraine 
Moderator

Wysłany: 2012-06-19, 23:00   

Electrohuner napisał/a:
Ahh...ok. Płatki podać im na sucho? :)
Pytam bo widziałem gdzieś na YT jak karmiono małe owsianką na mleku lub czymś podobnym podanym na przykrywce od słoika.

Możesz dać na sucho, możesz dać z odrobiną jogurtu naturalnego :)

Electrohuner 
Szara myszka

Wysłany: 2012-06-19, 23:42   

Własnie było karmienie...chyba apetyt podskoczył bo za palce mnie podgryzały. Łapią za sztucznego cycka nawet leżąc do "góry kołami" i jedzą tak jak by w pół śnie. Pocieszny widok. ;) Jutro spróbuje podać im płatki...ciekawe co z tego wyniknie...

lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)

Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2012-06-20, 03:29   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw

sprobuj im wsypac tez karme dla myszy ,versela jest bardzo dobra , niewielka ilosc , moje mlode jedza odrazu taka karme przy matce , sila rzeczy jak matka je one tez zaczynaja sie chwytac ,maluchy napewno za niedlugo zaczna kopac w trocinach i szukac jedzenia ,pomysl tez o poidle , niewielkie najlepiej prozniowe ,instynktownie wyczuja wode i jak przyjdzie czas same ja znajda i zaczna pic

Laraine 
Moderator

Wysłany: 2012-06-20, 16:47   

Trzymam kciuki żeby się odchowały :) niech zdrowo rosną :D dobrze, że je zabrałeś - wiem, że pisze to kolejny raz, ale z każdym dniem widać, że naprawdę słusznie postąpiłeś :)

Electrohuner 
Szara myszka

Wysłany: 2012-06-20, 18:04   

Młode nie jedzą jeszcze stałego pokarmu... Próbowałem na kilka sposobów, ale wygląda to tak, jak by nie wiedziały co z tym robić. ;) Za dwa dni zrobię kolejną próbę. Mleko natomiast wciągają z każdym dniem coraz bardziej ochoczo. Zrobiły się bardzo żwawe. Wypuszczone na koc biegają naprawdę szybko!

lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)

Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2012-06-20, 18:17   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw

hihi jaka radocha :) , urzymuj mala ilosc stalego pokarmu w pojemniku , a wlasnie , sprobuj nalac juz do poidla melko skoro biegaja juz to jest prawdopodobne ze znajda zrodlo pitne juz lub za chwile :) bardzo sie ciesze ze sie udalo :)

kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-20, 20:14   

Ha bo takie małe myszki to jak pchełki się zachowują wydają się nie poradne ale jak dasz im trochę wolności to torpedki w dupkach występują a jak skaczą !

Laraine 
Moderator

Wysłany: 2012-06-20, 20:24   

Uważaj żeby nie zwiały, takie maluchy mają motorki w tyłeczkach i są nie do złapania :P co do karmy, możesz im zostawić troszkę karmy w misce, same podejdą i zaczną jeść jak nadejdzie odpowiednia chwila :) no i tak jak pisała lilith, możesz im już powiesić poidełko z wodą, może już zaczną pić wodę :)

Electrohuner 
Szara myszka

Wysłany: 2012-06-21, 21:07   

Dziś kątem oka zauważyłem jak jedna siedzi przy pojemniku z płatkami owsianymi i trzymając jeden w łapkach wsuwa go. :p Jak ja jej daje to nie chce wziąć, ale powiem szczerze że i tak czuję ulgę. :) Wodę postawiłem obok w małym pojemniku bo poidełka jeszcze nie mam.

kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-21, 21:36   

Super !

Odpowiedz do tematu