AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielko?? klatki dla samcow
Autor Wiadomość
Mikaka 
Szara myszka
?wie?a myszofanka:-)


Imi?: Monika
Wiek: 35
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-08-20, 00:42   Wielko?? klatki dla samców
   Myszy: Maniek, Edi


Witam, jestem tu nowa tak?e jak zrobi? jakie? b??dy to nie krzycze? za bardzo prosz? ;-) Otóz od kilku dni mam dwóch ch?opców, kupi?am ich troch? spontanicznie w sklepie, a ?e nie mia?am klatki to j? równie? kupi?am spontanicznie i teraz ?a?uj? bo widz?, ?e w podobnych cenach na Allegro s? du?o, du?o lepsze no i teraz my?l?. Bo ja mam tak? tradycyjn?, najmniejsz? w jakiej jeszcze mog? ?y?, 37cm d?ugo?ci i jedno ma?e pi?terko i jako? tak mi ich ?al jak na nich patrz? bo wydaje mi si?, ?e maj? za ma?o miejsca do biegania. Tzn wszystko si? mie?ci, zabawki, ko?owrotek (ledwo!), domek, hamaczek i co? im tam jeszcze zostaje do biegania, ale nie wiem, bo trafi?am na Allegro na tak?:
Klatka
no i jest dosy? tania i strasznie mi si? podoba, bo w?a?nie mam w pokoju wi?cej miejsca w gór?, a na dole mam ograniczone wymiary, czyli na dole by?aby nawet mniejsza od mojej, ale za to w gór?...masa zabawy:-) No i teraz moje pytanie, czy to w ogóle ma sens, ?ebym im kupowa?a t? wi?ksza klatk?? Bo znowu czyta?am raz, ?e ma by? jak najwi?ksza, ale gdzie indziej znowu pisali, ?e samce jak maj? za du?o miejsca to si? bij? strasznie. To jak to w ko?cu jest? Edi podszczypuje troch? Ma?ka, czasem go goni, pokazuje kto tu rz?dzi, ale generalnie jest spokój i nie chcia?abym teraz im tego burzy?, mo?e jak ju? tu uznali hierarchi? to w wi?kszym b?dzie gorzej? Porad?cie mi bo strasznie mam ochot? na t? klatk?, ale nie chce im zrobi? krzywdy, ludzkie potrzeby s? inne ni? mysie;-) Jakby si? mia?y bi? w tej wi?kszej to bez sensu...No i czy ta akurat klatka, któr? sobie wypatrzy?am jest ok? Zaznaczam, ?e niestety miejsce na dole mam ograniczone do 40cm, za to w gór? mog? szale?;-) Porad?cie bo jestem zielona jeszcze (cho? dzi?ki forum szybko si? ucz?;-)
_________________
Dom bez zwierz?t zawsze jest jaki? pusty.
Ostatnio zmieniony przez kat 2012-12-05, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-08-20, 12:13   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Dla myszy najwa?niejsza jest wielko?? podstawy, wysoko?? ma mniejsze znaczenie. 37cm to bardzo ma?o, ale ja jestem zdania, ?e dla dwóch samców ostatecznie mo?e by?. Kombinowanie z wysoko?ci? to dobry pomys?, ale nie kosztem wielko?ci podstawy
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-08-21, 13:20   

a ko?owrotek ma ?rednic? 17 cm ?
_________________
InfinitY ..
 
 
Mikaka 
Szara myszka
?wie?a myszofanka:-)


Imi?: Monika
Wiek: 35
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-08-21, 15:29   
   Myszy: Maniek, Edi


Mia?am za ma?y, ale wyci?gn??am im i ju? czekam na prawid?owy, idzie poczt?;-) Jako? wcisn?:-P

[ Dodano: 2012-08-21, 15:48 ]
Czy klatka typu Duna o d?ugo?ci 53cm nie b?dzie dla nich za du?a? Nie b?d? si? szarpa? bardziej przy o tyle wi?kszej klatce? (teraz maj? 37cm i jest w miar? spokój)
_________________
Dom bez zwierz?t zawsze jest jaki? pusty.
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-09-25, 18:48   

Hm... Pi?ciu panów myszków mieszka u mnie na d?ugo?ci 50 cm i powiem, ?e to w sam raz (nie doda?abym im ani centymetra :twisted: ). Chodzi o to, ?e jak tylko jeden z nich znajdzie k?t, gdzie mo?e sobie za?o?y? gniazdo - za?o?y je (poznosi papierki, sianko i b?dzie go agresywnie broni?). Wydaje mi si?, ?e du?a powierzchnia b?dzie wymaga? od Ciebie lepszego manewrowania sprz?tem (zabawkami, miskami), tak, ?eby nie by?o tam ?adnego pretekstu to za?o?enia norki. Takie jest moje zdanie, ale pos?uchaj opinii hodowców, oni maj? do?wiadczenie z trzymaniem grup samców. Wiesz, to te? wszystko jeszcze zale?y od charakterów :wink: . Wstaw zdj?cia w odpowiednim dziale, prosiiiimy.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-09-25, 18:57   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nie plecam duzej powierzchni dla samcow , irracjonalnie moze spowodowac to klotnie i krwawe bojki zwiazane z tworzeniem terytorium na wiekszym terenie , samcow im wiecej tym lepiej a im ciasniej tyym mniej bojek
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-09-25, 21:10   

Popieram nasza encyklopedi? wiedzy lilith faktycznie niestety ale samce powinny mie? góra 50cm to dla nich ju? max (wed?ug moich obserwacji)! Bo to wymagaj?ce m?skie zwierzaki t?uc si? zaczn? jak nic :)
_________________
InfinitY ..
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-09-25, 21:32   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


niestety jestem jedna z niewielu osob co poleca samca w stadach , jedna z niewielu co posiada tak duze stada doroslych i mlodych samcow , moze udalo mi sie stworzyc lagodniejsze linie , moze mam taka cicha nadzieje , bo ja nie mam z samcami absolutnie zadnych klopotow , owszem leja sie ale moge laczyc 2 mies z rocznymi , bywa ze uda sie polaczyc tez z innych hodowli ale to juz zalezy bardzo duzo od charakteru , mam teraz tylko 4 samce ktore mieszkaja osobno , 1 moj ( cwaniak niesamowity i agresor ) oraz 3 z innych hodowli ktore nie dalo sie polaczyc zadnym sposobem , ostatnio przyjechaly do mnie 4 samce ( w tym 1 z czech) i mieszkaja rowniez w stadach , polaczone w miare bezbolesnie , najwiekszy fiksator mieszka z miesiecznymi maluszkami hehehe i swietnie sie dogaduja :)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-09-25, 21:35   

Jestem pe?na podziwu. To ju? tylko i wy??cznie lata praktyki, godziny sp?dzone na obserwowaniu ch?opaków i poznawaniu ich charakterów. Póki co nie potrafi? wyobrazi? sobie ??czenia ma?ego samczyka z doros?ym, ale wierz?, ?e jest to mo?liwe. Jestem ograniczona :razz: .
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-09-25, 21:35   

No kobieto ty to masz r?k? do gryzoni niesamowit? albo brak czego? takiego co si? nazywa strachem ;) ale serio ja my?l? ?e to wszystko nazywa si? po prostu do?wiadczeniem :)
Ja my?l? ?e zawsze warto próbowa? czemu nie ? A szczególnie jak mamy dodatkow? woln? klatk? w razie jakiegokolwiek niepowodzenia
_________________
InfinitY ..
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-09-25, 21:40   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


wiesz trzeba trzymac na wodzy strach i miec mocne nerwy , albo albo ........z racji tego ze bardziej cenie samce w hodowli od samic rowniez pod wzgledem charakteru mam ich dodsc sporo ;) , przyznaje ze ciezko patrzec na rany ale nie jest tak zle , a ostatnio coraz mniej mam takich przypadkow poniewaz tak lacze pary by odstepy pomiedzy urodzeniami nie przekraczaly 1 miesiaca , tak latwiej laczyc
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez lilith 2012-09-25, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-09-25, 21:43   

Wierz? i w?a?nie jedna z takich wypowiedzi nak?oni?a mnie do wyboru samczyków bo oczywi?cie mia?y byc samice
_________________
InfinitY ..
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-14, 15:23   

Jedna z forumowiczek podrzuci?a ten link, a oferta bardzo mi si? podoba: http://allegro.pl/super-k...2681689630.html
I mam pytanko (tu si? k?aniam do znawczyni :wink: ), czy pi?? ch?opców b?dzie si? tam czu? dobrze? Generalnie je?li idzie o ich wzajemne stosunki, to jest bardzo, bardzo dobrze. Zmiana ?ció?ki, a co za tym idzie, totalny, cotygodniowy przewrót w akwarium, tylko ich jednoczy. Wspólne buszowanie w sianie czyni cuda. Bójki i sprzeczki oczywi?cie, ?e s?, ale jest to na zasadzie ustalania hierarchii w stadzie, nie walki o miejsce. Troch? si? podgryz?, spróbuj? pogwa?ci? ( :roll: ) i spokój. Ka?dy znajduje k?cik dla siebie, a kiedy potrzeba, to tul? si? wszyscy razem. Czy w takich warunkach zwi?kszenie powierzchni o te 8 cm w jedn? i 8 cm w drug? stron? drastycznie zmieni sytuacj?? Dodam jeszcze, ?e w ci?gu tego miesi?ca odk?d ich mam nauczy?am si? du?o o optymalnym ustawieniu sprz?tu w akwarium i wiem czego unika?, a?eby unikn?? walk. Np. jest jeden domek, który powodowa? wielkie nieporozumienia w stadzie, ka?dy chcia? go mie? na w?asno??, ale kiedy wczoraj na nowo spróbowa?am go im da?, nie by?o k?ótni tylko dlatego, ?e... zakopa?am go w trocinach :shock: . I ci?gle jest spokój. Prosi?abym o rad? :smile: .
Ostatnio zmieniony przez ArolinaK 2012-10-14, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-10-14, 15:24   

A jakie wymiary ma ich obecne lokum?
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-14, 17:33   

50x30x30, nowe mia?oby te 58x38x26. Ró?nica nie du?a, jakby co zawsze mo?na b?dzie sprzeda? :roll: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT