AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Robaki/paso?yty
Autor Wiadomość
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-21, 20:03   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


no ja jednak wole chyba i?? do weta. Ale Tobie si? nie dziwie, nie wyobra?am sobie na twoim miejscu za ka?dym razem chodzi? z takim czym? do weta :D
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-08-21, 20:07   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


generalnie potrzebuje przed wystawa psiknac , bo tam potrzebuje zabezpieczenia , a tak w sumie nie uzywam , nie ma takiej potrzeby ;)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-21, 20:13   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


No u mnie za pierwszym razem mia?y z sianka, które wzi??am z ogródka :roll: co prawda po d?ugich "przemy?leniach", ale jednak by?o to nieprzemy?lane.
A teraz pewnie znowu z sianka, lecz ju? kupowanego.

[ Dodano: 2011-08-22, 14:10 ]
W?a?nie zauwa?y?am, ?e w pude?ku, w którym trzymam trociny, sianko i proso senegalskie chodz? jakie? ma?e robaczki :shock:
i teraz nie wiem co mam robi?, tzn mia?am im zmieni? trocinki itd ale przecie? tam s? te robaczki. chocia? i tak b?d? i?? z nimi do weta, bo w?a?nie maj? te paso?yty..
Zmieni? im teraz wszystko, ale musz? kupi? nowe i to wyrzuci? prawda?
i co z prosem? te? trzeba b?dzie wyrzuci?? i czy mog? im na razie da? to proso?
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-08-22, 19:57   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


te male robaczki to niekoniecznie pasozyty naskorne myszy a raczej wcale nimi nie sa , najpewniej byly w jedzeniu
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-22, 20:05   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


czyli w prosie? Wi?c te paso?yty, które maj? teraz, to s? z sianka?
 
 
Aga_15 
M?ody Myszaty


Imi?: Agnieszka
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 19
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-09-20, 23:02   
   Myszy: Amber, Diva [*], Pere?ka (Ma?a) [*], Pere?ka (Kulka) [*], Pryma (Mgie?ka) [*]


Zauwa?y?am, ?e moje dwie myszki maj? br?zowe robaki na sier?ci. Myszki s? z zoologa i pewnie z stamt?d je za?apa?y(na 100% nie ma ich ani w mojej karmie ani w ?ció?ce, w klatce). Jak g?aszcz? myszki, to wtedy je wida?, ale szybko si? chowaj?. Robaki nie skacz?. Nie widz?, by bardzo przeszkadza?y myszkom, poniewa? nie drapi? si? cz?sto. Jednak chcia?abym si? ich(robaków) pozby?. S?ysza?am, ?e mo?na zastosowa? zasypk? owadobójcz? Sunia firmy Pess. Jednak jest ona przeznaczona dla psów i kotów, wi?c nie wiem czy to im nie zaszkodzi. Dzi? si? pyta?am w sklepie czy maj? zasypk? dla gryzoni, ale powiedzieli ?e nie(ale b?dzie). Nie wiem czy mam bez wahania kupi? t? dla psów, czy odczeka? i kupi? dla gryzoni. Czy zasypki s? skuteczne, czy jednak lepsze s? inne preparaty? Wola?abym zasypk?, bo jest ?atwiejsza w podawaniu ni? leki do pyszczka(myszki s? oswojone, jednak mam je od niedawna i nie chc? ich do siebie zrazi?). Prosz? o szybk? odpowied?, bo nie chc? by by?o tych robaków coraz wi?cej. Je?li kto? stosowa? zasypki lub inne dobre preparaty, to prosz? o podzielenie si? informacjami. Jak dok?adnie dzia?a zasypka?
Oczywi?cie pójd? do weterynarza, je?li b?dzie trzeba.
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-09-20, 23:10   

Zdecydowanie powinna? i?? do weterynarza, nie powinna? leczy? na w?asn? r?k?, bo mo?esz tylko zaszkodzi?, zamiast pomóc. Myszy s? male?kie i bardzo delikatne, wi?c powinna? uda? si? do takiego weta, który b?dzie potrafi? dobra? dla nich odpowiedni? ilo?? leku.

OT: Jeste? pewna, ?e obie s? samiczkami? W zoologach bardzo cz?sto nie potrafi? rozró?ni? p?ci tak ma?ych zwierz?t, i cz?sto samce s? sprzedawane jako samiczki.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Aga_15 
M?ody Myszaty


Imi?: Agnieszka
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 19
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-09-20, 23:25   
   Myszy: Amber, Diva [*], Pere?ka (Ma?a) [*], Pere?ka (Kulka) [*], Pryma (Mgie?ka) [*]


Dzi?kuj? za tak szybk? odpowied?. W takim razie na pewno si? wybior? do weterynarza(na Obro?ców Wybrze?a raczej, bo s?ysza?am ?e lecz? tam myszki, szczurki etc). W?a?nie mia?abym du?e w?tpliwo?ci by leczy? sama, dlatego by si? upewni? to pytam i jestem ciekawa jakie leki stosowane s? w takich przypadkach(oprócz ivermektyny profilaktycznie). Aha, tylko jeszcze mam jedno pytanie: Skoro obie maj? te robaki, to podczas leczenia mog? by? razem, czy musz? by? rozdzielone?
Te myszki s? na 100% samiczkami. Co prawda panie w zoologu nie umia?y rozpoznawa? p?ci, wi?c robi?am to ja i pomaga?a mi jeszcze siostra(w razie gdybym mia?a w?tpliwo?ci). Posz?o ?atwiej ni? my?la?am. Jakbym mia?a w?tpliwo?ci co do ich p?ci, to bym ich w ogóle nie bra?a. :wink: Za jaki? czas, pewnie wstawi? zdj?cia.
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-09-20, 23:55   

Tak, je?li ju? teraz obie s? chore, to b?d? mog?y przebywa? razem w trakcie leczenia. Chyba, ?e jedna wyzdrowieje szybciej, a druga jeszcze b?dzie wymaga?a leczenia - wtedy powinna? je rozdzieli?, ?eby znowu pierwsza si? nie zarazi?a.
No i oczywi?cie, po przyj?ciu od weta, zanim wsadzisz je do klatki/akwarium, wymyj je dok?adnie i wszystkie akcesoria.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-21, 07:40   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


pamietaj ze na pasozyty nie pomoze jednorazowe odrobaczenie , w zaleznosci od rodzaju pasozyta (jego cyklu rozrodczego) powinny byc stosowane dawki leku , nie pozwol na podanie ivermektyny podskornie ( ivermektyna ma kilka nazw nadanych przz producentow wiec dopytaj sie dokladnie co lek ma w skladzie ) , wiele weterynarzy uwaza ze to dobry sposob , ale sprawdza sie to tylko u wiekszych zwierzat , mysz moze to zabic
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Aga_15 
M?ody Myszaty


Imi?: Agnieszka
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 19
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-09-22, 16:10   
   Myszy: Amber, Diva [*], Pere?ka (Ma?a) [*], Pere?ka (Kulka) [*], Pryma (Mgie?ka) [*]


Wiem, ?e musz? i?? do weterynarza z nimi (id? jutro), ale w?a?nie obawiam si? by mi ich nie u?miercili chc?c wyleczy?... Zapami?tam o tej ivermektynie. A fipronil jest bezpieczny?
Pisa?am maile do weterynarzy i jeden z nich napisa?, ?e wystarczy poda? fipronil jednorazowo i ju?(jako? nie chce mi si? w to wierzy?).
Dzi?kuj? za tak szybkie odpowiedzi.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-22, 18:31   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


http://www.effipro-virbac...at-effipro.html nigdy go nie stosowlam , moze byc za silny dla mysz zwlaszcza w koncentratach
lepiej uzywac sprawdzonych srodkow jak fiprex spray , ktory wiadomo ze nie wyrzadzi krzywdy myszce
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Aga_15 
M?ody Myszaty


Imi?: Agnieszka
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 19
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-09-23, 22:57   
   Myszy: Amber, Diva [*], Pere?ka (Ma?a) [*], Pere?ka (Kulka) [*], Pryma (Mgie?ka) [*]


By?am dzi? u weterynarza z moimi mysiami. Pani weterynarz zastosowa?a w?a?nie fiprex spray, najpierw psikn??a na wacik a potem posmarowa?a myszki pod w?os. Ju? widz?, ?e niektóre robaki pad?y. Oczywi?cie wymy?am wszystkie akcesoria oraz klatk?.
Nast?pna wizyta ok. 3.10. :m:):
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-23, 23:01   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


klatke i plastikowe rzeczy powinnas wymyc w domestosie i bardzo dokkladnie wyplukac , natomiast drewniane zabawki niestety nadaja sie do wyrzucenia , nie ma pewnosci czy nie ma na nij jaj pasozytow , a co pani wet powiedziala ze co to jest >?
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Aga_15 
M?ody Myszaty


Imi?: Agnieszka
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 19
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-09-23, 23:12   
   Myszy: Amber, Diva [*], Pere?ka (Ma?a) [*], Pere?ka (Kulka) [*], Pryma (Mgie?ka) [*]


Dzi?kuj? za te informacje. Powiedzia?a, ?e to prawdopodobnie wszo?y, ale nie sprawdza?a pod mikroskopem. Mówi?a, ?e ten fiprex spray dzia?a na ró?ne rodzaje paso?ytów, wi?c nawet jakby to nie by?y wszo?y, to i tak si? robactwo wyt?pi.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT