AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje o karmach dla myszy
Autor Wiadomość
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-30, 23:15   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Na ich miejscu te? wyrzuca?abym granulat, to oczywiste. Co to za przyjemno?? je?? klocek-papk?, skoro mo?na wybra? sobie ulubione ziarenka. :P
Przestaw je od razu na granulat, bez gadania i wybierania. Jak zupe?nie nie b?d? chcia?y je??, to powró? do karmy.

Ja jak przywioz?am dwie albinoski z laboratorium, gdzie karmione by?y granulatem w?a?nie (nie wiem jakim, po prostu granulatem) i dosta?am jego ma?? torebk?, ?eby wrzuci? im to do miski i nie "psu?" z dnia na dzie? przewodu pokarmowego, i dosypa?am od razu do tej miski troch? karmy, to granulat le?a? nawet nietkni?ty. ;)
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-03-30, 23:19   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja te? przestawi?am jedno stado z dnia na dzie? na granulat. I jestem zadowolona. Ju? si? nie mog? doczeka? a? przestawi? reszte myszy... Pocieszam si? tym, ?e ju? nied?ugo i wreszice nie b?d? miec ziaren porozwalancynpo pokoju :D
_________________
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-30, 23:19   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Oprócz mojego orkiszu, który naprawd? zamierzam Ci wcisn??. Powciskasz sobie w ten granulat. :lol:
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-03-30, 23:21   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Spoko ;) Orkisz za?twimy w jeden dzie? :P Bo wiesz... ja mam prawie 80 myszy :P
_________________
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-30, 23:56   

jak ju? mówi?am lec? wci?? na dwóch klatkach niestety (i tak chyba zostanie, dopóki Dyzio ?yje) - w du?ej z 10-8 myszami bez problemu przestawi?am na granulat, w ma?ej - 2 myszy - zaj??o mi to grubo ponad miesi?c. Trzeba by? po prostu konsekwentnym (ha! wiem to teraz ;p)
Jest jedno zdanie pod którym si? podpisuje r?kami i nogami - od pe?nej miski mysz nie zginie ;D
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Sante 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 22 Lut 2014
Posty: 94
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2014-03-31, 00:19   
   Myszy: Gryzelda, Mamba


mam nadziej?, bo 5 worków na nie czeka, ha! :D
ale chcia?am im tak ogranicza? ziarna, by powoli przesz?y na granulat. Tak robi?am te? z psem, czy kotami przy zmianie karmy.
Zobaczymy ^.^
_________________
- Kochanie, co dzi? na obiad?
- Nic.
- No, ale wczoraj te? nic nie by?o. Dlaczego?
- Bo ugotowa?am na 2 dni.
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-03-31, 22:50   
   Myszy: coraz wi?cej...


Sante, ja uwa?am, ?e w przypadku myszy taka stopniowa zmiana diety jest bardziej szkodliwa ni? nag?a, poniewa? myszy raczej nie b?d? jad?y granulaty kiedy maj? dost?pne ziarno, nawet w ograniczonej ilo?ci, co b?dzie skutkowa?o g?odówk? - mysz nie b?dzie wystarczaj?ca g?odna, ?eby zje?? granulat, ani wystarczaj?co najedzona, ?eby zapewni? organizmowi odpowiedni? ilo?? pokarmu.
_________________
 
 
Sante 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 22 Lut 2014
Posty: 94
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2014-04-01, 19:27   
   Myszy: Gryzelda, Mamba


no dobra, to od dzi? maj? sam granulat i warzywka :P
_________________
- Kochanie, co dzi? na obiad?
- Nic.
- No, ale wczoraj te? nic nie by?o. Dlaczego?
- Bo ugotowa?am na 2 dni.
 
 
Haletha 
Starszy Myszaty



Imi?: Go?ka
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 75
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2014-04-01, 19:35   
   Myszy: Panienki Krowa i Kurczak, Brunka, Alfa, Beta, Gamma, Smo?ka, Sabelka


Dziewczyny, jak dawkujecie mychom naszego kochanego selective'a? Co? w stylu x ciastek na g?ow?, czy jaki? inny system? Moje niby wtran?alaj? jak w?ciek?e, ale nie jestem pewna co do dawki. Zalecana porcja niby jest podana na opakowaniu, ale nie mam jak tego zwa?y?. Rozdrobnione ?are?ko idealnie zlewa si? ze ?ció?k? i tak si? zastanawiam czy jako? mog? 'udoskonali? dawkowanie'.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-01, 19:43   

Haletha, ja liczy?am ;p
wychodzi ok 3 ciasteczek na g?ow? dziennie, cho? ja si? nie bawi? w ten sposób, ?ami? na 2-3 kawa?ki i wsypuje ok pó? miski na wieczór (tyle ?e ka?dy ma inn? misk? ;) ), jak rano pusto to dorzucam ewentualnie jeszcze troch?.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Haletha 
Starszy Myszaty



Imi?: Go?ka
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 75
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2014-04-01, 19:49   
   Myszy: Panienki Krowa i Kurczak, Brunka, Alfa, Beta, Gamma, Smo?ka, Sabelka


Czyli robimy podobnie, te? ok. 3 ciastka, te? ?amane. Ok, my?li ukojone, ciekawo?? zaspokojona :razz:
 
 
Sante 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 22 Lut 2014
Posty: 94
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2014-04-02, 13:03   
   Myszy: Gryzelda, Mamba


te? ?ami?, bo to wielkie jest i myszaki nie daj? rady podnie??, haha :D
_________________
- Kochanie, co dzi? na obiad?
- Nic.
- No, ale wczoraj te? nic nie by?o. Dlaczego?
- Bo ugotowa?am na 2 dni.
 
 
Bianca 
M?ody Myszaty
szczur laboratoryjny



Wiek: 32
Dołączyła: 30 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd: laboratorium
Wysłany: 2014-05-19, 22:01   
   Myszy: Entropia [*], Entalpia [*], Delta [*], Geiger (Ginger) [*], Psi (FBI)


Z racji tego, ?e myszki mam w sumie od niedawna nie jestem wielkim wyjadaczem je?li chodzi o karmy. Generalnie, testuj? te polecane i ciekawe, które mog? znale?? na pó?ce w sklepach zoologicznych. Zwracam uwag? na zawarto?? produktów piekarniczych - moje myszki te?...po prostu je wyrzucaj? pod drzwiczki klatki - od razu wida?, ?e nie s? im w smak barwione sztucznie syfy :roll:
W swojej krótkiej karierze posiadania myszek przetestowa?am karmy, które s? karmami, complete.
Bazuj?c na tym, co moje myszki z ch?ci? jad?y mog? stwierdzi?, ?e:

1) Versele-Laga rz?dzi - co ju? wiele osób przede mn? napisa?o - wi?c to zaprawd? ?adna nowo??. Z tej firmy w?a?ciwie przetestowa?am dwie karmy:
- Mouse Nature - karma dedykowana dla myszek, pokrywaj?ca praktycznie ich zapotrzebowanie na wi?kszo?? skladników od?ywczych. Jedyne co, to ciut za ma?o bia?ka - ale to staram si? uzupe?nia? na w?asn? r?k?
- Crispy Muesli Hamster & Co. (ok. 17 z? 1kg, na allegro.pl 2,75kg za ok. 24z?) - kupi?am, poniewa? na opakowaniu napisane jest, ?e karma jest dla "small mammals", tak wi?c myszki te? si? kwalifikuj?. Zawiera do?? du?o t?uszczu (10%), wi?c nie nale?y podawa? jej zbyt cz?sto. Niemniej jednak na plus jest zdecydowanie ilo?? ró?nych ziaren, nasion, troch? warzych, niewiele produktów piekarniczych (praktyczny ich brak). Na pewno nie zabraknie tej karmy w menu moich myszek, ale jak wcze?niej napisa?am...nie za cz?sto bo i stan? si? zbyt..."kr?g?e" :lol:
2) Vitakraft - tutaj zasadniczo mam do?wiadczenie z karm? MENU Vital - niestety nie przypad?a ona do gustu moim myszkom. 80% karmy stanowi? ró?ne zbo?a, jest do?? du?o barwionych produktów piekarniczych...
3) Nestor - polski producent, karmy s? wzgl?dnie tanie w granicach 4-6z? za 700mL. Przetestowa?am dwie karmy - jedn? dla myszek, drug? dla szczurków.
Karma "Rzymskie wakacje" dla szczurków bardzo dobrze sprawuje si? jako co? dodatkowego dla myszek - sk?ada si? z samych ziaren i granulatu - w zwi?zku z czym myszki nie maj? czego odrzuca?. Niemniej jednak nie wydaje mi si? szczególnie zbilansowana.
Karma firmy Nestor dedykowana dla myszek - z dodatkiem ry?u..ma bardzo podobny sk?ad do karmy powy?ej. Myszki ch?tnie wcinaj?, ale chyba osobi?cie ba?abym si? pozostawi? t? karm?, jako kompletne ?ród?o od?ywiania.
Z Nestora zdecydowanie kolby ;)

Obecnie my?l? o kupieniu karmy Beaphar dla myszek - znalaz?am sklep, w którym jest sprzedawana. Pewnie o swoich wra?eniach poinformuj? ;) - ju? i tak si? ogada?am teraz pewnie, ?e a? trudno czyta? :lol:
_________________
"Never let formal education get in the way of your learning." /M. Twain/
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-19, 22:53   

Bianca napisał/a:
my?l? o kupieniu karmy Beaphar dla myszek

Beaphar care+ czy Beaphar Xtra Vital?
Teoretycznie to pierwsze to granulat, a drugie to "tradycyjna" karma, cho? dla mnie wi?cej w niej granulatu ni? ziaren i moje myszy wybrzydza?y, a typowego granulatu (czyli care+) w ogóle nie chcia?y je??.
Wi?c u mnie beaphar nie zda? w ogóle egzaminu, cho? znam osoby które bardzo sobie chwal? ich karmy a i myszy zjadaj? z ch?ci?. Moje nie ;p
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Bianca 
M?ody Myszaty
szczur laboratoryjny



Wiek: 32
Dołączyła: 30 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd: laboratorium
Wysłany: 2014-05-19, 23:31   
   Myszy: Entropia [*], Entalpia [*], Delta [*], Geiger (Ginger) [*], Psi (FBI)


Znalaz?am i sklep, gdzie mo?na dosta? granulat, i taki sklep gdzie mo?na dosta? Xtra Vital. B?d? si? sk?ania? ku temu drugiemu, bo widz? jak moje myszki traktuj? wszystko inne, co nie jest ziarnami, nasionami, owocami, warzywami - po prostu wyrzucam cz??? granulatow?...podejrzewam, ?e za wiele jej nie zjadaj?. Wida?, takie mamy myszki ;)

Edit: Zastanawiam si? jeszcze nad karm? firmy Gimbi...kto? mo?e próbowa??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT