AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Myszoskoczki
Autor Wiadomość
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-24, 20:21   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Ira, mowa byla o kacesoriach sztucznych , plastikowych , pewnie zle przeczytalm o tych parzystych czy nie parzystych tak czy siak na chwile obecna zobaczymy co mozna zorbic z tym odrzucocnym przez stado , samla ma gruby bardzio plastik nie przegryzie w 3 sek a jak nawet mam kuwete do klatki i moge spokojenie przesniesc do samej klatki , zal mi sie tego pojdynka zrobilo i bede probowala cos z tym zrobic
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
harapug 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 111
Skąd: Libi??
Wysłany: 2013-01-24, 20:22   
   Myszy: Zuzia i Norka


Mia?am myszoskoczki (hoho temu), fakt, trójka to najgorsze wyj?cie, rozdzieli?am moje na park? i samotnego samca, park? odda?am przyjació?ce a u mnie zosta? samczyk imieniem Kubu?.
Myszoskoczki s? fajne, szybko si? oswajaj? i szukaj? blisko?ci cz?owieka, Kubu? by? bardzo m?dry i towarzyski, mia?am go do jego pó?nej staro?ci, jak umar? mia? chyba z 5 lat.

Wa?na rzecz, suwaki s? wra?liwe na wysokie temperatury no i nie wolno ?apa? ich za ogony, lokum musi by? spore i nie najni?sze bo one czasem lubi? sobie skoczy? a robi? to do?? wysoko, mog? uderzy? g?ow? i zrobi? sobie krzywd?.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-24, 20:24   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


harapug, no wlasnie dlatego wydaje mi sie ze duza samla z nadbudowka z klatki bedzie idealna , grube tworzywo zapewni oslone , miejsce na gniazdo i ochrone przed wysypywaniem trocin a nadbudowka z klatki pozwoli na duza mozliwosc ruchi i skoku , napewno nie wizielabym zwierzaka na dt nie mogac mu zapewnic warunkow
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-24, 20:28   

harapug napisał/a:
...nie wolno ?apa? ich za ogony...

bo mog? odrzuci? ogon i zostaniemy z ogonem w r?ce, a skok nam zwieje
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-01-24, 20:39   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Brrr, przera?aj?ce...
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2013-01-24, 20:43   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


To nie jest tak ze odrzuci ogon i zostaniesz z ogonem w r?ce, tak jak to bywa u jaszczurek. Ogonki skoków s? bardzo podatne na z?amania. Je?li skok z?apany za ogon si? szarpnie, ogon si? z?amie i po paru dniach odpadnie, a nie od razu :P

Skokom nie s? polecane klatki ani nadbudówki z klatek. To dlatego, ?e klatki dla skoków s? wr?cz ?miertelnie niebezpieczne. Du?o osób trzyma skoki w klatkach, ale bardzo ryzykuj?. Tylne ?apki skoków s? bardzo du?e, je?li taka ?apka utknie mi?dzy pr?tami klatki, skok zawi?nie na tej ?apce i albo ?apka sie z?amie albo j? sobie odgryzie albo b?dzie wisia? tak d?ugo a? zdechnie (chyba ?e kto? go uwolni). Skoki nie wspinaj? si? tak dobrze jak myszy i nie s? tak sprytne by si? samodzielnie uwolni?. Nie maja chwytnych ogonków, ich ogony s?u?? tylko do balansowania, ale nie ?api? si? nimi tak jak myszy. Z tego co zauwa?y?am, myszki o wiele lepiej radz? sobie ze wspinaniem po klatce, skoki ju? mniej. Dla skoków polecane s? akwaria o wymiarach minimum 60x40cm i wysoko?ci nie wi?kszej ni? 50cm, poniewa? skoki nie boj? si? zeskakiwa? z du?ych wysoko?ci (pod warunkiem, ?e znaj? pod?o?e, na którym wyl?duj?) i przez to w zbyt wysokiej klatce/akwarium mog? sobie co? zrobi?.
Minimum trocin to 10cm lub nawet 30 (zale?y na ile kto mo?e sobie pozwoli?).
Poza tym gruby plastik, to dla skoka ?aden problem. One maj? takie zap?dy do gryzienia, ?e jak si? upr? to w grubym plastiku wygryz? dziur? w jedn? noc. Dlatego jak maj? mieszka? w samli, to warto da? im do gryzienia drewno. Wtedy za drewno si? wezm? pr?dzej ni? za saml?. Tubki po papierze starczaj? mo?e na 5 minut. No i nie warto kupowa? im ?adnych drewnianych domków, bo po prostu szkoda kasy, ze?r? to w pare miesi?cy. Lepiej po prostu da? kawa?ek porz?dnej ga??zi z jab?oni lub brzozy i ju? :P Ewentualnie mo?na samodzielnie porobi? jakie? drewniane zabawki. Ja zrobi?am z bukowych desek kuchennych xD
No i co wa?ne, drewna nie trzeba niczym zbezpiecza?, skoki nie wydzielaj? tak intensywnego zapachu jak myszy i gwarantuj?, ?e drewno nie zacznie ?mierdzie? po paru tygodniach :P
Ostatnio zmieniony przez Thi 2013-01-24, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-24, 20:45   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Thi, dobrze ze to piszesz bo w ogolnych info tego nie ma , wiec nie dostanie nadbudowki ;)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2013-01-24, 20:53   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


Dopisa?am co? jeszcze do poprzedniego postu. Pami?taj o siatce na saml?, skoki bardzo wysoko skacz? i dla nich 40cm to piku? :P Na szcz?scie nie s? takimi akrobatami jak myszy i po poziomej siatce nie b?d? ?azi? do góry nogami tak jak to myszki czy chomiki robi?, wi?c siatka na gór? mo?e by?, byle nie dawa? ?adnych a?urowych pi?terek ani ?cianek :P
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-24, 21:06   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


samla ma juz siatke , myszy i chom wymagaly dobrej wentylacji i zabezpieczenia wiec to nie stanowi klopotu , moge dac mu hamak ? czy domnek zawieszany ? podwieszany ?
mam duzo drewnianych surowych desek moge je pociac do gryzienia , moge zalatwic galazki , mam mnustwo scinkow z polarow bedzie mial co robic, rolek papierowych mam mnustwo nawet do pracy ludzie mi przynosza bo wiedza ze mam dla mysz wiec tu tez zrodlo niewyczerpane
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2013-01-24, 21:41   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


Hamak ze?re i zrówna z trocinami w 15 minut. Szkoda dawa? w ogóle jak ma zniszczy? :P
Drewniane deski i ga??zki ok. Byle nie by?y z cisu, olchy, sosny, tui, czarnego bzu, czy akacji, bo te s? truj?ce/szkodliwe (najbardziej truje cis, olcha, tuja, akacja). Niby sosna po dobrym wysuszeniu jest ok, ale nigdy nie ma tej pewno?ci, czy deska w ?rodku jest wystarczaj?co sucha. Ja jeszcze zawsze przed w?o?eniem drewna do akwarium, szoruj? je szczotk? ry?ow?, potem wyparzam i susz? na grzejniku, bo nie wiadomo co za ?yj?tka mog? si? przypl?ta? z ga??zek czy desek :P Aha, no i klejenie vikolem te? odpada. Niby nieszkodliwy ale jak skok si? na?re tego kleju, (bior?c pod uwag? mo?liwo?ci skoków je?li chodzi o równanie wszystkiego z trocinami) dostanie biegunki, a to ja wiadomo tak malutki organizm wyko?czy w par? dni.
Zamiast polaru daj po prostu du?o chusteczek, to wystarczy. Polar, czy chusteczki i tak przerobi na drobniutkie wióry.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-25, 04:09   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Thi, szczerze to polaru mam tyle ze moze gryzc ile zechce hehe , chodzi tylko o to czy tam sie wlukien nie naje przy gryzieniu
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2013-01-25, 13:09   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


Niby skokom mo?na dawa? polar. Ja moim nigdy nie dawa?am, wi?c nie wiem czy sie naje w?ókien czy nie :P Nie s?ysza?am o takich przypadkach. Najbardziej niebezpieczny jest plastik. Chocia? polar te? jest z plastiku ale to zupe?nie inna struktura, wi?c raczej nic nie powinno si? sta?, skoro na gerbilowym pisz?, ?e mo?na dawa? :P
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-25, 16:52   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


dziekuje :) , teraz tylko czekam az sie uda go do mnie przetransportowac
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2013-01-25, 17:14   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


Powodzenia. Potem mo?esz sko?owa? dla niego towarzysza najlepiej m?odego, dwumiesi?cznego. Nie powinny si? gry??. U skoków jest tak ?e najcz?sciej rozpadaj? si? du?e stada, szczególnie je?li s? trzymane w z?ych warunkach tak jak u tej dziewczyny u której by?y... Dwójki s? ?atwiejsze w utrzymaniu, wi?c spokojnie mo?esz mu kolegi szuka? ;) Do tego u skoków jest odwrotnie ni? u myszek. Samce cz??ciej ?yj? w zgodzie ni? samiczki. Samiczki s? bardziej terytorialne, a podczas rujki im odbija strasznie i ?atwiej u nich o krwawe k?ótnie z powodu wspólnej rujki na przyk?ad :P
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-25, 17:25   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


no zobaczymy , na chwile obecna biore go na dt a nie jest wykluczne tez ze moze na ds wiec pomyslimy jeszcze o tym razem z wydajaca do adopcji, moze pojada 2 :)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT