Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchowanie młodych bez matki
Autor Wiadomość
Weronika 
Starszy Myszaty
*__*

Imię: Weronika
Wysłany: 2012-06-21, 23:52   
   Myszy: Megan i Mascha

Bardzo dobrze :) . Urosną na zdrowe myszaki :D

Laraine 
Moderator

Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2012-06-21, 23:56   

Świetnie :) a sprawdzałeś już płeć?

Generationmice 
Szara myszka

Wysłany: 2012-07-05, 23:15   

Znalazłam mysiego oseska. Maleństwo leżało na słońcu i umierało (skurcze mięśni były tak silne, że aż podskakiwało - nie na łapkach, na grzbiecie). Jako, że nie jestem potworem zabrałam je w cień, posmarowałam pyszczek mlekiem. Byłam pewna, że umrze, a dobić go nie
byłam w stanie. Tak z ciekawości weszłam na wasze forum. Poczytałam. Zaczęłam karmić, masować brzuszek i tak maleństwo jest już u mnie 3 dni. Żyje. Ma sierść. Dolne i górne zęby. Nie dostrzegam sutek. Zamknięte oczy. Oddaje kał żółty (brązowożółty). Czy możecie mi odpowiedzieć czy wszystko jest z opisu z nim w porządku? Próbowałam go postawić w cieplejszym miejscu (obecna temperatura to 27 stopni - około) pcha się do źródła ciepła, ale trzęsie nim gdy zbyt długo pobędzie przy źródle ciepła(oczywiście nie gorąca). I jeszcze dodaje to moja pierwsza mysz. Nie miałaby szans na przetrwanie leżąc na tym słońcu (przejechał samochód tuż obok niej, pies zaczął węszyć - leżała na podjeździe, była sama w agonii, ptaszki latały ochoczo nad nią kłapiąc dzióbkami, poprzedniego dnia kosiliśmy trawę - wtedy mogła zginąć mysia mama no itp. Proszę o wyrozumiałość i i o odpowiedzi.

lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)

Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2012-07-06, 07:03   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw

mleko kup dla kociat , jest takie w malych butelczkach , jedna przechowywana w lodowce wystarczy ci na dlugo , bardzo dobrze sie zajelas maluszkiem , aczkolwiek nie ma pewnosci czy ono przezyje , sypnij jakies platki czy drobny pokarm na sciolke , byc moze ze za niedlugo zacznie jesc same skorto zeby juz sie pojawily , mysie oseski wymagaja czestego karmienia , nawet co 2 h , wiec wez to pod uwage
tu znajdziesz co robic w przypadku smierci matki i wszelkie wazne informacje ogolnie
http://myszy.net/rozmnazanie.htm
pamietaj ze mimo iz myszka jest malenka moze wyjsc z pomieszczenia wiec trzeba je odpowiednio zabezpieczyc , powodzenia

Generationmice 
Szara myszka

Wysłany: 2012-07-06, 22:16   

Informacje te czytałam już wcześniej, ale dzięki :smile: Zastanawia mnie dlaczego ona nie otwiera oczu. Zęby ma. Chodzi nieźle. Ale te oczka są cały czas zamknięte. A co ze źródłem ciepła? Dawać jakieś? on się trzęsie jak podchodzi. temperatura ogólnie jest wysoka, ale czy dawać jej coś ciepłego do czego będzie mogła się przytulić?

Weronika 
Starszy Myszaty
*__*

Imię: Weronika
Wysłany: 2012-07-07, 08:49   
   Myszy: Megan i Mascha

Od 12 do 14 dnia otwierają się oczka,czyli lada dzień mogą się otworzyć.Co do źródła ciepła koniecznie! Np.Wokół miejsca jej leżenia np.miska porozstawiaj butelki z ciepłą wodą .

stardust 
Moderator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-07-07, 16:33   

ja bym w taką pogodę już nie dawała źródła ciepła, no chyba, że masz zimno w mieszkaniu...

Generationmice 
Szara myszka

Wysłany: 2012-07-07, 18:21   

Nie no zimno nie mam. Ale staram się ją stawiać w chłodniejszej kuchni i dawać słoiczek z ciepłą wodą. Chociaż nie powiem, ona najlepiej czuje się w mojej ręce. No, ale nie będę przecież chodziła wszędzie z myszą. Zresztą i tak ma wygodnie - wieczorem jak coś czytam robię małą kieszonkę spinaczami z koszuli nocnej i ona tam siedzi(śpi w swoim pudełku - boję się, że ją zgniotę). Ogólnie jest u mnie już 6 dni. Boję się, że za słabo ją karmię. Niby ten brzuszek pełny, ale zawsze wydaje mi się, że jeszcze parę kropel wciśnie. Zastanawiam się czy nie dodać czegoś do mleka - bardziej kalorycznego. A i te oczy. Boję się, że ona się nie rozwija. (Myślę, że ma więcej niż 14 dni - miała ząbki dolne jak ją znalazłam - a 6 dni minęło). Może nie otwiera tych oczu bo nie jest trzymana w ciemnościach (w cieniu, ale nie w ciemnościach), albo przez te upały? Jest tak gorąco - nie jestem w stanie stwierdzić jak ona to znosi. Karmię ją - na początku co 2 h teraz trochę co 3,5 lub 4. Ma już lekko odstające uszka, dosyć długie wąsiki i sierść. Na płatki patrzeć nawet nie chce(mimo obecności dolnych i górnych zębów). I słabo chodzi - znaczy chwiejnie i tylko wtedy, gdy np. chce dojść do mojej ręki, czy nie podoba jej się ściółka - w innym wypadku nie rusza się - znaczy czasami coś piknie, trochę machnie łapką, ogonkiem - chyba śpi.

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2012-07-07, 18:38   
   Myszy: Małe stadko ;)

Może zrób zdjęcie maluszka? To inni,którzy mają jakieś doświadczenie będą mogli jakoś Ci pomóc ocenić kiedy oczka otworzy.

Generationmice 
Szara myszka

Wysłany: 2012-07-08, 11:07   

Mysz nie żyje. Dzisiaj pokarmiłam ją o 3, potem o 6. Po drugim karmieniu położyłam ją i sobie spała, wstawiłam słoik z ciepłą wodą do pudełka i sprawdzałam temperaturę - czasami przełaziła przez warstwy szmatek i przytulała się do słoika - nie chciałam aby słoik był zbyt ciepły. O 9 wstałam i wyjęłam ją. Łapała powietrze pyszczkiem. Potem zaczęła mieć skurcze mięśni - zaczęła się dusić. Dmuchnęłam jej w nosek parę razy. Zadziałało. Zaczęła miarowo oddychać. Zamknęła pyszczek. Popiskiwała. Przeciągnęła się. Widziałam, że oddycha. Unosił się jej brzuszek. Zaczęło się robić spokojnie. Chciałam poczekać chwileczkę i dać jej porcję. Tak z 10 minut. W pewnym momencie zobaczyłam, że oddech słabnie. Nic nie potrafiłam zrobić. Odeszła spokojnie i cicho. Po prostu. Myślałam, że jak żyje już u mnie 7 dni to będzie żyć. Miałam różne zwierzątka, ale do tego przywiązałam się najbardziej. Nie wiem dlaczego. Dzięki za pomoc w opiece i wskazówki. Przykro mi, że to tak się skończyło. Cześć.

Adrian 2583 
Myszowaty

Imię: Adrian
Wysłany: 2012-07-08, 11:09   
   Myszy: 11 myszek

Dla myszki [*]

Laraine 
Moderator

Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2012-07-24, 19:06   

Filmik, na którym idealnie jest pokazane, jak zająć się mysim oseskiem: http://www.youtube.com/watch?v=bDJSeAGgHbM

Ira 
SuperMysz
Ira

Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2012-08-16, 09:07   

Electrohuner - czy myszki przeżyły?

Odpowiedz do tematu