AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze wyposa?enie
Autor Wiadomość
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-11-28, 20:26   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


aaa, sorka :D
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-11-28, 21:05   

1kamilla1 napisał/a:
A mi si? wydaje, ?e klatka jest zrobiona z pleksi, gdzie? ju? j? widzia?am, cho? rzeczywi?cie nigdy w ca?o?ci ;)

Ps. wiedzia?am, ?e gdzie? to widzia?am :D
http://pmcorg.webd.pl/for...r=asc&start=360

Tamte zdj?cia by?y z lipca ubieg?ego roku (2010r) i wtedy mia?am 12 dziewczynek :razz:

Na stronie PMC w moim temacie s? równie? zdj?cia myszarni z 19 lipca tego roku (2011r):
http://pmcorg.webd.pl/for...r=asc&start=525

Myszek przyby?o i teraz jest ich 21 i to nie jest "b??d czeski" :lol:

Skopiuj? z mojego tematu jak wygl?da?a myszarnia 5 m-cy temu, a nowe zdj?cia zrobi? w weekend :grin:

Domek moich dziewczynek – 120cm x 60cm, ?cianki s? z przezroczystej pleksi, ca?o?? zakrywana siatk?:


A teraz przedstawiam szczegó?y:
Z lewej strony s? elementy wspinaczkowe czyli wyroby lilith i w?asne oraz dla ptaków Trixi. Mychy uwielbiaj? si? wspina?:




przypominam wspinaczkowy filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Gn3mPn8hzX0

Za elementami wspinaczkowymi jest du?y ko?owrotek i gruba rura:


Przesuwaj?c si? w praw? stron? jest wej?cie po schodkach na czerwone pi?terko:


Pod pi?terkiem stoi pojemnik (na sztu?ce do zmywarki :lol: ) – mychy uwielbiaj? przesiadywa? w nim, a tak?e spa? i je?? :P



dok?adnie pojemnik wida? by?o na filmikach:
http://www.youtube.com/watch?v=Ipxcl-pwjoY
http://www.youtube.com/watch?v=2e5KByF5nIQ

Do pi?terka przymocowane s? 2 szklane poide?ka z wod? i odrobin? vibovitu. Poide?ka myje si? ?wietnie: grubsz? rur? myj? szasz?ykowym patykiem owini?tym wat? nas?czon? Ludwikiem, natomiast cieniutk? rureczk? myj? patyczkiem kosmetycznym. Vibovit daje ?ó?te zabarwienie i konieczne jest mycie po ka?dym u?yciu. Kiedy? dawa?am do jednego poide?ka czyst? wod?, ale mychy spija?y wy??cznie z drugiego poid?a wod? z vibovitem. Teraz czyst? wod? maj? w miseczce na ko?cu myszarni. Przed poid?ami stawiam 2 ko?owrotki (tym razem jest 1, bo drugi zaj??a nowa kole?anka, która czeka na do??czenie do stada):


Czerwone pi?terko wy?cie?ane jest jednorazowymi r?cznikami (to dla myszek, którym znudzi?y si? wiórki :lol: ) – myszki wchodz? w ?rodek r?czników, uwielbiaj? tam spa? :P . Na r?cznikach stoi nast?pne pi?terko, zielone z Alexa, które otrzyma?am na ?ódzkiej wystawie od „szczurów” i do którego dla równowagi przykr?cone zosta?y z ty?u 2 nogi - ?wietnie si? spisuje :D :


Po prawej stronie myszarni jest cz??? jadalna, w której s?oik robi furor?.

Za cz??ci? jadaln? stoi talerz Flying Saucer – d?ugo mychy nie mog?y zrozumie? o co w nim chodzi, ale jak zrozumia?y, to baluj? w nim na ca?ego:



przypominam filmik z Flying Saucer: http://www.youtube.com/watch?v=OgmF2zg5nYE

Z ty?u jest ?winkowy domek z mostkami ??cz?cymi parter i pi?terko, oraz miseczka na czyst? wod? (dla myszek, które nie chc? wody z vibovitem :lol: )


Ca?o?? ma wysoko?? 40 cm i jest przykrywana siatk?, do której mocuj? hamaki i kratownic?:

przypominam filmik z kratownic?: http://www.youtube.com/watch?v=e5S_sXhb9CE

Siatk? zdejmuj? w dzie? jak jestem w domu i nie do??czam nowych pchlich maluchów – fajnie jest ogl?da? jak mychy rozrabiaj?. Jak do??czam maluchy, to boj? si?, aby nie wyskoczy?y pomimo, ?e wyposa?enie myszarni jest odsuniete od ?cianek ;) Czekam 1-2 miesi?ce, a? dupka im uro?nie i wówczas siatk? zdejmuj? - myszki maj? przestrze?, a ja wspania?e widowisko :P

Ciekawe, czy mo?na ten opis zrozumie? nie widz?c ca?o?ci na ?ywo
 
 
 
1kamilla1 
Myszo?ak



Imi?: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 683
Skąd: Skrzyszów/ Opole
Wysłany: 2011-11-28, 21:35   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda


oo.. te u?o?enie te? widzia?am ju? :) po prostu tamto znalaz?am :) Ile musisz mie? radochy przy takim stadzie.. no i sprz?tania te? ;)
_________________
 
 
Nikaa
Mysi Bywalec


Imi?: Nika
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 140
Wysłany: 2011-11-28, 21:36   

A jak cz?sto im zmieniasz troty ?
Na prawd? super mieszkanko ;) sama bym takim nie pogardzi?a :lol: Ja bym chyba nie da?a rady z tak? ilo?ci? myszek :P Zazdroszcz? i podziwiam ;)
_________________
Pozdrawiam, Nika.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-11-28, 21:46   

Aaaa bosko??! Ira kurcze super masz :) tyle s?odkich my?, ach.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-11-28, 22:22   

No to spójrz na moj? stron? 38 - ?pi?ce maluchy :razz:
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-11-28, 22:31   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Ale gdzie ta strona 38? :oops:
 
 
Nikaa
Mysi Bywalec


Imi?: Nika
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 140
Wysłany: 2011-11-28, 22:34   

Chyba tu http://pmcorg.webd.pl/for...r=asc&start=525
_________________
Pozdrawiam, Nika.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-11-28, 22:46   

http://pmcorg.webd.pl/for...r=asc&start=555

Uwielbiam patrze? na ?pi?ce maluchy :razz: i dlatego zawieszam im du?o hamaków - wtedy dobrze wida? mychy, nie chowaj? si? w domku, tylko maj? pyszczek na widoku :razz:
Ostatnio zmieniony przez Ira 2011-11-28, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
1kamilla1 
Myszo?ak



Imi?: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 683
Skąd: Skrzyszów/ Opole
Wysłany: 2011-11-28, 22:49   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda


widzia?am ju? te ?pioszki i nie potrafi?am oderwa? oczu ;) Generalnie przegl?dam zdj?cia na tym forum, ale sama jako? postów nie pisz?..
_________________
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-11-29, 07:45   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Te myszko to dopiero maj? wille, co ile im sprz?tasz?
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2011-12-01, 11:20   

chowder75 napisał/a:
...co ile im sprz?tasz?

Trudne pytanie, bo to jest ró?nie :grin:

Co 2 tygodnie jest gruntowne sprz?tanie z wymian? trocin, myciem pod?óg i ?cian myszarni. Na czas mycia myszki ewakuuj? do duny i jednocze?nie ka?d? wa?? :razz: - Sprz?tanie zajmuje mi ok.4 godz. :grin: W tym czasie domownicy bawi? si? z myszkami i cz?sto odrywaj? mnie od pracy wo?aj?c: chod?, zobacz co one wyprawiaja :lol: . Jest wi?c to sprz?tnie po??czone z zabaw? i chyba czasowo wychodzi tak pó? na pó?, no mo?e troch? wi?cej sprz?tania :wink:

Co tydzie? myj? same zabawki typu ko?owrotki, talerz, wie?e wspinaczkowe, domki... czyli wyjmuj? ca?? zawarto?? myszarni. Myszki pozostaj? w ?rodku i przeszkadzaj? mi w pracy obserwuj?c ka?dy ruch mojej r?ki :lol: Trocin nie wymieniam, tylko spryskuj? Biodarem Animal. Zabawek nie spryskuj?, dlatego cz??ciej je myj? - to zajmuje mi ok. 1/2 godz. Ko?owrotki i talerz wracaj? umyte, a drewniane zabawki wymieniam na inny kpl. Umyte zabawki susz? si? i zostan? u?yte dopiero za tydzie? przy nast?pnej wymianie :grin:

Co dwa dni pior? szmaciane zawieszki typu tunel, czapeczka..., bo mychy uwielbiaj? tam spa?, a ja nie chc?, aby spa?y w siu?kach i kupkach. Szmacianych zawieszek nie pryskam Biodarem, dlatego cz?sto je pior? - to zajmuje tylko chwilk? :grin: Równie? mam zamienne kpl wi?c zawsze co? wisi :razz:

Codziennie wymieniam papierowe r?czniki na pi?terku. Nie spryskuj? ich Biodarem, dlatego cz?sto wymieniam - to zajmuje momencik. Myszki lubi? spa? w ?rodku tych r?czników, a ja lubi? dawa? im mo?liwo?? ró?nych miejsc do spania: na dole s? trociny, na pi?terku s? r?czniki, przy ?ciankach wisz? szmaciane zawieszki :razz:

Nie mam problemu z zapaszkiem, a mo?e mój nos przesta? by? wra?liwy :lol:

[ Dodano: 2011-12-01, 11:39 ]
Jedyny problem jaki mam z tak du?? liczb? myszek, to s? ich choroby. Jak chc? mie? plag? myszy w domu :razz: , to musz? cz??ciej odwiedza? weta. Znajomi mówi?, ?e na plag? myszy dobra jest trutka, a nie wet :lol:
 
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-12-01, 12:33   

Ira, w?a?nie zarobi?a? u mnie respekt... wszystko tak dok?adnie rozplanowane... ja bym tyle czasu nie znalaz?a...

i jeszcze pytanie, bo wymiary myszastego lokum s? do?? du?e... ile trocin im sypiesz?

Ira napisał/a:
Znajomi mówi?, ?e na plag? myszy dobra jest trutka, a nie wet


moja mama to mówi?a o 3 myszkach... o takiej ilo?ci chyba bym nawet ba?a si? jej powiedzie?... ?eby mi na zawa? nie pad?a...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-12-02, 00:47   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ira, Twoja myszarnia powali?a mnie na kolana :shock: Nie by?am przekonana do hamaczków, wisz?cych domków etc, ale w takim razie lec? zamówi? :grin:
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-12-02, 13:11   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Ja to bym nie móg? codiennie czego? przy nich robi? wyciera? itp
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT