AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Robaki/paso?yty
Autor Wiadomość
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2010-08-29, 23:40   

w ?yciu nie widzia?am czego? takiego,jestem za u?pieniem,wida?,?e cierpi.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
mcaffey 
Starszy Myszaty



Imi?: Tomek
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-08-30, 02:49   

Cytat:
wida?,?e cierpi

ja***, a tak? ?adn? mow? wyg?osi?em... na tym zdj?ciu wida? jedynie go?? skór? ca?? w ranach i strupach. Nie wida? skr?caj?cej si? z bólu myszy. Do puki b?dzie si? zachowywa?a normalnie, b?d? czeka? na kontrol?. A na razie ona na prawd? nie daje ?adnych oznak g?osz?cych ?e si? m?czy. Jedynie m?cz?ce musi by? to, ?e chce si? podrapa?, ale to jest dla niej m?cz?ce tak jak dla nas uk?szenie komara. Uwierzcie, ?e mi bardziej na niej zale?y w tym na tym, ?eby si? nie m?czy?a. Mam nadziej?, ?e na kontroli oka?e si?, ?e z tego wyjdzie, ale jestem gotów na to, ?e weterynarz mo?e powiedzie? tak samo jak wy, ?e lepiej u?pi?. Pami?tam to co mi powiedzia? na wst?pie, ?e uwa?a si? ?e to jest nieuleczalne u myszy, ale ja widz? popraw? i dla tego nie trac? nadziei (tak tak wiem, nadzieja matk? g?upich). Mam nadziej?, ?e mnie rozumiecie. Pozdrawiam :wink:
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2010-08-30, 11:29   

no tak, jakby? mia? pó? cia?a rozwalonego to w ogóle by ci? to nie bola?o i by? by? szcz??liwy,?e hej . We? pomy?l. A pisz? si? póki .
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
mcaffey 
Starszy Myszaty



Imi?: Tomek
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-08-30, 16:33   

Masz racj?, jak bym mia? pó? cia?a rozwalone, to faktycznie pewnie by mnie bola?o. Ale ona nie ma pó? cia?a rozwalonego, tylko cz??? powierzchni tego cia?a. I ta cz??? nie jest jak bok Jezusa po przebiciu, tylko ma strupy. I mog? spokojnie dotyka? Kate (czyt. Kejti) po tym obszarze i nic j? nie boli, nie odskakuje, nie piszczy, nawet jak np je, to nie przestaje je??. A w dotyku to jest twarde, bo to s? strupach. Nigdy w dzieci?stwie nie wyr?n??e?, i nie pozdziera?e? sobie skóry. Potem si? robi? strupy. I to, ?e masz na nogach strupy, to jeszcze nie jest powód, ?eby Cie u?mierca?. A ja ca?y czas wierz?, ?e ona z tego si? wyli?e. I nie jest to jaka? fanatyczna wiara, która by mnie jako? nie wiem za?lepia?a. Pozdrawiam
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2010-08-30, 16:44   

Po pierwsze nie jestem facetem wi?c pisz w rodzaju ?e?skim, po drugie nogi a pó? cia?a to co innego. A po trzecie zanim si? robi? strupy to s? rany a to boli i oby twoja mysz ich wi?cej znowu nie mia?a bo to kolejne cierpienie. Wi?c mówi? a raczej pisz?,?e je?eli nie wyzdrowieje a b?dzie gorzej to lepiej jej nie m?czy?.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
mcaffey 
Starszy Myszaty



Imi?: Tomek
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-08-30, 17:11   

Przepraszam, mia?em dylemat co do p?ci i si? zasugerowa?em "Do??czy?" "Starszy".
Cytat:
Wi?c mówi? a raczej pisz?,?e je?eli nie wyzdrowieje a b?dzie gorzej to lepiej jej nie m?czy?.
Zgadzam si? z tob? w 100 %. Dla tego czekam kontrol? u weta, jego werdykt b?dzie tym ostatecznym. No nic, pozdrawiam
 
 
Ewka 
Mysi Bywalec
Cookie Monster ^_^



Imi?: Ewa
Hodowla: Fanaberia
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 106
Skąd: P?ock
Wysłany: 2010-08-30, 18:34   
   Myszy: sporo...


Na rany polecam ma??, ?el czy co? tam solcoseryl, naprawd? bardzo przy?piesza gojenie, tylko nie wiem, czy nie gryzie si? z tym czym? czym j? wet kaza? smarowa?. Moja mysz mia?a po zastrzyku ran? o prawie cm ?rednicy z solcoserylem zagoi?a si? w tydzie?. Jest kilka rodzai tego preparatu, o ile dobrze kojarz?, to pytaj w aptece o ten najdelikatniejszy i jak sie nim posmaruje z 15 minut popilnowa?, ?eby nie zliza?a. Warto by?o by te? pomy?le? o czym? co wzmocni j? od z
wewn?trz, np jakie? witaminy, w ko?cu to du?e obci??enie dla tak ma?ego stworka.
Trzymam kciuki za mysz.

[ Dodano: 2010-08-30, 18:47 ]
a i jeszcze przesad? na r?czniki papierowe, lub jak nie masz to papier toaletowy, bo co? z trocin, siana czy tam czego? co masz mo?e j? podra?nia?.
_________________
 
 
 
mcaffey 
Starszy Myszaty



Imi?: Tomek
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-08-30, 19:42   

Raczej nie b?d? na w?asn? r?k? kombinowa?, mam do tego weta zaufanie, w ostateczno?ci jak by si? co? gorzej babra?o, nie wiem krwawi?o to mam do niego numer. A myszka ?pi sobie na chusteczkach w domku, a w kuwecie mam ?wirek. Jednak ona ma stosunkowo rzadki kontakt z tym ?wirkiem, g?ównie lata po pi?terkach. W najbli?szym czasie jak nie zapomn? to wrzuc? zdj?cie klatki ( oczywi?cie do odpowiedniego dzia?o ;] ).
 
 
Ewka 
Mysi Bywalec
Cookie Monster ^_^



Imi?: Ewa
Hodowla: Fanaberia
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 106
Skąd: P?ock
Wysłany: 2010-08-30, 20:09   
   Myszy: sporo...


?wirek te? mo?e pyli? i podra?nia?, przy nast?pnym sprz?taniu najlepiej niech zostanie tylko papier. Jak ju? porównywa?e? z zdartymi kolanami to pewnie wiesz, jakie to uczucie jak ci tam piach si? dostanie :? . gorsze s? tylko rajstopki :razz:
_________________
 
 
 
mcaffey 
Starszy Myszaty



Imi?: Tomek
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-08-30, 20:47   

chmm, co do tego ?wirku, jeszcze zobacz? jak b?d? sprz?ta?. Co do piachu, faktycznie nie mi?e uczucie i zaka?enie si? mo?e wda? (w ko?cu ten ?wirek zbiera odchody i mocz). Co do rajstop, no có?, nie mam do?wiadczenia w tym temacie ;]
 
 
Ewka 
Mysi Bywalec
Cookie Monster ^_^



Imi?: Ewa
Hodowla: Fanaberia
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 106
Skąd: P?ock
Wysłany: 2010-08-31, 01:12   
   Myszy: sporo...


Profan! i ty mówisz, ?e wiesz co? o srupach :razz:
wiem, ?e znowu oberwe za offa ale co ja poradz? ?e nie moge si? powstrzyma? ;-)

wstaw za jaki? czas zdj myszy, do porównania czy s? poprawy

[ Dodano: 2010-09-05, 19:42 ]
Jak tam mysz?
_________________
 
 
 
mcaffey 
Starszy Myszaty



Imi?: Tomek
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-10-12, 23:48   

Witam. Przepraszam, ?e pisz? dopiero teraz ale z?o?y?o si? na to wiele wa?nych wydarze? które w znacznym stopniu zaburzy?y mój naturalny porz?dek dnia i sprawy typu forum zesz?y na dalszy plan. Koniec rozmowy o Kate znajdziecie tutaj. Pozdrawiam
 
 
Sheryl 
Szara myszka


Imi?: Ada
Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 11
Wysłany: 2011-01-10, 18:00   
   Myszy: Nico


Móg?by mi kto? powiedzie? jakie s? dok?adne objawy tego ?e mysz ma paso?yty?

Spotka? si? kto? z tym ?eby mysz mia?a brodawki na skórze? Niepokryte sier?ci?, tylko takie ró?owo-czerwone? Jutro id? z mysi? na kontrol? i zastanawiam si? czy nie zasugerowa? paso?ytów jednak...
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-01-10, 19:49   

Sheryl napisał/a:
Móg?by mi kto? powiedzie? jakie s? dok?adne objawy tego ?e mysz ma paso?yty?
to zale?y od rodzaju paso?ytów...
Inne s? troch? objawy przy roztoczach, przy ?wierzbie czy przy grzybicy...
Przyjrzyj dzia? o chorobach i co? na pewno znajdziesz.
Te Twoje brodawki to mo?e by? grzybica. Id? do weta, tak jak mówisz.
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2011-01-11, 10:07   

takie naro?la to mog? by? po prostu zmiany nowotworowe (niekoniecznie z?o?liwe) taka "uroda" po prostu.

Grzybica to nie paso?yt, a objawia si? ?uszcz?cymi si? wy?ysieniami, cz?sto o okr?g?ym kszta?cie. Wystarczy posmarowa? clotrimazolum, albo nawet dost?pnym bez recepty daktarinem i bardzo ?adnie schodzi.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT