AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchowanie m?odych bez matki
Autor Wiadomość
Weronika 
Starszy Myszaty
*__*



Imi?: Weronika
Wiek: 27
Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 60
Skąd: D?browa Górnicza
Wysłany: 2012-06-21, 22:52   
   Myszy: Megan i Mascha


Bardzo dobrze :) . Urosn? na zdrowe myszaki :D
_________________
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-21, 22:56   

?wietnie :) a sprawdza?e? ju? p?e??
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Generationmice 
Szara myszka


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-07-05, 22:15   

Znalaz?am mysiego oseska. Male?stwo le?a?o na s?o?cu i umiera?o (skurcze mi??ni by?y tak silne, ?e a? podskakiwa?o - nie na ?apkach, na grzbiecie). Jako, ?e nie jestem potworem zabra?am je w cie?, posmarowa?am pyszczek mlekiem. By?am pewna, ?e umrze, a dobi? go nie
by?am w stanie. Tak z ciekawo?ci wesz?am na wasze forum. Poczyta?am. Zacz??am karmi?, masowa? brzuszek i tak male?stwo jest ju? u mnie 3 dni. ?yje. Ma sier??. Dolne i górne z?by. Nie dostrzegam sutek. Zamkni?te oczy. Oddaje ka? ?ó?ty (br?zowo?ó?ty). Czy mo?ecie mi odpowiedzie? czy wszystko jest z opisu z nim w porz?dku? Próbowa?am go postawi? w cieplejszym miejscu (obecna temperatura to 27 stopni - oko?o) pcha si? do ?ród?a ciep?a, ale trz?sie nim gdy zbyt d?ugo pob?dzie przy ?ródle ciep?a(oczywi?cie nie gor?ca). I jeszcze dodaje to moja pierwsza mysz. Nie mia?aby szans na przetrwanie le??c na tym s?o?cu (przejecha? samochód tu? obok niej, pies zacz?? w?szy? - le?a?a na podje?dzie, by?a sama w agonii, ptaszki lata?y ochoczo nad ni? k?api?c dzióbkami, poprzedniego dnia kosili?my traw? - wtedy mog?a zgin?? mysia mama no itp. Prosz? o wyrozumia?o?? i i o odpowiedzi.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-07-06, 06:03   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mleko kup dla kociat , jest takie w malych butelczkach , jedna przechowywana w lodowce wystarczy ci na dlugo , bardzo dobrze sie zajelas maluszkiem , aczkolwiek nie ma pewnosci czy ono przezyje , sypnij jakies platki czy drobny pokarm na sciolke , byc moze ze za niedlugo zacznie jesc same skorto zeby juz sie pojawily , mysie oseski wymagaja czestego karmienia , nawet co 2 h , wiec wez to pod uwage
tu znajdziesz co robic w przypadku smierci matki i wszelkie wazne informacje ogolnie
http://myszy.net/rozmnazanie.htm
pamietaj ze mimo iz myszka jest malenka moze wyjsc z pomieszczenia wiec trzeba je odpowiednio zabezpieczyc , powodzenia
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Generationmice 
Szara myszka


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-07-06, 21:16   

Informacje te czyta?am ju? wcze?niej, ale dzi?ki :smile: Zastanawia mnie dlaczego ona nie otwiera oczu. Z?by ma. Chodzi nie?le. Ale te oczka s? ca?y czas zamkni?te. A co ze ?ród?em ciep?a? Dawa? jakie?? on si? trz?sie jak podchodzi. temperatura ogólnie jest wysoka, ale czy dawa? jej co? ciep?ego do czego b?dzie mog?a si? przytuli??
 
 
Weronika 
Starszy Myszaty
*__*



Imi?: Weronika
Wiek: 27
Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 60
Skąd: D?browa Górnicza
Wysłany: 2012-07-07, 07:49   
   Myszy: Megan i Mascha


Od 12 do 14 dnia otwieraj? si? oczka,czyli lada dzie? mog? si? otworzy?.Co do ?ród?a ciep?a koniecznie! Np.Wokó? miejsca jej le?enia np.miska porozstawiaj butelki z ciep?? wod? .
_________________
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-07-07, 15:33   

ja bym w tak? pogod? ju? nie dawa?a ?ród?a ciep?a, no chyba, ?e masz zimno w mieszkaniu...
 
 
Generationmice 
Szara myszka


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-07-07, 17:21   

Nie no zimno nie mam. Ale staram si? j? stawia? w ch?odniejszej kuchni i dawa? s?oiczek z ciep?? wod?. Chocia? nie powiem, ona najlepiej czuje si? w mojej r?ce. No, ale nie b?d? przecie? chodzi?a wsz?dzie z mysz?. Zreszt? i tak ma wygodnie - wieczorem jak co? czytam robi? ma?? kieszonk? spinaczami z koszuli nocnej i ona tam siedzi(?pi w swoim pude?ku - boj? si?, ?e j? zgniot?). Ogólnie jest u mnie ju? 6 dni. Boj? si?, ?e za s?abo j? karmi?. Niby ten brzuszek pe?ny, ale zawsze wydaje mi si?, ?e jeszcze par? kropel wci?nie. Zastanawiam si? czy nie doda? czego? do mleka - bardziej kalorycznego. A i te oczy. Boj? si?, ?e ona si? nie rozwija. (My?l?, ?e ma wi?cej ni? 14 dni - mia?a z?bki dolne jak j? znalaz?am - a 6 dni min??o). Mo?e nie otwiera tych oczu bo nie jest trzymana w ciemno?ciach (w cieniu, ale nie w ciemno?ciach), albo przez te upa?y? Jest tak gor?co - nie jestem w stanie stwierdzi? jak ona to znosi. Karmi? j? - na pocz?tku co 2 h teraz troch? co 3,5 lub 4. Ma ju? lekko odstaj?ce uszka, dosy? d?ugie w?siki i sier??. Na p?atki patrze? nawet nie chce(mimo obecno?ci dolnych i górnych z?bów). I s?abo chodzi - znaczy chwiejnie i tylko wtedy, gdy np. chce doj?? do mojej r?ki, czy nie podoba jej si? ?ció?ka - w innym wypadku nie rusza si? - znaczy czasami co? piknie, troch? machnie ?apk?, ogonkiem - chyba ?pi.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-07-07, 17:38   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Mo?e zrób zdj?cie maluszka? To inni,którzy maj? jakie? do?wiadczenie b?d? mogli jako? Ci pomóc oceni? kiedy oczka otworzy.
 
 
Generationmice 
Szara myszka


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-07-08, 10:07   

Mysz nie ?yje. Dzisiaj pokarmi?am j? o 3, potem o 6. Po drugim karmieniu po?o?y?am j? i sobie spa?a, wstawi?am s?oik z ciep?? wod? do pude?ka i sprawdza?am temperatur? - czasami prze?azi?a przez warstwy szmatek i przytula?a si? do s?oika - nie chcia?am aby s?oik by? zbyt ciep?y. O 9 wsta?am i wyj??am j?. ?apa?a powietrze pyszczkiem. Potem zacz??a mie? skurcze mi??ni - zacz??a si? dusi?. Dmuchn??am jej w nosek par? razy. Zadzia?a?o. Zacz??a miarowo oddycha?. Zamkn??a pyszczek. Popiskiwa?a. Przeci?gn??a si?. Widzia?am, ?e oddycha. Unosi? si? jej brzuszek. Zacz??o si? robi? spokojnie. Chcia?am poczeka? chwileczk? i da? jej porcj?. Tak z 10 minut. W pewnym momencie zobaczy?am, ?e oddech s?abnie. Nic nie potrafi?am zrobi?. Odesz?a spokojnie i cicho. Po prostu. My?la?am, ?e jak ?yje ju? u mnie 7 dni to b?dzie ?y?. Mia?am ró?ne zwierz?tka, ale do tego przywi?za?am si? najbardziej. Nie wiem dlaczego. Dzi?ki za pomoc w opiece i wskazówki. Przykro mi, ?e to tak si? sko?czy?o. Cze??.
 
 
Adrian 2583 
Myszowaty


Imi?: Adrian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 435
Skąd: ?mi?owo
Wysłany: 2012-07-08, 10:09   
   Myszy: 11 myszek


Dla myszki [*]
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-24, 18:06   

Filmik, na którym idealnie jest pokazane, jak zaj?? si? mysim oseskiem: http://www.youtube.com/watch?v=bDJSeAGgHbM
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-08-16, 08:07   

Electrohuner - czy myszki prze?y?y?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT