AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-23, 19:05
?apki na myszy
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-19, 11:18   ?apki na myszy
   Myszy: tak


Widzieli?cie t? aukcj??



Nie znam si?... ale trucizny, zwyk?e ?apki czy zw?aszcza ?ywo?apki wydaj? si? o niebo bardziej humanitarne. W zwyk?ej ?apce zwierzak mam nadziej?, ma szybk? ?mier? - chyba, ?e co? "pójdzie nie tak". Nie wiem co prawda jak jest w truciznami, czy powoduj? du?o cierpienia. ?ywo?apki - jaki? stres powoduj? ale potem zwierzak jest bezpiecznie wypuszczany. W tym zdaje si? zwierze strasznie si? m?czy... Nie jest to do?? dok?adnie opisane, mo?e na stronie. No ale wyobra?am sobie, ?e mysia si? przykleja i strasznie m?czy, stresuje, jest przera?ona... Co my?licie? Mi si? wydaje, ?e jak ju? pozbywa? si? myszek poprzez zabijanie ich, to powinny to by? metody humanitarne. Zwierze nie zas?u?y?o sobie na cierpienie tylko dlatego, ?e przeszkadza cz?owiekowi.
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-12-19, 12:15   

Rzeczywi?cie, to jest naprawd? niehumanitarne. Nie powinni wytwarza? czego? takiego :/ . A? mi si? chce zg?osi? naruszenie zasad, ale to jest przecie? uznane przez speców :/ :( .Poza tym myszy przecie? nie wiedz?, ?e robi? ?le - po prostu chc? si? po?ywi?. A ludzie s? tacy okrutni.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-19, 12:23   
   Myszy: tak


Nie widz? nigdzie ?eby by?o napisane, ?eby to w jakie? dodatkowy sposób zabija?o to myszy. Chyba dzia?a to poprostu jak lep na muchy. Mimo wszystko myszki i szczurki t? zwierzaki o wi?kszej wra?liwo?ci, inteligencji i dla nich to chyba gorsze.
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-12-19, 12:34   

Na pewno tak. Moja babcia u?ywa lepów na muchy i musz? powiedzie?, ?e te muchy szamoc? si? jak?? 1-2 minut, potem zamieraj?, ale wcale to nie znaczy, ?e nie ?yj?...
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2006-12-19, 12:35   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Przyczepi si? taka myszka,pewno musi j? bardzo bole? kiedy si? tak szarpie próbuj?c uwoli? si? z pu?apki. :? A ciekawe jak odbywa sie wydobywanie zwierzaka z niej?,depta si? t? pu?apke razem ze zwierzakiem,czy yy wyrywa?,to ju? w ogóle straszne. :| A jak kto? zapomni j? ''dobi?'' :| ? umiera potem wiele godzin z g?odu i pragnienia. :( Debilizm po prostu.Wiadomo ?e myszy jest za du?o,?e niszcz?,ale jak ju? bra? si? za ich ''eliminacje'',to robi? to w sposób jak najmniej przykry dla zwierzaka,ale kto b?dzie na to zwa?a?,to przecie? ''tylko'' myszy. :| Te? mnie zawsze zastanawia?o jak trutka wp?ywa na organizm gryzonia,czy po zjedzeniu bardzo si? m?czy?. :|
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-12-19, 12:48   

Ja nie wiem, ale tata mi opowiada?, ?e istnieje taka trutka, ?e po niej bardzo chce si? pi? i jak gryzo? si? napije, to umiera. Jego kolega z pracy podk?ada? trutki na szczury, a zjad? j? tylko jeden(one si? ostrzeg?y i odt?d ?aden nie wzi?? jej do pyszczka). Wi?c codziennie dawa? im kop? ziemniaków do miski i dawa? to do stodo?y. Pierwszego dnia - nie ma,drugiego - nie ma,trzeciego - te? nie,czwartego - tak samo.No to pi?tego dnia do tych ziemniaków doda? t? trutk?. Nast?pnego dnia jaki? tam go?ciu, ktory mia? u niego kosi?, skar?y? si?, ?e na ??ce(by?o na niej sporo wody)le?y szczur na szczurze. Ciekawe, jak to dzia?a. Mam nadziej?, ?e gryzo? umiera szybko...Ale i to lepsze jest od tej klejo?apki :/ .
 
 
Totka 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 87
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2006-12-19, 19:06   

No nie. To co? jest normalnie okropne. Biedne zwierz?tka musz? na tym sta? w bezruchu i czeka? na ?mier?. :cry: Mo?na zrozumie? (przynajmniej nale?y próbowa?), ?e mysz uznano za szkodnika i ludzie postanowili je maniakalnie t?pi?. Ale sposób w jaki si? to robi te? jest wa?ny! Skoro si? walczy o konie i drób, to mo?e przyszed? czas na myszy? (Troch? inna sytuacja, no ale ok.)
Trutki s? ró?ne. Jedne zabijaj? od razu, inne powoli i bole?nie. Zale?y z czego zrobione. Niestety te drugiego gatunku s? wci?? dozwolone i narazie nie zapowiada si?, aby co? si? mia?o zmieni?. Pozostaje nam czeka?, a? wreszcie ciemne spo?ecze?stwo pojmie, co i w jaki sposób robi. :?
Tak czy siak, najlepszym sposobem s? chyba ?ywo?apki.
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-19, 19:34   
   Myszy: tak


Najwi?kszy problem, ?e jednorazówki kosztuj? kilka z?, a ?ywo?apka ponad 20 z?. Taki agrument najbardziej chyba przemawia do ludzi. Inna sprawa, ?e ?ywo?apka jest wielorazowa i w tem sposób mo?e inwestycja si? jednak zwraca.
 
 
 
Totka 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 87
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2006-12-19, 21:38   

No tak. A ludziom nie wmówisz, ?e warto wyda? kilka z? wi?cej, ?eby myszka mia?a humanitarn? ?mier?. Ich to nic nie obchodzi. A wysila? im si? te? nie chce, ?eby policzy?, czy to si? op?aca - bior? co ta?sze na pierwszy rzut oka. Eh. Nasze spo?ecze?stwo jest pod tym wzgl?dem bardzo ograniczone. :| To w pewnym sensie tak jak z muchami - lepiej kupi? i zawiesi? lep, a nie biega? z pack?, no nie? Taniej i ?atwiej.
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-19, 21:54   
   Myszy: tak


Propo - taka Kasia z któr? si? spotka?y?my bo pomaga?am jej w opiece nad maluchami ze stajni opowiedzia?a mi, ?e kiedy? mieli w bloku na pi?trze na ziem? myszki. Oczwi?cie sprowadzi?y si?do nich dzikie myszki domowe. Przysz?y jak zrobi?o si? ch?odo, oni je dokarmili, lata?y im po kuchni, a na wiosn? si? wynios?y... :shock: :mrgreen:

Dziwne, ?e im nie naszkodzi?y i na ich miejscu w takim dobrym domku to w ogóle bym zosta?a... :P
 
 
 
Totka 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 87
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2006-12-20, 21:40   

No i to jest przyk?ad na to, ?e myszy nie trzeba t?pi?. Mo?na próbowa? si? z nimi zaprzyja?ni? - i to, jak wida? w tym przypadku, z powodzeniem :P .

Mychole pewnie ch?tnie by zosta?y, ale pewnie ruszy?y do innych domów edukowa? innych ludzi i u?wiadamia? im, ?e s? milutkie i fajniutkie :twisted: . :mrgreen:
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2006-12-25, 18:03   

U mnie w pracy jak jaki? gryzo? ucieknie to mam specjalne myszo?apki. Takie klateczki z zatrzaskiem. Rozstawiam je po katach, wk?adam jaki? przysmak i juz :)
Skuteczne i nie zabija:)) Bardzo fajna rzecz. Polecam nawet do ?apania myszek jak w domu uciekn?.
_________________
 
 
 
KlanNinja
Szara myszka


Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 0
Wysłany: 2014-11-06, 20:55   Re: ?apki na myszy

Znalaz?em su****yna, który rozpowszechnia niehumanitarne pu?apki na szczury i myszy, morduj?ce w d?ugich m?czarniach z firm? na terenie Warszawy! Jak kto? chce - mo?e si? tym "zainteresowa?" - oferta Allegro nr 4729950637 - jest tam adres
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-11-07, 07:53   

to jest w ogóle dozwolone w Unii ?
 
 
coks82 
Szara myszka
Mów mi PONCHI!


Wiek: 113
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 0
Skąd: Gda?sk, Wrzeszcz
Wysłany: 2014-11-08, 11:22   
   Myszy: Kulka, Brudasek


A o co chodzi w tej po?apce http://allegro.pl/myszola...4689162648.html ma ona odci?? myszy g?ow? czy z?ama? kr?gos?up?! Nosz :mcenzura: jak mo?na by? tak bezlitosny!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT