AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Psy
Autor Wiadomość
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-12-20, 14:56   

no ja wiem ?e gubi? ale w?a?nie mi chodzi ?e mo?na zabiegi ?eby to zmniejszyc..
i jak to wymaca??:D

bull twój bo mi nie odp:P
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Lady Nique 
Szara myszka



Dołączyła: 21 Sie 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-12-20, 15:48   
   Myszy: Amy, Mellody


Hurricane napisał/a:
Szorstkow?ose normalnie gubi? siersc :p trzeba trymowac.
Te które maj? sier?? o strukturze podobnej do w?osów to nie gubi?.
No ale k?ak to k?ak, mo?e by? szorstkowlosy kundel z du?? ilo?ci? podszerstka i b?dzie robi? armagedon tak czy siak. Musisz pomaca? :p


O ile szorstki w?os b?dzie zadbany to takowy pies NIE b?dzie gubi? sier?ci.
Przyk?ad: mam w domu 3 terriery, regularnie trymowane i w domu ani grama sier?ci.

Je?li chodzi o gubienie u szorstkow?osych to oprócz piel?gnacji liczy nie stan w?osa tzn czy ma odp ilo?? witamin i minera?ów potrzebnym do zdrowej struktury w?osa.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2015-12-20, 17:13   

wero napisał/a:

bull twój bo mi nie odp:P


Nie, ja odbieram innego cielaczka wiosn? ;d


Cytat:
O ile szorstki w?os b?dzie zadbany to takowy pies NIE b?dzie gubi? sier?ci.
Przyk?ad: mam w domu 3 terriery, regularnie trymowane i w domu ani grama sier?ci.


O ile b?dzie zadbany i trymowany. Ka?dy zadbany nie b?dzie sprawia? wi?kszych problemów, pytanie tylko czy chce si? komu? wyczesywa? :P Mia?am ca?e ?ycie teriery i gubi?y k?aki, mam psy które maj? niby-w?osy i zero k?aka w domu i mam te? sucze krótkow?os? bez podszerstka i jednak k?aki s? mimo wyczcesywania. Nie mo?na powiedzie? ?e szorstkow?ose nie gubi? bo zawsze co? tam poleci, za to te z niby-w?osami nie gubi? wcale i nie wida? ?e pies jest w domu ;)
Jak komu? k?aczory przeszkadzaj? to zdecydowanie polecam niby-w?osy :D Mam dwa i zero k?aka.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-12-20, 18:19   

no ja dostaje sza?u z sier?ci?...
rozwa?am sznaucera albo co? w tym stylu, do bloku pies, szorstek albo w?a?nie sznaucer,
kto? co??
mia?/ma sznaucera albo ma jakie? do?wiadczenia?
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2015-12-20, 18:26   

:P



To? mówi? ?e zero sier?ci ;)
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-12-20, 18:27   

a charakteeeer?
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2015-12-20, 18:38   

Mo?esz pozna? to ocenisz :P
G?uchy i ?lepy - to te? zmienia troch? ca?okszta?t.

No ale tak w skrócie aktywne psy wtedy kiedy trzeba, jak trzeba to ?pi? ca?y dzie? na kanapie, jak dostaj? znak to stoj? na baczno?? gotowe przemierzy? 15 km :P Odwa?ne, bystre, szybko si? ucz?, zapatrzone w cz?owieka. Jest opinia ?e szczekliwe, ale wg mnie to kwestia wychowania, u mnie zakaz darcia mordy bez has?a i nie dr? si? wcale. No.. Chyba ?e na has?o i na przedzie z pitem to nagle wychodz? z nich smoki gotowe zje?? ka?dego dopóki pitka nie wystawi ich do przodu ;)
Sympatyczne psiury ;)
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-12-20, 18:39   

dzi?ki jak zawsze doradzisz :D
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-12-21, 01:31   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Kamil50kk napisał/a:
Mia? mo?e kto? taki przypadek?

Ja mia?am, mimo do?? dobrego spot- onu(które i tak zwyczajowo staram si? zmienia?) i obro?y przeciwpchelnej (Kiltix), a w domu dodatkowo jeszcze inne zwierzaki, jakie za?apa?y pch?y. Szybko si? roznios?o. Oprócz myszy i koszatniczek, bo te w ogóle nie mia?y styczno?ci z kotami i psem. To jednak w naszym przypadku, sunia przynios?a pch??(mo?e kilka) ze spaceru, najprawdopodobniej podczas zabawy z innym psiakiem, który faktycznie nie by? zbyt zadbany i tak si? zacz??o. Przez prawie miesi?c walczy?am z pch?ami i nie by?o ?atwo, mimo codziennego wymywania pod?óg, odkurzania, mycia psa w szamponie przeciwpchelnym, sypania pudrem, prania, pryskania fiprexem pos?a?, dywanów jak i samych zwierzaków(uwaga strasznie ?mierdzi i koty tego nie znosz?), ale na szcz??cie si? uda?o po trzech i pó? tygodnia. Pch?y si? uodparniaj? na niektóre st??enia ?rodków zawarte w preparatach insektobójczych, to bardzo k?opotliwe paso?yty. Najgorsze by?o to, ?e u mnie na raz trzeba by?o wy?o?y? poka?n? kwot?, mimo prawie co miesi?cznego wydawania kasy na zabezpieczenia przeciw tym paskudztwom, a wszystkie zwierzaki s? zawsze "zabezpieczone" :roll: To jakby tego by?o ma?o, królik za?apa? pch?y i trzeba by?o te? sypa? Insectinem, zmienia? non stop ?ció?k?, dezynfekowa? klatk?, zakropi? Strongholdem i potem na nowo wszystko my?, ?eby si? nie rozesz?y gdzie? po domu.

Hurri, cudnie zobaczy? znowu Nebrask? i duet kud?aczy <3 T?skni?am za ich widokiem.
Moja su?ka ma troch? "pogmatwan?" okryw? ni to sier?? ni w?os, co? pomi?dzy i nie natykam si? na ni? nigdzie w domu. Czasem zdarzy si?, jak zaczyna wyciera? si? na plecach o dywan, ma?y k??bek tej w?oso-sier?ci, a tak to spokój, je?li chodzi o ni?... jednak ca?o?? rekompensuj? mi trzy koty, a bywaj? chwile, ?e jest ich nieco wi?cej, a to sier?ciuchy, non stop trzeba je?dzi? z odkurzaczem i mopem 8)

[ Dodano: 2015-12-21, 16:37 ]
Jeszcze jesiennie:

?pioch


By?o robione chyba w pa?dzierniku, ale za wiele pod wzgl?dem pogody si? nie zmieni?o ;p Z kumplem Fado ;)


Smutna Pupu, bo chce spa?, a jakie? kote?y dzikuny szalej? po domu :m:D:

No nareszcie mo?na spa?


_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-22, 20:47   

Wracaj?c jeszcze na temat pche?:S?yszeli?cie o jakie? tabletce przeciwpchelnej?Weterynarz nam o tym powiedzia?.Jedna kosztuje 30-par? z?otych. Nwm czy w to kupi? czy nie,nie chce ?eby zaszkodzi?o psu albo wyrzuci? kas? w b?oto.Ko? mo?e to praktykowa?.Dzisiaj u Rity znowu z?apa?em pch?e :evil:
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2015-12-23, 01:43   

Sana jaki wyczesany ten kud?acz :P
I jaram si? tymi adresówkami, mocno ha?asuj?? :P

Kamil50kk bez sensu cudowa?, kup jakie? foresto albo co? sprawdzonego i dezynfekcja + pranie non stop. Ewentualnie na tak? inwazj? to fiprex w sprayu fajnie dzia?a, tymczasy tym spryskuje zawsze to wszystko szybko z nich ucieka. ?o??dek bym zostawi?a w spokoju przy pch?ach, szkoda :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2015-12-23, 07:48   

A powiecie mi jak odchudzi? psa, który nie mo?e zbytnio biega? i skaka??
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2015-12-23, 09:13   

karma light;)
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2015-12-23, 10:45   

Te karmy serio s? skuteczne? :>
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2015-12-23, 11:20   

Ja mojemu kupuj? Brit Light i jestem bardzo zadowolona, a przede wszystkim pies;) A musi mie? tak? karm? ze wzgl?du na z?aman? ?ap?, tym bardziej teraz po operacji, kiedy ma maksymalnie ograniczony ruch;/ Brit ma dwa rodzaje wersji light - Premium i Care, u?ywa?am poprzednio Premium i by?a super, jak na t? cen? bardzo wysoka zawarto?? mi?sa, a to bardzo wa?ne w karmie light ?eby nie by?o samych zapychaczy;) Teraz mam Brit Care Weight Loss Rabbit & Rice dla odmiany, póki co je ch?tnie a jaki b?dzie efekt zobaczymy:) Co do kwestii ?o??dkowych kupa ok i gazów brak, a to tez wa?ne;P
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT