AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje o karmach dla myszy
Autor Wiadomość
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2015-01-03, 14:55   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Kasumi, planuj? trzeci? :D
My?l?, ?e si? przem?cz? z t? mieszank? jeszcze co mam bo szkoda wyrzuca?. Co zjedz? to zjedz?, a potem zobaczymy jak b?dzie. Spróbujemy mo?e czego? nowego wtedy :) moje to ogólnie s? straszne wybredne...
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-03, 19:56   

A czym karmisz???
Spróbuj mo?e Nestora ashadow tez ma fajn? mieszank? du?o ziaren ..lub mo?e to : http://hipcio.sklep.pl/pr...g-male-gryzonie
_________________
InfinitY ..
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-01-03, 23:27   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


kiniaczek31 którego Nestora kupujesz? bo ja ostatnio kupi?am z bananami i ry?em i powiem, ?e sza?u nie by?o. dopiero jak mieszam to zjadaj? wszystko.
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-04, 01:57   

no tego w?asnie
_________________
InfinitY ..
 
 
Rodentarium
Gadu?a Myszaty
Hodowca



Imi?: Piotr
Hodowla: Rodentarium
Wiek: 37
Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2015-01-04, 20:12   

Nestor to ?rednia karma, je?li nie jedna z gorszych :wink: Nie dziwota ?e myszki wybrzydzaj?.

Z karm, które ?adnie znikaj? (po 2 latach hodowli myszoli), mog? ?mia?o poleci?:
- JR Farm (zarówno uczta dla myszy jak i karma podst.)
- Deli Nature dla Ma?ych Gryzoni
- VL Hamster&Co
- VL Rats&Mice Crispy Pellets, tu zale?y od myszy. Niektóre zjada?y ca?o??, inne zjada?y do po?owy a potem granulat chyba za bardzo przechodzi? zapachem klatki i zabiera?y si? za nowo nasypany.

Dobry jest Beaphar, zje go nawet najbardziej wybredna mysza, ale ze wzgl?du na cen? polecany jest przy trzymaniu niewielkiej ilo?ci myszek (2-4 osobniki).

To tak z mojego do?wiadczenia. :wink:
_________________
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-04, 20:18   

Rodentarium napisał/a:
Beaphar, zje go nawet najbardziej wybredna mysza

no to moje s? gorzej ni? wybredne, bo jak beaphar by? w misce to wybiera?y g?odówk? :roll:
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-01-04, 20:44   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Rodentarium ta http://www.zooplus.pl/sho...290#composition ? bo w?a?nie zastanawia?am si? kiedy?, czy jej nie zamówi? i nie spróbowa? ;)
 
 
 
Rodentarium
Gadu?a Myszaty
Hodowca



Imi?: Piotr
Hodowla: Rodentarium
Wiek: 37
Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2015-01-05, 00:19   

W?a?ciciele szczurów bardzo chwal? JR Farm uczt? dla szczura. Analogicznie mo?na przyj??, ?e myszy tak?e b?d? j? lubi?.

Generalnie wybór karm jest du?y :razz: http://hipcio.sklep.pl/ka...myszy-i-szczury
_________________
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-05, 09:22   

Taaa wersja stara by?a lepsza serio b?dziesz poleca? to co ma tyle ziaren co nic ? Karmi?am tym myszy ale niestety zepsuli mieszank? ..
Nestor ju? nie jest tak? kiepsk? karm? poprawi?a si? znacznie i jest ogólnie dost?pna i serio jest ok. Moje ch?tnie j? j?dz?
Beaphara nie chcia?y tyka? i moje.. ci??ko sz?o Vitakraft seria pi?kna jest te? kiepska nie tyka?y..
Dla mnie najgorsz? mark? jest tukan i rozczarowa?am si? Natural-Vitem o Meganie nie wspomne ;)
_________________
InfinitY ..
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-01-11, 13:00   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Przegl?da?am troch? temat, by? mo?e niezbyt uwa?nie, ale interesuje mnie, czy kto? z Was podaje myszkom Deli Nature jako karm? podstawow? i ogólnie jakie macie zdanie na temat tej karmy? Przy nast?pnym zamówieniu, b?d? chcia?a j? kupi? i wymiesza? prawdopodobnie razem z JR Farm albo VL, ale nie wiem w?a?ciwie czy op?aca si? takie kombinowanie :? Obecnie mam zmieszane Vitapol Premium, VLM i Classic + ziarna dla ptaków(g?ównie proso) i oczywi?cie ch?opcy ch?tnie wyjadaj? ziarenka, s?onecznik i to, co najbardziej ich interesuje, ale zostawiaj? wszelkie granulki, sporo si? marnuje - dlatego musz? co? zmieni?, ale nie wiem, czy Deli b?d? JR Farm to dobry wybór dla takich ma?ych wybrzydzaczy. Je?li to nie poskutkuje, to chyba tylko zostaje granulat i tu znów powstanie dylemat: jaki? ?eby go zechcia?y je?? i ?eby nie kosztowa? a? tak du?o, eh...
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2015-01-11, 13:47   

Ja nie lubi? granulatów, bo nie wiem jakie ?wi?stwo tam ?aduj? i jakiej jako?ci.

Poza tym ja lubi? jak myszki wybieraj? sobie z karmy to, co lubi?, bo my?l?, ?e wówczas s? szcz??liwsze. Ja te? jem to, co lubi?, nie wyobra?am sobie, aby ca?e ?ycie je?? w kó?ko to samo, zna? tylko jeden smak. Nie mia?abym serca g?odzi? myszek, aby w ten sposób zmusi? je do granulatu. Dlatego w?a?nie lubi? myszkom dogadza?, niech sobie wybieraj? i przebieraj?, nie b?d? na nich oszcz?dza?. Ja mieszam ró?ne karmy i zio?a i lubi? patrze? jak myszki grzebi? w tym szukaj?c smako?yku dla siebie:)
 
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-01-11, 16:18   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Tylko... mam wra?enie, ?e zbyt du?o warto?ciowych sk?adników po prostu zostaje w misce, a ja nie mam co z tym za bardzo robi? ju? - granulek nie dam drugi raz, bo najcz??ciej s? obsikane, wi?c l?duj? w koszu. Jeszcze ani razu nie zdarzy?o mi si?, ?ebym zasta?a pust? misk?, ca?y czas widz? wyjedzone g?ównie ró?ne odmiany prosa, s?onecznik, dyni?, jakie? nasionka czy sporadycznie kawa?ek warzywa... Te? nie chcia?abym g?odzi? myszek, dlatego wydaje mi si?, ?e musz? znale?? po prostu jak?? inn? karm?, któr? ch?tniej b?d? jad?y, a je?li ta nie spotka si? z ich zainteresowaniem, no to wtedy jednak optymalnym rozwi?zaniem b?dzie w?a?nie granulat... No bo chyba z samych ziarenek/ nasion nie wy?yj?, przecie? musz? mie? jakie? witaminy, no cokolwiek. Nie wiem... mo?e za du?o im sypi? do miski, ale te? lubi? w?a?nie jak sobie tam w niej przebieraj?, nie mam nic przeciwko szukaniu czego? lepszego do zjedzenia, ale lepiej by by?o dla nich, ?eby jednak jedli te? warto?ciowsze rzeczy ni? tylko te bogate w t?uszcze, a dla mnie lepiej by by?o, gdyby jednak nie wyrzuca? tych granulek a? tyle :smile:
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
kloner11 
Szara myszka


Imi?: Konrad
Wiek: 31
Dołączył: 14 Gru 2014
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 16:31   

Czy zrobienie w?asnej mieszanki nie wyjdzie lepiej? S?dz?, ?e kupienie na kilogramy i wymieszanie ziaren wyjdzie taniej jak kupowanie gotowej mieszanki i wyrzucanie tego czego nie zjad?y.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-01-11, 16:36   

wyjdzie taniej ale czy lepiej? w koncu musi byc urozmaicone
ja tam nie wyrzucam nigdy, beda glodne to zjedza.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
kloner11 
Szara myszka


Imi?: Konrad
Wiek: 31
Dołączył: 14 Gru 2014
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 16:44   

I tak podajemy mysz? owoce itp. wg. mnie takie urozmaicenia starczaj? baz? po?ywienia mo?e by? mieszanka ziaren i mo?na wybra? takie które mysz? najbardziej smakuj?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT